Policja w klubowych biurach

nikt_ważny

5 czerwca 2009, 02:02

7 komentarzy
Jak donosi La Vanguardia, Policja Narodowa wkroczyła do byłych gabinetów Josepa Lluisa Nuneza w celu poszukiwania dokumentacji transferów Vitora Baii oraz Christophe'a Dugarry'ego.

Sąd w Liege prowadzi dochodzenie w sprawie nieprawidłowości finansowych popełnionych przez agentów obu piłkarzy. Lucio D'Onofrio i Maurizio Delmenico, bo o nich mowa, są oskarżeni o przyjmowanie nielegalnych korzyści przy przeprowadzaniu tych transferów i pranie brudnych pieniędzy.

Powołując się na źródła policyjne, La Vanguardia podaje, że Barcelona nie będzie robić z tego powodu problemów, co przyznał sam Joan Laporta. "Belgowie przybyli z nakazem, wygląda na to, iż prowadzą śledztwo w tej sprawie. Teraz oczekujemy, co możemy dla nich zrobić", powiedział.

Policja Narodowa przygotowuje raport dla Hiszpańskiego Sądu i po przejściu kwestii formalnych, wymaganych ze strony belgijskiej, dokumenty zostaną przesłane do Sądu w Liege.

Przewiduje się, że w nadchodzących dniach przesłuchani zostaną byli prezydenci Barcelony, Josep Lluis Nunez oraz Joan Gaspart, a także inni działacze, piastujący wysokie stanowiska w tamtym okresie.

Vitor Baia przeszedł do Barçy przed sezonem 1997/98, tym samym, w którym na Camp Nou zawitał wypożyczony z Milanu Cristophe Dugarry.

[źródło: Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (7)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze