6

@Ojciec5tkidzieci Nie da się inaczej walczyć z alkoholizmem niż podwyższając podatki z tym związane.

Edukacja nie daje takich efektów, więc wad sporo.

5



Niesamowity był w tym meczu. Jeśli chodzi o obecny sezon, to chyba jeszcze nie wzniósł się na taki poziom, ale spokojnie.

Wciąż boli, jak sobie człowiek odświeży to spotkanie. Nawet w dogrywce mieliśmy szanse, żeby odwrócić losy.

3

@ViscaelBarca2007 To się skończy bardzo szybko i ważne, żeby równie szybko zareagował sędzia ringowy, żeby AJ nie wyrządził mu większej szkody.

A na fotce chyba perspektywa nieco przekłamuje realną różnicę.

0

@esem91 Nie, ponieważ to by oznaczało, że mamy odmienny styl życia.

0

@BorzyKrzys Stałem w tym korku wspaniałym korku. Przez 2h udało mi się przejechać 400 metrów. Teraz już wiem dlaczego.

0

@Firestone Flick mu zabrał nadzieję. Garcia jest jedynką i koniec tematu.

0

@Firestone A jaką będziemy mieć z tego korzyść? Przecież ewidentnie dają mu okazje do pokazania formy po powrocie, z nadzieją, że jakiś klub się po niego zgłosi.

7

@tbas Nie, ponieważ Prezydentowi pomyliły się funkcje i wydaje mu się, że jest premierem.

0

@Matt_i1992 A z którym zawodnikiem w tym sezonie tak było?

2

@LOPEZ16 I z Atletico i z Interem i z Borussia i Realem.

0

@Fog_W_1899 Wleciał u mnie kupon na spadek z ligi. Ten klub potrzebuje resetu.

Obawiam się tylko, że nawet degradacja nie wygrałaby z ego prezesa Mioduskiego.

2

@vivalaice21 Realnie, jest coraz słabszym piłkarzem i na ten moment ratuje go siła fizyczna, gra głową i zmysł pod bramką. Tylko, że do tego trzeciego potrzebuje określonych warunków na boisku.


No i ewidentnie widać, że obecna piłka nożna to czasy nie pod jego atrybuty. Teraz od napastnika wymaga się szybkości, mobilności bez piłki, umiejętności gry w różnych obszarach boiska, dobrej techniki użytkowej. On tego nie ma.

0

@Faro Twoją miłość do City mnie przeraża. 0 goli i po asyście w lidze i lidze mistrzów. No prawdziwy Crack.

0

@Faro Jako kibic Barcy ogladajacy mecz z Atletico oświadczam, że nie jesteśmy od nich gorsi.

@Comentateiro Jakie warunki musi spełniać zespół, żebyś nie dostać od Ciebie łatki „nijakiego”?

0

@Rhaan Tak wczoraj widzieliśmy ten pożytek z Lewego, gdy rywal grał nisko.

1

Pytanie w kontekście wyboru podstawowej 9 w Barcelonie.

Gdyby zapytać zawodników z którym piłkarzem w roli napastnika wolą grać, to jakie byłyby odpowiedzi?

Ja nie wiem, choć się domyślam.

0

@Mateonvious Z wymienionych sytuacji, tylko te z pierwszych minut drugiej połowy klasyfikuję jako coś, co wymknęło się spod kontroli. Niektóre z nich to naprawdę szukanie dziury w całym. Opisując rzeczywistość z perspektywy jednego zespołu faktycznie można wyciągnąć mnóstwo sytuacji, to że to tak nie działa. Ważny jest kontekst.

Akcja w 47 minucie zakończyła się po zablokowaniu strzału przez Gerarda Martina.

51 minuta to znów spalony, więc strzał nie ma znaczenia - dobra praca bloku obronnego. Cubarsi wygrał dwa pojedynki główkowe, pretensje można mieć do drugiej linii, że nie zebrała drugiej piłki.

57 minuta, wokół zawodnika z piłką jest kilku graczy Barcelony, co oznacza dobrą organizację w obronie, mimo pewnej niefrasobliwości przy wybyciu.

