Amigo_Blanco
Dołączył/a: grudzień 2014
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@MESSIah16 Ale to nie do końca działa tak, że jak nie ma na Tobie dużej presji zewnętrznej to jest mniejsza szansa na problemy z psychiką ;)
3
@maroon W Twoim podejściu brakuje jednego ważnego elementu - a mianowicie podejścia polskiego w okresie przed II wojną światową.
Rządzący naszym krajem otwarcie wsparli Hitlera atakując Czechosłowację i zajmując Zaolzie. Czechosłowacja w tamtym czasie była jedynym, oprócz Polski, sojusznikiem Francji w regionie. Ponadto, rząd nie informował Wielkiej Brytanii i Francji o późniejszych rozmowach z Niemcami, stąd rozpoczął się "festiwal obietnic" w kierunku Polski - zarówno ze strony Francji i Wielkiej Brytanii jak i Hitlera, który w początkowych planach nie zamierzał nas atakować, a wręcz z naszą pomocą uderzyć na Związek Radziecki. Pytanie czy największym idiotą w całej sytuacji nie był minister Beck, który uwierzył, że na pomoc ruszy nam Wielka Brytania nieposiadająca w praktyce znaczącej liczby piechoty.
5
@DamianBarcaCule Okej, czyli zostańmy sami, bo Polska to przecież imperium i Wojska Obrony Terytorialnej na odebranych cywilom pojazdach pokonają Rosję XD
0
Polecam poniższy wywiad na temat aktualnej sytuacji na Ukrainie w ujęciu również historycznym. Przedstawiona przez Panów analiza wydaje się bardzo trzeźwym podejściem do aktualnej sytuacji i ewentualnych polskich kroków w niedalekiej przyszłości
2
@Uukasz_93 To nieźle, że w jednym poście piszesz, że dlaczego Polscy żołnierze mają ginąć za Ukrainę i sugerujesz, że Brytyjczycy powinni to robić wypełniając puste gwarancje dawane Polsce przed II wojną światową. Ale tu pomogą tylko korepetycje z historii
6
@Barca1992 "Zadbajmy najpierw o swoje interesy, a nie machajmy szabelką"
To właśnie dbanie (dodajmy, że nieudolne) tylko o swoje interesy i "machanie" szabelką sprowadziło na nas tragedię II wojny światowej, jak już odwołujemy się do historii. I chciałbym przypomnieć, że agresorem również był wtedy Związek Radziecki, także akurat Sławomir, z całym szacunkiem do jego osoby, gada głupoty
8
@clyde Jednym z tych głupszych kroków w miarę sensownej dyskusji jest sprowadzenie czegoś do absurdu i własnoręczne ubijanie chochoła, którego się stworzyło. To tak na przyszłość, bo kontynuowanie rozmów na takim poziomie za bardzo nie ma sensu.
@jeyx77x Ja Stanowskiego lubię. Jakby Ci się chciało przejrzeć moje wpisy, to wielokrotnie go broniłem i popierałem, kilka razy go też krytykowałem. Po prostu w tej sprawie zachowuje się niewłaściwie.
5
@clyde Jednak faktami są połączenia telefoniczne przed, w przerwach i po podejrzanych spotkaniach. I nie tylko na linii Fryzjer- Michniewicz a również pomiędzy innymi zamieszanymi osobami.
I jeśli źródłami są jedni z najlepszych dziennikarzy śledczych w tym kraju to nie, nie można sobie wsadzać między bajki.
3
@clyde No i ja się decyduję - w piłce nie powinno być miejsca dla osób zhańbionych korupcją. A problem w tym, że w przypadku Michniewicza domysły mają poparcie w faktach.
8
@clyde Jak w filmie powyżej - każdy wiedział, większość brała udział, wszyscy udawali, że nic się nie dzieje. Zauważ, że Michniewicz zaprzeczył, że był świadkiem koronnym - a to jest definicja ściśle związana z polskim prawem. Nie wyklucza to faktu, co zresztą sporo źródeł potwierdza, że wiele podejrzanych osób poszło na układ z prokuraturą w zamian za uniknięcie zarzutów - bo jak to bywa w takich sprawach brakowało kluczowych zeznań i dowodów. Tutaj dla równowagi - Słowikowi również wycofano stawiane zarzuty w związku z prowadzeniem i funkcjonowaniem mafii pruszkowskiej, a cała Polska wiedziała kto za tym stał.
I tu jest pewien haczyk - układ z prokuraturą jest zupełnie czymś innym niż bycie świadkiem koronnym.
49
@PIWOSZ89 Mniej więcej to, że Stanowski próbuje grać bohatera i policjanta narodu tylko w sytuacjach, które mu się materialnie lub wizerunkowo opłacają. Wybiela siebie i swoich kolegów, jest uosobieniem słowa "hipokryzja".
Co z tego? A to, że chcąc nie chcąc jest osobą opiniotwórczą i ciągnie za sobą masę ludzi i właśnie tych ludzi trzeba uświadamiać, że ich bohater aż taki krystaliczny nie jest.
56
Stanowski to człowiek-wahadło.
