Mou: Nikt nie jest doskonały

Kate

6 maja 2012, 15:01

Marca.com/Sport.es

706 komentarzy

W wywiadzie dla dziennika ABC, Mourinho podsumował obecny sezon. Nie obyło się bez krytyki trenera i gry Barçy.

"Ja nigdy nie próbowałem ukrywać swoich wad. Jednak są ludzie, którzy je ukrywają. Nie jest normalne, aby sprzedawać ludziom perfekcyjny wizerunek, bo nikt nie jest doskonały. Ja nigdy nie próbowałem uchodzić za idealnego człowieka" – powiedział trener Królewskich, robiąc aluzję pod adresem Guardioli. "Znam go, odkąd był zawodnikiem, a ja asystentem. Moje wspomnienia o nim są bardzo dobre. Potem życie się zmieniło, ludzie też" – dodał.

Zapytany o rywalizację Barça - Madryt, Mourinho powiedział, że celem jego życia nie jest wygrana z Barçą: "Przegrana z Barceloną nie boli więcej niż przegrana z Bayernem. Z kolei wygrana z Barçą też nie daje więcej satysfakcji, co wygrana z Bayernem w finale Ligi Mistrzów".

Grę Barcelony i Madrytu skomentował: "Uwielbiam piękną grę mojej drużyny. Lubię o wiele więcej bezpośredni i dynamiczny futbol z szybkimi zmianami, niż wyczerpywanie rywala w imię posiadania piłki".

Portugalczyk wyraził również swoją opinię na temat tego, kto powinien wygrać teraz Złotą Piłkę. "Kto wygrał najważniejszą ligę na świecie? Cristiano Ronaldo. Kto wygrał tegoroczną Ligę Mistrzów? Żaden z nich. Kto zasługuje na Złotą Piłkę? Cristiano Ronaldo" – oznajmił.

Celem było zmniejszenie dominacji Barçy

"Florentino powiedział, że Madryt mnie potrzebował. A ja potrzebowałem Realu Madryt, aby moja kariera była pełniejsza. Naszym celem było zmniejszenie dominacji Barcelony" – wyznał Mourinho, który chce "wygrać więcej tytułów z Madrytem".

Liga Mistrzów jest także pierwszorzędnym celem Portugalczyka: "Barcelona, uważana przez wszystkich za najbardziej utalentowany zespół, nie była w stanie wygrać Ligi Mistrzów dwa razy z rzędu. Madryt parę lat temu nie dochodził nawet do ćwierćfinałów, a obecnie graliśmy w dwóch półfinałach, przegranych w rzutach karnych. To oczywiste, że ten Madryt jest o wiele lepszy niż ten sprzed dwóch lat".

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (706)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze