Bardziej ofensywny Xavi

Magnus

1 sierpnia 2008, 11:40

17 komentarzy
Xavi Hernandéz po tym jak został wybrany najlepszym piłkarzem Euro 2008, ponownie założył koszulkę Barcelony. Piłkarz podkreśla, że przestrzega wymagań Guardioli: bądź przy piłce w grze ofensywnej oraz przed strefą bramkową.

Od początku przygotowań przedsezonowych nowy trener Blaugrana, wdraża swoje założenia taktyczne. W środowy wieczór, podczas wygranego spotkania (3:1) z Fiorentiną, można było zauważyć kilka drobnych zmian w grze Barçy. Między innymi Xavi był bardziej zaangażowany w grę ofensywną.

Gra w strefie przeciwnika

Po zakończonym meczu Xavi stwierdził: "Guardiola powiedział mi, abym mniej angażował się w grę defensywną. Trener chce widzieć moją obecność raczej po przeciwnej stornie boiska. Chodzi o to, abym grał tak ofensywnie jak to tylko możliwe". Gwoli ścisłości intencją Guardioli jest, aby drugi kapitan Barcelony znajdował się bliżej napastników.

"Czuję się bardziej swobodnie"

Pomocnik Blaugrana, mimo że nie znajduje znaczących różnic w porównaniu do stylu zarządzania drużyny przez Rijkaarda, jest zadowolony ze stosowania różnych wariantów taktycznych. "Czuję się bardziej swobodnie." Zawodnik jest przekonany, że "może dać z siebie więcej grając dalej od środka pola". Rzeczywistość jak na razie pozytywnie zweryfikowała nowe założenie Gurdioli, ponieważ w meczu z Fiorentiną Xavi miał kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, do momentu zdobycia bramki przez Puyola. Należy również zaznaczyć, iż zespół z racji bardziej ofensywnej gry Xaviego, był ubezpieczany przez Toure i Keitę.

Nowy sposób postrzegania futbolu

Xavi Hernández przyznaje: "Kiedy przychodzi nowy trener, kilka rzeczy ulega zmianie", nie uległa wątpliwości, iż Guardiola "chce spróbować różnych wariantów taktycznych i cały zespół nad tym pracuje". Podczas pobytu w Szkocji nikogo nie dziwiły rozmowy na temat różnych aspektów treningu. Jest rzeczą oczywistą dla trenera, że "wszyscy adaptujemy się do nowej sytuacji", Pep nieustannie przypomina jak ważna na tym etapie sezonu jest kwestia przygotowania fizycznego.

[źródło: FCBarcelona.cat]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (17)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze