Carles Vilarrubí, wiceprezydent FC Barcelony, przyznał, że odejście José Mourinho to dobra wiadomość dla hiszpańskiego futbolu.
59-letni działacz piłkarski cieszy się z odejścia Portugalczyka. Na łamach Radia Catalunya wyjaśnił, że w trakcie imprezy Joaquima Marii Puyala otrzymał SMS-a z wiadomością o Mourinho, którego od razu pokazał Sandro Rosellowi. „W okolicznościach, które panowały już od kilku dni, była to naturalna informacja” – przyznał wiceprezydent.
Vilarrubí dodał: „Mówiłem to od trzech lat i teraz, gdy Mourinho nie prowadzi już Realu, mogę powtórzyć: Mourinho był plagą hiszpańskiego futbol. Teraz nią nie jest”.
Odejście Portugalczyka, zdaniem Vilarrubíego, jest „pozytywną wiadomością dla hiszpańskiego futbolu. Jego obecność wprowadzała niepożądany klimat” – powiedział wiceprezydent, mając na uwadze słowną wojnę na linii Barcelona-Real. I chociaż Carlesa Vilarrubíego „Madryt nie interesuje, Mourinho nie miał dobrych wyników”.
Komentarze (82)