0

@kosmos91 Coś w tym jest, ale o wiele trudniej zastąpić defensywnego pomocnika, niż stopera. Defensywny pomocnik stanowi szkielet zespołu.

0

@NoziX1 Varane to również piłkarz, który w Realu wygrał wszystko. Tak samo Cristiano.
Rzeczywiście z Realu zawodnicy jakoś chętniej odchodzą, ale również mieli wiele problemów w ostatnich latach z wypchnięciem jakiegoś piłkarza.
Bale, Hazard, Jović, James.

0

@Zoker Co XD ? Jaki ból tyłka? Gdzie ja pisałem o sędziach? Gdzie pisałem, że wszyscy pomagają Madrytowi.
Pisałem jedynie o tym jak Barcelona i Real są przedstawiane w mediach i w internecie. Zobacz sobie komentarze zarówno randomów, jak i pseudo ekspertów. Barcelona jest non stop wyśmiewana niezależnie od tego co zrobi. Zarzuca się nam jakieś złodziejstwo, bo jak to tak, że dopiero mieliśmy zbankrutować, a kupujemy piłkarzy za grube miliony. Dyskusja o dźwigniach nie ma sensu, bo i tak debile nie zrozumieją. Zobacz jakie głupoty wygadywali ostatnio Laboga i Rudzki o Barcelonie. Jesteśmy na każdym kroku oceniani i wyśmiewani za sam fakt, że chodzi o Barcelonę. Lada moment klub puści za darmo Depaya do Juve. Gwarantuję, że ze wszystkich stron będzie słychać wyśmiewanie tego ruchu. Przy darmowym transferze Jovicia do Fiorentiny nikt się nawet nie zająknął.
Zobacz sobie sytuację z Mbappe. Trochę się ludzie pośmiali, że oszukał Real i tyle. Gdyby ta sytuacja dotyczyła Barcelony, to śmiechy i żarty miałyby miejsce do dzisiaj.

1

@NoziX1 Casemiro nie trzeba przecież przekonywać. Real dał mu wolną rękę w kwestii tego transferu. Dochodzi tutaj to, o czym wcześniej pisałem, status piłkarza. Casemiro w Realu wygrał wszystko. Może chcieć nowego wyzwania. De Jong w Barcelonie to wciąż piłkarz na dorobku. Zupełnie inna sytuacja.

0

@Firestone Pytam jaka jest zasługa Pereza W OFERCIE UNITED. Żadna. Musisz uważniej czytać.

1

@Firestone Przecież o tym samym pisałem.

3

@Lukas90 Florentino to świetny biznesmen i nie patrzy na sentymenty. To w nim najbardziej cenię.

2

@Zoker Jaka jest zasługa Pereza w tym, że United wykłada 70 milionów? No jaka? Żadna. Oni nawet nie negocjowali.

1

@mateusz1989VeB Kapitanowie zostali wybrani przez zespół w głosowaniu.

59

United wykłada potężne pieniądze za Casemiro, Real nawet nie musi negocjować. Florek oczywiście okrzyknięty królem sprzedaży. Jaka jest zasługa Pereza w tym, że Manchester ma nóż na gardle i musi sprowadzić klasowego pomocnika?
Najważniejsza jest pozycja klubu sprzedającego i pozycja klubu kupującego oraz status samego piłkarza. W tym przypadku mamy do czynienia z desperacją klubu kupującego. To normalne, że tyle wykładają.
Florentino też był królem sprzedaży, jak oddawał za darmo Jamesa albo Jovicia? Wtedy nie słyszałem o kompromitacji Realu. Ale gdy Barcelona ma za darmo puścić Depaya to o kompromitacji słychać z każdej strony.
Nie odbieram Florentino sprawnego poruszania się po rynku transferowym, jednak nie sztuką jest oskubać United. Gdy mamy do czynienia z przypadkami właśnie takiego Jamesa, to nawet magia Pereza nie pomoże w uzyskaniu korzystnych warunków.
To co najbardziej odróżnia Pereza od np. Bartomeu, to brak sentymentów. Florentino kalkuluje na chłodno i najważniejszy jest dla niego interes Realu, a nie to że ten czy tamten piłkarz jest amigosem i ma duże zasługi dla klubu. Z tych właśnie powodów Bartomeu nie sprzedał Rakiticia do PSG w 2018 roku.
Mam nadzieję, że za kadencji Laporty piłkarze będą odchodzić we właściwym momencie.

3

@marcin62 Ciekawe jaki odestek tych idiotów, którzy piszą wszędzie gdzie się da, że "To było pewne od początku" pisali tak jeszcze zanim Karaś się wycofał.
Po fakcie każdy jest mądry.

4

Widzę kompletny brak zrozumienia tematu w kwestii rejestracji piłkarzy. Problemem Barcelony nie są pieniądze (na ten moment). Problemem jest FFP La Liga. Przez to ilość pieniędzy, jaką Barcelona może przeznaczyć na wynagrodzenia jest ograniczona. Muszą odejść piłkarze, żeby można było dodać kolejną pensję. Dlatego Kounde nie może zostać zarejestrowany. Na dniach odejdzie Depay + być może Dest i Auba. Jeżeli dalej będzie brakowało, to rozwiążą kontrakty Braithwaita i Umtitiego. Zostaje jeszcze opcja obniżenia wynagrodzenia niektórych piłkarzy. Nie widzę szans na transfer Bernardo (może za rok), ale Kounde prędzej czy później zostanie zarejestrowany. Transfer Alonso i PO również jest możliwy.

