Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Chwytliwy Z Leganes to było, po prostu się wbijał w gąszcz rywali i mijał po 3-4 jak gdyby nigdy nic, tak naturalnie.
1
@Striker Nie gra tam regularnie od czasu Sociedad. Messi był kiedyś fałszywą dziewiątką, a teraz już tam nie gra.
Nie oglądałem go w Sociedad, ale być może był takim wolnym elektronem rającym w teorii na lewym skrzydle, jak Messi u nas na prawym, a w dzisiejszym meczu Griezmann jest to skrzydła uwiązany, to go bardzo ogranicza.
3
@Rewolucja123 To nawet nie jest jego 50%, a wszystko przez pozycję.
8
Griezmann znowu uduszony na lewym skrzydle, jeszcze Alena gra bliżej lewej strony, choć nominalnie lepiej czuje się bliżej prawej. Ehhh.
6
@SeeleyBooth Nie no daj spokój, każdy ma prawo zrobić błąd. Nie zrobiłby tego Messiemu. Chyba, że ojciec mu każe.
0
@El dominatore Już mam dosyć Busquetsa, bardzo dobrze że Rodri do nas nie trafił, udusiłby się pod wodzą Valverde, a Guardiola wydobędzie z niego najlepsze cechy.
Ten profil gracza to jak dla mnie już przeżytek, wybrano de Jonga i bardzo dobrze.
0
@adamek1910 Bo jest chorągiewką.
0
@Kcprlxx Co, tictaci wstawiał?
4
@masq Żadne. Jakiś tam podobno dobry dziennikarz z Realu wrzucił zdjęcie Neymara z podpisem tic tac i już się wszyscy srają.
8
Sezon na "Jak Neymar przejdzie do Realu" czas zacząć.
Jeszcze trzeba przerobić "Śniło mi się, że" i można zaczynać sezon.
4
@kkbarca Ale się grzejesz.
0
@n0MED Jakby mój dobry przyjaciel 2 razy zdradził w taki sposób mój ukochany klub, w którym razem graliśmy, to tak, obraziłbym się :)
0
@ViscaBarca123 Jak widać ludzie nie nauczyli się przez te wszystkie lata, żeby traktować z przymróżeniem oka plotki transferowe, nawet od najlepszych dziennikarzy, bo to jest ogromny transfer i naprawdę wiele może się zmienić.
Sport pisze o Neymarze od miesiąca i jakoś nikt się nie sugeruje tymi informacjami, ale wystarczy, że ASy i inne tego typu gazetki coś wypuszczą i zaczyna się obsrańsko(ludzie tutaj to naprawdę panikarze).
Nie znam tego typa od Realu, ale wstawienie tictaców to jeszcze nic nie znaczy, to tak jakby Romero wstawił 20 telefonów i powiedział, że istnieje możliwość powrotu Neymara. Akurat to nie powinno budzić niczyich wątpliwości, tak samo jak to, że Perez ma obsesję na punkcie Neymara i nawet jakby miał 10 lewoskrzydłowcyh to chciałby go sprowadzić. Nie budzi mojej wątpliwości również fakt, że Neymar nie miałby problemów z przejściem do Realu.
Konkretne informacje od Romero, który mimo spamowania telefonami i tak jest najrzetelniejszym dziennikarzem od Barcy są bardziej miarodajne, niż jak dziennikarz z podobnego "tieru", tyle, że madrycki wstawia tictaci, ale nie pozostaje nic innego niż czekać sobie spokojnie, zamiast wieszczyć już pewny transfer.
1
@Copernicus
Daj sobie na 3:08. Rzeczywiście, skatowany Neymar po prostu...krzywo stanął.
Nie mówię, że rywale go nie koszą, ale ta kontuzja nie jest spowodowana przez rywala.
Nie jestem lekarzem, nie wiem jaki jest stan zdrowia Dembele, jak się prowadzi, jakie ma zalecenia medyczne, jak je wykonuje oraz dlaczego wciąż ma urazy. Podobne problemy ma np. Arthur, natomiast faktem jest, że problemom mięśniowym da się zaradzić(nie wiem czy we wszystkich przypadkach, ale da się), najlepszym przykładem jest Messi. I tak jak pisałem wyżej, Dembele nie odnawiają się urazy, a problem ze stopą Neymar będzie już miał zawsze.
