Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@tbas Dałby z 40-50 baniek mniej gdyby nie efekt...Neymara.
3
@matirix20 Byłem przekonany że LuisSalvano to napisał. Dopiero się spostrzegłem jak zobaczyłem nick.
4
@Chwytliwy Właściwie to obie kuleją, bo na prawej nie ma nikogo, a na lewej jest Dembele który jest nominalnie prawoskrzydłowym albo Coutinho, który w ogóle nie jest skrzydłowym.
Prawa strona istnieje tylko gdy zmieniamy ustawienie i Dembele tam przechodzi, a lewa funkcjonuje jako tako dzięki Albie.
2
@Nano22 Nie. Ludzie krytykują go za jedną sytuację, z niej przechodzą do krytyki zawodnika, a potem to już się zaczynają herezje.
Ta sytuacja to był zapalnik, pierwsze domino. Gdyby nie to, to krytyki jakiejkolwiek w ogóle by nie było, bo ludzie potrzebują poklasku dla swoich komentarzy. Zauważyli ile ludzi szkaluje za tamtą sytuację i uznali że krytyka będzie w tym miejscu odpowiednia, bo zebrało się wielu hejterów i otrzymają poklask.
3
@Janiama Różnica między Dembele i Rafinhą jest taka, że Dembele gdy wejdzie w sezon to nadal będzie wypracowywał 4 setki w jednym meczu i pewnie dalej będzie robił chaos i głupie błędy. Taki ten piłkarz już jest.
W każdym razie dobry poziom jaki zaprezentował w meczu z Kobe będzie w stanie przenieść na poziom La Ligi czy też Ligi Mistrzów.
Natomiast jeżeli chodzi o Rafinhę to był pewnie jego najlepszy mecz w sezonie. Ludzie znowu dali się nabrać, że on się nadaje do Barcelony. Swoją drogą o nim też trzeba będzie taki komentarz napisać.
6
@matirix20 Oczywiście, że Malcom jest lepszy, bo mniej kosztował.
9
@Momalsino Każdy uważa inaczej, natomiast czy Dembele się nadaje do Barcy czy nie to nie było przedmiotem tej dyskusji.
Chciałem tylko pokazać jak on jest tutaj traktowany oraz jak przez jedną zmarnowaną sytuację ludzie potrafią zapomnieć wszystkie dobre akcje.
46
Skrót z wczorajszego występu Dembele i opis. Specjalnie umieszczam taki komentarz dzisiaj, bo wczoraj nie dałoby się o tym normalnie porozmawiać.
0:03-dobry zwód na zamach i świetne dośrodkowanie
0:07-tutaj miał świetny rajd, który został ucięty na filmiku. Minął wcześniej 2 zawodników.
0:17-znowu zwód na zamach, minął tym 2 zawodników, ale nie było zbytnio do kogo podać i tylko doholował piłkę do linii końcowej
0:23-zbiegnięcie do środka i dobre podanie do de Jonga. Frenkie jak na porządnego pomocnika przystało podał piętką zamiast biec do końca i cofnąć, tak jakby to wszyscy nasi pomocnicy zrobili. Szkoda, że nie wyczuł miejsca, w którym był Dembele
i podanie było niedokładne, ale brawo za pomysł. Sam Ousmane ustawił się bardzo dobrze.
0:41-strzał który o milimetry minął bramkę przeciwnika
1:00-fajna klepka z Malcomem
1:14-prosta strata, ale naprawił swój błąd i odzyskał piłkę
1:20-złe przyjęcie piłki poprzedzone jeszcze gorszym podaniem Alenii
2:02-strzał w kosmos
2:04-świetny rajd przez połowę boiska zakończony średniawym strzałem
2:34-bardzo prosty błąd techniczny za który został potem zlinczowany
Jeszcze do tego dodałbym małego plusika w postaci dobrego porozumienienia się z de Jongiem.
Czytając komentarze pomeczowe postronna osoba mogła spokojnie stwierdzić po tych kwiecistych opisach, że Dembele zagrał fatalny mecz. Tymczasem on wypracował
4 sytuacje bramkowe(dośrodkowanie, akcja z de Jongiem, strzał spoza pola karnego oraz rajd z 2:04), a zepsuł tylko jedną.
