0

@TridenteMSN
W sprawie hajsu(nie obecnego,a tego na przyszły i jeszcze następny sezon), to prawda jest taka, że niewiele wiemy. Bo Laporta wykręcił księgowo takie straty za zeszły sezon, że nagle może się okazać, że za obecny wyglądamy o 200-300 baniek lepiej. I czary-mary okazuje się, że stówka na transfery jest lekko. Z pensji już zeszli i zejdą dalej-znów może się znaleźć trochę miejsca. To są przypuszczenia, ale równie uprawnione, jak Twoje stwierdzenia, że nie mamy w ogóle kasy (o 20mln wspominano wcześniej, ale odnośnie zimy).
A sportowo czemu miałby do nas przyjść? Tak naprawdę bardzo dużo zależy od tego, jak będzie wyglądała wiosna Xaviego. Bo prawda jest taka, że przy mniejszej liczbie kontuzji, dalszym rozwoju chłopaków i (co kluczowe) poukładaniu drużyny, to spokojnie możemy się bić z prawie każdym-brakuje właśnie światowej klasy dziewiątki. Ale trzeba pokazać, że tu wcale nie trzeba czekać tych kilku lat. I to okazja dla zawodnika jak Haaland, żeby przyjść do wciąż jednego z największych klubów świata i z miejsca stać się centralną postacią ataku. Przez następne 10 lat miałby szansę pobić mnóstwo rekordów (tych Messiego m.in.), rywalizować o Pichichi z Mbappe (widać, że generalnie Norwega rywalizacja napędza), grać z wieloma chłopakami ze swojego pokolenia i tak-wygrywać z nimi trofea.
Jednakowoż wciąż uważam, że pewnie trafi do Anglii (grał tam jego ojciec), ale stwierdzić, że Haaland do nas na 100% nie trafi, to może Laporta po rozmowach z ojcem i agentem i mając wiedzę jak wyglądają kwestie księgowe-bo to one decydują czy mamy kasę czy nie

7

Ostatnie zdanie jest kluczowe. Mieliśmy okazję wiele razy się przekonać, że chytry dwa razy traci. Przykład jak pożałowaliśmy hajsu na Marquinhosa, a potem dziesiątki wydane na kolejnych Songów, Mathieu czy Vermaelenów. Teraz Barcy kompletnie nie stać na takie pomyłki. Pytanie jest ważniejsze czy Barce realnie stać, żeby powalczyć o kogoś z dwójki Haaland (marzenie)-Adeyemi (super plan B).

3

@Woland10 Ale ma kilku graczy bramkostrzelnych, którzy potrafią wykorzystywać okazje. U nas takich brakuje.

3

A gdzie "najlepsze, najgorsze"?

1

@FafitFCB Klasyczne brzuszki odradzam. Są szkodliwe dla wielu innych partii i mogą się przyczynić nawet do nietrzymania moczu w późniejszym wieku. Obczaj sobie temat i znajdziesz ćwiczenia alternatywne, korzystne dla zdrowia.

0

@jeyx77x Ty se trenuj, ważne czy Onana trenujE...

0

@krzyrzak69 podobnie jak pisownia słowa "niektórych"...

0

@Persyfl Skąd możesz wiedzieć, z czego wynikające? Najpierw mowa wprost o uprzedzeniach, a potem wychodzi na to, że to tylko założenie złej woli piszącego. Dlatego to poruszyłem-zbyt łatwo wzajemnie zarzuca się innym złą wolę i dopowiada sobie intencje w różnych dyskusjach. To masakrycznie polaryzuje społeczeństwo i nie zostawia miejsca na dialog.
Tak jak mówiłem-nie chcę jałowej dyskusji, bo choćbyśmy na uszach stawali i przerzucali się rozmaitymi przykładami, to nie ustalimy sztywnej definicji i jest to coś, co każdy może postrzegać inaczej. Ja mogę powiedzieć, że w takiej sytuacji, to nie widzę problemu, kto inny może powiedzieć, że widzi drugą stronę medalu-mnie to nie razi i nie musi świadczyć o uprzedzeniach. Jaki jest sens dążenia, do przekonania wszystkich do jednolitych poglądów na wszystko?

