6

Kojarzysz taki brand Jordan? Albo od strony sportów walki, kogoś takiego jak Ali? Ich wartość marketingowa rośnie z roku na rok, pomimo tego, że jeden nie żyje, a drugi nie gra od długiego czasu. A tak się składa, że Leo będzie miał dokładnie taki sam status. Legenda. Masz jakieś argumenty, potwierdzające moją chorobę, czy tylko musisz wyżygać?

24

Zanim wylejecie falę hejtu, doczytajcie czym jest wartość marketingowa i jak przekłada się na dochody klubu. To najlepszy piłkarz w dziejach footballu. Dziejach, nie aktualnie. Jego legenda i rekordy będą nie do pobicia przez kilkadziesiąt lat. Już zawsze będzie na marketingowym topie jeśli chodzi o generowanie przychodów - nawet gdy przestanie grać.

0

@batoosz Ogłoszone zostanie to, co wiadomo od kilku tygodni. Garcia, Aguero, Wijnaldum, Emerson. To na pewno. Depay się zastanawia i pewnie chwilę to zajmie. Mnie bardziej zastanawia sprzedaż zawodników, a o tym nie było ani słowa.

2

@Slawek1999 wygrałeś, dorzucam dychę na dziarkę!

16

Klub Twojego serca Cię potrzebuję Pep, jak nigdy wcześniej. Trzymam kciuki w tym finale za City, choć myślałem, że nigdy tego nie zrobię. Trzymam kciuki, bo naiwny mam nadzieję, że po triumfie w Lidze Mistrzów, Pep wskoczy na ten okręt łatać dziury w dnie.

3

Wizerunkowo i politycznie Laporta może tylko wygrać. Przed nim niemożliwe do wykonania, ale zobaczymy. Gorzej już nie będzie.

0

@JarekS Saula to można było wyjąć za rozsądne pieniądze 4 lata temu, ale wtedy pierwsze skrzypce grał tu Rakitić. Aktualnie to cień zawodnika, który czarował kilka lat temu w LM. Dodatkowo kontuzja, która mu się przydarzyła sprawia, że naturalnym jest iż będzie bojaźliwy - to nie jest krytyka, po prostu tak działa psychika człowieka. W Atleti jest dwóch piłkarzy, którzy realnie wzmocniliby Barcę - Carrasco i Marcos. Nie widzę jednak żadnego z nich w koszulce Barcy. Obydwaj są zapatrzeni w Cholo.

0

@Barca1992 zdecydowanie, zwyczajne pudrowanie trupa

0

Zadziwiające ile można wykreować newsów na ten sam temat, punktując tych samych piłkarzy, przywołując te same wspomnienia. I tak karuzela się kręci. Dziennikarze MD i Sportu na tropie. Siedzą w furgonetce i przez lornetkę obserwują siedzących Laportę i Koemana - choć ich nie słyszą, doskonale czytają z ruchu warg.

Prawda jest taka, że klub nie środków tak bardzo, że nawet piłkarzy za darmo ciągle nie klepnęliśmy. Myśli o sprzedaży niechcianych zawodników za okrągłe sumki są jak mokry sen.

A prasa kolejny raz obwieszcza rewolucję i przebudowę.

3

Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził.

7

Gdy studiowałem dziennikarstwo w roku 2009 i poszedłem na staż to gazety, to pisałem (a właściwie zmyślałem) horoskopy. Widać, że w Deportes poszli krok dalej. Stażyści zmyślają newsy na stronę główną. I to się klika.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

A mówili, że nie da się kupić tego trofeum...

2

No, a teraz odchodzimy od Football Managera i wracamy do rzeczywistości... Pamiętajcie, że tutaj nie da się wczytać gry.

Rotacje na finał pucharu, po treningowym tygodniu bez obciążenia meczowego. Ludzie litości. Trzeba wyjść najmocniejszym składem. Kropka.

0

@JarekS Porównanie do Odonkora - mistrzostwo świata :D

10

Ja wiem, że wielu kibiców nie cierpi Neymara, za to w jaki sposób pożegnał się z Barcą, ale czysto obiektywnie - to jest top of the top. Z ogromną przyjemnością oglądało się wczoraj jego luz, umiejętność pojedynków 1 vs. 2 czy też grę w pressingu. Gość jest topowy i powinien wrócić. On po prostu ma to coś. To coś czego nam brakuje.

1

@JarekS Mądrego to i dobrze posłuchać.

Tylko, że Kylian gardzi Barcą, więc go tu nie widzę. Już pisałem o tym wcześniej, że on za Dembele powinien przyjść, ale wtedy szukaliśmy skrzydłowego i padło na Ousmane (bo przecież Kylian to typowy egzekutor). Dla mnie Kylian to Henry v 2.0 i idealnie by się sprawdził.

0

@norbo80 To samo miałem pisać. Wybiera pomiędzy 4-5 topowymi klubami, a nie Barcą i średniakami.

0

@JarekS Odnośnie Twojego komentarza - powiedz, że pensja Fernandesa to kiepski żart...

