0

@Copernicus nie jestem Janiama, ale pozwolę sobie odpowiedzieć - Van Basten

4

Dziewięć ostatnich występów Alissona (trzy w barwach Liverpoolu, sześć w reprezentacji Brazylii) - dziewięć czystych kont.

17

Jak co roku przypominamy.
Już za parę godzin rusza największy w Polsce pokaz mody. OPENER. Podobno w przerwach zaplanowano również kilka koncertów. Opener jest jednak nie tylko świetną okazją, żeby się popisać nowymi wąsami, ale przede wszystkim źródłem konfuzji i dylematów. Oto rozwiązania najpopularniejszych z nich.
1. JAK SIĘ ZACHOWAĆ, KIEDY SPOTKASZ CELEBRYTĘ?
Może się zdarzyć, że snując się pomiędzy strefą gastro, kiblami a swoim własnym urojeniem, że do twarzy ci w tym łososiowym blezerku z TK Maxxa – przypadkiem spotkasz celebrytę.
I teraz tak. Zasadniczo wiadomo, że w takiej sytuacji przede wszystkim próbujesz zachować zimną krew, obojętność i roztoczyć wokół siebie atmosferę tajemniczej blazy. Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to podejść, głupio się uśmiechnąć, poprosić o autograf i zrobić wspólne selfie. Równie dobrze mógłbyś po prostu załadować z butli w windzie pełnej fajnych lasek. Dlatego kiedy zobaczysz Monikę Brodkę na koncercie The Strokes, w pierwszej kolejności stajesz pół metra przed nią i rozglądając się po polu, ostentacyjnie nie zwracasz na nią uwagi. Następnie udajesz, że odbierasz telefon i wypowiadasz do słuchawki zdanie typu „Thomas, ja cię naprawdę proszę, rozmawialiśmy o tym, wszystkie transakcje realizujesz przez bank w Genewie, ewentualnie przez subkonto w Zurichu. I nie dzwoń do mnie więcej z takimi pierdołami”. I z niesmakiem odkładając telefon, kierujesz wzrok w stronę Brodki i mówisz: „Przepraszam, czy Pani Natalia Kukulska? Mamy chyba wspólnych znajomych w Brukseli”. Możesz być pewien, że po takim zagraniu zostaniecie nie tylko kochankami, ale przede wszystkim bardzo dobrymi przyjaciółmi.
2. JAK SIĘ SZUKAĆ ZE ZNAJOMYMI?
Wszyscy pamiętamy historię Darka z Łeby, który na Openerze w 2014 odłączył się od znajomych, żeby „na sekundę skoczyć do kibelka”. Do dziś strażacy, pomimo ciągłego kontaktu telefonicznego z Darkiem, nie są w stanie go odnaleźć. Darek uparcie twierdzi, że jest na prawo od Main Stage’u, między bramkami a strefą VIP. Strażacy są jednak bezradni. Rodzina pomału traci nadzieję. Historia Darka powinna być lekcją dla nas wszystkich. Próba odnalezienia się na Openerze za pomocą telefonu jest jak próba wygrzebania wszystkich paprochów z pępka. Czyli możliwe, ale bardzo trudne.
W ciągu ostatnich lat na Openerze popularną metodą jest tzw. Cygański Tabor, czyli w ogóle się ze znajomymi nie rozdzielacie i wszędzie chodzicie razem. Jest to kłopotliwe zwłaszcza wtedy, gdy okazuje się, że ktoś zapomniał czegoś z hotelu i zamiast na koncert Smashing Pumpkins – wszyscy jedziecie autobusem do hostelu po ładowarkę Maćka. Nie bez powodu metoda ta nazywana jest Najgłupszym Pomysłem na Świecie.
O wiele mądrzejsza wydaje nam się nasza autorska propozycja, którą roboczo nazwaliśmy Zimowe Wejście na Nanga Parbat. W skrócie chodzi o to, że znajomi, którzy oddalają się od grupy na dłużej niż 10 sekund – w tej samej chwili przestają być naszymi znajomymi i po prostu ich odcinamy. I nie ma, że na chwilę, że siku, że piwo, że „O Jezu, ja Kaśkę znam od 10 lat, co ja powiem jej rodzicom?!”. Dzięki tej metodzie nie tylko oszczędzisz czas i energię, ale przede wszystkim zaoszczędzisz sobie kłopotu posiadania znajomych.
3. JAK STAĆ W KOLEJKACH?
Wszyscy znamy te męczarnie, kiedy po całym dniu beztroskiej zabawy na koncertach, trzeba odstać 10 min w kolejce po sushi. Prawdziwy horror współczesnego człowieka. Dlatego żeby nie narażać się na takie dramaty, musisz nauczyć się rozpoznawać dynamikę tłumu.
Kiedy widzisz, że wszyscy kierują się pod namiot na Fisz Emade, to ty szybko do strefy gastro na burgera; kiedy po koncercie wszyscy idą na piwo, to ty szybko do kibla; a kiedy tłum wali na Lanę Del Rey, to ty idziesz na Tent Stage popatrzeć jak techniczny składa sprzęt.
A kiedy cała frajernia zbiera się pod główną sceną na Kylie Minogue, to ty przezornie zmierzasz w stronę parkingu i pozdrawiając pobłażliwym uśmiechem ludzi dopiero wjeżdżających na teren festiwalu, kierujesz się do domu. Dzięki temu jeszcze przed 22-gą, leżąc w łóżeczku i na telefonie słuchając „Locomation”, głośno śmiejesz się z ludzi, którzy za dwie godziny będą stali w korku.
4. JAK SIĘ UBRAĆ?
Jeśli na dwie godziny przed Openerem jeszcze nie wiesz, w co się ubrać, to znaczy, że masz poważny problem z priotytetami w swoim życiu i może lepiej załóż sztruksy i idź do dużego pokoju wykrzyczeć się przy „Jaka to melodia?”.