Jestem przyzwyczajony do tego, że La Rambla kieruje się zasadą "Jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz", ale to jakie szambo się tutaj wylało po tym złym przyjęciu jest po prostu nie do pojęcia. Dembele zmienił tę zasadę na "Jesteś tak dobry jak twoja ostatnia akcja". Dla wielu jedna zmarnowana okazja jest ważniejsza przy ocenie zawodnika niż 4 wypracowane. Wiem, że to mecz towarzyski, co tym bardziej
obrazuje zupełny brak chłodnej głowy i umiejętności prawidłowej oceny zawodnika u niektórych. Przecież kiedy graliśmy mecz w La Lidze i Dembele prezentował się tak jak wczoraj to też takie komentarze miały miejsce. Pojawia się efekt motyla. Zobaczył jeden z drugim jak Dembele spierdzielił tamtą sytuację no i nie może tego zdzierżyć, musi napisać na La Rambli, jaki Ousmane jest beznadziejny. Zlatują się kolejni, których już nawet nie tyle tak zdenerwowała ta sytuacja, co denerwuje ich Dembele. I zaczyna się jazda. Schodek po schodku, domino po dominie ze szkalowania zepsutej okazji doszliśmy do tego, że:
-Dembele to najbardziej przereklamowany piłkarz młodego pokolenia
-Malcom jest lepszy niż Dembele
-Dembele przez 2 lata nie zrobił żadnego progresu, a wręcz cofnął się w rozwoju
-standardowe wypominanie ceny tak jakby to on był winny że tyle za niego zapłacono
Rozprawmy się z tym bzdurami.
-Pierwszej to nawet nie ma co komentować. Wystarczy przywołać kontuzjowanego teraz(życzę szybkiego powrotu do zdrowia) Marco "hiszpański Messi" Asensio.
-Jeżeli piłkarz, który na 24 mecze w Barcelonie rozegrał dobre mecze tylko z Realem i Interem, a poza tym imponował brakiem techniki i
dryblingu jest lepszy od Dembele to spoko. W ogóle Malcom to temat na osobny komentarz.
-To również jest nieprawda. Ma wciąż dużo mankamentów, ale poprawił pressing, gdy straci piłkę do od razu rusza do przeciwnika, a nie jak w pierwszym sezonie stoi
jak słup soli, podejmuje lepsze decyzje, jest pewniejszy siebie. Był jeden mecz kiedy zagrał jako wahadłowy i wywiązał się bardzo dobrze z obowiązków. Grę w
defensywie poprawił. Oczywiście tak jak wspominałem wciąż jest wiele mankamentów, ale progres jest wyraźny.
-To też jest dobre. Według niektórych Malcom jest lepszy od Dembele, bo... mniej kosztował. Skoro tak, to Paco jest lepszy od Suareza. Naprawdę przestańmy wreszcie wypominać piłkarzom kwotę transferu. Na boisku nie grają pieniądze, ale umiejętności.
-Ty masz grać lepiej bo dużo kosztowałeś.
Wyobrażacie sobie, żeby Valdek albo jakikolwiek inny trener tak powiedział do Dembele? Bo ja nie.
Masz grać lepiej, bo masz wielkie możliwości i jak poprawisz mankamenty to będziesz jednym z najlepszych na świecie, więc pracuj ciężko i się rozwijaj.
Możemy oczekiwać od piłkarza jednego więcej niż od drugiego, bo jest lepszym piłkarzem, a nie dlatego że więcej kosztował.
Zresztą to ile zapłacono za Dembele w dużej mierze zawdzięczamy brazylijskiemu idolowi La Rambli z Paryża, ale to też temat na osobny komentarz.
Wracając do sedna sprawy. Czemu JEDNA zmarnowana sytuacja daje hejterom takie pole do popisu, a inni tylko temu szambu przyklaskują, nie mam pojęcia.
Możecie krytykować Dembele za jego gręw ciągu ostatnich dwóch sezonów, bo to piłkarz, który ma wiele wad, ale takie hejtowanie za jedną zmarnowaną okazję w nieistotnym meczu towarzyskim, w którym zresztą wypracował 4 sytuacje bramkowe, to jest wyższy poziom absurdu.
