BlAugrAnAPolAnd
Dołączył/a: kwiecień 2015
Kołobrzeg
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@TheNekro94 tak jak prawisz. Odkąd piję yerbe, a to już z 3 lata, to do coli ect nie ciągnie gdzie kiedyś potrafiłem wypić dziennie 2 l
0
@messi564 tak, też jest to rozwiązanie. Lub Messi do pomocy. Wtedy 4-3-2-1
3
Gdybym miał wybrać czysto subiektywnie Neymar, czy Cou to wybrałbym Coutinho. Ale w pomocy raczej nie pogra, patrząc że Arthura i de Jonga nie wygryzie, Busi i Vidal za Valdka będą grać, Rakitić jeszcze może zostać, a jest Aleña i Puig. Na skrzydle żaden z niego pożytek. Dlatego trzeba chyba tego Neya brać. Wtedy;
MAtS, Neto
Semedo, Wagué
Piqué, Umtiti
Lenglet, Todibo
Alba, Firpo
Busquets, Roberto
Arthur, Aleña
de Jong, Vidal/ Rakitić
Messi, Puig ( wiem nie ta pozycja, ale aby pokazać że w tym układzie wyjdzie 22/23 graczy w kadrze)
Griezmann, Suarez
Neymar, Dembele
6
Oprócz świetnej siatkówki, mieliśmy kapitalny ten finał Wimbledonu. Szkoda Federera, bo to facet- klasa, ale Djoković gra też znakomicie. Mecz 2 legend.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Teraz czekamy na Neymara, ale gdyby nie udało się go sprowadzić, trzeba by pomyśleć o alternatywie. Na sprzeadży Rafy, Rakiety, Cucurelli, Malcoma i Coutinho uzbierałoby się ok 200 baniek. Jednym z ciekawszych i dostępnych graczy na rynku jest Timo Werner, ale za rok będzie za darmo, może lepiej więc zaczekać. Marzeniem byłby Jesus, ale to operacja rzędu 120 mln lub więcej, na co nas nie stać. Wniosek: jeśli Ney nie przyjdzie na Camp Nou, lepiej skupić się chyba na lewym obrońcy, a za rok pozyskać Niemca. Co do zmiennika Alby; jeśli faktycznie zrezygnowano z Luisa, bierzmy Rodrigueza z Milanu. Tani, zgodzi się pewnie na zmiennika Jordiego. Grunt i tak przygotowuje się pid Mirandę, więc kupno młodego gracza który zablokuje mu drogę nie ma sensu.
0
Jak myślicie, ile dało by się zarobić na tych graczach: Rafinha, Rakitić, Malcom, Coutinho, Turan i Cucurella? Moim zdaniem: podaję widełki przedziałowe od min do max.
Rafinha 10- 15 mln
Rakitić 40- 45 mln
Malcom 35- 45 mln
Coutinho 100- 110 mln
Turan 0- 3 mln
Cucurella 12- 15 mln
Uśredniając, powinniśmy zarobić przy takiej sprzedaży ok. 200 mln.
Co sądzicie?
3
Zagrałbym w obecnej sytuacji kadrowej
4-3-1-2.
MAtS- Semedo, Piqué, Lenglet, Alba- Busquets, de Jong, Arthur- Messi- Griezmann, Suarez
2
Dembélé powinien zostać. Tak samo Todibo. Semedo też raczej nie powinien być celowo uwzględniany w sprzedaży, chyba że przyjdzie dobra oferta. Co do reszty to można sprzedać.
0
@Messisinio nie widzę od. dot przeciętności w moim kom :)
0
@mesi8191 Myślę, że klub który stworzył Messiego na wartościach La Masii może zrobić to ponownie. Messiego już nie będzie, ale lider- owszem
0
Prawdą jest, że Vidal to przecinak; nue pasuje do stylu Barcy. Ale futbol się zmienia i taki jeden gracz też jest ważny. Na ten moment mamy dobrze wyważoną linię pomocy. Busquets, Arthur i Frenkie de Jong powinni być trzonem, a "druga pomoc" to Arturo, Aleña i Roberto. I ważne są szanse dla Puiga.
0
Słuchajcie. Odpuścmy sobie Neymara. Za te pieniądze można stworzyć dream team. I to jest realne. Przede wszystkim Cucurella, Rafinha, Rakitić, Malcom i Coutinho to pewniaki do sprzedaży. Można sprzedać też Semedo. Trochę matmy okiem pesymisty, czyli minalne kwoty sprzedaży tych graczy.
Cucurella 10 mln
Rafinha 10 mln
Malcom 40 mln
Rakitić 50 mln
Coutinho 100 mln
Semedo 40 mln
250 mln plus 100 naszego budżetu na lato razem daje plus minus 350 mln.
I teraz milsze, czyli kupno:
Luis 0 mln
Cancelo 60 mln - agent Cancelo oferuje go nam gdy odejdzie Semedo, patrząc jak na wymianę, Cancelo kosztowałby ok. 20 mln
Griezmann 120 mln
Fabiàn Ruiz ok. 60/70 mln, a można zrobić deal Rakitić plus dopłata 10/20 mln, lub Rakitić + Rafinha/Malcom za Hiszpana.
Werner ok. 60/70 mln
Czyli finansowo wyrobimy a kadra będzie kompletna. I nie gadajcie że to niemożliwe, bo Neymar to równowarosc 2 dobrych graczy. To moje zdanie co chyba w miare realistycznie obliczylem.
Skład:
ter- Stegen- Neto
Cancelo- Wagué
Lenglet- Umtiti
Piqué- Todibo
Alba- Luis
de Jong- Busquets
Arthur- Aleña i Puig
Ruiz- Vidal i Roberto
Griezmann- Dembele
Suarez- Werner
Messi- Ruiz Abel (może grać na skrzydle)
1
@GoLem
Defensywny trener za defensywnego trenera, nieźle. Koeman byłby dużo lepszy
0
@Chwytliwy za darmo, ograny w LL i LM, świetny w Brazylii, chce tu grać, akceptuje role zmiennika i jest konkurencyjny dla Alby. Co więcej?
0
@MrShakira
Luis, Cancelo jeśli odejdzie Semedo, Griezmann, Werner / Jesus i Fernandes / Ruiz- opcja marzenie
Luis, Cancelo, Griezmann, Werner- realnie
3
Witam. Znacie jakieś filmy, lub seriale na Netflix które byście polecali? Może być tematyka sportowa, ale również thriller/ sensacja.
2
@kerouac podzielam opinię, ale zamiast PO skupiłbym się na zmienniku Suareza, bądź skrzydłowym
7
Robi się trochę cyrk z tymi Neymarami, Griezmannami i de Ligtami. Nie potrafimy robić transferów w ciszy, jak robi to min. City Guardioli. Ciągle jest szum, afery i zapewnienia prezydenta, że jest tak dobrze, że wręcz bellisomo. Szkółka olana. Zupełnie. Nie osądzajmy Valverde, że nie gra wychowankami, bo kim? Aleña wchodzi stopniowo, Puiga i Wagué nie można rzucić na głęboką wodę od razu. Miranda talent ma, ale możliwe, że nie stanowi konkurencji dla Alby. Reszta to póki co przeciętniacy. Ruiz nie miał szans przez nadmiar graczy w ataku. Sądzę że Aleña, Puig i Wagué odegrają w tym roku znaczącą rolę. Dobrym ruchem było zaangażowanie Pimienty w Barcelonie B, bo jest prawdziwym fachowcem i oddany piłce barcelońskiej w 100%. Ale ryba psuje się od głowy. Stery organizacyjne w szkółce musi przejąć ktoś pokroju Iniesty, czy Puyola. Abidal powinien otrzymać w kwestii planowania kadry więcej swobody, bo zna naszą charakterystykę dobrze. Pomocnicy tak, nadzór odgórny, jak najbardziej, ale to nie ludzie typu Bartomeu, czy Segury powinni decydować w tej kwestii. Espai Barca uległo stagnacji, jak mówi Font- budżet się nie domyka. Dlaczego? Wypadkowe powyższych tez: kadra planowana jest chaotycznie i marketingowo, a nie perspektywicznie