via Make life harder

8

@PawelPetek na dwór

0

@BarcaInfo Ojciec Adamski69 planuje podróż do Barcelony.

Ciekawe czy na kimś też to zrobi wrażenie :/

1

@BarcaInfo A niech nie dają, bardzo dobrze. Po co mamy go sprzedawać, kiedy Ousmane ma dopiero 22 lat w tym roku? To jaki talent i potencjał w nim drzemie jest nieprawdopodobne. Doskonale pamiętam początek sezonu i jak gość na luzie grał i jaki kluczowy był. Chłopakowi trzeba dać szansę i go odpowiednio pokierować. Za żadne skarby nie wolałbym teraz Neymara kosztem właśnie Francuza. Sprzedaż Dembele będzie dla mnie strzałem w stopę naszego zarządu.

1

@BarcaInfo poniżej 200 bym nie schodził na miejscu Barcelony. Bez jaj nawet..

22

@BarcaInfo dokładnie, lepiej niech oni nie negocjują, bo ze swoimi zdolnościami zapłacą 140 mln (:

0

@adrian89 NBA jest najlepszą ligą świata ;)

15

Matko, przecież bym na miejscu taką odpalił..


6

@mariosss20 MATSA uważam za zdecydowanie najlepszego bramkarza na świecie. Mimo to mógłbym Ci wysłać z 10 filmików, gdzie wali niesamowite babole. Serio?

8

@kulek22 jeśli chodzi o prime zawodników, to biorę w ciemno pierwsze trio

0

@Danny Gaucho człowiek LEGENDA!

