Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Elo misiu. Daty już są. 31/01 i 07/02.
0
I tak bym właśnie zrobił. Sprzedać obu i tyle.
Uważam, że Gomes jest lepszym piłkarzem, ale rzeczywiście do nas nie pasuje.
Trochę smutna ta dyskusja. Licytujemy się, który średniak jest słabszy. Jeszcze ten Denis "Brożek" Suarez. Zmiennicy naprawdę nie porywają jakością. Czapki z głów przed Ernim, że mimo tego zespół idzie do przodu.
12
Nie rozumiem kilku ocen redakcji. Gomes ma 4, a Paulinho 4,5, chyba tylko dlatego, że nazywa się Paulinho. Strzelił bramkę, brawo, ale poza tym nie pokazał nic godnego odnotowania. Niewidoczny, zawalił krycie przy golu. Słaby występ. Gomes też przeszedł obok meczu, jednak było go więcej w grze i nie popełnił rażącego błędu, jak Paulo. Ja bym Gomesowi dał niską notę, ale wyższą od tej Paulinho.
No i Busquets. Jak na niego bardzo słaby mecz. Zaliczył dużo niedokładnych podań, ale to była rażąca niedokładność. Sociedad za dobrze poczynało sobie w środku pola i jest to też "jego zasługa". Jak dla mnie zawyżona ocena.
0
Podchodzisz do tego źle, bo porównujesz Rafinhę do słabego Gomesa. Porównajmy go do Coutinho chociażby. Pozycja podobna. Przepaść. On i Gomes to podobny poziom, tylko tak jak ładnie napisał kolega oleka222 Gomes może się przydać do realizacji założeń taktycznych. Ja zwolennikiem Rafinhi nigdy nie byłem. Waleczny, z niezłą techniką, ale nic poza tym. Alena puka do pierwszego zespołu i to on powinien dostać szansę. Z Rafinhi zawodnika światowej klasy na pewno nie będzie. Lepiej jak odejdzie i zrobi miejsce młodszym.
1
Inigo lub de Ligt.
8
Teraz już wszystko wiem... :)
0
Może i jest najlepszym, ale pomocnikiem. Ogólnie to paru lepszych by się znalazło :D
0
Zależy jakkie czynniki uważasz za konieczne, żeby uznać kogoś legendą. Dla mnie, patrząc na przebieg kariery, Ronaldinho jest legendą. To co zrobił przez te parę lat swojej świetności było fantastyczne. Nie jest jednak legendą na miarę Messiego chociażby, nie prezentował tak jak Leo świetnej formy przez kilkanaście lat. Reasumując. Są mniejsze i większe legendy. Ronaldinho na pewno takową jest, w dodatku dużą, ale nie można go zaliczać do największych.
0
Nostradamusuję, że na koniec będą 102 punkty.
0
Na twoje xdddd jedynym określeniem jest jeszcze większe "XD". Nic nie wnosi do gry. Wycofany i przestraszony. Nie wykorzystuje swoich atutów. Ciągle traci piłkę. Jego praca, a raczej jej brak w defensywie to kryminał i właśnie sabotaż.
2
Czemu? Akurat z tak wąskim składem Roberto w pomocy jest możliwą opcją. Denis to sabotażysta, trio PGR z kreowaniem ma niewiele wspólnego. Rafinhi po tak długiej przerwie nie biorę pod uwagę. On i Alena to jedyni zawodnicy, którzy w pomocy mogliby narobić trochę szumu, więc występ Sergiego w pomocy oceniam na możliwy.
2
Nie sądzę. Arnaiz już zdążył pograć i nieźle się zaprezentował. Widać, że Erni chce dawać szanse wszystkim, teraz powołał Rafinhę i Alenę. Myślę, że ten drugi jest powołany, żeby zagrać, a nie dla uzupełnienia ławki. W przeciwnym wypadku na liście byłby Deulofeu.
0
Fajna, ale trochę za bardzo ofensywna. Rakitić lub Gomes za Denisa i gitara.
5
Ale mamy okrojony skład. Jutro z powodu urazów nie mogą zagrać: Dembele, Coutinho, Iniesta, Mascherano, Umtiti i Paco. Miny nie można powołać, bo są jakieś problemy biurokratyczne. Do tego Rafinha wraca po 9-miesięcznej przerwie, Semedo po problemach z migdałkami i trzeba pamiętać, że Deulofeu jeszcze istnieje. Mając tak wąski skład Erni i tak go nie powołał. Oby to zwiastowało rychły transfer Gerarda.
1
Dokładnie 4 miesiące przerwy. Rozegrał 2 świetne mecze u Jemeza i doznał kontuzji. Ogromny talent, splot wielu niekorzystnych czynników przeszkadza mu w rozwijaniu kariery. Gdyby na ławce siedział Lucho, to raczej postawiłbym krzyżyk na jego karierze w Barcelonie, jednak z Ernesto na ławce tli się iskierka nadziei, że jeszcze odnajdzie swoje szczęście w Barcelonie. Brakuje nam zawodnika o takim profilu.
2
28 stycznia. Mecz ligowy na Camp Nou z Alaves.
