Mata zostanie w Valencii?

IceMan

1 lipca 2010, 15:09

19 komentarzy
W dniu wczorajszym włodarze Valencii oficjalnie poinformowali o sprzedaży Davida Silvy do Manchesteru. Hiszpan jest więc kolejnym po Nikoli Zigicu i Davidzie Villi, piłkarzem, który opuścił drużynę Nietoperzy.

Największa gwiazda trzeciej drużyny Hiszpanii, David Villa przeniósł się do Barcelony za sumę 40 milionów euro. Za 30 milionów do Manchesteru City trafił wspomniany David Silva, a wcześniej Estadio Mestalla opuścił także Nikola Zigic, który odszedł do Birmingham.

Valencia na sprzedaży swoich trzech graczy zarobiła bagatela 77 milionów euro, a jak dotąd wydała zaledwie 10 (na Roberto Soldado z Getafe). Pozostali piłkarze: Sofiane Feghouli, Mehmet Topal i Ricardo Costa przyszli do klubu za darmo.

Odejście Silvy może zablokować transfer Juana Manuela Maty, którym interesuje się Barcelona. Co prawda w miejsce skrzydłowego reprezentacji Hiszpanii ma przyjść Tino Costa z Montpellier, ale prezydent klubu, Manuel Llorente może nie zgodzić się na odejście Maty do Barçy.

Młody skrzydłowy wyceniany jest na 20 milionów euro jednak Valencia nie chce stracić trzech swoich gwiazd podczas jednego okienka transferowego . Kontrakt Maty wygasa 30 czerwca 2014 i wszystko wskazuje na to, iż Mata przynajmniej na kolejny sezon pozostanie na Estadio Mestalla.

[źródło: Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (19)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze