Beztroskii
Dołączył/a: luty 2018
Piaseczno
4 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@ViscaelBarca2007 Smutny jest polski boks. Cierpi na te same bolączki co futbol.
Młodzież w wieku nastoletnim przestaje uprawiać dyscyplinę, bo nie widzi perspektyw lub jest wypalona. A przejście z juniora do seniora (z amatorstwa do zawodowstwa) nie jest w żaden sposób zaplanowanym procesem.
Taki Knyba ma 16 zawodowych walk, a w 17 musi przeskoczyć 4 poziomy. Zrobili chłopakowi krzywdę, ale z drugiej strony coś zarobić kiedyś trzeba.
Co do Kabayela, to chłop bardzo dużo przyjmuje, więc dopóki odporność pozwali, będzie toczył dobre boje, ale myślę, że porażka przyjdzie szybciej niż później. I to wcale nie musi być ktoś pokroju Usyka.
1
@Gibbon_FCB Bawiłem się zacnie, bardzo porządne kino, ale nie jest dla mnie arcydziełem. Takie 7,5-8/10.
Nie będę się rozpisywał, bo jednak garstka ludzi, póki co obejrzała ten film.
0
@YeastMoss Poszedłeś na film Andersona i dziwisz się, że porusza on w prześmiewczy sposób wątki polityczne czy wepchnięto slapstickowa komedie.
Film naśmiewa się idei rewolucji, Amerykanów, lewej strony, prawej strony, ale na koniec to jest opowieść o miłości ojca do córki.
Każdy wyciąga po obejrzeniu swoje wnioski, na tym polega sztuka, ale Twoje są co najmniej dziwne.
0
@michal26 A dla mnie to najlepszy film jaki obejrzałem w 2025. Bawiłem się wybornie w tej konwencji.
1
Supreme Marty obejrzane. Bardzo porządne kino. Timothee top!
0
@Arden Środowisko piłkarskie.
0
Ale bym przeczytał taką biografię Hansiego Flicka…
To ciekawe jak wśród trenerskich geniuszy wymienia się: Guardiole, Artete, Lucho, De Zerbiego (xd) i Naglesmanna i innych one season wonderów, którzy zdobędą jakieś trofeum, pójdą do lepszego zespołu i się zderzają ze ścianą, a Flickowi, który zwycięstwo ma wpisane w życiorys poświęca sie tak mało uwagi.
Dziękuję, że jesteś Hani…
0
@szela1899 Nie widzę jakiekolwiek różnicy na tym polu. On nie jest typem szybkościowca, chociaż start do piłki ma na mega dobrym poziomie.
Rywale też inaczej do niego podchodzą i ma mniej miejsca.
2
Brawo Oblak. Świetna interwencja, świetnie ustawiony mur.
4
@esem91 Streści ktoś przedszkolaka, bo nie wiem co mam myśleć o tym transferze?
0
@Schoogs Ale też przy całej niekompetencji zarządzających, decyzja o zwolnieniu Amorima jest słuszna.
2
@Sulimo No niestety winę za taki wizerunek mają też komentatorzy, którzy oglądają mecz dupą i opowiadają takie populizmy, że obrońca X zdominował Yamala albo wysnuwają takie wnioski po jednej udanej interwencji.
1
@Who_you_mam No ta, wyniki w lidze i liczba graczy, którzy maja na końce co najmniej 6 goli wcale na to nie wskazuje.
0
@Criss18Barca Dwie kwestie, które uwypuklają naszą słabą grę w obronie.
1. Słabe warunki fizyczne środkowych obrońców.
2. W sferze taktycznej ich zachowanie, gdy rywal ma piłkę „otwartą”. https://zapodaj.net/plik-nStT3pbhjs
Nie rozumiem czemu nasi gracze widząc, że przeciwnik jest przodem do naszej bramki nie cofają się szybciej robiąc sobie przewagę nad napastnikiem, tylko stoją jak słup soli i obserwują gracza z piłką. To jest elementarz, tym bardziej, że przestaliśmy stosować pułapki ofsajdowe.
8
Potęga naszej kadry polega na tym, że jak nie idzie Ferranowi to Lewy wchodzi i daje konkret. I odwrotnie. Jak słabo wygląda Rashford to zamienia go Fermin i daje konkret. Gdy Rapha wygląda na piłkarza z ekstraklasy to na boisko wbiega Olmo i daje konkret.
Naprawdę to jest niesamowity handicap.
