21

Zabrakło mi zarządzania siłami. Przez cały mecz pressowali. W pewnym momencie ten pressing przestał być skoordynowany, pojawiały się przestrzenie i nie byli w stanie nadążyć. Według mnie w takim momencie, gdy widać że ten pressing nie wychodzi i zaczyna brakować sił to powinni cofnąć trochę, zebrać siły i ponownie zaatakować, a nie wciąż pressować bez koordynacji i narażać się na atak.

2

O kurde niedobrze... oby to tylko chwila przerwy. Z drugiej strony jestem spokojny bo wjeżdża Szczęsny Fumador!!

1

@MesQueUnClub_87 Myślę że nieporównywalnie więcej jest tych co go doceniają, tylko niestety tak to już bywa, że Ci co hejtują są zwyczajnie głośniejsi i robią dużo więcej hałasu ...

3

Spokojnie, Hansi wie co robi. Teraz buduje Ferrana i pokazuje, że wchodzenie z ławki to nic złego nawet dla najlepszych. Że wszyscy gracze w drużynie są istotni. Lewy miał kontuzje, a Ferran nie dał mu powodu do zmiany, a wręcz odwrotnie - zdecydowanie się bronił. Myślę że teraz Lewy dał wyraźny powód by zasłużyć na pierwszy skład i role będą się odwracać. A wszystko fair i uczciwie wobec zawodników. Tak się buduje drużynę :)

3

Co by nie mówić o Laporcie odniósł ogromny sukces i wstyd o tym teraz zapominać... Wzniósł drużynę ponownie na szczyt. Słynne dźwignie, jego strategia patrzenia do przodu, podjęte ryzyko, aby podnieść drużynę sportowo przyniosła sukces, a dużo osób zupełnie o tym zapomina. Jeszcze 2 lata temu biegaliśmy z Braithwaitem po środku tabeli, a teraz mamy krajową potrójną koronę. Jest duża szansa, że gdyby wygrał kto inny to zamiast ryzyka postawiłby na powolny plan odbudowy finansów i nie byłoby sukcesów sportowych. To jest ogromna zasługa Laporty, ma to swoją cenę, ale fakt jest faktem.

2

Szczerze, według mnie w tej i tak mega słabej sytuacji lepiej jak wstrzymają ich rejestracje, przez co nie wystąpią w kilku meczach niż jakby mieli sprzedawać Casado, aby cały proces przyspieszyć... Oczywiście oby tylko te pozostałe odejścia pozwoliły wygenerować wystarczającą ilość miejsca w FFP na pozostałe rejestracje.

2

Tylko że 4 kolejka ligowa jest 13-14 września, a nie października :))

13

Podsumowałbym to tak:
w Athleticu może zostać legendą Athleticu,
w Barcelonie mógł zostać legendą futbolu.
Taka drobna różnica...

9

@sebsbastiams.fcb.fan92 Dostają podwyżki bo zasługują (w większości.. :D). Uwierz, że gdyby tylko chcieli dostaliby dużo wyższe wynagrodzenie gdzie indziej :)

20

Piękne jest jak oni jeden po drugim podpisują wieloletnie umowy. To tylko świadczy jaka tam panuje atmosfera, jak oni muszą się ze sobą dobrze czuć, a przy tym wiedzą jaką drużynę razem tworzą i zapewniają to sobie na wiele następnych lat :))

4

No i to jest bardzo dobre uzupełnienie składu biorąc pod uwagę naszą sytuację. Doświadczony gracz, który jeżeli odpali jak sprzed kilku lat to wiemy, że ma potencjał na topke. Jeżeli nie to zawsze gracz do rotacji i odciążenia przy mniej istotnych meczach w tak napiętym kalendarzu :)

6

Wszystko zależy od kontekstu i tego w jaki sposób zostali potraktowani.
Skoro świadczą takie usługi to znaczy że to jest ich praca i Yamal jest po prostu dla nich klientem. Równie dobrze mogła to być dla nich zajebista impreza i doświadczenie, a organizacje się wypowiadają, jakby im zrobił krzywdę.

0

Szczwany lis, zamiast 5/10 mln od Atletico, Lenglet sam rozwiąże umowę, przejdzie do nich za darmo i te 5/10 mln dostanie dla siebie za przyjście z kartą w rękach... Kto wie, może jeszcze dostanie jakieś pieniądze od Barcy za przedwczesne rozwiązanie kontraktu...

3

Jedyny ratunek jaki widzę, to wejście Lewego, chłopaki będą go szukali i momentalnie wzrośnie zagrożenie, które Lewy zamieni na bramki!

20

"Real ma z nim 64% wygranych meczów, natomiast Barcelona aż 81%. "To niewiarygodne różnica, do której trzeba dodać to, że drużyna Ancelottiego wygrała z tym arbitrem tylko dwa z ostatnich pięciu spotkań" - podaje RMTV."

Rozumiecie??? Oczywiście ta różnica nie wynika z poziomu gry w danych spotkaniach.. Tylko z tego, że sędziował akurat ten sędzia!! Piękna logika..

