Ostatnie wydarzenia utwierdzają mnie w przekonaniu, że partie oparte o skrajną prawicę nie mają żadnych szans na jakikolwiek sukces. Po pierwsze tacy ludzie stanowią margines społeczny, jest ich po prostu zbyt mało i o ile jest ich dużo na Twitterze, to nie przekłada się to w żaden sposób na wyniki, bo przeciętny wyborca tam w ogólne nawet nie wchodzi. Po drugie zrażają swoimi poglądami tych bardziej umiarkowanych. Po trzecie media w znacznej większości są z natury centro-lewicowe, jest więc oczywiste, że będą atakować ich ze wszystkich stron. Nie dziwię się więc Mentzenowi, że próbuje przesunąć elektorat w stronę centrum, ale z Braunem na pokładzie (nawet zawieszonym) to po prostu się nie uda.
@tristan87 przybyłoby gdyby sami go wywalili. W momencie w którym zawieszają go w prawach, akceptują jego poglądy i tym samym tracą potencjalnych nowych wyborców. W takiej konfiguracji gdy Braun sam odchodzi tracą dodatkowo wyborców skrajnej prawicy. W rezultacie zostają po prostu z niczym.
Gdyby Braun teraz sam odszedł, to Mentzen i spółka zostaliby z ręką w nocniku. Nie jest to takie niemożliwe w sumie, biorąc pod uwagę że Korwin właśnie założył nową partię.
PiS to też ma tupet, żeby obarczać winą za Baruna nowy rząd. Co oni mieli z nim zrobić, przywiązać go do ławy? Szkoda tylko, że ich wyborcy to kupią...
Najlepsze jest to, że akurat wtedy gdy Bosak prowadził obrady zaczęły się dymy. Teraz lewica ma argument za tym, żeby odwołać Bosaka ze stanowiska, bo nie był w stanie usunąć go z mównicy. Ktoś się orientuje czy wicemarszałkowie mają możliwość usunięcia posła z obrad, czy są tylko od pilnowania porządku wystąpień?
Swoją drogą to Konfa ma przejebane. Jeśli wywalą Brauna, to Korona odejdzie, stracą miejsce w prezydium i nie będą już klubem poselskim. Jeśli nie wywalą Brauna, zostaną wyrzuceni z prezydium, zostaną klubem, ale staną się obiektem masowanych ataków z każdej strony. Wydaje mi się że opcja pierwsza jest bezpieczniejsza. Poza tym Mentzen ewidentnie chce trochę podebrać centrowego elektoratu z PiSu, także taka czystka na pewno by w tym pomogła.
Wydaje mi się że Konfederacja żeby wyjść z twarzą z tego całego zajścia, musi po prostu wywalić Brauna z partii. Na tym etapie po prostu nie da się gościa bronić.
Jak to jest, że w całym poprzednim sezonie straciliśmy tylko 20 bramek (biorąc pod uwagę także ostatnie nic nie znaczące mecze), a w tym sezonie po 16 kolejkach straciliśmy aż 18. Przecież to jest nienormale, żeby ta sama obrona nagle zaczęła grać tak słabo. W co drugim meczu musimy odrabiać straty. Mało tego, często tracimy bramki w pierwszych minutach (a nawet sekundach). Pressing często nie istnieje, a gdy już jest to piłkarze kompletnie zapominają o tyłach, stąd tworzą się ogromne przestrzenie. Trzeba odbudować najpierw obronę, a później myśleć o ataku, w taki sposób wygraliśmy przecież mistrzostwo.
@Lucerfi mam taką nadzieję, ale gdy widzę że jedną z głównych postaci jest kobieta to mam deja vu z FIFy gdzie randomowa piłkarka ma lepszą fizyczność od Hohlanda. Mam nadzieję że każda z postaci będzie miała swoje unikalne zdolności, a nie na zasadzie że każdy (nawet kobieta) będzie w stanie sam powalić na pięści kilku dorosłych oprychów.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że każda drużyna na tym etapie już wie jak z nami grać. Nawet gdybyśmy grali z jakimś drugoligowcem obraz spotkania byłby podobny. Danzel musi poważnie pomyśleć nad zmianą taktyki. Plan A ostatnio nigdy nie wypala.
1
dobra mam dość, wyłączam ten kabaret
0
i bardzo dobrze, dobić tych patałachów
0
To co, dzisiaj skromne 0-0?
11
Ostatnie wydarzenia utwierdzają mnie w przekonaniu, że partie oparte o skrajną prawicę nie mają żadnych szans na jakikolwiek sukces. Po pierwsze tacy ludzie stanowią margines społeczny, jest ich po prostu zbyt mało i o ile jest ich dużo na Twitterze, to nie przekłada się to w żaden sposób na wyniki, bo przeciętny wyborca tam w ogólne nawet nie wchodzi. Po drugie zrażają swoimi poglądami tych bardziej umiarkowanych. Po trzecie media w znacznej większości są z natury centro-lewicowe, jest więc oczywiste, że będą atakować ich ze wszystkich stron. Nie dziwię się więc Mentzenowi, że próbuje przesunąć elektorat w stronę centrum, ale z Braunem na pokładzie (nawet zawieszonym) to po prostu się nie uda.
