Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Jeżeli ktoś lubi tematy historyczne to bardzo polecam 3 częściowy film o Bitwie o Leningrad. Link do cz. 1 poniżej:
Taki mały cytat obrazujący co tam się działo:
"Pewien człowiek szedł ulicą, oparł się o słup i powiedział: "Ale jestem zmęczony". Następnego dnia nadal leżał pod tym słupem - psy odgryzły mu nos. Morał: w mieście jest jeszcze trochę żywych psów, których nie zjedzono(...)"
3
@Guffi dlatego najlepiej jak każdy zdecyduje sam za siebie. Bez presji i nacisków w stylu "jak się nie zaszczepisz to nie zniesiemy Ci restrykcji itp."
e: nie wiem czy wiesz że umarło mniej ludzi potrafiących grać na skrzypcach niż tych którzy tego nie potrafili. Wniosek - uczmy się grać na skrzypcach ;)
0
@tobiasson92 mam alergię na władzę ;)
8
@tobiasson92 premier nie jest od rozwiązywania problemów tylko od ich tworzenia :P
0
@tobiasson92 i bardzo dobrze. Za te 5-8 lat jak już się doczekamy kolejki będzie już mniej więcej wiadomo jakie są skutki uboczne. Bo na dziś to jest tak samo prawdopodobne że nie ma żadnych jak to że każdy zaszczepiony umrze. Oba scenariusze nie mają żadnej racji bytu.
2
@Zoker Może jest w WOTie to dostanie od ręki ;)
8
@Guffi Stary bierz moją dawkę i na zdrowie!
0
@VenoM Skoro owoce to zdecydowanie mandarynki ;)
5
@VenoM mandarynki
ale rozmawiamy o owocach czy może o płci pięknej? ;)
0
@Stanio87 W tej sytuacji widać efekty pracy na w pełni zasłużone 8 miejsce w tabeli.
1
@Majkel34 pewnie to gej ;)
1
@MesQueUnClub_87 brzmi to wybitnie dwuznacznie :P
0
@Majkel34 feministki walczą z takim "uprzedmiotowieniem kobiet"
Oczywiście jest to kretynizm ale co zrobić?
0
@Rewolucja123 Jak byk widać gdzie jest Frankie w tej akcji ale fakt pozostaje faktem.
Bardzo ciężko widzę ten sezon jeżeli Koemana nie wykopią. To jest taka masakra że oczy krwawią jak się to ogląda :(
0
@Majkel34 a co taka szczupła, zgrabna - powiedzmy 8/10 - miałaby robić przy tej betoniarce? O.o
0
@Rewolucja123 Tutaj to widać idealnie:
https://zapodaj.net/images/0987ff8479691.jpg
Z meczu z Juve oczywiście. Bramka na 2:0. Ronaldo wyciąga Lengleta i za chwilę w to miejsce gdzie powinien być francuz wbiega McKennie i pięknym strzałem podwyższa prowadzenie.
I ok - ja rozumiem że tam CR powinien zająć się pivot a nie stoper. W tym wypadku Frankie, ale to nie zmienia faktu że my sami ułatwiamy rywalom grę. Nie wiem czy to są jakieś wyuczone odruchy żeby wyjść wyżej do niekrytego rywala czy jedna jest to jakiś przekaz od Koemana. I oczywiście zdaje sobię sprawę że zostawienie CR bez krycia na linii pola karnego to samobójstwo. Ale to wyjscie też można tak zdefiniować :/
0
@Rewolucja123 Ja się w kilku ostatnich meczach zastanawiałem z czego wynika taka a nie inna decyzja stoperów. Każdy sensowy rywal wykorzystuje te dziury w naszej formacji i wyciąga jednego ze stoperów wyżej aby w to miejsce wszedł kolega i miał doskonałą okazję. To jest oczywiste, proste i logiczne bo tak najłatwiej dostać się pod naszą bramkę.
Tutaj pojawia się pytanie czy skoro w drugiej linii jest taka wyrwa, to nie lepiej odpuścić to łamanie linii i ewentualnie cofnąć się głębiej? Ale zarówno Pique jak i Lenglet, Mingueza
i Araujo - oni wszyscy dają się wyciągnąć ze swojej strefy. To nie są jednostkowe przypadki tylko schemat, który powtarza się w praktycznie każdym meczu. Jeżeli Dest/Alba nie zdążą z asekuracją to zwykle jesteśmy w czarnej dupie.
1
@Rewolucja123 W czasie meczu był taki fajny moment gdzie na LR pojawiło się sporo komentarzy typu: "czemu w drugiej linii jest Busquets, Griezmann i Braithwaite?"
Część ludzi zaczęła wyraźnie widzieć że coś jest nie tak co stanowi duży postęp albo fakt, że ustawienie jest tak idiotyczne że nie da się już tego nie widzieć.
Ale reszta jak zwykle - widać to nawet tutaj po komentarzach - cieszy się z tej padaki taktycznej którą serwuje nam Koeman. A potem "wywalić Busiego", "wina Messiego", "Lenglet dziadu" itp. itd.
Ale najlepsze są i tak wiecznie żywe teksty "ja to oglądam mecze od 150 lat i wiem a Ty to nie oglądasz i nie widzisz(...)" :D
2
@BarcaInfo w paryżu myślą o 6-1 a my o 8-2. Mecz gigantów ;)
1
@szela1899 Jak rozumiem nawiązujesz do tego screenu? Tak - powinien. Pytanie czemu zwykle kończy się to tak, że Busi zostaje sam?
0
@Stanio87 Ja nie mówię że Frankie zagrał jakoś źle. Ja zwracam uwagę na idiotyczność samego pomysłu takiego wykorzystania pivota.
1
@VamosRakieta Ja bym nawet zrozumiał takie ustawienie gdyby to oznaczało mega pressing na rywala. Ale my tego nie robimy więc wyniki mamy jakie mamy.
1
@catalanian09 Jeżeli nie rozumiesz do czego prowadzi taka gra to zobacz jakie wyniki są w tym sezonie i które zajmujemy miejsce w tabeli :)
1
@VamosRakieta Busi też ;)
https://zapodaj.net/images/7f67f4488abb7.jpg
Dużo wolnej przestrzeni żeby się "rozpędzić". Powinien być zadowolony ;)
0
@stone80 Oczywiście :D
0
Spoko. Bardzo fajny pomysł :D
https://zapodaj.net/images/7f67f4488abb7.jpg
Zostawmy jednego i to najwolniejszego zawodnika do pokrycia całej środkowej strefy. Co się może stać? :D
2
@BarcaInfo Spoko. Ale pakuj się już bo zaraz wybory i będzie potrzeba kogoś kto ma pomysł na grę a nie na wystawianie FdJ na 9 :D
Koeman chyba de Jongów pomylił ;)
1
@dariooo dobre są te komentarze osób które w ogóle nie ogarniają jakie dziury w środkowej strefie robią się przez te wyjścia FdJ. Każdy klasowy zespół wykorzysta takie babole w ustawieniu (co zresztą ma miejsce od początku tego sezonu) ale ludzie się cieszą bo pivot udaje że jest 9-ką. :D
A potem jak wchodzą w nas jak w masło: "Busi do wywalenia bo toć za wolny jest!!!"
Ludzka naiwność jest taka rozbrajająca :D
3
@Fawrf 190 na polsich autostradach? O.o
0
@equwesta A dlaczego miałby się tak stać? O.o