Andrzej92
Dołączył/a: luty 2023
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Przecież VAR pokazywał nogę zawodnika Sociedad, Lewy nie był na spalonym. O co tu chodzi?? ;/
16
W końcu nadeszły czasy, że wygrywamy 5:2, a człowiek sobie myśli, że robota zrobiona, ale bez fajerwerków. Piękna sprawa, a czuję że będzie jeszcze lepiej :))
8
Co za mecz!! Co za emocje!! Trzeba docenić zmianę Frenkiego, klasa! Co spokoju i opanowania wprowadził to jego.. Od razu większa kontrola nad piłką i meczem. Vamos Barca!! To się dopiero zaczyna :)
2
Nie no dajcie spokój, o jakiej sprzedaży/wypożyczeniu teraz mówimy. Przecież my nie mamy zawodników do rotacji z przodu. Musi ktoś być chociażby po to by odciążać nasze atakujące trio.
36
Piękna wypowiedź. Wojtek to ma jednak styl i klasę. Przyda się taki charakter w naszej szatni. Wojtek nie tylko wnosi umiejętności czysto bramkarskie i to uważam większe od Ter Stegena, zwłaszcza w ostatnim okresie jak również mocny mental i charakter. Piękny sezon przed nami :)
0
@chrissssty69 Ja też się podkręciłem mega, czuję że to się wydarzy, zresztą to już się dzieję :).
A Wojtek zamiast na trybunach, zobaczy El Classico z poziomu 1wszego bramkarza Barcelony... piękna wizja, mniam :D
3
@masik86 @MalanFCB No właśnie nie zdziwiłbym się wcale, gdyby po pięknym sezonie został na dłużej :))
2
No i bardzo dobrze. Starczy świętych krów. Teraz każdy na miejsce w składzie musi sobie zapracować i Szczęsny wie, że miejsce sobie wywalczy na boisku :) ojj dzieje się! :)
10
Nie wiem czy mogę tu wrzucać linki, ale patrzcie na tę wypowiedź Wojtka o El Classico w tym roku:
Oj będziesz Wojtek, będziesz :D
55
Bez kitu czułem to od samego momentu nieszczęsnej kontuzji Marca.
Najlepsza opcja dla klubu i fantastyczna okazja dla Szczęsnego. Pamiętajmy że latem Wojtek zastanawiał się nad możliwością gry w Hiszpanii.
Do tego dołóżmy że on mądry chłop jest więc na pewno ma plany na interesy po piłce. A Barcelona to marka światowa, nawet jeden sezon na najwyższej piłkarsko scenie, jeszcze ratując klub w trudnej sytuacji, to w olbrzymim zakresie wzmocni rozpoznawalność i markę Szczęsnego, tworząc przed nim nowe, nieosiągalne dotąd możliwości.
Dla małżonki to też piękna opcja życia w Barcelonie, a rodzinka i tak mieszka w Hiszpanii. Do tego pewnie za sąsiadów będą mieli Lewandowskich. To się po prostu wszystko naturalnie składa w całość.
4
Oj coś czuję niesamowity problem i oby tylko nie była to długa przerwa Marca. Ale jeżeli tak się stanie to widzę tylko 1 dobre wyjście. Wojciech Szczęsny!!
48
I już się człowiek nie może doczekać następnego meczu, a jednocześnie przy tym chciałby, aby wszyscy odpoczęli :)
0
@addept Lubi ją holować, ale umie też szybko zagrać. Są sytuacje, gdy dynamiczne wyprowadzenie piłki daje więcej korzyści niż szybkie podanie, ponieważ daje czas i możliwość wyjścia na pozycje innym, a przy tym napędza grę i przesuwa ją do przodu. Kwestia przygotowania planu taktycznego i realizacji założeń. Myślę że Flick ma plan na Frenkiego, aby uwydatnić jego zalety i ograniczyć wady.
@czar007 Zgadzam się też, że w Barcelonie wybitnych meczów to zbyt wiele nie miał, jednak coś czuje że i jego najlepszy czas dopiero przed nami :)
1
Też mi się wydaję, że ludzie pod wpływem całej negatywnej nagonki zapomnieli jakim zawodnikiem jest Frenkie. Zarzuty co do jego gry tyczą się głównie pasywnością w defensywie i "kręceniem kółeczek". Przypomnijmy sobie jednak jak dobry potrafi być w obronie Frenkie, jak potrafi doskoczyć, przewidywać i odbierać piłkę przeciwnikowi. Te jego momenty zapomnienia liczę, że pod Flickiem znikną, ponieważ tutaj widać, że grają ze świadomością, że każdy z nich ma pracować na wysokiej intensywności i pressingu przez cały mecz. Jego "kółeczka" to też jego umiejętność niesamowitego panowania i kontroli nad piłką, która w taktyce Flicka może pozwolić jeszcze bardziej rozrywać obronę i szybko przenosić piłkę z obrony do ataku. Frenkie ma też bardzo wysoką jakość i dokładność podań, a do tego potrafi grać kreatywnie na jeden kontakt i umie przyspieszyć z piłką jak mało kto.
Czuję że za Flicka możemy zobaczyć najlepszą wersję Frenkiego w Barcy :)
0
@zuang1995 Oczywiście, masz dużo racji. Jednak trzeba też dodać kontekst i według mnie jego kadencje można podzielić na 2 części, pierwszą- lepszą i drugą gorszą. Niektóre ruchy wydaje się, że były konieczne (jeżeli chciano zachować model własności socios), jednak zamiast akceptować fundusz CVC uzyskał lepsze warunki swoimi "dźwigniami".
Początkowo otoczył się dobrymi ludźmi i w ciężkiej sytuacji sprzątali i ulepszali kadrę. Oczywiście można było zrobić inne ruchy i możliwe, że okazałyby się lepsze, jednak z perspektywy czasu łatwiej to oceniać.
