Amigo_Blanco
Dołączył/a: grudzień 2014
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@domin682 Wezmą ci na górze, za których ci mężczyźni ginęli ;)
4
Jakimś cudem mi to umknęło, może komuś również, to wklejam
POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 22 lutego 2022 r.
Wyrażam zgodę na pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w terminie od dnia 23 lutego 2022 r. do dnia 31 maja 2022 r., następujących komponentów wojsk obcych:
1)
Stanów Zjednoczonych Ameryki, o liczebności do 6500 żołnierzy i personelu cywilnego wraz z etatowym uzbrojeniem, wyposażeniem i środkami bojowymi,
2)
Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, o liczebności do 700 żołnierzy i personelu cywilnego wraz z etatowym uzbrojeniem, wyposażeniem i środkami bojowymi,
3)
Kanady, o liczebności do 350 żołnierzy i personelu cywilnego wraz z etatowym uzbrojeniem, wyposażeniem i środkami bojowymi
- w celu wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą w operacji wojskowej prowadzonej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w czasie pokoju.
Źródło:
https://www.prawo.pl/akty/m-p-2022-274,19208497.html
1
@Kurkmen Od kilku dni spamujesz tylko o tych Niemcach xD zaraz dojdziesz do wniosku, że to w sumie nie Rosja tę wojnę wywołała.
W złym miejscu szukasz winnych
1
@John_Doe Oczywiście, ale Moya nie była jedyną opcją.
1
@dv7wisnia wjazd wjazdem, sprawa rozgrywa się o pieniądze i inwestycje. A należy pamiętać, że głównie dzięki Abramowiczowi Putin doszedł do władzy i prawdopodobnie Abramowicz w imieniu Putina dokonuje "prywatnych" transakcji
9
Boris Johnson mówi, że rosyjscy oligarchowie i inwestorzy nie będą mieli za czym chować się w Wielkiej Brytanii. Czyżby koniec Abramowicza i Chelsea?
1
@MESSIah16 To w takim razie czego oczekujesz?
Reakcji wojskowej? Nikt przed szereg nie wyjdzie. Szczególnie Niemcy, bo ich potencjał wojskowy znacząco spadł. Refleksji w sprawie polityki energetycznej? Ona zapewne nastąpi, jednakże są na takim etapie zmiany kierunku krajowej energetyki, że muszą iść na kompromisy.
NS2 z tego co kojarzę już zawiesili. Polska rozumiem wstrzymała tranzyt gazu przez rurociąg jamalski? Czy nadal korzystamy z rosyjskiego gazu?
8
@MESSIah16 W czasie pokoju każdy robi biznes tam gdzie się opłaca. Polaków też ganisz za 70% węgla do elektrowni z Rosji? Za sprzedaż stacji benzynowych węgierskiej spółce z udziałami z Rosji? Plujesz na polskich rolników sprzedających rosjanom produkty?
2
@tristan87 O ile to prawda. Gazety polskie w 1939 donosiły o bombardowaniu Berlina przez polskie samoloty...zobaczymy
1
@RomanHoffer Najszybsza droga na Kijów
9
@Wilczeq Czym byliśmy? XDDD Kraj chłopski, bez wyposażenia i niepotrafiący utrzymać pięciu dywizjonów w stanie gotowości.
Chyba, że mówisz o ilości generalicji to tak, sanacja była dobra w noszeniu orderów
10
@Mati90fcb Dobra, skończ już snuć bajeczki, bo festiwal gdybania i chłopskiego rozumu zrobi się tu na dobre
0
@ciema rzetelnych informacji, że tylko głupcy wierzą w wybuch wojny i ogólnie to powinniśmy odejść z UE i zbliżyć się do Rosji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4
@Kurkmen 70% węgla do polskich elektrowni pochodzi z Rosji. Udziały Lotosu sprzedano węgierskim stacjom kontrolowanym przez Rosję. Gdzie Twoje tyrrady odnośnie działań Polski i Węgier na rzecz wzmacniania rosyjskiego agresora?
