1

@Lidwinho Kolega ma problemy z podstawami językowymi, więc wrzucam definicję:

"Ironia (grec. εἰρωνεία eironeía, dosłownie „przestawienie, pozorowanie“) – sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego, np. w zdaniu Jaka piękna pogoda wypowiedzianym w trakcie ulewy."

Mniej kotletów, więcej warzyw i owoców.

0

Ja to widzę tak - Felix do nas na wypożyczenie. My oddajemy Roque definitywnie. Dopłacamy 3 miliony euro.

Inaczej to nie ma sensu.

0

@masik86 My wypożyczamy Joao na rok, a Roque w drugą stronę definitywnie xd

7

Dobrze, że marzenia nie kosztują.

0

@Ronaldinho10theking Zamienił Barcelonę na Brighton (z całym szacunkiem do Mew), przy możliwych 4 500 minutach rozegrał ich 1 000 i zaliczył udział przy 5 golach. Jak dla mnie to stracony sezon, a nie powód do szczęścia.

W poduszkę nie, ale mógłby powiedzieć w wywiadzie, że to był słaby sezon z jego strony i że bierze się do ostrej roboty. Bo niestety taka jest prawda. Nawet De Zerbi mówił, że musi pracować nad nastawieniem. I właśnie dlatego pożegnali go bez żalu.

11

"To była przyjemność grać dla Brighton, ale teraz jestem znowu w moim klubie i razem z moją rodziną. Prawda jest taka, że jestem bardzo szczęśliwy."

Typ rozegrał na wypożyczeniu niespełna 1000 minut, strzelił 4 bramki i miał 1 asystę.

I on jest szczęśliwy. Chyba wszystko w temacie.

0

@Barcelonista94 przecież raz już tak zrobiliśmy więc Bayern wie, że drugi raz też się uda

8

@karolek981 trudno o trafniejsze podsumowanie sytuacji De Jonga. +1

1

@MesQueUnClub_87 Xavi Simons twierdzi, że Xavi Hernandez nie ściągnie Xaviego Simonsa. Xavi Hernandez dementuje.

1

Po prostu Xavi jako manager nie dźwiga presji, nie potrafi jej też zdjąć z piłkarzy. Ilekroć nie musieliśmy, drużyna potrafiła wygrywać. Wynik ponad stan gdy przejął kadrę po Ronaldzie. Wynik ponad stan w drugim sezonie. Kiedy jednak musimy, jest atak epilepsji.

2

Juventus, City, Bayern - wiecie co łączy te trzy kluby? Każdy z nich puścił Cancelo bez żalu z powodów jego zaniedbań w defensywie. Jednak Barca musiała sprawdzić czy na pewno mają rację. Fajnie.

1

Zabawne, że gdyby kier dostał zawodnik PSG i zameldowalibyśmy się w półfinale, tytuł artykułu brzmiałby: Jak Laporta i Deco mogą przekonać Xaviego do pozostania?

1

Całości słabego wieczoru dopełnił komentator na polsacie, który w pierwszej połowie powiedział, że dla Paryża dobrze, że obowiązuje zasada goli strzelonych na wyjeździe.

0

Trudno jest być zawodnikiem Barcelony. W ostatnie lato wypychany na siłę z klubu. Ostatecznie został notując mega jesień - z wypychanego zawodnika stał się kluczowym, najlepszym piłkarzem ze statusem nie do ruszenia. Aktualnie jest zniżka formy + uraz i oczywiście wraca narracja, że trzeba go sprzedać. I tak w kółko.

0

Ciężkiej pracy to od ojca raczej nie podpatrywał.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Czyli jego ewentualne przyjście się przedłuży. Jak dobrze, że w lato kupilśmy defensywnego pomocnika.

0

Trudny temat - z jednej strony wiemy, że bez Lamala w ofensywie (dryblingi i kluczowe podania) nie istniejemy, więc powinien grać. Z drugiej strony patrzysz w metrykę, potem na Fatiego, potem znowu w metrykę i myślisz - lepiej, jakby wszedł z ławki, a nie grał kolejnych 90 minut. Tym bardziej, że chodzi o Bilbao, które zawsze gra twardo i nie ma z nimi taryfy ulgowej. Trudny orzech do zgryzienia.

1

Roberto na pewno tego nie powiedział. Nie wyobrażam go sobie jako prawdziwego lidera.

8

Jak to jaki? Kilka ogonów na każdej pozycji w ataku. Po roku sztab powie, że na żadnej pozycji nie przekonał. To nic, że grywał na 9tce - trzeba go sprawdzić na prawym skrzydle. Czego nie rozumie autor artykułu?

9

Jak tak dalej pójdzie, to warzywniaka otworzymy. Mamy ogórków Alonso, Raphinę czy Romeu.

0

Wymówka w razie czego już jest. Bajka.

0

@MateuszDoniec po prostu następnym razem proszę napisać w nawiasie, że to ironia lub sarkazm, to nie będzie problemu xD

1

@fotohobby nie sądziłem, że się uśmiechnę, ale się udało! Dzięki :)

2

I to się nazywa wymiana chipa. Mam nadzieję, że to koniec Xaviego na ławce. Gorzej nie będzie. Real wrzuca do gabloty kolejne trofeum, a my dorzucamy kolejny mecz do gabloty wstydu. Na równi z Romą, Liverpoolem czy Bayernem.

1

Czekam już tylko na "odczucia są pozytywne".

1

Dowód na to, że piłkarze nie powinni korzystać z SM wcale. Albo kluby zadbają o szkolenia z kreowania wizerunku albo będą ponosić pośrednie konsekwencje takich zachowań. Odpowiadanie w taki sposób świadczy tylko o autorze posta. Takich rzeczy się nie komentuje, a już na pewno nie na gorąco bazując na emocjach. Co zrobić w takiej sytuacji? Napisanie oficjalnego oświadczenia, w którym są suche fakty i klarowne odcięcie od plotek było by w punkt i rozwiązało by sprawę.

Od tego powinni być agenci i managerowie, ale oni raczej tylko liczą na pengę i na tym ich rola się kończy.

0

@WiernyKibic111 Zapomniałeś dodać, że kupno kolejnego za kilkanaście baniek, który będzie niewiadomą i którego z zyskiem raczej nie odsprzedamy.

4

Cieszę się, że Oriol przyszedł za 3,5 melona. Przecież w letnim oknie za 6 melonów był do wzięcia młody i utalentowany urus - Diaz. Całe szczęście, że wzięliśmy Oriola.

0

Jak czytam o pozytywnych odczuciach to mam reakcję alergiczną.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?