0

Ansu chodzi jakiś obrażony, co zresztą potwierdza news o jego słowach po zmianie w meczu z Val...

0

@michal26 Naprawdę chcesz taki występ porównywać z Messim? Po pierwsze Messi kręcił się nieraz koło 20, 30 to jakieś rekordy. Drugą sprawą jest zagrożenie jakie generował Leo i zasadniczy brak zagrożenia, które stwarzał Dembele. Tu jest właśnie pies pogrzebany. On zagrożenie generuje sporadycznie, mimo tego, że wygra nawet ładnie pojedynek na skrzydle. Dla mnie to wygląda trochę na argumentacje pt "dopóki się kiwa, to gra dobrze". Bo co miałby zrobić jeszcze gorzej (w ataku-co jest jego głównym zadaniem), żeby dostać niżej?

2

Dembele traci piłkę za piłką-średnio co 2,5min i dostaje jedną z dwóch najwyższych ocen-nie mogę tego pojąć... Biorąc pod uwagę, że przeciwnik też gra, są przerwy, to ciężko-nie robiąc tego celowo-przebić taki wynik. Jak możemy kontrolować grę, kiedy jeden gość (a inni też jakieś błędy popełniają) dosłownie co chwilę oddaje piłkę przeciwnikowi. A jak jest to mocny rywal, to czysta statystyka wskazuje, że przeprowadzi z tego kilka mocnych kontr. A co dostajemy w zamian? Trochę wiatru, z którego nie wynikło nic konkretnego. Nawet w akcji gdzie wychodził z kontrą i miał dużo przestrzeni, żeby wykorzystać swoją szybkość w zasadzie potknął się o własne nogi-przecież to jest dramat! Kiedy przeciwnik się broni nisko, dobrze ustawia, to trzeba cierpliwości-inaczej już lepiej walić na oślep z dystansu. Mam wrażenie, że to daje większe szanse powodzenia, niż te bezgłowe dryblingi Dembele przeciwko silniejszym rywalom(plus jest czas odbudować formacje po stracie).

0

@michal26 Ale jak drużyna ma kontrolować jakoś mecz (a zwłaszcza z mocnym rywalem), kiedy gość traci piłkę średnio co 2,5min (sic!-dolicz przerwy w grze itp, to wyjdzie, że tracić częściej jest wręcz ciężko)? Przecież to jest woda na młyn dla przeciwnika przy wysoko grającej linii obrony, tym bardziej jak masz na swojej stronie niepewnego Bellerina. To, że zrobi trochę wiatru przy tym, to naprawdę nie jest żadna rekompensata. Po prostu nie da się zbudować mocnej drużyny na kimś grającym w taki sposób...

0

Fajne zdjęcie Piechoty żeście wybrali xD

0

Chłopak nabierze doświadczenia i będzie tych błędów na pewno mniej. Chłopak ma 21 lat-jak na środkowego obrońce to wciąż mało! Widać, że pracuje nad sobą, bo rok temu napastnicy przestawiali go jak chcieli, a w tym jego walka wygląda dużo lepiej. No i rzecz równie istotna, jak gra samego Erica-partner na środku defensywy. Moim zdaniem powinien grać zawsze z kimś z dwójki Araujo/Kunde-to znaczy z kimś, kto może się ścigać z napastnikiem i dominować go fizycznie. Christensenowi (a to z nim najczęściej tworzył parę) brakuje nieco szybkości i twardości. A nad Pique lepiej spuścić zasłonę milczenia.

0

1

Jak widzę nazwisko Andre Cury, to od razu się cieszę, że przynajmniej jednego będzie można być pewnym! Tego, że cokolwiek on by nie powiedział, to na pewno to nie jest prawda...

0

@Limit_l3ss A w jaki sposób broni to oceny Dembele? I w którym miejscu stwierdzam coś o Raphinii, który miał ocenę przynajmniej bardziej adekwatną? Ja obu wystawiłem 3...

3

Dembele 23 podania i 22 straty i ocena 5.5... Przecież to jest totalna padaka! Do tego oddał cztery strzały z czego jeden był w miarę udany. Statystycznie stracił co drugą piłkę-to prawie sabotaż. Z Dembele jest jak z grą w ruletkę(albo innego Eurojackpota). Mami Cie perspektywą możliwego rozbicia banku, ale w 99% przypadków przegrywasz... Ile z mocnymi rywalami Francuz wygrywa pojedynków? Prawie wcale, a nawet jak się uda, to potem i tak częściej kasztani. Ousmane jest dobry jako opcja, ale opierając grę głównie na nim, skazujemy się na mnóstwo okazji na kontrę dla rywala i modlenie się o to, żeby wreszcie mu wyszło.

0

Trzeba w trybie pilnym jakiegoś juju mana zatrudnić! Gdzie jest Umtiti kiedy akurat jest potrzebny...?

0

Ile chłopak ma wzrostu? Wydaje się bardzo wysoki jak na czternastolatka.

