3

Dalej świetny piłkarz, który zrobi różnicę. Totalnie nie mam nic do tego, że poszedł do Paryża. Przypominam, że zasilił kasę przelewem na 222 mln jurków więc gadanie, że przez niego się zaczęły problemy w klubie jest absurdalne. To zarząd nie potrafił zarządzić relacją z piłkarzem oraz wydać odpowiednio kasy.

Podsumowując, jestem na nie, ponieważ Neymar uważa się za primadonnę. Nie po to Czawi czyści szatnię z tłustych, rozpasanych kocurów, żeby ściągnąć równie tłustego i jeszcze mającego o sobie wysokie mniemanie.

0

11? Mało.
60? Mało.
Cancelo na rok z pensją i opłatą za wypożyczenie oraz 80-90? W sam raz.

Laporta i Mendes próbujący przekonać Vandersona do czekania rok: "dorzucimy Ci luxmed i multisporta, tylko musisz rok zaczekać".

7

@AlwaysBlaugrana Uwaga kolego, bo napisałem podobny komentarz i abba fadima - było i nima xdddd. Nie przetłumaczysz tego ludziom, dla których auto w leasingu świadczy o statusie społecznym. A za jazdę komunikacją czy rowerem zbijam pionę!

2

Przygarnął kocioł garnkowi xd

5

"Zmniejszyłem szanse z 80% do 60%". Nie wiedziałem, że patożurnalista Romero zmniejsza lub zwiększa szanse na transfery.

Co za chore czasy. Jeszcze 15 lat temu gdy byłem na stażu w dziale sportowym Polski The Times, to redaktor sprawdzał każdego byle newsa (nawet na 1/6 czy 1/8 szpalty) bo to miało być rzetelne dziennikarstwo. Jeśli informatorzy tego nie potwierdzali to wylatywałeś ze stażu, a o referencjach mogłeś pomarzyć.

Teraz (przepraszam redakcję za kolokwializm) z dupy wyjęty news ląduje na twitterze i jest przedrukowywany przez setki portali i podawany dalej. Nie przestaje mnie to zadziwiać.

2

Pomyśleć, że takich samych artykułów przeczytam jeszcze kilkanaście, o ile nie kilkadziesiąt. Ja to jestem ciekawy co Leo jadł na koncercie Coldplay. Mam nadzieję, że jutro pojawi się taki news.

0

@Litman racja, trzeba przedłużyć Alonso, przynajmniej na dwa sezony

2

Dla mnie kozak! Jeszcze żeby przyszedł Carrasco, Di Maria, podpisać Leo i przedłużyć Roberto. I co najważniejsze, obniżyć pensje Araujo, De Jongowi i reszcie małolatów. Będą mieli się od kogo uczyć.

3

Gdy myślisz, że właśnie pozbyłeś się amigosów, ale ma przyjść kolejny. I to jeszcze taki, co to nas uciszał z uśmiechem na ustach.

1

@PJ777 Dokładnie to samo pomyślałem. Zawsze jak gra półprawego stopera to wali babola i tracimy gola, albo ratuje ktoś inny.

0

@Borneo Przecież wiadomo. To najważniejsze trofeum w Europie.

1

Całe szczęście, że puchar króla to najważniejsze trofeum w klubowej piłce.

3

Serio? Nie rozumiem, czemu agencja Deco jest uznawana za sprawę do rozwiązania. Przecież to idealna sytuacja, żeby wpychał swoich zawodników, kasował pensje z klubu i dywidendę z agencji. Oby dogadali te 10% bo to super fachowiec jest. Zobaczcie sobie co zrobił z klubami, w których wcześniej był dyrektorem sportowym.

