1

@Mathew86 Żegnamy się z Malcomem przede wszystkim dlatego, że miejsca dla niego nie będzie w ataku.
Z tego co wiem to Neymar wyrobił obywatelstwo w 2017 jakoś w czerwcu przed transferem. Pojawiały się takie informacje na stronie.

0

@Skaramuczi Tello jest, ale raczej nie przychodzi do nas :)

0

@RobsonPL Oby go sprzedali za rozsądną kwotę.

0

@Ratamahatta Nie chodzi nawet o pierwszą jedenastkę, ale kilku chłopaków mogłoby być w kadrze. Najgorsze jest to że oni nawet szans nie dostają. Jak w takim przypadku można stwierdzić czy ktoś się nadaje czy nie.
Od 2014 roku to Samper, Grimaldo, Alena i teraz Puig prezentowli na tyle wysoki poziom, że warto na nich stawiać.

2

@LuisSalvano Pozytywne myślenie jest spoko, ale można łatwo spaśćz rowerka przez to. Także radzę uważać.

2

@LuisSalvano "Tak na prawdę pozostaje kwestia - kiedy i w jakim rozliczeniu do nas przyjdzie."
Widzę że kolega jak zwykle pewny każdego transferu i niezdrowy optymista.

0

@VIPER2712 Jest naprawdę wiele lepszych określeń na niego. Chłop marnuje sytuacje na potęgę. Decydujący był o ile miał przy boku Messiego, który wykończy akcję.
Dużo lepiej pasuje efektowny.

1

@ViscaBarca123 Nie chodzi tu o wyświechtane frazesy typu "Ney jako jedyny poza Messim jest w stanie posiągnąć grę", bo np. Coutinho jest w stanie to robić, ale nie w obecnej taktyce. Chodzi o profil zawodnika. W Barcelonie wszystko kręci się wokół Messiego, to on jest punktem odniesienia i chociażby to on swoją grą i poruszaniem się wymusza ruch do przodu na przeciwległej stronie boiska. Jedna sekunda i już leci rogal na drugą stronę. Znamy ten schemat. To co świetnie robi Alba, fantastycznie robi Neymar, a czego nie robi Coutinho, ale siłą rzeczy musi, bo taki ruch wmusza gra Messiego. No brakuje tej szybkości. Największym problemem Coutinho jest to, że jest za bardzo podobny do Messiego, Barcelona na lewej stronie potrzebuje innego typu zawodnika. I fakt faktem jest taki, że Neymar jest idealnym partnerem dla Messiego.

2

@Janiama Ja sobie nie wyobrażam, że mając w składzie Suareza, Messiego, Neymara i Griezmanna którykolwiek będzie rezerwowym. No może Suarez, ale to byłby rezerwowy jednowymiarowy, a Valverde go uwielbia, więc nie wydaje mi się, że go posadzi. A skoro tak, to musimy grać 4-2-3-1. A skoro tak, to Dembele musi zostać, bo nie mielibyśmy w ogóle zmienników.
Neymar porobił nas na jakieś 40 baniek. Myślę, że o tyle były przepłacone transfery Coutinho i i Dembele razem wzięte. Teraz to odpracowuje w bardzo nieprofesjonalny sposób, konsekwentnie obniżając cenę za swój ewentualny transfer i zniechęcając do siebie szejka.
Wcale się nie zdziwię, jakby wymienili Coutinho i Dembele za Neymara, bo robią wszystko na odwrót tak jakby chciał, ale zdrowo rozsądkowo to bez sensu. Nie ściąga się Griezmanna po to, żeby na ławce siedział.

1

@Ronaldinho10_ Mam pełne prawo wypowiadać się o Samperze w ten sposób. Trenerzy młodzieżówek wypowiadali się o nim w samych superlatywach. Ogromny talent i pokazywał go w tych kilku meczach, które otrzymał. Na pewno dużo większy od Alenii, który jakoś szanse dostaje. Taki Busquets z dużym prawdopodobieństwem też przepadłby na wypożyczeniu w Granadzie. Samper miał tego pecha, że poszedł tam bo trenerem był Paco Jemez, którego wywalili zaraz po transferze.
Idąc tym tokiem rozumowania przy Albie nikt się nie rozwinie, więc najlepiej w ogóle nie mieć zmiennika tak?
Niestety trzeba. A lepiej mieć swojego człowieka niż kogoś z zewnątrz. Oczywiście jeśli ten prezentuje odpowiedni poziom. A Grimaldo prezentował i prezentuje.
A Thiago to ścisły TOP 10 pomocników.