2
Genialny to może być kiedyś Alena. Rafinha jest dobry i nic więcej. Po prostu uważam, że lepiej mieć bardzo utalentowanego 20-latka od trochę utalentowanego 25-latka. Rafinhi nie będę się czepiał, bo pokazywał charakter na boisku. Ale taki Denis chociażby. Ten zawodnik to dramat. Nic nie wnosi i do tego dno taktyczne. To właśnie takie wieczne talenty, których ostatniego dobrego meczu trzeba szukać w poprzednim sezonie należy się pozbyć w pierwszej kolejności.
0
Skądże. Zresztą dziwne pytanie, bo raczej nie pisałem w tonie, do którego byłoby ono adekwatne. Ale jak już pytasz. Lepiej będzie jeśli pójdzie na to wypożyczenie. U nas szans na grę będzie miał jeszcze mniej. Niech odzyska formę i podniesie trochę swoją wartość, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać więcej hajsu w lecie. Jak się tam nie sprawdzi, to przynajmniej przypomni innym klubom, że jeszcze istnieje.
1
Rafinha jest młody i to jedna z jego niewielu zalet. Lubię kolesia, jest waleczny i wydaje się sympatyczny, ale to nie poziom Barcy. Lepiej dać szansę Aleni. Podobna pozycja, a potencjał dużo większy.
0
Nikt nic nie wie, media nic nie podawały. Jakieś niegroźne przeciążenie. Myślę, że na mecz ligowy z Betisem będzie gotowy, a czy na Espanyol to się zobaczy.
6
Kolego, zastanów się. Jest sobie taki Rafinha. Gość ma ciągłe problemy z kontuzjami i kolana pokryte sznytami. Nie grał 9 miesięcy. Zanim doznał kontuzji nie prezentował się jakoś super, taki przeciętny rezerwowy. Czy ktokolwiek posiadający rozum go kupi(w takiej cenie, w jakiej byłby, jakby grał, czyli powiedzmy 25-30 baniek)? No nie sądzę. Niech idzie na to wypożyczenie, odbuduje się, a w lecie się pokombinuje sprzedawanie. Czy się sprawdzi czy nie należy go sprzedać. Jak się sprawdzi, to dostaniemy te 25 baniek. A jak nie, to z 15. Celem tego wypożyczenia jest odbudowanie formy Rafinhi i ugranie właśnie tych +/- 10 baniek.
1
Idealny kierunek dla młodych, jak chce rozwijać karierę, to powinien tam iść. Co do Barcy, to jeżeli będzie prezentował odpowiedni poziom chętnie bym go u nas zobaczył.
3
Alexis do ManUtd. Martial do Barcelony. Brzmi nieźle :D
2
Może grać w każdym najbliższym meczu, czyli w tym przypadku w środę. Pytanie tylko czy Valdek go powoła.
0
Poprzednia kontuzja mogła być tym spowodowana, ale nie ta. To już zupełnie inna bajka. To może być spowodowana tą długą przerwą albo po prostu czysty przypadek. Jeżeli jest to pierwsza opcja, to tworzy się tak ciąg przyczynowo-skutkowy zaczynający się od nieprzepracowanego okresu przygotowawczego, ale na pewno nie jest to bezpośrednia przyczyna kontuzji.
0
Przypomnę, że pauza przy pierwszej kontuzji trwała 4 miesiące. Dembele pierwszy raz pojawił się po przerwie w meczu z Celtą, gdzie dostał około 30 minut. Potem mecz z Levante w lidze(60 min), rewanżowy z Celtą(30 min) i wczorajszy z Sociedad(również 30 min). Przez te 4 mecze był można powiedzieć 12 zawodnikiem drużyny. Nie grał dużo, bo przerwa była bardzo długa i zapewne Valdek chciał go oszczędzać. W kontekście poprzedniej kontuzji czas działa na korzyść Dembele i po tych 3-4 tygodniach(dokładna data powrotu to ok. 7 lutego powinien grać więcej niż przez te 4 mecze). Zważywszy na to, że ta kontuzja nie jest tak poważna i minie więcej czasu od poprzedniej, myślę, że jeśli zdrowie dopisze, Dembele będzie w marcu zawodnikiem pierwszego składu.
7
Jak najbardziej. Konkurencja duża, ale Dembele jest genialny. Jak dojdzie do siebie to jest zawodnikiem na pierwszy skład.
7
Przejrzyj La Ramblę i dostaniesz odpowiedź.
Ja ani trochę nie żałuję, że ten genialny zawodnik jest u nas. Szkoda mi go, ale trudno, przerwa nie będzie długa. Ambitny, młody piłkarz, który marzył o grze dla Barcy i zrobił dużo, żeby do nas trafić, a jest wyśmiewany przez własnych "kibiców", że drugi Bale itp. Dzisiejsze komentarze to patologia. Jeszcze roztrząsają, że to przez nieprzepracowany okres przygotowawczy, który był... pół roku temu. Nie wiadomo dlaczego ma kontuzję. Może po tej długiej przerwie jeszcze nie był gotowy na 100%. A może po prostu czysty przypadek. Możliwości jest wiele, nie warto się spierać. Trzymam kciuki za jego szybki powrót i chcę, żeby zamknął japska tym wszystkim niedowiarkom.
0
Może do Barcy tak, ale po co iść do Bayernu :D
8
Gdyby tak było, to Gomes byłby na ty z połową personelu szpitala :D