10

Nic lepszego już dziś nie przeczytam.

Sprzedać starego i podatnego na kontuzje amigosa Suareza. Rozpatrywać kandydaturę starego i podatnego na kontuzję amigosa Aguero.

Żelazna logika.

9

O masz, to niespotykane dotychczas zapisy kontraktowe zawodowego piłkarza.

To tak jakby wyciekły umowy o pracę w korporacjach, a tam "tajne" zapisy w stylu:
- należyte wykonywanie obowiązków
- projektowa klauzula nda
- obowiązek bycia trzeźwym w pracy
- w czasie pracy wykorzystywanie produktów, z którymi zatrudniający ma podpisane umowy

Perez na całego chce odwrócić uwagę mediów od Zidane'a i jego piaskownicy, w której zlatują się koty z okolicznych osiedli. No albo któryś z kandydatów prowadzi podwójną grę.

0

@panczo Może jest jego ojcem chrzestnym i jego błogosławieństwo było kluczowe :D

0

@Maker0 W stosunku do Pedriego to były odbiory jeśli się nie mylę, a nie przechwyty.

0

@liberoFCB to samo chciałem napisać. Doświadczenie Gerarda jest bezcenne, ale jednak przy takim rywalu, szybkość będzie ważniejsza.

5

Czy ktoś dalej ma wątpliwości dlaczego Pjanić nie gra?

0

@monsterrize A to nie mamy już takiego miana? Po wypożyczeniach z wykupem Rafinhi i Cou, wymianie Arthura za Miralema... Chyba nie muszę wymieniać dalej.

0

@Peciak Zapomniałeś o Duńczyku.

0

Transfer Haalanda trzeba włożyć między bajki. Co do lewej obrony, sprawdziłbym Balde - jakoś wątpię by zagrał na dużo niższym poziomie niż zniechęcony i ograniczony taktycznie Firpo.

25

Dla mnie kluczowa jest intensywność. Kto zna się na piłce trochę bardziej niż gra w Fifę, doskonale wie, że po 3 latach truchtania u Ernesto, organizmy zawodników przy dużych obciążeniach się trochę zbuntowały i to było widać w końcówkach meczów, kiedy zwyczajnie nie starczało sił - do tego terminarz. Ale to Koeman już ogarnął. Przyjdzie skuteczność i koncentracja, to znowu będziemy się liczyć w każdych rozgrywkach.

0

@formentera2017 plan brzmi spoko, ale do wprowadzenia tylko w FMie niestety ;)

5

A ja na 9 rozważyłbym kandydaturę Isaka. Tak wiem. Tanio nie będzie. Ale jak marzyć to marzyć.

0

@LajonPas to ciekawe, ilekroć na niego patrzę to nie ma go w pressingu tam, gdzie powinien być. Ale nie zauważysz tego jeśli oglądając mecz patrzysz przez 95 minut na piłkę.

0

Messi na spacerniaku widzę

0

@argonz i tyle samo za rok kontraktu

2

@jolowanila To się akurat mega zgadza, ale nie oszukasz spadków parametrów szybkościowych. Owszem, Ci co ich wymieniłeś też z sezonu na sezon biegali w co raz wolniejszym tempie, ale Barca taktycznie daje takiemu stoperowi mniej swobody, bo gra wysoko, już na połowie rywala. Ani Milan (jedna-dwie dekady temu) ani Real (obecnie) nie gra tak wysoko linią obrony. I w tym przypadku stoper ograniczony szybkościowo to ryzyko, czego przykład widzieliśmy w ostatnim meczu. Nie winię za to Pique, bo jeśli chodzi o wyprowadzenie piłki i ustawianie się to ciągle czołówka światowa, jednak braki szybkościowe widać aż nadto, a tego nie oszukasz.

Tak czy inaczej, cieszę się, że przedłużył kontrakt bo ma dojścia biznesowe i jeszcze nie jeden deal załatwi :)

0

Pamiętacie tekst "od 10 lat tak ciężko nie trenowaliśmy"? Nie wiem czemu, ale jakoś pasuje mi idealnie do Alby.

Wczoraj dobry mecz, ale ogólnie drużyna wciąż dość łatwa do rozszyfrowania, oczywiście przy lepszym przeciwniku. Teraz trudniejsze zadanie przed Koemanem - zreaktywować prawą stronę i uzyskać idealny balans w atakach, nie odpuszczając defensywy.