81 minuta - dośrodkowanie z bocznego sektora, a w polu karny przewaga piłkarzy Barcy, jedyny zawodnik z szansą na otrzymanie piłki na pozycji spalonej, znowu dobre zachowanie zespołu w grze obronnej.

85 minuta złe zachowanie Cubarsiego, ale co z tego wynikło? Znowu można podpiąć pracę drużyny przy rzucie wolnym jako coś na plus.

86 minuta, rzeczywiście wygląda groźnie, natomiast w momencie, gdy piłka znajduje się w okolicach pola karnego Barca ma przewagę liczebną, po wybiciu skraca pole gry i zostawia zawodnika na spalonym.

93 minuta - głupie zachowanie Cubarsiego, ale przewaga liczebna, małe zagrożenie, bo zawodnicy w polu karnym byli kryci.

Nawet po sekwencji minut widać, że przez 30 minut Barca nie pozwoliła na cień nadziei, że Niemcy mogą o coś powalczyć. A ich szanse wynikały z niewymuszonych błędów, a nie konkretnej przewagi na boisku.

Dla mnie to była dobrze rozegrana druga połowa i indywidualne błędy dwóch piłkarzy nie zmieniają obrazu gry całej drużyny. Mecz ma różne fazy i dla mnie kontrola gry, to zarządzanie tymi fazami. Jak widać Barca nie dopuściła do groźnych sytuacji, nie ratował nas Garcia, czy przeciwnik nie pudłował mając sytuacje na zmianę wyniku.

0

@BorzyKrzys Ona w tym samym wywiadzie bardzo doceniła muzykę Maty i bardzo pozytywnie wypowiadała się o młodych artystach.

0

@Mateonvious Nie wiem czemu wyciągasz jakieś dziwne skrajności.

Kontrola spotkania to zdolność do ograniczenia potencjału przeciwnika. Barcelona zdobyła dwie bramki, mogła 4, Eintracht żadnej.

Kontrolując spotkanie mogą przytrafić się błędy, tylko ważne jakie konsekwencje powodują te błędy. Moim zdaniem nie spowodowała żadnych, chyba że uważasz centrę w pole karne złapana przez Garcie w zęby, jako coś poważnego.

0

@BorzyKrzys Gość zdziwiony, że rywale też chcą wygrać mecz na wszelkie możliwe sposoby.

Chelsea już wygrała puchar za mecz z Barceloną… i nie potrafi wygrać od 4 spotkań.

Arsenal rozwalił Bayern - 2 straty punktów w ostatnich 3 meczach.

Real, sami wiadomo co. Tak mogę wymieniać i wymieniać.

Nie zawsze będzie pięknie, ładnie i przyjemnie, bo w dzisiejszych czasach już sie nie da. Eintracht przyjechał z konkretnym planem, absolutnie najprostszym - bronić się maksymalnie głęboko i liczyć na 2 akcję. W pierwszej połowie udało się to realizować. W drugiej po stracie 2 goli, nawet im przez myśl nie przeszło, żeby wyjść wyżej.

A to, że nie jesteśmy drużyną na LM to żadne odkrycie Ameryki, ale powalczyć można.

0

@Klimach fan Gdyby Eintracht trochę bardziej przycisnął to dostałby 5:1 jak w każdym meczu LM tego sezonu.

Cubarsi gra, bo cały czas gwarantuje dobry poziom. Zdarzają mu się babole, ale to nadal jest 1 na 10 sytuacji w meczu i nie ma innej alternatywy.

Jeżeli nie przekonuje Cię Flick to popatrz co się dzieje w drużynach z dużo większym potencjałem finansowym.

Co za bzdurny komentarz.

0

@Mateonvious Ile groźnych sytuacji stworzył Eintracht w drugiej połowie?

0

@JimMorrisonFCB No może zmieniaj opony na czas, bo stanowisz zagrożenie na drodze.

11

O o już malkontenci z La Rambli mają pożywkę, bo drużyna wygrała TYLKO 2:1.

Eintracht od utraty drugiego gola oddał zawrotne 2 strzały na bramkę, a oddałby ich aż 0, ale sędzia się zlitował i puścił akcje ze spalonymi. Pełna kontrola drugich 45 minut.

