AlwaysBlaugrana
Dołączył/a: kwiecień 2013
Warszawa
4 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Słucham tych wypowiedzi w koalicji i słabo to widzę. Część osób rozumie że potrzeba zmian i przede wszystkich zacząć realizować obietnice zwłaszcza te dla młodych. Reszta w zasadzie w tym Tusk myśli że samo zwalczanie pisu wystarczy. Zupełnie nie widzi problemu w obietnicach do tego nadal nie dostrzega że trzeba mocniej reklamować sukcesy rządu. Powołanie rzecznika i prowadzenie kampanii sukcesów jest potrzebne bo wiele ludzi nawet nie wie co zostało wprowadzone w tych 180 prawie ustawach. A na pewno mało tak było rzeczy które ludzi odczuli na codzień. Naprawdę nikt w tej kolacji obywatelskiej nie potrafi Tuskowi powiedzieć że nie nadąża?
5
@Deathwing112 nie jest dziwny. Kaczyński traktuje ich z góry i jedyna realną koalicję z nimi to by przyjął jakby Konfederacja zasiliła ich szeregi. Prawdopodobnie jeśli będą ich potrzebowali w kolejnych wyborach to się dogadają ale od razu zaczną podkopywać ich posłów
0
@zenoowity podobno chce zostać pierwszym bramkarzem reprezentacji, grzejąc ławę tego nie zrobi
0
@zenoowity gość przede wszystkim po tej kontuzji to musi walczyć o miejsce w skaldzie z Wojtkiem a on wychodzi i lekceważy go na konferencji mimo że ten miał udział w 3 trofeach. Ter Stegen zawsze jak trzeba walczyć o miejsce w składzie to płaczę w mediach, nie zdziwię się jak go Flick będzie chciał wypchnąć
0
@mekston i dostali moj glos
10
@Kgorecki2500 ale on ma racje. Lewica walczy o bardzo skrajny elektorat a zaniedbuje kwestie integracji europejskiej ale też tanich mieszkań czy porządnej płacy.
0
@Eric_Abidal_22 to ja Ci podam przykład. W 2024 Koalicja dała podwyżki na naukę ( ale wciąż bardzo małe i dalekie od zarobków z 2015 roku) po to żeby rok później przed wyborami dać 5% ale liczone od pensji z 2023 roku (czyli realnie mniej niż 5%) co nawet nie wyrównało inflacji. Ludzie oczekiwali dalszych podwyżek ale ich nie dostali a brak podniesienia minimalnego uposażenia profesora i dodatkowych środków na innych pracowników uczelni sprawiło że doktoranci zostali pominięci a na niektórych uczelniach również pracownicy administracji czy pracownicy techniczni. Dodatkowo podwyższona pensja minimalna sprawiła że ludzie zaczęli znowu się przez to zbliżać do pensji minimalnej a doktoranci przed oceną srodokresowa to nawet nie ma stypendium na poziomie płacy minimalnej (mówimy o netto kwotach). Samo rozliczanie pisu nie sprawi że ludzie będą zadowoleni bo liczą na poprawę standardu życia
3
Teraz czekam na Bosaka i Sławka którzy poprą Kaczyńskiego xD
1
@CLS63AMG przecież to jest oczywiste. Wszyscy obywatele ich kolonii dostali obywatelstwa francuskie więc w zasadzie otworzyli na nich granice
3
Było mi go szkoda do wczoraj. Jego pełna lekceważenia wypowiedź o Wojtku pokazuje że Niemiec jest nieciekawym człowiekiem. Tak samo było z Bravo i z Neuerem. Na obydwu prowadził kampanię medialną
4
Szczerze to mam lekkie deja vu. Platforma 10 lat temu przegrała przez swoją butę i dość wywyższające podejście względem dużej części społeczeństwa nie za bardzo mając argumenty, że ludzie dalej będą ich popierać. Dzisiaj widać że w zasadzie nie wyciągnęli żadnych wniosków. Znowu założyli, że mają mocne poparcie ludzi i szli po tego prezydenta myśląc, że to oczywiste że ludzie na nich zagłosują skoro chcą rozliczyć PiS. Rok 2019 pokazał jednak że pomimo wielu afer PiS wygrał wybory parlamentarne z jeszcze lepszym wynikiem niż w 2015 roku. Oznaczało to jedno, że spełniane obietnice, takie jak 500+ były o wiele ważniejsze niż kwestie tego czy władza przestrzega prawo. Ludzie oczekują od rządu działań, który polepszy ich byt. A tutaj tuż przed prezydenturą w zasadzie same fatalne decyzje. Brak skierowania kampanii do młodych, olanie tematu tego że Polaków nie stać na zakup mieszkań (ustawa o jawności cen brzmi jak żałosna próba pocieszenia) brak kolejnych wysokich podwyzek, które by poprawiły zarobki w wielu sektorach (wiele osób nadal zarabia gorzej niż przed inflacja z 2023 roku). Brak kwoty wolnej od podatku, brak zmiany progu dochodowego, brak przyspieszenia inwestycji, mało podstawionych zarzutów wielu złodziejom z PiS. Ludzie oczekiwali działania, szybkiej poprawy ich sytuacji materialnej a PO pokazało że znowu zupełnie nie rozumieją potrzeb ogromnej części społeczeństwa. I to nie tylko w mniejszych miejscowościach jak tu niektórzy piszą ale wśród młodych, w publicznych placówkach czy ośrodkach naukowych, szkołach.