2

Ostatni mecz sezonu. Pieczętujemy (mam nadzieję) mistrza. Wychowanek i legenda ogłosiła odejście. Tym czasem znafcy - posadzić Busiego na ławkę i dać grać młodemu co po 60 minutach ma kurcze. Ja się nie martwię kto zastąpi Xaviego ;)

0

0

@Redakcja zastanawialiście się nad możliwością subskrybowania portalu dla czytelników bez reklam? To co się ostatnio tu dzieje to jakiś absurd. Na telefonie nie da się nic przeczytać. Dodatkowo, na desktopach strona nie blokuje adblocka i kasa Wam ucieka przez palce.

10

Jeśli to prawda, Deco pokaże cwaniactwo. W pytę roboty w najbliższe okno, trudne warunki i już umywa rączki od tego? Jeśli coś nie pójdzie dobrze, to na jesień powie, że przecież to nie od robił transfery.

1

@Malibu żeby FFP obejść jedną z opcji jest transfer def, ale wypożyczenie na rok - czytałem o tym na FCBarca.com, ale nie pamiętam już który artykuł dokładnie.
@Kulakula ja tak samo, tym bardziej, że z jego transferu wszystko wpada do kasy, bo nic za niego nie zapłaciliśmy.

3

Dobrze rozumiem?

Sprzedamy Raphinhę za duże sianko (i to jest finansowo ok, ale sportowo już nie jestem przekonany bo jednak gość notuje liczby i kilka meczów wygrał - można również zakładać, że drugi sezon będzie mieć podobny) + Fatiego za mniejsze (i to też jest ok). Kupimy może Victora ale mówią, że przyjdzie 2024. Weźmiemy Aubę za free. Messi wraca na rok / maksymalnie dwa.

I teraz zagadka przy powyższym scenariuszu - ilu mamy prawdziwych skrzydłowych, których tak bardzo chce Xavi?

1. Ferran
2. Dembele
Kto dalej? Abde, który też będzie sprzedany?

+ za rok znowu musimy szukać prawoskrzydłowego. Przy pustej kasie i braku wielu jakościowych zawodników dostępnych na rynku transferowym "poczynimy takie wysyłki (jakby to napisali katalońscy dziennikarze)" żeby za rok znowu być w tym samym miejscu?Wątpie, żeby to się nawet w FMie udało.

Powiecie, że Raphinha znika w meczach z lepszymi drużynami? A Leo? Jak w ostatnich 2-3 sezonach idą jego KLUBOWE mecze z lepszymi zespołami?

1

To wg dziennikarza niezależnego „Bananowysong” aktualizacja. Leo ratuje Barcę - wysyła amigosów już do Arabii, sam wbija na sezon z pensją frytkową, a za rok dołącza tam na emeryturkę.

Błagam dajcie mi 5g tego zioła co tam w Sporcie palą.

0

@pluszek no co Ty - nie wierzę w to zupełnie. Może Leo kocha Barcę nad życie, ale jego tatko kocha pieniążki i dojonko "ukochanego klubu". Pamiętam, że pewien piłkarz (zajebisty piłkarsko, niezły z perspektywy trofeów oraz liczb) na ostatnim etapie chciał oddawać pensje na cele charytatywne i godził się na niskie zarobki, bo chciał pomieszkać w Paryżu. Niestety to nie ten case.

0

@waletpl Neymar, Suarez i Dani Alves. Tak to widzę.

0

@yoli To nie działa tak idealnie. Niestety musisz napisać, że coś jest ironiczne.

0

@RosjaninBut 15 baniek za typa co rozegrał 36 meczów we wszystkich rozgrywkach i zanotował 6 bramek i 4 asysty? Dla porównania Ansu Fati - 42 mecze - 7 goli i 3 asysty. Nie muszę już chyba peseli wypisywać :)
Jak dla mnie, to zamienimy kijek na inny kijek i wyrzucimy 15 baniek w błoto, ale oczywiście mogę się mylić.

2

Kolejny szybkościowiec na skrzydełko. Kolejni raz wydymani przez Atletico. Nie mogę się doczekać!