1

Akurat ten transfer i jego konsekwencje to nie wina tego czy tamtego działacza. Wszyscy (łącznie z managerami na tej stronie i ze mną też) sądzili, że to będzie piłkarz skrojony pod Barcę ze względu na swoją charakterystykę. Na pewno nie pomogło to, że EV nie miał na niego pomysłu, bo uparcie stawiał na 4-4-2, w której to formacji naturalnie nie było miejsca dla Cou. Potem wszystko zaczęło się sypać. Tak czy inaczej, kto mógł to przewidzieć? Wysyłajcie screeny :D

0

To zapewne kwota brutto, najczęściej tak podają to gazety. Jest to okazja rynkowa, jak za wiernego i pokornego żołnierza. Jakby nie patrzeć, jest to zawodnik box to box na najwyższym poziomie, niepodatny na urazy i wytrzymujący wiele spotkań na intensywności PL. A takiego w składzie aktualnie nie ma. Daje mnóstwo opcji taktycznych. Jego obecność w składzie (przy założeniu Wini - De Jong - Pedri) bardzo oswobodzi działania kreatywne holendra i młokosa.

Brak opłaty za transfer, premia za podpis, pensja i bonusy. Dodatkowo, spece z rambli - wiecie co to jest równowaga w zespole? Każdy by tutaj wystawił środek pola o średniej wieku 21 lat, ale kto ma tam poukładać grę? Jeden jedyny Busi? Rozumiem, że są młodzi ale balans jest kluczowy. Dodatkowo - ja tam wolę, żeby Moriba i Pedri podpatrywali Winiego i Busiego, niż Miralema.

0

@th@les Nie pasował do tiki taki Valverde.

2

@Coutinho007 Gdyby nie Koeman, też nie wiadomo czy by wszedł do pierwszej jedenastki. Jakoś nie wierzę, że przy kimś jak EV by grał tyle. Zbieg kilku małych elementów spowodował eksplozję talentu.

2

@FDJ może mają moralniaka po ostatniej wymianie

2

@messi564 totalna racja. Ile razy Messi bawił się z Betisem czy Sevillą? Trudno policzyć, ale to jednak na Benito dostawał standing ovations. Mój znajomy mieszkał w Sevilli kilka lat i powiedział, że lokalesi szanują tylko jeden klub z tego miasta - Betis. Sevilla to zbieranina najemników. Wysokiej jakości co prawda, ale jednak najemników.

2

Ten artykuł wiele mówi o działaniach transferowych. Do mediów puszcza się kwotę odstępnego plus ewentualne zmienne, ale na tym wydatek się nie kończy. Trzeba opłacić jeszcze agentów, kuzynów, ściągnąć brata do rezerw, o pokrywaniu kar za łamanie umów dogadanych wcześniej klubów już nie wspominam.

Czy ktoś dalej wierzy, że Haaland jest do wyciągnięcia za te 70-75 milionów? Ma klauzulę, ale to jest klauzula w momencie gdy kupujesz za "gotówkę". Nie jestem przekonany czy kwota jest ciągle taka sama jeśli rozkładasz płatność na kilka lat w przód. Ponadto trzeba dopłacić Raioli z dyszkę za transfer. Dodatkowo premia za podpis. Transfer za 100 milionów najmarniej.

1

Czytam te komentarze pod przewidywanymi składami i nie mogę się nadziwić, ilu tu managerów, dyrektorów sportowych i operacyjnych. Ten - dramat. Tamten - parodysta. Tego - już nie powinno tu być. A tego w ogóle nigdy.

Ja tam się cieszę na ten skład. Przecież wypadł nam De Bruyne, Kante, Lautaro i Dias. Camavinga, Kounde, Depay, Alaba i Davis przychodzą dopiero w lato. Jak na ten moment - jest optymalnie.

Miło za to poczytać komentarze świadomych użytkowników, którzy znają zasady rejestracji w La Liga, wiedzą jaką mamy kadrę i są świadomi, że to co widzimy, to najlepszy skład aktualnie. Po co strzępić ryja?

2

Prawda jest taka, że teraz zostaje nam tylko wyprzedaż, oczywiście znacznie poniżej wartości, ale jednak wyprzedaż. Ktoś powie, że to się nie opłaca i ok. Ale czy Moriba grałby dużo słabiej od Pjanicia? Wątpie. Czy Collado grałby dużo słabiej od Coutinho? Wątpie. Duży plus takiego rozwiązania jest taki, że zawodnicy w canterze na poważnie wezmą się do pracy, bo będzie realna szansa na awans do pierwszej drużyny. Oczywiście, ktoś kto zadecyduje o takim procesie narazi się na ekonomiczną masakrę, ale tego i tak nie unikniemy. Finanse to równia pochyła i nie zapowiada się by było lepiej. Ale to efekt niekompetencji i teraz księgowość musi wejść na inny poziom kreatywności, ale nie wzrostem kosztów i rozłożeniem ich na następne lata, a cięciem i ustawieniem nowej drabiny płacowej.

Co to komentarzy w stylu 30 mln od Evertonu - błagam Was. Pjanić nie daje fizycznie rady w La Liga, a co dopiero w Anglii, gdzie jest mega intensywnie i nie możesz na autopilocie rozgrywać spotkań nawet z kandydatami do spadku.

1

Myślałem, że ciut więcej klasy będzie mieć Kylian, ale jednak uwiera, że Barca postawiła na Ousmane. Inna sprawa, że ktoś kto miał wybór między Kylianem a Ousmanem i wybrał tego drugiego, to zwyczajny sabotaż...

1

@Pawlusek Trzeba pamiętać, że samo dojście na samą górę to dopiero początek. Zdecydowanie trudniejsze jest utrzymanie się na szczycie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?