i progresywnie. Secundo, ludzie " wizjonerzy " jak Férnandez, czy Pep, ale ten na S, a nie na G, posprowadzali rzemieślników, dobrych w grze w stylu brytyjskich średniaków, czy średniej półki ligi włoskiej. Nie ma analizy charakterystyki i podejścia z boku. Jest działanie na tu i teraz, marketingowe, mające dać realny dochód, daje jednak tylko przychód, przeznaczany na spłaty pożyczek czy regulowanie zaciągniętych zadłużeń u zawodników, czy też instytucji. Transfery lubią ciszę, a jej brak to rozgłos, który pogarsza relacje z każdym klubem z którym odważymy się konfrontować i targować. Teraz nie jest źle, ale powtarzam TERAZ. Patrząc jak zarząd Bartomeu stwierdziłbym " Jest znakomicie, wszystko pod kontrolą". Patrzę jednak w przód i nie neguję, że nadal będziemy grać ładną piłkę, wygrywać, zdobywać puchary, przewiną się znakomici i beznadziejni gracze, inni nie udźwigną presji, jeszcze innu będą inspiracją dla młodych. Rozwinie się infrastruktura, zainwestuje się w social media, marketing. Mes que un club pozostanie na trybunach. Ale równocześnie staniemy się tylko klubem, jak PSG, całkowicie lekceważąc nasze tradycje i szkolenie. Zapomni się o ludziach z pasją, którą zastąpi umiejętność " sprzedania się" mediom i kibicom. Projekt Bartomeu jest w założeniu ambitny. Zwiększenie przychodu, pozyskiwanie partnerów medialnych i biznesowych, wielkie transfery, mające dawać puchary, lepsza baza i stadiony, w końcu elementy sentymentalne, czyli powrót legend jak Xavi, Abidal, czy Valdes. Ale to też zabranie im jakiejkolwiek realnej władzy, robiąc z nich produkty, mające zwiększać zaufanie milionów kibiców i ludzi sportu. Co będzie zobaczymy. Mam nadzieję, że będzie dobrze, ale pewne sprawy niepokoją i pozwalają zapomnieć o prawdziwym znaczeniu słów " MES QUE UN CLUB "
VeB!
0
Sądzę, że wystarczy nam jeden z dwójki Neymar- Griezmann. Wybieram Antka bo jest tańszy i byłby powiewem czegoś innego, Neymar to jednak co by nie było przeszłosc. Priorytety teraz to: Griezmann, Luis i może jakiś skrzydłowy/ zmiennik Suareza. Co do pierwszego to Oyarzabal, lub zostawiamy Malcoma, a za Suareza może Éverton, bądź Werner. 60 mln i podobnie jak Jović Realu tak Werner będzie Barcy. Myślę że Aleña i Puig tak jak Roberto na stałe do pomocy a Semedo powinien zostać
0
@Jakdxb Bruno Fernandes ze Sportingu, którym interesuje się United. Myślę że faktycznie 100 to duzo. Polecialem. Ale 70-80 mln to trzeba liczyć. A Oyarzabal byłby skrzydłowym rezerwowym jakiego potrzebujemy. Mamy tercet MSG i Dembele ale 1 gracz jako zmiennik trio ofensywnego to mało. Niby Malcom jest, ale przepasc pitencjału między Hiszpanem a Brazylijczykiem jest duża. To inwestycja na przyszlosc
1
Wiele wskazuje na to, że Neymar zostanie w tym PSG i może to dobrze. Oczywiście chciałbym jego powrotu, ALE możemy postawić w razie braku jego transferu na kupno zawodników zapewniających nam świetny poziom na wiele wiele lat. Przedstawię teraz szczegółowo swoją wizję, ceny podając z ich faktycznym prawdopodobieństwem i w przybliżeniu.
