David Villa pomyślnie przeszed dzisiaj operację złamanego piszczela i przez około 4-5 miesięcy będzie wykluczony z gry.
Dziś popołudniu, po godzinie szesnastej odbyła się dwugodzinna operacja, której przewodniczyli doktorzy Ramon Cugat i Ricard Pruna. Zespół medyczny specjalizujący się w osteosyntezie (procedura chirurgiczna mająca na celu redukcję i zespolenie kości przy użyciu elementów implantacyjnych – przyp. red.) wprowadził do kości zawodnika gwóźdź śródszpikowy. Piłkarz pozostanie w szpitalu przez trzy-cztery dni, a do pełni sił ma wrócić od czterech do pięciu miesięcy. Po zakończeniu zabiegu obaj lekarze uczestniczyli w specjalnie zwołanej konferencji prasowej.
Powrót Villi w tym sezonie niewykluczony
Doktor Cugat zapytany o teoretyczny powrót napastnika rodem z Asturii na finał Ligi Mistrzów, który odbędzie się w 19 maja 2012 roku, odpowiedział: „Jego szanse na grę w tym sezonie są małe, ale nie można wykluczyć tej możliwości. Na rehabilitację ma wpływ wiele różnych czynników, m.in. zapał i chęć zawodnika do powrotu do zdrowia”. Cugat dodał również, że piłkarz jest pozytywnie nastawiony i chce być gotowy na finał Ligi Mistrzów i wziąć udział w Mistrzostwach Europy. „To on ustala granice” – powiedział doktor.
Z kolei Ricard Pruna, który towarzyszył piłkarzowi od pierwszych chwil, tuż po złamaniu nogi w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata w Japonii powiedział, że „Villa już w Jokohamie był bardzo zdeterminowany. Natychmiastowo zawziął się, by szybko się wyleczyć, a to bardzo ważne”. Na koniec dodał, że po operacji napastnik Barcelony dużo się uśmiechał i „jego kondycja psychiczna jest świetna”.
Villa dziękuje za wsparcie
Po zakończeniu operacji, David Villa opublikował na swoim oficjalnym kanale YouTube oficjalne podziękowania dla wszystkich, za wyrazy wsparcia podczas ostatnich dni. Materiał dostępny do obejrzenia tutaj.
Komentarze (361)