3

@Meskalina "Nikt o zdrowych zmysłach nie ściąga starego gracza ze względu na sentymenty" - totalnie w punkt! Przyjdzie tutaj i strzeli hat tricka (z całym szacunkiem) Elche czy może nawet Betisowi, a w LM zwiesi głowę jak w ostatnich latach. Ale zrobimy mu godne pożegnanie warte gigantyczne pieniądze (premia za podpis, premia dla tatusia, pensja, wejściówki, ławkowe, za bramki i asysty). Jeszcze podpowie z kim by chciał pić mate ;)

14

On i Lewy? Atak marzeń, ale w FMie.

W rzeczywistości będzie tak, że będą strzelać sporo goli w meczach z drużynami 6-20 w lidze. Może wygrają jakiś klasyk i ligę. Może nawet dorzucą do tego jakiś puchar czy superpuchar. Tylko w LM i jeden i drugi w obecnym sezonie pokazali na co ich stać, a my chcemy na nich oprzeć atak? Litości.

Czy chciałbym, żeby Leo wrócił? Oczywiście. Ale nie na tych zasadach co tutaj wypisują.
Na jakich? Niech przyjdzie na symboliczny kontrakt + premie od pucharów. Przecież stać go na to. W imię miłości da się wiele poświęcić.

Fati czy Ferran są do sprzedania (nieważne czy Leo przyjdzie czy nie), ale Leo nie rozwiąże problemu, który mamy aktualnie w kadrze. Brakuje skrzydłowego, który robi przewagę, a my chcemy pozyskać Messiego, który jest playmakerem? Genialnym, ale nie pracującym w defensywie. Zero. Null. Nada. Wygrywa pojedynki, ale gry nie przyspieszy.

Powiecie, że da prostopadłą? Zgadzam się, tylko do kogo? Do Dembele, który gra maks 50% meczów, z czego kilka dobrych? Może do Olmo?

Naginamy się z kominem płacowym dla 35 latka (ok, kasa z marketingu wpadnie, łzy kibiców, film disneya - wszystko super) i zaraz będzie ta sama śpiewka, że pół drużyny musi obniżyć zarobki w imię last dance? Nie dajmy się zwariować.

Przebudowa drużyny idzie jak krew w piach, ale już dwa (no może półtora) sezony odpowiedzialność za grę rozkłada się na więcej osób. Pressing wreszcie działa, albo bardzo powoli zaczyna działać. I teraz cofniemy się o dwa lata, żeby znowu wszyscy podawali piłkę do jednego zawodnika?

@JarekS a co Ty sądzisz na ten temat?

10

xdddddddd "Zawodnik chce odejść z klubu w dobrym stylu." To może hat trick na koniec?

Co do Olmo - wszystkim się coś mocno pokićkało, bo chcą na siłę robić reprezentację v4.2, czyli liczą na zgranie i szybką adaptację zawodnika w drużynie. Dokładnie taki sam case jak Ferran. Tylko chyba nikt już nie pamięta, że za czasów Guardioli było inaczej - to repra korzystała ze zgrania piłkarzy Barcelony, a nie odwrotnie. Ta kandydatura to śmiech na sali. Coś szarpnie, może zrobi trochę cyferek i na tym się skończy.

19

Kilka luźnych wniosków po dzisiejszym partidazo:

1. Ponieważ mecz w obiadowej porze to podsumuję go dodatkiem do schabowego - mizeria.
2. Momentami miałem wrażenie, że oglądam ekstraklasę. Tempo i intensywność na dramatycznie niskim poziomie.
3. Myślałem, że gorzej niż w poprzednim meczu z Gironą nie będzie. Myliłem się - dziś było gorzej.
4. Chłopaki już w głowach mają koronację, bo zaangażowanie minimalne. Oby to dowieźć.
5. 35 minut - ok tylu minut przebywali na boisku Ferran i Ansu. Nie zrobili nawet pół akcji. Zero zagrożenia. Najgorsze jest to, że ktoś napisze - sprzedać ich. Tylko kto ich kupi?
6. Ok, są braki kadrowe i to dość istotne, ale to nie tłumaczy tak niskiego poziomu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?