Platforma musi wreszcie zrozumieć że jeśli nie chce zostać pożarta za 2 lata to musi zacząć trafiać do zwykłych ludzi, tych w miastach jak i tych na wsi, pokazać im że naprawdę ich rozumieją że znają ich bolączki. Uwalenie kwoty wolnej od podatku przy jednoczesnym przepychaniu niższej składki ZUS dla niewielkiej mimo wszystko części społeczeństwa jest podsuwaniem tego że oni w ogóle nie czują nastroju w narodzie.
4
@CLS63AMG sama zmiana kandydata nie wystarczy. Tutaj brakuje realizowania polityki dla młodych przez rząd i brak dyscypliny partyjnej bo potem wychodzą tacy idioci i mówią „cóż szkodzi obiecać” albo Gajewska z workiem ziemniaków
2
@Ls0811 poczekaj aż Polska wyjdzie z Unii i zacznie się renegocjowanie cen jedzenia zobaczymy czy wtedy też będziesz w takiej super sytuacji ;)
1
@A4ron A jak chcesz trafić do tych ludzi jak ich nic nie rusza i nawet facet z taką przeszłość dostaje ich głos jeśli zostaje wskazany przez prezesa PiS albo księży w trakcie mszy? Jak chcesz do tych ludzi dotrzeć jeśli mają gdzieś praworządność? Jesli liczy się tylko „swój” człowiek nieważne jaki?
5
Trzaskowski wygrał w 10/16 województw. Wschód niezależnie od wszystkiego jak zawsze za PiS. Żadnych rozliczeń nie będzie po część Polaków ma totalnie gdzieś praworządność.
0
@Vegeta88 błagam Cię, przecież on będzie robił wszystko co mu PiS każe
0
@Vegeta88 no i PiS wpuścił 300 tys do Polski w zeszłym roku, więc jaki jest sens na nich głosować?
0
@prokofiew bez szans. Jakby różnica była 200-300 tys głosów to tak ale jest nadal ponad 700 tys
0
@Hosh działa. Przewaga maleje ale za wolno, skończy się bardzo podobne do late poll z 01:00
0
@Kamiloza91 Na ten moment z tymi nastrojami, PiS bez problemu wraca tylko potrzebuje konfederacji do rządzenia. Ale tak, będzie to większa władza niż teraz bo Tusk się musi liczyć z PSL, Polska 2050 i Lewica a PiS tylko z Konfa
1
Ciekawi mnie co teraz zrobi koalicja. Fakty są takie że wiele ważnych tematów dla Polaków schowali do zamrażarki albo uwalili i myśleli że i tak mają zaufanie społeczne. A wystarczyło się mocno przygotować i wprowadzić jakieś 2-3 dobre ustawy kluczowe dla większości (kwota wolną od podatku to mógł być Game changer) a zamiast tego zaczęło się znowu gadanie że nic nie mogą. Mają tak naprawdę 2 lata żeby ruszyć tyłek i zacząć coś zmieniać, ale trzeba też umieć to sprzedać ludziom. Dla mnie Tusk powinien jak Kaczyński się schować a naprzód wejść młodsza kadra, która przede wszystkim wreszcie zawalczy o młodzież.
0
Pytanie do mieszkańców zachodniej Polski. Jak się czujecie z tym że od 15 lat wschód wam wybiera nie waszego prezydenta? XD
0
@Vegeta88 byłem we wszystkich tych krajach wiele razy (oprócz Niemiec) i tam
Imigracja wcale nie rzuca się tak w oczy jak przedstawiają to u nas niektóre media
0
@JordiAlbion byłem nieraz za granicą i uważam że w zasadzie to straszenie imigrantami dotyczy głównie Francji i pewnych rejonów Anglii. Poza tym jest mocno na wyrost a PiS sam wpuścił ponad 300 tys imigrantów z Afryki i Azji
12
No cóż,
Liczylem że koalicja będzie miała szansę powsadzać złodziei z pisu do więzień ale wyborcy zaledwie 1,5 roku później sami tą szansę odebrali. Dziwi mnie nadal fakt że młodzi ludzie zagłosowali na kandydata partii, która sprawiła że młodzi ludzie dzisiaj nie mają szans na zakup mieszkania a prawica w tej kwestii bardziej dba o interesy tej garstki, która tych mieszkań ma wiele żeby im nie wprowadzić podatku katastralnego. Mam nadzieję że jednak Polska nie będzie się dalej izolować od Europy, bo ma wschodzie Putin tylko czeka aż się z nimi jeszcze bardziej oddalimy. Zawsze liczyłem że Polska stanie się jednym z liderów Europy ale wygląda na to że Polacy coraz bardziej wolą się od tej europy oddalać zamiast zacząć dyktować w niej warunki. Tak czy siak prawdopodobnie za 3-4 lata po kolejnych wyborach parlamentarnych zobaczymy w jaką stronę pójdzie nasz kraj pod rządami prawicy.
0
Trzaskowski zaczyna powoli nadrabiać, ale przepaść jest narazie ogromna
1
@macio_944 Koalicja w ogóle nie dociera do młodych i to jest jej problem. Tu potrzeba nowych twarzy ale nie idiotek jak Gajewska a sprawne osoby. I wreszcie wprowadzać jakieś rzeczy dla młodych.
1
@parpe Ci ludzie po prostu nienawidzą zagranicy więc ich kontakty z innymi państwami nie obchodzą.
0
@Karzel tylko że historia pokazuje, że bardzo często to właśnie my sami sprowadzamy jako naród na siebie katastrofę
0
@draxidox Jakie gorzej? Oni chcą wejść do parlamentu za 2 lata z wynikiem który sprawi że PiS się będzie z nimi liczył. A wtedy przytula stołki i znika do 2030 roku