0

@martin3131 myślę, że nie ma się co martwić. Po prostu zwyczajnie brakuje mu mocy. Jak ciężko przepracuje fizycznie presezon, to forma wzrośnie.

0

@wroner Jak znasz hiszpański, to włoski czy portugalski są dużo łatwiejsze do przyswojenia - przynajmniej w podstawach.

5

Z całym szacunkiem, ale Inter powinien trafić na naszą czarną listę partnerów. Przecież przy akcji z Rafinhą pokazał totalny brak szacunku. Teraz kombinują z Vidalem - nie mają 500 tysięcy jurków? Ja wiem, że chodzi o pensję oraz premię za podpis, ale to śmierdzi dużą ofertą za Kante. No chyba, że chodzi o paszporty, ale Vidal już chyba ma to za sobą, przecież grał w Juve. Są dogadani z Vidalem, ale to na francuza chcą rozbić bank. I jak go wezmą, to zostaniemy z Vidalem na kolejny sezon. Niestety, ale tak to wygląda w tym momencie.

0

@Gall Oczywiście, pełna zgoda. Przedstawiłem tylko życzeniowy punkt widzenia. Obydwaj wiemy, że to nie football manager.

0

@Gall Czy więcej? Nie. Czy inaczej? Tak.

Barca to nie jest Kaufland, żeby leciał przekaz "bierzcie za półdarmo nasze, kiepskiej jakości, produkty". Tu przekaz powinien brzmieć - ten sezon dopuszczamy świeżą krew i mocno na to postawimy, ale weterani mają ostatnią szansę, żeby się pokazać i zawalczyć. Wtedy kluby widziały by ich trochę inaczej. Po wiadomościach z Barcy wnioski są takie - tego szrotu już nie chcemy, a wtedy trudno mieć jakąkolwiek pozycję do negocjacji. Wiele się nie pomyliłem co do Vidala, bo on chce odpuścić pensje i iść grać gdzie indziej, bo pomimo wieku ma jakieś ambicje. Suarez (z całym szacunkiem) ale przez rok bycia rezerwowym, przybierze kilka kilogramów, kolana się zastaną jeszcze bardziej i maks co będzie grał w wieku 34 lat to MLS.

0

W idealnym świecie - najlepiej, żeby się dobrze pokazał w pierwszej połowie sezonu, dać przedłużenie kontraktu ze zmniejszeniem pensji i zwiększeniem bonusów, a potem dobrze sprzedać. W innym wypadku za rok oddamy go za frytki, bo za dwa odejdzie za darmo.

27

Rewolucja pełną gebą! Aż mnie przechodzą ciarki jak sobie pomyślę, że rewolucja to zamiana Rakiticia na Pjanicia i pozbycie się Vidala, który jako jedyny miał w tej szatni cojones (choć nie uważam, żeby charakterystyką pasował do Barcy)

1

@saser17 Ale cenę może podbić ;)

1

Czytajcie ze zrozumieniem. Gratis to nie jest, że za darmo. Gratis to znaczy, że wezmą któregoś z młodych za 3 miliony (np. Puiq) i Suareza dorzucą GRATIS :)

3

@AduŚ07 nie może oprzeć się tapasom ;)

1

@Huta1968 nie wiem czy dobrze mi się wydaje, ale on ma hiszpańskie obywatelstwo i je się przyznaje po jakimś określonym czasie pobytu cudzoziemca w Hiszpanii, tylko ono działa tylko w Hiszpanii.

5

Obym się mylił, ale smutne to trochę jeśli zostanie odpalony. Jeśli klub, który wygrał LM w cuglach za lekko ponad 90 milionów, pyta o Pedriego, to znaczy, że na prawdę ma potencjał i tam zrobili by z niego klasową mediapuntę.

Oby dali mu prawdziwą szansę.

Po tym co się stało w poprzednim sezonie, kibice trochę zjadą z oczekiwaniami i to jest moment na nowe bodźce. Nie wiem jak reszta, ale ja wolę żeby Barca zajęła 2 czy 3 miejsce w lidze, ale zobaczymy ochotę do gry, pressing, powiew świeżości. Chodzi o to, żeby wykreować nowych ludzi do gry na fortepianie, ale i wykreować tych co będą go nosić.

3

A ja mam takie przemyślenie, że jak przyjdzie "normalny" prezydent i skończą się te szopki z przedłużkami kontraktów, transferami itp. to połowa kibiców będzie przeżywała syndrom sztokholmski...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?