0

@Persyfl To mogą być błędne sformułowania, pomyłki, niedoinformowanie, w najgorszym razie stereotypy-nie uprzedzenia.
Nie chcę się bawić za dużo w polemikę, ale odniosę się do jednego. Zdarzają się sytuacje, w których kobieta po jednym nowotworze piersi nie może usunąć drugiej profilaktycznie, bo lekarz mówi, że to samookaleczanie. Wazektomia też nie jest w pełni legalna, do niedawna była zupełnie nielegalna. Tu kwestia terminologii i definicji jest jednak trudna do precyzyjnego uchwycenia i jest mocno indywidualna.

0

@semafor "A z drugiej strony wyrazanie i bratanie sie w podbijaniu uprzedzen jest zali tylko opinia? "
A to aspekt ciekawy dla mnie: czyli ten post sam w sobie podbija uprzedzenia? Jeśli tak, to w którym punkcie?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@korolocik Każdy piłkarz przynajmniej jedno zdjęcie z wackiem w dłoni (preferowane usta), na znak wsparcia osób LBGT+!

0

Jedno tylko zastanawia: czy zdobyłby się na to, gdyby Tito wciąż żył?

0

"(...)nie do końca sprawdził się na Camp Nou."
Nadaje się do słownika na definicje eufemizmu :D

0

@PartidarioCatalan taaa, żaden z nich nie pije :D

0

@Encore Z takim liderem, co w decydujących momentach odpoczywa sobie na ławce, albo w ogóle schodzi obrażony do szatni, to ciężko wygrywać.

0

Wiadomo kto go będzie operował..?

0

Po serii naprawdę świetnych odcinków ten zdecydowanie słabszy-bardzo infantylne podejście. Jeśli twierdzimy, że na osłabioną Granadę Koeman zrobił za dużo zmian, to znaczy, że ci zawodnicy się po prostu nie nadają w ogóle do gry-bo jak nie teraz to kiedy? Ja jestem zdania, że zmian było paradoksalnie za mało i (tu częściowa zgoda) za późno w czasie meczu. Zdjęcie Moriby w przerwie ma uzasadnienie dopiero po meczu-w pierwszej połowie grał nieźle, dopiero w drugiej zniknął (to chyba mój główny zarzut do tego odcinka-za dużo mądrzenia się po szkodzie). A może po prostu ogólnie mierzi mnie to zawsze obecne narzekanie po rotacjach, kiedy uciekną punkty? Rotować trzeba i basta. Poza tym skąd pewność, że z Pedrim i Lengletem w podstawie byłyby 3 pkt?

1

Chciałbym zwrócić uwagę na zachowanie przy pierwszym golu na Granady, pominiętego tu, Umtitiego. Wychodzi w taki sposób do zawodnika i od niego zaczyna się dziura w tyłach.

1

@Chakalaka Ja jestem wielkim fanem Red Hotów i widzę, że parę numerów padło, więc dorzucę na szybko kilka, których tu nie widziałem:
-Soul to squeeze
-Road trippin'
-Sick love
-Don't forget me
-Wet Sand
-This velvet glove
-Brendan's Death Song
-Make you feel better
-Longest Wave

Robbie Williams - The Road To Mandalay



Rudimental:
-Feel the Love
-These days

Redbone - Come and Get Your Love

Ram Jam - Black Betty


0

@Bobo25 No tak, więc wirus jest przyzwoity i w takim przypadku nie zaraża...