9

@Ronaldinho10_ Zarzuty są słuszne, Barca zamiast dać szansę Grimaldo woli kupić drewnianego Digne, który się nie sprawdza i po dwóch latach wracamy do punktu wyjścia. Jeszcze straciliśmy świetnego lewego obrońcę, który za darmo odszedł do Benfici a teraz chcą go największe kluby. Teraz Puig, największy talent szkółki od czasu Thiago(który też nie dostał wystarczająco dużo minut) nie wchodzi na boisko w 70 minucie meczu, gdy kwestia wyniku jest już rozstrzygnięta. Bardzo dużo się nauczy siedząc na ławce. Jeszcze Barca B straciła swojego lidera na ważny mecz ligowy. Jak był powołany to nie mógł ale MUSIAŁ coś zagrać jeśli wynik był bezpieczny. Po jaką cholerę był powołany jeśli nie wszedł na boisko. No porównywalny talent do Puiga to był jeszcze Samper, który oczywiście również szansy nie dostał. Lucho wolał Gumbau. To jest komedia. Gdyby Barca postawiła wtedy na Grimaldo to oszczędziłaby 40 baniek, które teraz wyda na Juniora Firpo.
Oczywiście że trzeba kupować, żeby utrzymać się na poziomie, ale wychowankowie muszą dostawać swoje szanse. Oczywiście nie wszyscy, tylko najlepsi. Po to są, żeby grali. Nawet z ekonomicznego punktu widzenia to jest dobre, po prostu oszczędzamy pieniądze, które wydalibyśmy na innego zawodnika. Grimaldo to idealny przykład.

0

@Momalsino Opcja 2, z samym Messim nie miałby kto grać.

4

@Szmulek Z Lengletem, Arthurem, Dembele i Semedo.

4

@Szymoxn20 Malcom na pewno i dobrze.
Jeszcze Coutinho jak tego nieszczęsnego Neymara sprowadzą.

2

@Futbol36 Griezmann lewe skrzydło, de Jong ławeczka i wchodzenie w 80 minucie za Arthura. Albo Pique, warto go przetestować na stoperze.
Valverde lubi to.

0

@Qlewer Ja nie mam problemu. Może tylko to że muszę 10 komentarzy o tenisie ominąć zanim przeczytam coś o Barcelonie denerwuje, ale przeżyję, natomiast po prostu dziwi mnie że tutaj tylu fanów tenisa.

1

@grabo Pewnie bym powiedział, oglądałem kilka razy i nie ma dla mnie nudniejszego sportu, ale co kto woli. Natomiast dziwi mnie, że wśród kibiców Barcelony jest tylu tenisistów. No ale spoko, ich sprawa.

15

Śmieszne w sumie, że kibice Barcelony bardziej interesują się jakimś tenisem niż prezentacją Griezmanna :)

0

@BigShaq Pamiętam ten mecz. Neymar w pierwszej połowie zanotował jakąś kosmiczną ilość strat. Potem w drugiej połowie grał już świetnie, ale niestety na nic się to zdało. Sędzia nas nieźle przekręcił. Nie uznał prawidłowo zdobytej bramki Pique i nie podyktował oczywistego karnego.

2

@BieVo Do tego tridente Rakitić Busquets Vidal w pomocy, a Puig wpuszczony w 93 minucie wygranego 5-0 meczu z beniaminkiem. Aż się rozmarzyłem.

2

@Krozzzyx Valverde tak uwielbia 4-2-3-1 że mając pod ten system idealnych zawodników zmienił na 4-3-3 gdzie wielu zawodników dusi się na nie swoich pozycjach.
W reprezentacji na prawym skrzydle gra Mbappe. Griezmann jest podwieszonym napastnikiem.

0

@BarcaInfo Ja nie chcę wiedzieć co by było jakby Neymar do Realu poszedł.

1

@Rewolucja123 Agent Martineza.

1

@BigShaq I to potwierdza że Busquets kompletnie nie nadaje się do filozofii futbolu wyznawanej przez Valverde.

3

@Chwytliwy Cytrynowe, jablkowe i jakieś typu guma balonowa.

3

@Chwytliwy Ciekawe czy komuś będzie chciało się patrzeć w kamery 8 godzin i pilnować czy nie robisz sobie nadprogramowej przerwy.
Raczej nie :)

0

0

@inFamous Z takich ponad 100 milionów oprócz Hazarda żaden. Coutinho telenowela, Dembele telenowela, Pogba też, Neymar...
Mbappe wypożyczenie żeby się FFP nie narazić.

0

@Maximus2 Wręcz przeciwnie. Ludzie pamiętają to doskonale i przywołując tę informację próbują(zresztą nieudolnie) wybielić Neymara.

63

Coutinho nie trenuje w Liverpoolu, bo ból pleców.
W sumie bez echa się rozeszło.
Neymar nie stawia się na trening PSG.
Haha, ale jaja XDD. Bardzo dobrze, Ney walcz o ten transfer!!!
Dembele nie stawia się na trening Borussii.
Co za rozkapryszony gówniarz, nie chcemy tu niedojrzałych małolatów.

Subtelna różnica.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?