2
@Kurkmen Od kilku dni piszesz o bombardowaniu tego rurociągu (które jakieś 70% trasy biegnie na dnie morza) i obwiniasz o wszystko Niemców xD Opanuj się troszkę, bo o polityce międzynarodowej to za dużo pojęcia nie masz, a piszesz tylko populistyczne bzdury
0
@Akwarelista Przechodzę zatem - kompletnie nie masz pojęcia o kierunku niemieckiej energetyki, jej przebudowie i przyszłych zyskach.
4
@osa91 Klasyczny wysyp kont w sytuacjach napięcia. Tak samo pączkowały tutaj konta w okolicach wyborów, teraz też wyrastają jak grzyby po deszczu prorosyjskie konta i opinie.
0
@Akwarelista Masz jakieś głębszą wiedzę technologiczną z zakresu energetyki tłumaczącą dlaczego Niemcy postępują tak czy inaczej czy raczej posługujesz się własną oceną rzeczywistości?
1
@Destroyer_of_Worlds Nic dodać, nic ująć :D
0
@Destroyer_of_Worlds Ciężko mi się odnieść do samej wypowiedzi, bo jej nie słyszałem w całości. Niemniej masz rację, o merytoryczną opozycję w Polsce ciężko, ale rządy mamy najgorsze najprawdopodobniej od kilkudziesięciu lat. Ale również i zatrute społeczeństwo i tego merytoryką się nie naprawi. Tu przykład Sławka Mentzena - osobiście się z nim często nie zgadzam, ale jest chyba najbardziej klarownym przykładem merytoryki, która rozbija się o "masy" i trafia głównie jedynie do własnych wyborców. W świecie pisowców (czyli elektoratu teoretycznie do wyciągnięcia) on nie istnieje
5
@Mr8lack I czym przeciągnąć? Kolejnymi dodatkami? To wyjdzie pis i powie swoim wyborcom w tubach propagandowych, że mieli okazję dawać wcześniej a dopiero pis dał.
Serio, trzeba wyjść z bańki. My sobie tutaj możemy mniej lub bardziej merytorycznie porozmawiać, zastanowić się, pospierać, a rzeczywistość jest taka, że zdecydowana większość głosujących nie potrafi nawet napisać składnego zdania, a głosują bo "pis doł".
8
@Destroyer_of_Worlds Albo ma za wyborców skrajny beton i półpatologiczny elektorat przekupiony dodatkami
2
@Kgorecki2500 CPK to tzw strategiczny strzał w kolano xD
2
@kryhaa Tak i cytując: "miej nas Panie w swojej opiecie" :D
1
@kryhaa Niekoniecznie skorelowane z moją pracą naukową, ale tak to już wygląda na uczelniach wyższych, że się prowadzi co jest. Głównie technologie energetyczne, podstawy konstrukcji maszyn, projektowanie instalacji energetycznych...zależy co wrzucą ;P
0
@Amigo_Blanco tl;dr dla leniwych: media kłamią, szukajcie rzetelnych przekazów xD
5
W sumie ciekawy case study, na przykładzie wpisu @Rick , którego kompletnie nie winię i nie podejrzewam o celową manipulację, ciężko pewne rzeczy rozpoznać i cieszę się, że pewne rzeczy udało się wyjaśnić.
Jak manipulować faktami:
Odbyło się spotkanie ministrów środowiska Polski i Niemiec. Głównie rozmowy dotyczyły aktualnej sytuacji na rynku energetycznym, ale podjęty został temat polskich elektrowni atomowych.