W tydzień potrafi z bohatera narodowego zamienić się w typa, który broni szemranego gościa tylko dlatego, że jest jego przyjacielem. A za miesiąc znów wyskoczy z czymś, w czym będzie mieć rację i znów będzie Stano TOP.
https://streamable.com/lnqfrv
0
@Lola120 Jaka uczelnia? :o
0
@Lola120 Sesja zdalna, więc spróbuj dostać antybiotyk i przy okazji zwolnienie lekarskie - zawsze w razie bardzo złej formy to Cię usprawiedliwi i będziesz mieć szansę na dodatkowy termin
5
@maciek16 Chomik coś jeść musi, a teraz zwiększyła mu się liczba podopiecznych :D
5
@A_Gomesinho_21
>Czyli według prawa jest to nieuczciwa konkurecja
>Nie znam się na prawie ale
Widzisz w tym jednym komentarzu pewne sprzeczności?
Strać zatem jeszcze szacunek do Panów Możdżonek i Rożek, gdyż oni również zaproponowali nieodpłatne zorganizowanie swoich wydarzeń w zamian za nieudostępnienie hali Najmanowi.
8
@A_Gomesinho_21 Nie, nie oferował mu przekupstwa tylko zaproponował organizację innych wydarzeń w tym samym momencie, bez indywidualnych korzyści dla burmistrza.
47
Jak ja czytam, że Stanowski powinien sobie odpuścić, bo "za długo to już trwa i robi się nudne" albo co gorsza "jeden i drugi robią to samo a tylko Najmanowi się dostaje", to odczuwam mieszankę smutku, zdziwienia i kolejnego przesunięcia braku wiary w ludzi.
Ja rozumiem i w pełni akceptuję fakt, że większość ludzi młodego pokolenia nie pamięta czym (bo na "kim" za bardzo nie zasługuje) był Słowik - przede wszystkim był głównym oskarżonym w sprawie morderstwa Komendanta Głównego Policji Marka Papały. Niszczył życie ludziom, zwykłym mieszkańcom Warszawy i innych miast.
Ja rozumiem, że przez takie seriale jak Narcos, Suburra czy Gomorra nastąpiła romantyzacja środowiska gangsterskiego, ale uświadomcie sobie, że Słowik był i jest bestią. A aktualnie z jego mafijnej przeszłości starają się zrobić dodatkowy atut i markę reklamową.
Nie pamiętacie jak o było żyć w Warszawie, gdy na każdym kroku wybuchały bomby w barach i samochodach. Gdy na każdym kroku słychać było strzelaniny, a prowadzenie biznesu bez "ochrony pruszkowa" było niemożliwe. Nie wiecie ile było tajemniczych zaginięć, ile osób skończyło w rzekach i jeziorach,
1
@Kgorecki2500 no to jednak dobrze, że zostałeś w domu. Zdrowia!
5
@Criss18Barca jakakolwiek próba docenienia Najman w tym całym sporze to nieporozumienie
2
La Bambę docenisz jak ją stracisz.
Witajcie po przerwie :D
Prędkość strony imponująca!
0
@sokot Podważający istnienie pandemii głównie ;) Ja wiem, że teraz poleci "damage control" i "my nie byliśmy przeciwko tylko za rozsądkiem" no ale pewni ludzie pewne rzeczy powiedzieli i jakby tego teraz nie uzasadniali to się okazało, że po prostu uderzali w podatny grunt swoich wyborców
1
@gumaz raczej w drugą stronę się okazało - że ci najbardziej przeciwni zbijający na swojej antysystemowości kapitał polityczny są już od dawna są zaszczepieni
4
@VamosRakieta Jordi Alba - fałszywa nuta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
27
xDDDDD
Tak było, byłem tym Leonardo
1
@HighestInTheRoom @Hubsao "Depay nie mają do niego podjazdu"
Ja rozumiem wiele, ale zestawianie Morata i Depay w jednym zdaniu i jeszcze ze wskazaniem na tego pierwszego to już trochę przesada
0
@gumaz Mam kobietę od kilku lat, można powiedzieć, że znaleźliśmy się w odpowiednim czasie dla nas obojga. Oczywiście, że jest lepiej razem, a przede wszystkim prościej przejść przez te trudne jak i szczęśliwe chwile.
2
@ObiwanKenobi A dlaczego mieszasz kompletnie dwa tematy? Prawo do stanowienia o sobie samym to prawo podstawowe i to powinien być główny argument przeciwko obowiązkowym szczepieniom. Co dalej nie zmienia faktu, że używanie słów, których znaczenia się nie rozumie czy zaprzeczanie w jednym zdaniu dokonaniom nauki z kilku dekad uwłacza pewnym standardom dyskusji.
1
@Criss18Barca To, że przykład Ci się spodobał to jeszcze nie znaczy, że był to przykład trafny czy jakkolwiek zbliżony do rzeczywistości xD Wystarczy spojrzeć na próby zainstalowania radzieckich systemów na Kubie.
5
@Jakchcesz Wyłącz TV, włącz spiskową grupę na fb :v