6

Rzeczywiście Messi ma problem z karnymi, ale akurat w tym przypadku warto podkreślić kapitalne zachowanie Lopeza.

0

Właśnie dlatego napisałem "paradoksalnie".

0

Raczej tam chodziło, o jak jeden użytkownik ładnie nazwał przebiegnięcie z piłką po wolnej przestrzeni. Czepiasz się. Akurat dzisiaj cały zespół zagrał słaby mecz, Alena i tak się na jego tle nieźle zaprezentował. Zagrał lepiej, niż Denis, Vidal czy Rakitić. No i nie wiem gdzie ty w tych wpisach spuszczanie widziałeś. Paru kolesi, w tym ja napisało swoje zdanie bez wyskakiwania z "nowym Iniestą", "zbawcą środka" itp.

0

Paradoksalnie dla Dembele dobrze, że dziś nie zagrał. Ci rzeźnicy chyba by na nim wszystkie znane techniki faulu wypróbowali.

0

No właśnie, z Sociedad było to samo. Niech skończy z kiwaniem i wróci do podawania do najbliższego ;)

1

La Rambla psioczy na Denisa i Vidala, słusznie, Alenii też się oberwało, akurat w jego przypadku nie wiem za co, ale paradoksalnie gra wyglądała dużo lepiej w pierwszej połowie, kiedy oni wszyscy byli na murawie, zwłaszcza mieliśmy większą kontrolę w środku. To w drugiej połowie, z Rakiticiem i Rafinhą w pomocy coś się popsuło.

1

No właśnie. Denis to jest taki piłkarz, że nawet jakbym go bardzo lubił i starał się na siłę wymyślić jakieś dobre cechy, to bym nie dał rady.

0

Nie przestane się czepiać! Jest słaby. Jak pomyślę, że Coutinho to ta sama pozycja, robi się ciepło na serduszku.

1

To juz jest szkalowanie na siłę. Po prostu są niewidoczni, ale nie walą jakichś baboli.

0

Wiedziałem, że się ktoś czepi. Tak wyjście z piłką. Rajd jest raczej przeznaczony dla "większych" akcji, ale i tak wiadomo o co chodzi.

0

I tak jeszcze nie ta wersja Alenii jest dużo lepsza od najlepszej Denisa.

0

To tak. Jeden rajd był po jednym z "ciasteczek", gdzie przyjął świetnie długie podanie, a potem ładnie napędził akcję i oddał do Vidala.

Drugi raz, gdy miał dobre zejście z piłką do środka od linii bocznej i podał do Denisa.

A trzeci, to zanim wystawił patelnię Denisowi, to też dobrze napędził akcję.

Coś mi się kojarzy, że jeszcze czwarty był, ale nie pamiętam dokładnie.
Proszę bardzo. A minutki to mało śmieszny żart.

2

Co? Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie. Denis jest rzadki. Ma słabą technikę użytkową. Nie potrafi się zastawić, nie potrafi dobrze kontrolować piłki. Za każdym razem jak ma piłkę, to boję się, że ją straci. Alena dużo lepszy.

0

Liczy się czy było w piłkę czy w nogę i czy noga nie była za wysoko podniesiona. Nogi kolesia nawet nie tknął, swoją miał nisko.

0

Dobry mecz Aleni. Przeciętny z minusem Denis. Vidala znowu nie widać. Roberto na przyzwoitym poziomie.

17

Obserwowałem dość uważnie Alenę i podobała mi się jego gra. Miał ze 2 "ciasteczka" prezentując świetną technikę, kilka dobrych rajdów i co ważne świetnie ustawiał się do podań kolegów. Tylko oni nie za bardzo chcieli z tego skorzystać, zwłaszcza Messi. Były też 2-3 niebezpieczne straty, raz się poślizgnął, ale żadne realne zagrożenie z tego nie wyniknęło.

29

Czyściutki wślizg Alenii. Sędzia ślepy.

0

Nie ma takiej wybitnej generacji, ale uważam, że jest najlepsza o wielu lat. Chociażby Alena, Busquets, Cucurella czy Ruiz.

0

Nie, po prostu najlepszy skaut La Rambli dziękuje trenerowi, że ten daje szansę obiecującemu młodemu piłkarzowi.

1

Słabszą, niesłabszą, Denisa to on zjada jednym dziabem. To on powinien być w pierwszym zespole, a nie jakieś barcelońskie Pawły Brożki.

0

Rozumiem i zgadzam się z ogólnym przesłaniem tekstu, ale piszesz o Semedo jakby był jakimś słabiakiem, no a powiedzieć o nim "drwal" to naprawdę mocno przesadzone. Drwal na barcelońskie realia to Paulinho, Rakitić albo Gomes. Semedo jest świetny technicznie, piłkę prowadzi też bardzo dobrze. Po prostu Roberto jest wręcz wybitny technicznie i prowadzi ją jeszcze lepiej. No i jest jeszcze jedna rzecz, w której Semedo wygrywa. Gra ciałem. Silny jest, potrafi przepchnąć każdego. Jego problem to po prostu brak doświadczenia, ale talent ogromny. Mecze z Juve czy Eibarem chociażby rozegrał na poziomie nieosiągalnym dla Roberto i ogromnej większości ogółu PO. Roberto jest bardziej regularny, rozumiem i aspektuję wybór trenera. Liczę jednak, że Semedo okrzepnie i w następnym sezonie to on będzie "tym pierwszym".

2

Nie, napisałem jakby zakończył karierę. Choć akurat w przypadku Ronaldinho "podziękował" byłoby trafniejsze.

2

No to może domino. Alexis do United, a Martial do Barcy :D

26

Z Diabłów tylko Martial.

4

Zawodnik gra dla klubu, nie trenera. Poza tym z chęci taki typek ma kał. I tak na 99.9% trenerem Realu nie zostanie.

13

Nie powinniśmy rozliczać na podstawie bramek i asyst. Iniesta ma jedną bramkę, a jest niekwestionowanym zawodnikiem once de gala.

0

Pewnie plotki. Jakby rzeczywiście kogoś szukali, to Inigo Martinez jest najlepszym kandydatem.

3

Trochę się pospieszyłeś w lecie z tą 11 :D

14

Rzeczywiście coś w tym jest, mało jest dobrych PO na rynku.
Ale my mamy 2 i to świetnych. Semedo ma papiery i przebłyski na światowy top. Ja jestem z niego zadowolony. Czasem jest niepewny, czasem zaliczy poważny błąd, ale myślę, że to przez brak doświadczenia. W końcu przez całe życie hasał po ogórkowej Portugalii. Roberto chętnie zobaczyłbym w środku pola, ale czasem na PO mógłby zagrać, więc jeśli można tak powiedzieć, to w teorii mamy 1,5 zawodnika. Uważam, że nie trzeba nikogo kupować. W rezerwach jest Palencia. Warto dać mu szansę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?