SPRZEDAŻ:
Rafinha 12-15 mln
Turan 3 mln
Cucurella 10-12 mln
Rakitić 50 mln
Semedo 45-50 mln
Coutinho 100 mln
Malcom 40-50 mln
Razem: ok 270-280 mln plus nasz budżet czyli ok 100 mln= 370-380 mln
KUPNO:
Filipe Luis free
Cancelo (gdy odejdzie Semedo) 60 mln
Bruno Fernandes 100 mln/ van de Beek 50-60 mln
Griezmann 120 mln
Oyarzabal 70-80 mln
Razem: najmniej 260, max 360 mln.
Czyli albo wyjdzie akurat, albo rozłożyny potencjalny transfer na raty. Oczywiście bez sprzedaży tych 7 graczy ten plan nie ma szans na powodzenie. Taki byłby plan na lato.
ZIMĄ:
Musimy zobaczyć jak potoczy się sytuacja Umtitiego ze zdrowiem. Co do zakupów, należałoby znaleźć zmiennika dla Suareza i to powinien być jedyny priorytet. Można też napastnika kupić latem, a Oyarzabala pozyskać zimą. Są różne warianty.
WYCHOWANKOWIE:
Aleña i Puig muszą grać. Szansę powinien otrzymać Ruiz. Oriol i Miranda na wypożyczenia do klubów z La Liga, PL albo Serie A. Na ogranie. Peña 3 bramkarz.
FORMACJA: Jest ogromna płynność w formacjach. Od 4-3-3, przez 4-3-1-2 po 4-2-3-1, bądź 4-2-1-3.
SKŁAD:
ter Stegen, Neto
Cancelo (Semedo), Wagué
Lenglet, Todibo
Piqué, Umtiti
Alba, Luis
Arthur, Aleña+ Puig
De Jong, Busquets
Fernandes, Vidal, Roberto
Griezmann, Dembele
Suarez, ? + Abel Ruiz
Messi, Oyarzabal
Na zmiennika Suareza ktoś niedrogi lub poczekać rok i sprzedać Luisa a pozyskać Jesusa z City.
Program według mojej fantazji i pewnie nie będzie jak bym chciał ale pokazuję że finansowo da się to zrobić i jest życie bez Neymara i de Ligta.
0
Pragmatycznie zakładając, że odpuszczamy Neymara.
OUT: Rafinha, Semedo, Coutinho, Turan, Rakitić, Cucurella
IN: Filipe Luis, Griezmann, Cancelo; ew. Wagué wskakuje do 11, Fernandes; van de Beek. Skład marzenie
0
@daniel32778 Roberto na PO może trzeć chrzan a brak Suareza w 11 jest śmieszny
0
@ViscaBarca123 zgadzam się że potrzebujemy skrzydłowych, natomiast wolałbym Malcoma bo raz że na Dembele zarobimy dużo i częściowo zrekompensujemy sobie kupno Neya i Gryzka, a poza tym Dembele to dzieciak który ma niepoukladane w głowie. Może i uda sie go ogarnąc ale poki co lepiej chyba zachiwac Malcoma który też ma jakośc
1
Będzie trzeba przejść na 4-2-3-1 z 4 cracków. Gryzek jako 10. Cou i Dembele out. Makcom mógłby jako zmiennik zostać.
0
Jaką książkę z działu biografia/ autibiografia sportowców polecacie?
0
Ależ fajnie gra ten Oyarzabal. Mówiłem z tydzień temu że byłby super fajną opcją na przyszłość. Co sądzicie? Teraz Barca powinna skupić się na Neymarze i Griezmannie, plus LO według mnie Filipe Luisie a zimą pomyśleć o młodym Hiszpanie bo to jest talent niesamowity. Tak samo jak i Gaya, który byłby według mnie idealnym następcą Alby
0
Czyli do sprzedaży zostali już tylko Denis, Rafinha, Turan i Cucurella. Teraz out Rakitić, Coutinho, Dembele/ Malcom i witamy Antka, Neymara, przydałby się Filipe Luis i mamy pakę
0
@Jakdxb to niestety nie pomogę :/