1

0

@Cule1234 Pewnie o graczy pokroju Torresa albo Garcii.

2

@mateusz1989VeB To nie jest pewne, że jak jeden odejdzie, to drugi zostanie. Równie dobrze obaj mogą odejść.

10

@Pawel13sz Ale z Brejtem to mam nadzieję, że tak w ostatnim dniu okienka.

1

@jedrek7000 Perez dopiero oddał za darmo Jovicia i jeszcze dopłacał, żeby Fiorentina go wzięła.
Depay ma rok kontraktu. Gdy przychodził do klubu, zrzekł się premii za podpis i odrzucił bardziej korzystne finansowo oferty. Teraz chce odzyskać to, co poświęcił rok temu. Jeżeli Barcelona chce zachować się w porządku, to powinna pójść mu na rękę.

0

@Rhaan Problem z pensją pojawił się 2 lata temu i nawet uwzględniając, że mówimy u kwocie brutto oraz zakładając, że wspomniane przez Ciebie bonusy były duże, niemożliwym jest, żeby zaległości do Busquetsa i Pique były aż takie.

0

@Image To są jakieś brednie, Alemany chyba ostatnio się wypowiadał, że mają zaległe pensje do wypłacenia w wysokości chyba 120 milionów dla całego zespołu. Tutaj mamy kwotę 100 milionów dla dwóch zawodników. Obecne wynagrodzenie np. Busquetsa to około 10 milionów netto, co znaczy, że musieliby mu nie płacić przez ostatnie 5 lat.

2

@pioz123 Nie wiem jak by skończył. Fakty są takie, że parę lat temu do klubu przychodzili dużo gorsi piłkarze, niż teraz, co obala teorię Rudzkiego, jakoby marka Barcelony się zdeprecjonowała.

2

@pioz123 Za czasów Messiego i Neymara to do Barcelony trafiali Andre Gomes albo Deulofeu, którzy piłkarsko nie mają do Raphinhi podjazdu. Rudzki się skompromitował i nic nie tłumaczy głupot, które powiedział.

0

@PJ1985 Co XD
Barcelona to najbardziej znienawidzony klub w polskim internecie. Obrywa z każdej strony, niezależnie czy chodzi o poważne sprawy, czy o błahostki. Nawet transfer Lewandowskiego nie był w stanie tego zmienić.
A polscy "dziennikarze" to prawie same madryciaki.

1

@IronSanHybrid Co za kretyn

4

@barcelonaLM A Firpo zagrał koncert przeciwko Mbappe ;)
Jeden mecz to nie jest żaden wyznacznik.

0

@JarekS de Jong na pozycji Busquetsa mi się w ogóle nie podoba, ale zastanawiam się, czy Busquetsa można zastąpić systemem, jeśli nie da się tego zrobić poprzez konkretnego zawodnika.

2

@Herato Xavi musi dostać co najmniej 2 sezony niezależnie od wszystkiego.

0

@JarekS To będą chcieli wywalić Pjanicia i sprowadzić kogoś nowego, czy zostawić Busquetsa bez zmiennika? I jaki mają plan żeby pogodzić Pedriego, Gaviego, Silvę, Kessiego i de Jonga w kadrze? Za dużo zawodników, żeby wszyscy grali regularnie. Chyba, że planem na zastąpienie Busquetsa jest zmiana formacji i np. Kessie z de Jongiem będą grać bardziej cofnięci.

0

@michal26 Co z tego, że może grać na prawym skrzydle, jak i tak tam nie zagra.
Depayowi nic z tej techniki, skoro nie będzie grał. Xavi już jasno pokazał, że Auba może być dla niego ważny, a Depay będzie grzał ławę.

0

@pander110 @Benz @BartqRKO
A gdzie ja się domagam, żeby odszedł z Barcelony? XD Gdzie się domagam, żeby grał w innej drużynie za połowę gaży w Barcelonie? Nigdzie. Mówię tylko, że jako piłkarz Braithwaite ma 0 ambicji i jest pasożytem. Nie widzę nic kontrowersyjnego w takiej opinii.
Oczywistym jest, że ma prawo wypełnić kontrakt. Oczywistym jest również, że jeśli prawo na to zezwala, Barcelona może zerwać z nim kontrakt w ostatnim dniu okienka transferowego, czego mu z całego serca życzę.

6

@BartqRKO Słowa krytyki w stosunku do tego pasożyta jak najbardziej są na miejscu, bo chłop woli siedzieć na trybunach w Barcelonie, zamiast odejść do zespołu pokroju Celty i solidnie przygotować się na mundial. Nie wiem, jak można być zawodowym piłkarzem i mieć zerowe ambicje.
Cała sytuacja to oczywiście wina mendy Bartomeu i nikt tego nawet nie kwestionuje, ale zachowanie Duńczyka nie ma usprawiedliwienia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?