Niestety, szkoda, że sytuacja dotyczy tylko zawodników ofensywnych, bo Ci w obronie znowu dali popis, a na ławce alternatywy brak.
5
@th@les Każdy klub z topowych lig na świecie ma ten system.
2
@Gaucho No jeśli według Ciebie zagrał źle to może pora przedefiniować swoje wymagania.
0
@clyde Jak dla Taty to totalnie polecam Hermes Terre d'Hermès, tylko wersje EDT.
0
@clyde No ale zwróć uwagę ile osób w historii świata już zmarło i jakoś sobie z tą sytuacją poradzili. Przynajmniej nie słychac, żeby jakoś bardzo narzekali ;) Będzie dobrze.
2
@bartekvisca Moim zdaniem to sporo. I nie, taki sposób liczenia nie jest uczciwy.
1
@bart_azz Ojj to sorki za powtórkę spostrzeżeń, ale zachwyciłem się jego interwencją w obronie :D
5
Marcos Senesi powinien być celem numer 1 Barcy na pozycję LŚO. Przekotem jest gość.
0
Zakładając taką możliwość. Kogo Barca powinna kupić w lato do gry u boku Pedriego?
1
@Who_you_mam Z tego co widzę, to są lata 2017 - 2025. Gdybym miał zgadywać to Messi miał co najmniej liczby Neymara w sezonach 2009/10, 2010/11, 2011/12 i 2014/15.
A Yamalek to złoty chłopak, mnóstwo radości nam przyniesie.
0
@kamillek88 Kurde to Haaland też się już skończył, bo publikuje filmy na YouTube.
2
@Marusek Już miał wiele okazji żeby pokazać jaka. Zresztą oprócz jaj wypadałoby mieć umiejętności na odpowiednim poziomie. Tego też brakuje.
1
@Ojciec5tkidzieci To sobie znalazłeś punkt odniesienia. Po prostu Twoja retoryka oparta o bimbrownikach nie ma uzasadnienia. Jaka to jest wartość w skali kraju? Kompensuje potencjalny spadek konsumpcji z legalnych źródeł? Bo coś mi się wydaje, że nie i twarde dane to potwierdzają.
Nakładanie podatku na konkretną grupę ludzi z powodu EFEKTU - stanu zdrowia, tak jest jawna dyskryminacja. Rozumiem, że osoby otyłe, z zaburzeniami hormonalnymi, chore, z depresja też miałyby płacić taki podatek?
Podatek na produkt ma tę zaletę, że może uniknąć go każdy, po prostu zmieniając swoje nawyki i styl życia.
Jeżeli ktoś pije okazjonalnie, to myślę że nie zrobi mu różnicy wydatek 10-50 złotych więcej w skali miesiąca. Nie wiem dlaczego ceny miałyby wzrosnąć dwukrotnie.
No chyba, że okazja występuje co tydzień, wtedy zastanowiłbym się czy przypadkiem nie mam problemu z alkoholem.
Dyskryminacja pozytywna uprzywilejowuje pewną grupę, żeby wyrównać szanse. Jakim przywilejem jest opodatkowanie tej grupy?
Argument o grach komputerowych jest całkiem słuszny, tylko skala, w porównaniu problemu z alkoholem jest inna. Alkohol generuje ogromne koszty dla państwa. SOR, wypadki, przemoc, wydajność w pracy, interwencje policji. To nie są koszty ponoszone tylko przez pijącego. Alkohol generuje koszty społeczne na poziomie 90 mld zł.
Graczy jest nieporównywalnie mniej i problem jest nieporównywalnie mniejszy i generuje mniejsze koszty.
Oczywiście, że akcyza ma wymiar fiskalny, przemycamy pod płaszczykiem walki o zdrowie. Ale ten mechanizm realnie wspiera walkę z nadmiernym spożyciem, która generują nie ci silnie uzależnieni, tylko osoby pijące „okazyjnie”.
3
@Ojciec5tkidzieci Domowi bimbrownicy, znachorzy, tajemnicze siły z innego świata.
1/10 osób zamykanych w zakładzie udaje się wyleczyć długotrwale. Nawet dla tej jednej osoby warto działać.
Skoro nie wyleczy się silnie uzależnionych, to są inne grupy społeczne, które zastanowią się dwa razy zanim sięgną po pół litra w sklepie.
Proponuję więcej praktyki życiowej i realnego spojrzenia na świat, popartego nauką.
1
@loswariatofano No tak się składa, że tak. Po wprowadzeniu takiego podatku notowany jest spadek w konsumpcji.
0
@ArterkHD 1. Nie
2. Nie