0
@tristan87 przybyłoby gdyby sami go wywalili. W momencie w którym zawieszają go w prawach, akceptują jego poglądy i tym samym tracą potencjalnych nowych wyborców. W takiej konfiguracji gdy Braun sam odchodzi tracą dodatkowo wyborców skrajnej prawicy. W rezultacie zostają po prostu z niczym.
0
Gdyby Braun teraz sam odszedł, to Mentzen i spółka zostaliby z ręką w nocniku. Nie jest to takie niemożliwe w sumie, biorąc pod uwagę że Korwin właśnie założył nową partię.
5
Nowe motto Brauna:
"Szkoła, kościół, strzelnica i gaśnica"
4
PiS to też ma tupet, żeby obarczać winą za Baruna nowy rząd. Co oni mieli z nim zrobić, przywiązać go do ławy? Szkoda tylko, że ich wyborcy to kupią...
2
Najlepsze jest to, że akurat wtedy gdy Bosak prowadził obrady zaczęły się dymy. Teraz lewica ma argument za tym, żeby odwołać Bosaka ze stanowiska, bo nie był w stanie usunąć go z mównicy. Ktoś się orientuje czy wicemarszałkowie mają możliwość usunięcia posła z obrad, czy są tylko od pilnowania porządku wystąpień?
3
Swoją drogą to Konfa ma przejebane. Jeśli wywalą Brauna, to Korona odejdzie, stracą miejsce w prezydium i nie będą już klubem poselskim. Jeśli nie wywalą Brauna, zostaną wyrzuceni z prezydium, zostaną klubem, ale staną się obiektem masowanych ataków z każdej strony. Wydaje mi się że opcja pierwsza jest bezpieczniejsza. Poza tym Mentzen ewidentnie chce trochę podebrać centrowego elektoratu z PiSu, także taka czystka na pewno by w tym pomogła.
2
Zajebiste te patostreamy, dzisiaj cały dzień w robocie przy tym siedziałem. Dałem z siebie całe 10%, ale warto było.
0
@TR3YWAY o tej samej scenie pomyślałem. Chłopaki tam ciężko mają z Korwinem i Braunem xd
2
Wydaje mi się że Konfederacja żeby wyjść z twarzą z tego całego zajścia, musi po prostu wywalić Brauna z partii. Na tym etapie po prostu nie da się gościa bronić.
8
nie ma co się oszukiwać, nie będziemy faworytem w tym meczu xd
0
@qbuteq Potem w dupę od Valencii, ale później na szczęście mecz na przełamanie z Almerią. Tak to się, żyje w tej Barcelonie :)
0
Jak to jest, że w całym poprzednim sezonie straciliśmy tylko 20 bramek (biorąc pod uwagę także ostatnie nic nie znaczące mecze), a w tym sezonie po 16 kolejkach straciliśmy aż 18. Przecież to jest nienormale, żeby ta sama obrona nagle zaczęła grać tak słabo. W co drugim meczu musimy odrabiać straty. Mało tego, często tracimy bramki w pierwszych minutach (a nawet sekundach). Pressing często nie istnieje, a gdy już jest to piłkarze kompletnie zapominają o tyłach, stąd tworzą się ogromne przestrzenie. Trzeba odbudować najpierw obronę, a później myśleć o ataku, w taki sposób wygraliśmy przecież mistrzostwo.
3
liga jest przegrana, ale nie można odpuszczać, top4 to obowiązek
0
przegrać z taką Gironą to nie wstyd, jeszcze będzie dobrze
0
dzisiaj byli po prostu znacznie lepsi, tutaj nawet nie ma co dyskutować
0
@Lucerfi mam taką nadzieję, ale gdy widzę że jedną z głównych postaci jest kobieta to mam deja vu z FIFy gdzie randomowa piłkarka ma lepszą fizyczność od Hohlanda. Mam nadzieję że każda z postaci będzie miała swoje unikalne zdolności, a nie na zasadzie że każdy (nawet kobieta) będzie w stanie sam powalić na pięści kilku dorosłych oprychów.
5
Klimat GTA SA już chyba nigdy nie wróci. Teraz będzie ładowanie LPGT i feminizmem, ale wcale mnie to nie dziwi. Tak wygląda współczesna Ameryka.
2
nam strzelać nie kazano
0
to smutne że obecnie trzeba liczyć nie tylko na formę piłkarzy, ale też sędziów
9
Torres chciał być jak Villa w finale LM
2
Ależ ten Cancelo jest piękny
0
człowiek wiedział, a jednak się łudził...
12
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że każda drużyna na tym etapie już wie jak z nami grać. Nawet gdybyśmy grali z jakimś drugoligowcem obraz spotkania byłby podobny. Danzel musi poważnie pomyśleć nad zmianą taktyki. Plan A ostatnio nigdy nie wypala.
5
Dosyć że gramy piach, to jeszcze sędziowie nas kręcą. Kiedy to się wreszcie skończy?
1
@michaleu polski zidane xd
2
najlepsze jest do, że zaraz Lewy poleci do Święcickiego i będzie się żalił, że nikt w kadrze nie chce do niego zagadać xd