Luis Enrique zadzwonił kilka dni temu do Denisa Suáreza i potwierdził, że Barcelona jest zainteresowana jak najszybszym sprowadzeniem go. Uspokoił też piłkarza, by przyspieszyć rozmowy na temat transferu. Szkoleniowiec był szczery odnośnie swoich intencji w razie sukcesu, ale przyznał, że negocjacje będą długie i trudne. Zapewnił jednak, że jeśli nie uda się pozyskać Suáreza teraz, zrobi to w czerwcu, ponieważ jest zadowolony z jego gry.
Barça zaczęła rozważać możliwość pozyskania Denisa Suáreza dwa miesiące temu, na życzenie Luisa Enrique. Trener stwierdził, że Nolito najprawdopodobniej nie przyjdzie w styczniu do Barcelony, i rozmawiał z władzami klubu na temat rozpoczęcia rozmów z Villarrealem. Pierwsze przewidywania nie były zbyt optymistyczne, ale Villarreal dał Blaugranie nadzieję, ponieważ zdaje sobie sprawę, że nie może powstrzymywać aspiracji piłkarza.
Denis Suárez przeżywa świetny sezon w swojej drużynie i Luis Enrique widzi go na pozycji ofensywnej, tak samo jak obecnie Marcelino. Kluby są w trakcie negocjacji i wydaje się, że wszystko zależy od tego, czy Villarreal zakontraktuje jednego lub dwóch piłkarzy w miejsce Suáreza. Na razie nic nie wiadomo, a w Barcelonie kończy się cierpliwość. Próbowano zaproponować również wypożyczenie gracza, choć taka operacja byłaby bardzo skomplikowana.
Mówi się, że przyszły tydzień może być kluczowy, ale nie dowiemy się niczego do momentu, w którym Villarreal ogłosi swoje wzmocnienia w tym okienku transferowym, a potencjalni kandydaci są na razie nieprzekonujący. Pozostaje czekać.
Komentarze (36)