Taka dygresja, Ousmane wcale nie ma tak ogromnych problemów o jakich się mówi. Pierwsza kontuzja była najgorsza, 4 miesiące. Następny uraz to była pochodna tego pierwszego, nie zdążył jeszcze wejść w pełen cykl treningowy. Nie mam artykułu na potwierdzenie tego, ale ktoś kiedyś wrzucał medyczną, porządną analizę (nie swojego autorstwa żeby nie było), z której wynikało, że ten uraz z końcówki stycznia 2018 u Dembele to pokłosie wcześniejszego.
W tym sezonie mieliśmy skręcenie stopy, mechaniczny uraz, który może przytrafić się każdemu, potem naciągnięcie mięśnia, posiedziałby kilka dni i tyle, ale Valverde wypuścił go z Lyonem, to było duże ryzyko, no i mięsień poszedł całkowicie. A ostatni uraz to już przy sprincie było, tak jak mówisz.
Podsumowując, Dembele miał u nas 5 kontuzji: 2 wywołane przez sprint i mocniejsze nadepnięcie na wykroku, jedna to pokłosie wcześniejszego urazu, kolejnej w ogóle by nie było gdyby nie decyzja Valverde i jeden uraz mechaniczny)
Uraz Neymara też był mechaniczny, tylko niestety z gatunku tych pechowych i może się odnowić. Stopa Neymara to jest po prostu tykająca bomba, nie wiadomo czy wybuchnie, ale ryzyko jest bardzo duże, dużo większe niż u Dembele i Arthura urazy mięśniowe, bo im w większym lub mniejszym stopniu można zapobiec, Neymar odnowieniu się kontuzji nie może zapobiec.
1
@PatrychoO Jeśli mówimy o kontuzjach, to rozróżniamy przewlekły problem od innych. Jeżeli rozmawiamy o Neymarze to tylko o nim, odbijanie piłeczki to właśnie domena ludzi, którzy mają słabe argumenty i muszą się czymkolwiek wybronić.
Kolano Fekira, kolano Umtitiego, prawa stopa Neymara. To są problemy, które nigdy do końca nie znikną, mogą się jeszcze ujawnić lub nie, ale stopa Neymara jiż nigdy nie będzie w takim stanie jak przed kontuzją.
3
@PatrychoO To jest tak samo głupi argument, jak zwolennicy PiS mówią, że za PO też kradli.
To ich w żaden sposób nie usprawiedliwia, tak samo, to że Dembele ma kontuzje znaczy, że Neymar ich nie ma? Bo nie rozumiem.
3
@PatrychoO Nieprawda, Dembele ma urazy mięśniowe, ale raz prawa noga, raz lewa. Kontuzje mu się nie odnawiają w tym samym miejscu. A Neymar ma przewlekłą kontuzję prawej stopy.
23
@Rewolucja123 Nie, bo to działa tylko w jedną stronę.
Przeciwnicy Neymara nie zaprzeczają, że Neymar jest genialnym piłkarzem, natomiast zwolennicy udają, że kontuzja to nie problem. Taka subtelna różnica.
1
@VamosRakieta
Myślałem, że go uduszę :)
2
@Janiama Z bramkarzem i PO nie miałem wielkiego problemu, poszedł głos na Buffona trochę przez sympatię i tyle lat na poziomie oraz Alvesa, ale z obrońcami miałem problem, stwierdziłem, że będę głosował na piłkarzy z ostatnich lat, jeżeli będą mnie na 100% przekonywali, w końcu to ich znam najlepiej, ale jakoś żaden nie mógł mi tak całkowicie podpasować, więc poratowałem się kompilacjami i zagłosowałem na włoski duet Maldini-Baresi, ale ten Baresi to bestia była, chyba wiedział co zrobi napastnik, jak bramkarz przeciwnika zaczynał akcję :) Z jaką pewnością akcje przerywał, niesamowite. A Maldini poza tradycyjnymi umiejętnościami obrońcy bardzo dobra szybkość, technika i piłkę umiał wyprowadzić, głową zagrać. Kompletny obrońca i niesamowicie długa kariera.