Artykuł (raczej w formie szerokiego sprawozdania, bez opinii redaktora) tutaj:
https://biznesalert.pl/polska-i-niemcy-potwierdzaja-jednosc-ws-ukrainy-a-roznia-sie-co-do-atomu/
Cytat:
"W sprawie polityki energetycznej są różnice między Polską a Niemcami, o których rozmawiamy. Niemiecki rząd federalny ustosunkowuje negatywnie do włączenia energetyki jądrowej do taksonomii. Decyzja o budowie atomu to jednak suwerenna decyzja państw, będziemy dalej prowadzić dialog o zagospodarowania odpadami. Na szczeblu europejskim są instrumenty, które mają służyć temu, by państwa korzystające z atomu zapewniły bezpieczeństwo sobie i innym. Nie uważam tego źródła energii ani za dobre, ani za bezpieczne, jest to stanowisko całego rządu federalnego "
oraz, na temat tego samego spotkania i korzystając z tego samego cytatu artykuł gazety Polska Times (właścicielem jest Orlen, resztę powiązań znacie)
https://polskatimes.pl/polskie-elektrownie-atomowe-niemcy-groza-nam-sadem/ar/c1-16062997
Cytat:
"Jeśli w Polsce dojdzie do budowy reaktorów, to będziemy pracować z użyciem odpowiednich instrumentów prawnych, dla mnie to oczywistość – stwierdziła Steffi Lemke. Podkreśliła przy tym, że zdaniem Berlina energia atomowa „nie jest dobrym ani bezpiecznym zabezpieczeniem dopływu energii w przyszłości.”"
Jak widzicie, z jednej wypowiedzi można zdać po prostu sprawozdanie, a także zmanipulować wypowiedź i dojść do wniosków, że Niemcy grożą nam sądem w przypadku budowy reaktorów jądrowych w Polsce. W rzeczywistości było wręcz odwrotnie i niemiecka minister wręcz stwierdziła, że technologii nie popierają, ale są instrumenty w prawie UE które czynią tę technologię bezpieczniejszą.
Także nie wierzcie wszystkiemu co przeczytacie, sprawdzajcie w niezależnych źródłach i dążcie przede wszystkim do niezakłóconego przekazu informacji.
I na koniec odpowiedź do @BorzyKrzys
Od kilkunastu lat widoczna jest zmiana polityki energetycznej Niemiec. Osobiście biorę udział, jako pracownik naukowy, w gigantycznym polskim projekcie dotyczącym energetyki jądrowej i powiem szczerze, że to pierwszy raz od czterdziestu lat gdy rzeczywiście jest szansa na zrealizowanie tych inwestycji w naszym kraju. I fantastycznie.
Jednocześnie nie ma co obrażać się na Niemców. Jako potentat w regionie starają się realizować swój własny plan, głównie w oparciu o zagospodarowanie CO2, elektrolizę (z instalacji OZE, która sprzyja elektrolizie) i wodór, co również wydaje się być zasadne z perspektywy ich systemu elektroenergetycznego.
5
@Ojciec5tkidzieci I elegancko, ostracyzm wobec odklejeńców zawsze powinien spotykać się z aprobatą i to niezależnie od "strony"
2
@Joe_Pesci jakie sankcje wyobrażasz sobie jako skuteczne i bezpośrednio uderzające w sytuację w Rosji?
Pytam, dlatego, że dotychczasowe sankcje gospodarcze były tak naprawdę wydmuszką do przejścia - wszelkie produkty, na które Rosja miała "bana" kupowano za pośrednictwem Białorusi i importowano z tego kraju. Idealny przykład - Białoruś była jednym z największych eksporterów...owoców morza. Tak, Białoruś xD
Nałożysz sankcje na Białoruś, to mają do dyspozycji Kazachstan, Uzbekistan i inne posowieckie republiki, które też należałoby zablokować, co jest nierealne. Więc z sankcji gospodarczych niewiele wynika.
A pieniędzmi oligarchów Putin doszedł do władzy i ją utrzymuje. Odcięcie kolegów od pieniędzy może zaboleć o wiele bardziej.
6
@FC1899Barca Modernizacja techniczna XD