Tak może wyglądać mecz, gdy nie napoczynasz rywala, który wyszedł na boisko z myślą o przyjęciu jak najmniejszego wymiaru kary. Nie gramy w obronie jeszcze na takim poziomie, żeby rywal nic nie stworzył, wykorzystali swoją okazję i uwierzyli. Barca potrzebowała złapać rytm na 5 minut, żeby przechylić szalę na swoją korzyść.

Mecz do odhaczenia, seria zwycięstw trwa, a forma niech spokojnie rośnie.

P.S. Gratulacje dla Chelsea Londyn za zdobycie pucharu za wybitny występ z Barceloną.

0

0

@Criss18Barca Oprócz cen nieruchomości, czym zjadają Warszawę?

0

@VegetaPolska No to właśnie pokazuje klasę trenera. Jeden potrafi przekonać do siebie piłkarzy, drugi ma z tym ewidentny problem.

0

@Pin0chet Nie ma też cech, która wymaga pozycja nr 9 w Barcelonie.

1

@ViscaelBarca2007 Eksperci wypowiadający się publicznie mają problem, żeby identyfikować takie rzeczy, to co dopiero mówić o zwykłych kibicach.

0

Kącik taktyczny

1. Linia obrony i piłka otwarta.
1 Sytuacja
https://youtube.com/clip/UgkxTKcx0Ik9XU-cYifg80rwc4ZT4hJ6FjLc?si=FSQjCM48NNSZzZwG

Wiemy, że największy problem mamy w sytuacjach, w których zawodnik drużyny przeciwnik ma czas i miejsce do optymalnego zagrania. 

W takiej sytuacji wyjścia są dwa:
- Próba pułapki ofsajdowej. To robiliśmy do niedawna, ale przestało działać.
- „Opadnięcie” całej linii obrony i próba uniknięcia piłki za plecy. 

Moim zdaniem tu jest duże pole do poprawy. Obrońcy nie zawsze optymalnie interpretują takie sytuacje. Wydaje się, że w tej konkretnej, cała linia obrony widząc piłkę „otwarta” u Moliny powinna cofać się w stronę swojej bramki.

2 Sytuacja
https://youtube.com/clip/UgkxXWcpm49VU_Up1J0cRqIRuyE9NBnjAL63?si=1aEX7Pwx-dPOgkCT
Podobny przypadek, wydaje się, ze błąd w tej sytuacji popełnia Cubarsi, ale moim zdaniem, to Kounde i Maldini powinni z nim być w linii, wtedy, być może, Kounde przeciąłby podanie, a Martin byłby po prostu bliżej piłki. 

Takie sytuacje mogą się zdarzać i tym bardziej szkoda, że nie mamy obecnie w kadrze stopera o odpowiedniej jakości piłkarskiej i dużym potencjale motorycznym. 




2. Raphinha vs Rashford
1

https://youtube.com/clip/Ugkxqs45mBfi2NGwbf9aOg7E05JBHyDyIB2K?si=Wygf5we3LqATZL_Z
2
https://youtube.com/clip/Ugkxp8bhvfMzV6e1UQFWYw5K91nAscgc3il4?si=kU3DdSGMW9Kw2iAs
3
https://youtube.com/clip/Ugkxp8bhvfMzV6e1UQFWYw5K91nAscgc3il4?si=kU3DdSGMW9Kw2iAs


Do tego schodzenie nisko po piłkę, czy zawiązywanie małej gry po prawej stronie z Yamalem. 

Raphinha to nie tylko ruchy za plecy obrońców, energia i zaangażowanie w pressingu. To obok Pedriego najważniejszy element układanki, który ma ma niesamowitą inteligencje boiskową i doskonale interpretuje potrzeby drużyny w konkretnych sytuacjach.

Rashford to zawodnik, który komfortowo czuje się z piłką przy nodze, natomiast jest mocno przywiązany do linii, więc zakres jego możliwości jest mocno ograniczony, przez co zespół staje się bardziej statyczny i przewidywalny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?