Neymar zaliczy 10 strat i zrobi jedną efektowną sztuczkę albo dobrą akcję.
Wniosek: Takiego magika nam potrzeba, genialny piłkarz.
Malcom zagra cały mecz i jak zwykle nic nie pokaże.
Wniosek: Biedny Malcom, Ernesto nie daje mu grać, jak ma coś pokazać bez rytmu meczowego. Jest lepszy od Dembele, bo mniej kosztował i strzelił bramkę z Realem.
Dembele zrobi 4 sytuacje bramkowe i raz kopnie się w czoło pod bramką.
Wniosek:Dembele to najbardziej przereklamowany piłkarz młodego pokolenia.
Tak to niestety w dużej mierze wygląda. Oczywiście nie chcę powiedzieć, że na jedną stratę Dembele, przypada 10 Neymara albo, że Dembele jest lepszy od
Brazylijczyka, bo w to chyba nawet Bartomeu nie wierzy, natomiast Neymar raz pierdnie i wszystkie straty, holowania piłki i złe decyzje idą w zapomnienie, natomiast
Dembele raz zmarnuje świetną sytuację i dobra gra na przestrzeni całego meczu już nie ma znaczenia.
Także bardzo proszę, wyłączmy emocje, nie sugerujmy się sympatiami, a przy ocenie zawodnika kierujmy się aspektem czysto piłkarskim całościowo.
0
@Momalsino Nie znoszę Viniciusa, Asensio i Marcelo.
Nie byłoby żadnego którego bym lubił.
9
@barcowy1899 Z Chelsea nie oglądałem. Dzisiaj naprawdę dobrze, ale dla niektórych jedna zepsuta okazja sprawia, że 4 wypracowane sytuacje bramkowe idą w zapomnienie.
3
@aro1 "Kreatywny, potrafi zrobić różnicę, minąć rywala"
Wyciągnij ten fragment z opisu Rakiticia i będzie się wszystko zgadzało.
2
@Granto Malcom w kluczowym momencie strzelił z 5 metrów w poprzeczkę. Ale Dembele zły, bo przełożył piłkę zamiast strzelać.
1
@AmigoBlancos A i Malcom jest lepszy od Dembele, bo jak zwykle nic nie zrobił, ale przynajmniej piłki głupio nie stracił.
5
@Jericho Nie no jakie sprinty. Przecież on tylko piłki potrafi tracić. Nieokrzesany gówniarz. Malcom(który poza podaniem do Pereza jak zwykle nic pokazał) jest dużo lepszy.
Według tutejszych ekspertów zawodnik który nie zrobił nic jest lepszy od tego, który miał 3 świetne rajdy i 3 głupie straty. Spoko.
5
Komentarz usunięty
2
@Kamill10 Liczę na dużo szans dla Malcoma w jakimś Arsenalu czy Evertonie, na pewno nie w Barcelonie.
0
@Homeopata8989 *Lepsza wersja. I nie Denisa bo to inny profil piłkarza. Lepszą wersją Denisa jest Puig.
1
@BarcaInfo Co do Alenii się zgadzam. Tylko jeden sezon rozegrał i to nie jest tak, że to jakiś przeciętniak. Miał kilka naprawdę dobrych meczów, zagra jeden gorzej i już wieczny talent. Z takim Malcomem który zawalał każdy mecz to nie ma co porównywać nawet.
Natomiast Puig bardzo błyszczy, prezentuje się świetnie i wykorzystuje każdą szansę. Dziś znowu dobry mecz. Potencjał dużo większy od Alenii, który do pierwszego składu się nie nadaje, ale warto mieć go w drużynie.
0
@JaSzymon Rafinha lepszy od Roberto XD
1
@LuisSalvano Na pewno był antyThiago więc antyNeymar możliwe że też.
5
@Momalsino Roberto, Alena, de Jong, Arthur, Vidal na jedną pozycję, bo wiadomo że 2 pozostałe są zajęte przez niezłomny duet Rakitić-Busquets :)
1
@19cukier48 Mendy trochę Theo Hernandeza przypomina. Jak puści lagę do przodu to nie idzie go zatrzymać, ale jest troszkę toporny.