0

Jak zwykle wynik determinuje narracje. To był typowy mecz z murującym przeciwnikiem (którego trzeba pochwalić za dobrą grę w defensywie) i takie nigdy nie są łatwe. Gdyby w jednej z kilku naprawdę niezłych szans (zwłaszcza Ansu) coś wpadło, to byśmy spokojnie poszli dalej i na nikim psów nie wieszali.
Jeśli coś realnie mogło zmartwić, to jednak niska kreatywność w tym spotkaniu duetu Pedri-Gavi, ale nie ma co panikować. Może świeżość w nogach jeszcze po presezonie się nie pojawiła? Bo chociaż momentami intensywność powinna być wyższa.
Na plus Mats, to że Dembele nie mając swojego dnia i tak zdołał coś dobrego stworzyć (miewał mecze, że tylko i wyłącznie kopał się po czole i trybunach), że Busi sporo czyścił, że Christensen dał radę w meczu o punkty(choć rozegranie od tyłu też mogło być lepsze), że widać było wiarę i chęć walki o zwycięstwo, nikomu kolana nie miękły.

1

@Bogan Tak, Saviola był dużym talentem. A głupi prezydent dał mu nieadekwatne siano i nikt inny nie chciał mu takiego płacić. Mógł odejść nawet za darmo, tylko trzeba było zaakceptować mniejszą kasę gdzieś indziej. Ale Saviola wolał dostać te pieniądze i nie grać, niż dostać mniejsze i grać. Czyli priorytety chyba nie takie, jak należy dla ambitnego gracza.

1

Ciekawe jak to im wyszło z tymi prędkościami, bo kojarzę pewnego Kanadyjczyka, co to sobie po lewej stronie boiska hasa i całkiem żwawy bywa... Są też oczywiście tacy jak Sane czy Gnabry, ale mimo zdziwienia to tu jeszcze może byłbym skłonny to łyknąć.

7

Trzymam za niego kciuki! To strasznie przykre to co musiał przejść, zwłaszcza biorąc pod uwagę w jakiej sytuacji doznał tak poważnej kontuzji.

2

To bardzo bardzo cieszy. Zawsze się zżymam kiedy mówi się, że dziś to się nie da samą techniką. PEPteam to był mały fizyczny potwór! Oni biegali na takiej intensywności, że głowa mała, ci mali Xavi z Iniestą przed nikim nie drżeli. Mogli nie wygrać pojedynku, ale zawsze walczyli na całego. A młody Cristiano miał problemy, żeby szybkościowo odjechać Puyolowi czy Pique. I ewidentnie Xavi jest tego świadomy ;)

1

Fajne, obiecałem moim dzieciakom, że jak przejdzie Lewy to im kupię koszulki z nazwiskami. I po prezentacji pierwszego (moim zdaniem najgorszego od lat) kompletu czekałem na drugi z niecierpliwością. Ten jest spoko.

0

Dziwi mnie, że nikt tu nie zwraca uwagi na to, że kiedy podnoszone są płace minimalne, to składki ZUS idą w górę. Prawda jest taka, że jest to po prostu ukryta kolejna podwyżka danin, a nie troska o najbiedniejszych. Pomysł płac minimalnych ustalanych dla branż, o którym pisał @Bobo25 jest tu sensowną alternatywą.

2

@[Oli] A rozumiesz, że poszanowanie drugiego człowieka i popieranie całego ruchu LGBT to dwie różne rzeczy?

5

@anxted Taka że nie ma problemu z osobami nieheteronormatywnymi, ale nie chce popierać ruchu LGBT? Jak zwykle argumentacja w formie szantażu moralnego. Albo wykrzyczysz, że jesteś z nami, albo jesteś faszystą/homofobem/transfobem/czymtamjeszcze.... To zawsze będzie wywoływało sprzeciw, a wy zawsze udajecie, że tu nie ma przecież żadnego przymusu czy szantażu.

0

@anxted A może istnieć coś pomiędzy?

0

Chciałem napisać o tym dobrym ustawieniu, ale widzę, że teraz już tylko włożę palec do budki...

0

@Mroziu Zawsze się zastanawiam po co ktoś pisze takie komentarze... Ani to śmieszne, ani sensowne, ani nikt nie traktuje tego poważnie. Jedyne, co tu jest naprawdę, to stracony czas i bajty.

0

@pluszek Geniusz ekonomii!

0

Radzę sprawdzić daty. W 2011 uniósł puchar za LM w opasce kapitańskiej od Puyola.

0

Ale szanujmy język polski, błagam. Jaka kapitanKA?? Kapitan to kapitan niezależnie od płci.

1

Alba "w destrukcji miał niewiele pracy"... Ale te, która się pojawiła zawalił! Że pozwolę sobie przypomnieć dośrodkowanie, po którym groźnie strzelał głową jeden z rywali (okolice 75' - nie notuję). Stał równo z atakującym, który na jednym kroku uciekł mu na pół metra-to jest tragedia. Czy w ogóle ktoś pamięta jakąś próbę dośrodkowania, którą Albie zdarzyło się zablokować?

0

@Przemas8411 Ile Ty masz lat, że liczysz na natychmiastowe efekty? Możliwe jedynie jakby przyjechał z ciężarówką pieniędzy. I pieprzenie typu "nikogo nie sprzedał, nic nie robi". Jak nikt kogoś nie chce, a nawet jeśli, to nie oferuje pieniędzy, które zawodnik zaakceptuje, to trudno dokonać jakiegoś dealu. Gdzie te wysokie kontrakty? W sumie. Płaciliśmy niedawno najwięcej na świecie, samo odejście Messiego i Griezmanna sprawy nie załatwi, a jaka jest siła kadry przy takim budżecie widzimy.

0

Ilość plotek, które tu ostatnio kolportujecie jest irracjonalna.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?