4

Podsumowanie rozdania nagród za sezon 18/19 w NBA:
MVP - Giannis
ROTY - Doncic
6th Man - Williams
DPOY - Gobert
MIP - Siakam
COTY - Budenholzer

Udało mi się, 6/6 trafiłem w tym roku :P

0

Po stokroć bardziej bym wolał 12 mln dla De Ligta niż 22 mln dla Neymara.
Pewnie należę do mniejszości (:

20

Pan Tomek Ćwiąkała to jest gość!

"Czytam w mediach społecznościowych sporo lamentu pod adresem kadry (i dziennikarzy) przy okazji traumatycznego meczu z Hiszpanią i jestem załamany niektórymi osobami. Jesteśmy mistrzami popadania ze skrajności w skrajność. Nie ma stanów neutralnych. Nie ma merytorycznej dyskusji, na chłodno. Jest tylko ekstremum. Zawsze. Jak coś dzieje się, to zawsze jest wesele albo stypa.

Znaleźliśmy się na turnieju, na którym - gdyby w futbolu obowiązywała logika - nie mieliśmy prawa się znaleźć. Na tymże turnieju wygraliśmy dwa mecze, które - gdyby w futbolu obowiązywała logika - powinniśmy przegrać. Pokazaliśmy w dwóch spotkaniach z wymagającymi rywalami, że jesteśmy nieprzyjemnym rywalem, elastycznym taktycznie i świetnie przygotowanym do tych dwóch spotkań. Takim, który - używając korpomowy - potrafi maksymalizować swoje możliwości. Nie, że mamy wirtuozów, którzy zaczną robić nie wiadomo jakie kariery. Tylko zwyczajnie, że po zdaniu matury na 75% poradziliśmy sobie z dwoma pierwszymi egzaminami na Harvardzie, a na trzecim nie potrafiliśmy odpowiedzieć na ani jedno pytanie.

Mecz z Hiszpanią był - jak napisałem - traumatyczny. Będzie się tym piłkarzom śnił po nocach. Dla większości z nich to najtrudniejsze spotkanie w karierze (do końca tej kariery) i o ile ktoś nie zmierzy się jakimś cudem z Barceloną, to pewnie nic tak drastycznego już go nie spotka.

Czasem jednak warto spojrzeć na punkt wyjścia, eliminacje, ostatnie mecze, rozwój poszczególnych piłkarzy. Trzeba mieć naprawdę prymitywne spojrzenie, by deprecjonować te drużynę za jeden mecz i to z Hiszpanią. I nie piszcie o pompowaniu balonika, bo niczego takiego z mojej strony nigdzie nie było.

My na ten turniej przyjechaliśmy jako Getafe, bo takie mamy szkolenie i Czesław Michniewicz tego nie zmieni. Nie zrobi z Dziczka Iniesty. Hiszpania dzisiaj była natomiast Barceloną. Jeśli Getafe przegrywa z Barceloną, nie dzieje się tragedia, bo każdy zna punkt wyjścia i wie czego oczekiwać. Więc wyluzujmy."

0

@Encore
Giannis
Doncic
Gobert
Williams
Siakam
Budenholzer

0

@MatiFCB2000 poważnie? Ja widziałem już dziesiątki takich postów...

7

Wygrywamy 21-14 z Portoryko i jesteśmy w 1/2 MŚ w koszykówce 3x3!

0

Niech wraca szybciej i ładuje akumulatory na kolejny sezon! (:

0

Jak dobrze, że ta Argentyna jest mi zupełnie obojętna..

7

Nie wiem, czy to ze mną jest coś nie tak, ale ta Argentyna jest mi totalnie obojętna. Mimo że Leo tam gra, to nie czuję jakiejkolwiek sympatii i więzi z tą drużyną (:

20

Borussia Dortmund

out: Pulisic
in: Hazard, Brandt, Schulz, Hummels

W rozliczeniu ok 50 mln.. Jak na dzisiejsze realia - mistrzowie!

7

Kicker: Transfer Matsa Hummelsa do Borussi dopięty! Niemiec ma wrócić do Dortmundu za 38 mln euro

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?