6

Moja wiadomość do przyjaciela w przerwie:
"Mam nadzieję, że wcisną 1 i Szczena hero"
Cóż za mecz, pięknie :D

39

Uwierzycie w to, że wciąż znajdują się tu ludzie, którzy go hejtują (bo krytyka to co innego)?
Najlepszy obecnie strzelec w LaLidze i TOP 5, dosłownie grająca legenda naszych czasów, nie mówiąc jaka w Polsce. Wypominają mu nieudane przyjęcia, czy mniejszy pressing, śmieją się że drewno i tylko dobija na pustaka, a nie widzą niesamowitej inteligencji i zmysłu strzeleckiego.
Nie widzą jak się ustawia, jak generuje przestrzenie (ogromnie istotny element w obecnej grze Barcy).
Nie widzą jak wyprzedza myśli innych graczy o krok, jak przewiduje zagrania i ruchy piłki.
Nie dostrzegają, że to m.in dzięki temu może on później dostawiać nogę na pustaka, dzięki temu jakim jest kozakiem.
Strasznie mnie to irytuje.
Owszem ma już swój wiek i wynikające z tego braki, ale jak ktokolwiek ma czelność mu cisnąć i okazywać brak szacunku to dla mnie ciężkie do wyobrażenia.

1

Na ten moment nie ma po prostu lepszej opcji. Szczęsny dla Barcy to jak wygrana na loterii i to nie tylko w kontekście tego sezonu, ale i przyszłego. Bramkarza takiej klasy za darmo nie dostanie nigdzie. Na rynku nie ma zbyt wielu opcji, zwłaszcza jeżeli chcielibyśmy wzmocnić, a nie osłabić tę pozycję to musielibyśmy sięgnąć grubo do kieszeni, a i tak byłoby ciężko znaleźć kogoś lepszego od Szczęsnego. On sam widać wciąż się dopiero rozkręca i najlepsze jeszcze przed nami :)

5

Ja to się dziwię, że Socios sami nie zorganizowali żadnej akcji mającej na celu przywrócenie Grady... Wystarczyłoby trochę regularnego nacisku, następnie dołożyłyby się media i Laporta nie miałby wyjścia bo nie chciałby walczyć z opinią publiczną..

6

@pax Te błędy Szczęsnego które wymieniłeś wynikają głównie z braku rytmu meczowego i czytania przestrzeni. A jest tylko jedna możliwość, aby je ograniczyć/wyeliminować, jest nią tylko i wyłącznie gra. Z pewnością Flick to widzi, wie że potencjał Szczęsnego zaczyna się tam, gdzie Peni kończy. I nie ujmuję tu Iniakiemu, naprawdę robił robotę do tej pory lepszą niż się człowiek spodziewał i można mu dziękować. Jednak mając Wojtka i możliwość, aby dawać mu się ogrywać i zgrywać z zespołem przed najważniejszą częścią sezonu to biorę to w ciemno. Nawet ryzykując jeszcze możliwością popełniania przez niego błędów.

0

Są pewne elementy w futbolu, których na pierwszy rzut oka nie widać. Mimo popełnienia wielu błędów Szczęsny mógł mieć duży wpływ na zwycięstwa. Mentalność jest równie ważna, jak nie ważniejsza, a tutaj podejrzewam że Szczęsny jest mocniejszy niż Pena. Wojtek robi błędy głównie wynikające z czytania przestrzeni, a tego nie może poprawić inaczej jak grając. Myślę że Flick dobrze rozumie, że potencjał Szczęsnego jest dużo większy niż Peni i daje mu właśnie czas na rozegranie przed kluczowym okresem sezonu :))

5

Prawdziwy diament i przyszła legenda Barcy :))

14

Ciekawe jest to, że jak wszyscy chcieli Szczęsnego na bramke to Flick stawiał na Penie, jak teraz zaczęli Szczęsnego sadzać na ławce to Flick na niego stawia. Czuję że z tego może wyjść jeszcze dużo dobrego :))

9

Najważniejsze jest to, że dzięki awansowi bezpośrednio do 1/8 finału i braku konieczności grania 2 dodatkowych meczy w środku tygodnia Barca będzie mieć dodatkowe 2 tygodnie treningu. To jest luksus i może zrobić różnicę przed finalną częścią rozgrywek :).

2

Co jak co ale zauważcie, że jak tylko Barcelonie lepiej idzie od razu mamy medialny atak. Nowe, nie znałem :D

1

Mega szkoda, ależ to byłaby piękna historia, gdyby nie ta czerwona kartka. I tak jest pięknie, no ale niestety Szczęsny raczej stracił swoją szansę (oby tylko na jakiś czas).
Tak to byłby przed nim jeszcze 1 występ z Betisem i jeśli byłby udany to miałby największą szansę na zastąpienie Peni na stałe....

0

@van Baster @DonCarletto @Matewoosh
Jeżeli Barcelona złożyła wszystkie wymagane dokumenty o czasie to prawo powinno być po jej stronie. Wydaje się, że kwestią sporu jest to, że LaLiga domagała się potwierdzenia płatności całej transakcji co jest zrozumiałe, jednak najprawdopodobniej nie jest to ugruntowane prawnie.

20

Prawdopodobnie będzie tak: LaLiga i RFEF się nie zgodzą na rejestracje, a Barca pójdzie do sądu i tam sąd będzie im przychylny. W ten sposób "wygrają" wszyscy: LaLiga uniknie konsekwencji odwrócenia swojej decyzji i sprzeciwu klubów, a Barca będzie miała Olmo.

16

A wystarczyło nie tłuc piany i nikt by nie miał pretensji. Przecież wiadomo, że to ogromna inwestycja i jeszcze większy zakres prac. Jakąkolwiek datę by podali to każdy by ją zaakceptował. No ale nie... lepiej tłuc pianę, robić rozgłos i rozgrywać to medialnie, a potem się tłumaczyć i wychodzić na głupka...
I to samo z kontuzjami czy transferami. Nie wyciągają wniosków... albo nie chcą ich wyciągać. Nie wiem co gorsze.

0

A jak w praktyce ma to wyglądać w związku z obecną LM?
Mają być rozgrywane równolegle czy Superliga zamiast LM?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?