Firpo jest bardziej okrzesany, ma lepsze wyczucie, lepiej podaje. Ciąg na bramkę i szybkość z kolei gorsze. Generalnie zawodnicy z podobnej półki.
1
@Coutinho007 To nie była ryzykowna inwestycja, bo piłkarz jest młody i dobrze we Francji kopał także nawet po słabym sezonie odzyskamy za niego hajs, ale oby odszedł jak najszybciej. Za wysokie progi dla niego po prostu.
1
@Hubertusk Mam dokładnie odwrotne zdanie na każdy z punktów.
1.Malcom to dobry piłkarz, ale bardzo toporny i zupełnie nie pasuje do Barcelony. Słaba technika, źle prowadzi piłkę, słaby drybling, niekreatywny, nie daje po prostu nic. Sprzedać i zapomnieć o tym nieudanym epizodzie.
2.Rafinha to kolejny przeciętniak, który potrafi jednym sparingiem przedsezonowym zamazać złe wrażenie z całego sezonu. Wszyscy lubią go dlatego że to Rafinha i ciągle jest kontuzjowany, ale piłkarzem jest co najwyżej solidnym. Dobry taktycznie, waleczny i tyle. Z przodu daje jeszcze mniej niż Malcom i jest jeszcze bardziej toporny, a prowadzenie piłki ma tak fatalne, że chyba tylko Paulinho był od niego gorszy w tym aspekcie z zawodników, którzy się przewinęli ostatnio przez Barcelonę.
3.Coutinho to genialny piłkarz, który ma za sobą prawdopodobnie najgorszy sezon w karierze.
Grając na skrzydle nigdy swojego futbolu nie pokaże więc jeśli mamy grać 4-3-3 to chyba rzeczywiście trzeba sobie podziękować natomiast jako ofensywny pomocnik ustawiony na lewej stronie może wymiatać. Jest kwestia podobnego profilu do Messiego ale może to się będzie dało jakoś ominąć. W sezonie 17/18 się udało. Trudny do ustawienia piłkarz na boisku ze względu na profil ale pokazał jakość zbyt wiele razy żebyśmy mu teraz umniejszali. Hazard też w sezonie 15/16 miał dołek. Wierzę że Coutinho ida się odzyskać dawny poziom.
1
@Colon Domyśliłem się. Całkiem udane.
3
@Odesseiron Dokładnie. W drugim sezonie nie zostawili żadnej furtki, a teraz probują powtórzyć schemat z poprzednich sezonów z kilkoma zmianami, tyle że to jest po dwóch sezonach zamknięta historia i teraz to już się kupy trochę nie trzyma. Jadą na sukcesie jak Busquets na renomie. Ciekawe dokąd dojadą.
0
@Colon Ale "Już dawno pisałem, że" dziwnie wygląda jak ty to napisałeś.
2
@kkbarca No dla Valdka to idealne rozwiązanie.
10
@Ratamahatta Czyli w składzie Lopeza mamy tak.
3 defensywnych pomocników, z czego dwóch to wypalone święte krowy bez ambicji.
Mamy również Griezmanna upchniętego gdzieś na lewym skrzydle, bo "jest wszechstronny i zna ligę" ponad 300 milionów i kupę talentu na ławce oraz żadnych wymówek dlaczego tak jest, bo wszystkie wymówki zostały już powiedziane wcześniej.
Bardzo bym chciał żeby tak nie było ale z tym panem na ławce jest to bardzo możliwe. Skład bardzo w stylu Ernesto. Jak najwięcej defensywy na siłę upchnięrej na nie swoich pozycjach.
Pragmatyzm Valverde jest nieprawdopodobny. Nawet w ataku woli żeby ktoś bronił niż atakował.
0
@takisobiektos Ja się dziwię, że oni mu w ogóle odpowiadają. Połknęli haczyk. Czy tak naprawdę myśli czy nie chodziło przecież o wywołanie gwałtownej reakcji i to się mu udało.