Też nie ukrywam, ze miałem nadzieję na więcej, jednak kontekst i moment w którym objął stery sam w sobie wymagał nietuzinkowych ruchów. Dużo też się rzeczywiście musiało dziać za kulisami, że tak się od niego odłączali kolejni dyrektorzy. Do tego też za dużo i niepotrzebnie nawija makaron na uszy. Mam nadzieję że te opóźnienia z Nike związane są właśnie z tym, że nie będzie tak jak źle jak to możemy usłyszeć w mediach.
Ostatecznie sukces sportowy w głównej mierze przekłada się na sukces instytucjonalny. Mam dużą wiarę w obecną kadrę i czuję że ta transformacja (będąca ciągle pod znakiem zapytania) ostatecznie przełoży się na sukces sportowy, a to w połączeniu z nowym Camp Nou z pewnością pozwoli odbudować markę i pozycję całego klubu.
1
"Lewandowski zaoferował swój kontrakt, kiedy widział, że mieliśmy problemy z Finansowym Fair Play." -- ciekawe czy tak było, wielokrotnie sobie myślałem, że Lewy by zrobił mega ruch gdyby tak postąpił. Jeżeli tak było to szacunek.
A co do Laporty. Za wiele go można krytykować, jednak porównajmy stan klubu w momencie gdy dołączył, a teraz.
Mega zmiana na +. Oczywiście było kilka kontrowersyjnych ruchów. Jednak on wszedł do bagna i musiał nauczyć się w nim pływać, a z tego co widzimy powoli dopływa do brzegu.
Początek jego pracy z Alemanym i wielkie czyszczenie na plus. Ostatni czas to zdecydowanie za dużo słów bez pokrycia. Gdyby nie to, myślę że też byłyby inaczej oceniane jego ostatnie działania. Mimo wszystko na ten moment oceniam go na +.
5
To po prostu jest poezja dla oczu :)). Aż szkoda że teraz przerwa na kadre...
1
Nie wiemy co się dzieje za kulisami..
Ciekawe czy Nike zdając sobie sprawę z sytuacji Barcelony postanowiło teraz nam zagrać na nosie i w ostatniej chwili zmienili warunki umowy?
I teraz Barca nie chcąc się na nie godzić została "zmuszona" do tylu ruchów na rynku i uszczuplania kadry aby móc zarejestrować Olmo?
1
Ależ to chodzi. Widać ewidentną zmianę. Mega intensywność, dużo gry kombinacyjnej, wymienności pozycji. Barca tworzy zagrożenie na wiele sposobów i jest cały czas mobilna. Podoba mi się rola Lewego w systemie Flicka, widać dużo gry na 1 kontakt, ma z kim grać z przodu. Dzisiaj z wykończeniem gorzej, ale najważniejsze że jest bramka i to dająca zwycięstwo. A to dopiero początek sezonu, niech oni się jeszcze w pełni zgrają i wrócą kontuzjowani. Jest dobrze :)
2
"Co ciekawe, Gil Manzano pokazał zawodnikom Barcelony aż 6 żółtych kartek"
Chyba czerwonych ? :)
0
Nie rozumiem. Masz drużynę młodzików więc po prostu potrzebujesz doświadczonych piłkarzy zwłaszcza jeżeli prezentują klasę Gundogana. Zamiast się skupić na odejściu Lengleta, Fatiego, Roque czy dodać do tej listy Torresa to się pozbywają najlepszego gracza zeszłego sezonu....
6
Oficjalnie wnoszę o spokój Panie i Panowie, to dopiero pierwszy mecz z Flickiem, przetasowany skład, mnóstwo kontuzji i widać że jeszcze wiele do wypracowania, zgrania i poprawy. Nie nakręcajmy się tak negatywnie... Dajmy trochę czasu i cierpliwości. Myślę że będzie tylko lepiej i jeszcze będą nas cieszyć w tym sezonie!
3
Ja to się zastanawiam jak przebiegał proces sprawdzania Vitora. Bo wygląda to tak jakby kierowano się jedynie kompilacjami jego udanych akcji na YouTube...
16
Niezły przytyk dla PSG, że Mbappe przez 6 lat nie zdobył trofeum w Europie w PSG, a w Realu w debiucie w pierwszym swoim meczu :DD
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
3
Oczywiście że nie będzie pressował tak jak w wieku 25 lat, jednak systemowo można jego braki uzupełnić. On też jest zbyt doświadczonym piłkarzem żeby wypruwać się w presezonie czy pucharze Gampera dajcie spokój... Zobaczymy w sobotę i ocenimy po kilku kolejkach jak to wygląda w meczach o prawdziwą stawkę.
19
Też uważam że jeżeli pozbywać się któregoś z napastników to w pierwszej kolejności Ferrana. Zwłaszcza po przybyciu Olmo. Raphinha daje nam więcej możliwości.
0
@Bajson Oczywiście, dlatego dodałem cudzysłów. Jedno to że piłkarz teoretycznie może nie mieć na to ochoty (bo np. ma nadzieję na transfer, a tego typu materiału mu nie pomagają), a drugie to że ma taki obowiązek :)
0
No ciekawie się to zapowiada. Na ile w tym wszystkim prawdy, a na ile medialnej rozgrywki po obu stronach. Bo z jednej strony może być tak, że Nico chce dołączyć do Barcy już teraz, jednocześnie Barca jeszcze nie ma środków, a w tym czasie Athletic podkręca temat, daje Nico 10 i "wymusza" na nim nagranie filmików.
1
Jeśli nawet coś się dzieje to zamiast siedzieć cicho i dopiąć transfer to znowu informacje przeciekają, a media tworzą presje...