2

@Chakalaka Przepraszam, ale czy przypadkiem nie jest konikiem lewicy szantaż emocjonalny i wyzywanie ludzi o innych poglądach? Choćby inwektywy, które sam przytoczyłeś: nacjonalista (no są tacy, którzy to akurat traktują pozytywnie...), homofob, ksenofob, rasista, antysemita.
A wystarczy nie popierać jakiegoś marszu LGBT albo adopcji dzieci. Na ksenofoba można zasadniczo zasłużyć niemal czymkolwiek, jeśli się powie cokolwiek negatywnego o obywatelu innego kraju. Z rasistą podobnie: nie uważasz, że rozwalanie miast z powodu Floyda jest słuszne? - Rasista! Nie uważasz, że klękanie piłkarzy na boisku ma sens (choćby dlatego, że jest wiele innych rzeczy, którymi również należy się przejmować, ale manifestów na boisku nie robimy)? -Rasista! Nie chcesz głosić ile to krzywd się Żydzi z rąk Polaków nacierpieli, albo jeszcze-nie daj Boże-wspomnisz, że Żydzi sami swoich krzywdzili/wydawali? -Antysemita! Co do negowania dokonań nauki, to przecież lewicowcy krzyczą np, że nie ma czegoś takiego jak płeć biologiczna....
Także tego... Niech każdy najpierw spojrzy w lustro i spróbuje spojrzeć krytycznie na własne poglądy. Bo to przecież nie są dogmaty. Chyba że komuś-na co niestety często wygląda-ideologia zastępuje religie i za tą ideologią idzie w ciemno jak fanatyk religijny. A to-niezależnie od strony-jest po prostu złe.

0

Nie no nie mogę... Przepraszam ale to Hiszpania jest ultralewicowa i m.in. sama zabija swoją piłkę swoimi podatkami. Zaraz ktoś powie: "to nie strona o polityce" i będzie miał rację-ja tylko reaguje na te polityczne(ideologiczne?) wstawki, które nam się tu delikatnie wciska.

1

Jak to nie będzie o co grać w marcu? Zapowiada się ostra walka o Wenger Cup, a w najgorszym razie o puchary w ogóle. Już zacieram rączki...

3

Zwróciłbym uwagę, że z pewnością częściowo przyczyną jest bajzel w klubie. W czasie kiedy nie ma o czym gadać, chaos w naszym klubie był topowym tematem.

5

@Janiama Problem w tym, że w naszej ordynacji wyborczej głosujesz na listę, a nie na człowieka. Równie dobrze mogłoby być 5 kratek z nazwami partii, zamiast ogromnej listy nazwisk, z których 90% nic Ci nie mówi.

1

Pomijacie Panowie stratę Alby przy pierwszej bramce. 4 to dla mnie ocena mocno na wyrost.

0

Wg mnie Alba wyraźnie zawinił przy golu: dał się wyciągnąć ze swojej strefy w defensywie, poszedł na raz i w sekundę został dwadzieścia metrów za akcją. To prawda, że Dembele nie zaasekurował go prawidłowo, ale to fatalne wyjście Hiszpana spowodowało wielką dziurę na lewej obronie. Stąd uważam, że powinien mieć ocenę niżej.

17

Zalogowałem się pierwszy raz od chyba pięciu lat, żeby skomentować ten felieton(choć nieco w odniesieniu i do poprzednich).
Podpisuję się rakami i nogami pod każdym słowem!
W sprawie Rakiticia dodałbym jeszcze, że to jest pewnie ostatni moment kiedy można zarobić na nim sensowne pieniądze. Tu znów widać, że Floro lepiej handluje, bo stara się opchnąć sensownie Modricia-póki może. W przypadku obu panów z Bałkanów warto zwrócić uwagę, że obaj są sporowcami spełnionymi. A to w dziewięćdziesięciu procentach przypadków oznacza drogę w jedną stronę.
Polecam przy okazji nie przejmować się tymi krytycznymi głosami - dziś zwolennikami Neymara, mogą pozostawać chyba jedynie małoletni fani piłki nożnej na youtubie. Podobne mam odczucia co do formy-wreszcie trochę subiektywnej analizy, sensownie krytycznej, zamiast lukrowanej pseudo-obiektywnej propagandy, że w Barcelonie zawsze wszystko cudownie i najlepiej. Tu też chyba trzeba dorosnąć do trzeźwego spojrzenia.
I na koniec: styl! Bardzo fajny, luźny, przyjemnie się czyta.
Dzięki i czekam na kolejne odsłony! ;)

2

Ibe ma na imię JordOn.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?