Także trochę nierzetelna ta moja ocena, ale lepsze filmiki niż jakbym miał losować :)
2
@Janiama Lukaku i tak na ławce siedział, Bissaka to zmiana na plus w stosunku do Valencii, natomiast w pomocy jest dramat.
Tottenham kupuje świetnych pomocników, City wzmacia się Rodrim, a United stoi w miejscu.
Nie mają kim tam postraszyć. Jest Pogba, ale co dalej. Są jeszcze Matić, McTominay i Fred, ale to nie są jacyś topowi zawodnicy. Inne zespoły mają po prostu lepszą kadrę i Manchester jak dla mnie max 4 miejsce. City i Totki już chyba na dobre zajęły pozycję którą kiedyś zajmowały United i Chelsea.
Szkoda strasznie United i Milanu. Oby wrócili.
0
@sidzej Właśnie jestem z Krosna, a ściślej, mówiąc z wsi sąsiadującej z Krosnem, w której zresztą byłem ostatnio w komisji wyborczej.
Tomek Poręba, jedynka PiSu miał ponad 50 procent głosów w mojej komisji, także ten :)
Co więcej u nas najbardziej znany jest poseł Rzońca, który był dwójką, a głosów od Tomka dostał dużo mniej, choć oczywiście dużo.
Tak to u nas jest. Skreślić jedynkę PiSu i zadowoleni. Marszałek wejdzie na 100%.
13
Rok temu był fajny deadline jak cała La Ramba się modliła, żeby Everton się zlitował i wziął Gomesa :)
2
@Fabik87 Ter Stegen za Valdesa.
No i to upychanie Neymara na siłę na prawym skrzydle jest totalnie bez sensu.
Suarez/Eto środek i Messi prawa. Wtedy będzie się zgadzało.
Reszta bez zmian.
3
@blaugrana1980 Kto odszedł z klubu tak jak zrobił to Neymar niech pierwszy rzuci kamieniem. Nie będzie żadnych kamieni.
Może właśnie dobrze jest pieprzyć o lojalności w dzisiejszych czasach? Żeby ludzie całkowicie o niej nie zapomnieli.
3 lata temu z Juventusem też spieprzyliśmy. Jakoś Neymar nie pomógł, bo problem nie leży w braku Neymara.
1
@kerouac @Danny Gaucho Dzisiaj właśnie cała armia się oburzyła porównaniem zachowania Neymara do pedofila i na tej podstawie też znieważają cały artykuł :)
0
@Misugi14 To samo. Lubiłem na 13 Posterunek czasem popatrzeć i to tak samo jak Miodowe Lata serial przyjemny do obejrzenia, ale na dłuższą metę nużący i to z tych samych powodów.
1
@BarcaInfo Jasna sprawa. Wypisywanie samych negatywów nie jest zdrowe, tak samo jak samych pozytywów.
Mam po prostu wrażenie, że niektórzy pozapominali jak Neymar grał w Barcelonie i zapamiętali tylko pozytywy, dlatego chciałem przypomnieć, że negatywy również miały miejsce.
1
@kerouac Lubiłem i nadal lubię czasem popatrzeć na Miodowe Lata, ale dla mnie ten serial jest właśnie za banalny, cała akcja jest skupiona w jednym pomieszczeniu i jest oparta głównie na dialogach bohaterów. Fantastyczna gra aktorska dla mnie nie wystarczy.
2
@BarcaInfo Ja pamiętam też masę strat, niedokładnych podań, nieskuteczność pod bramką, holowanie piłki, symulki, głupie kartki i inne takie. Bo mam wrażenie, że zwolennicy Neymara o tym kompletnie zapomnieli.
Tylko proszę nie odpowiadać, że zawodnik XYZ ma taką i taką wadę, bo to w żaden sposób nie zmienia pozytywnych i negatywnych dokonań Neymara z czasów gry u nas.