Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Xpert77 Chyba jednak wyżej ceni się trenera, który gra mecze o punkty, a nie mecze towarzyskie. Co prawda Enrique dotarł do 1/2 ME w dość słabym jednak stylu, ale przez ostatni rok nie ma go za co oceniać.
2
@don'T.R.I.P.e Ja odpisuję nie tyle do niego, co po to by w przestrzeń publiczną nie szła tępa antyimigrancka propaganda.
Dla równowagi. Nie można pozwolić, żeby jakieś faszyzujące typki dyktowały warunki na forach.
1
@Daro_Vaas Piszesz bzdury. A co Zidane zrobił jako trener w ostatnim roku? Ten ranking jest dobrze przemyślany. A co Lucho zrobił w ostatnim roku? Wygrał mecze towarzyskie?
9
442 zawsze za każdym rankingiem ma sensowne uzasadnienie. Ten ranking nie jest kontrowersyjny, Pep jak wiadomo to Pep. Ancelotti ograł Pepa ale dopiero po dogrywce, co pokazuje jak stykowa to była rywalizacja. Poza tym chyba każdy widział, że City piłkarsko było znacznie lepsze, ale futbol bywa brutalny. Na pewno wyżej należy ocenić mistrzostwo Anglii niż Hiszpanii. Zamieńmy trenerów klubami, a jetem pewien, że Ancelotti będzie miał ogromne problemy by utrzymać poziom Pepa. De facto, jestem pewien, że poza Pepem nikt by go nie utrzymał,
Sam krytykuję Xaviego, ale na wiosnę świetnie punktował, i podobnie teraz. Zespół pod jego wodzą się rozpadnie, ale w lidze wygrywa ile wlezie i nie sposób tego nie docenić, nawet przy wpadkach w LM.
Ten Haag z kolei jest niemal na równi z Xavim bo też ma niezłe wyniki, ale zaliczał kompromitujące mecze w PL, jak Xavi w LM.
Enrique nie specjalnie cenię, więc dla mnie jego miejsce jest ok. Na jakiej podstawie miałby być wyżej? Na podstawie meczów towarzyskich. W końcu Southgate, który prowadzi Anglików jest 50. Zatem jak widać prowadzenie reprezentacji nie jest wysoko punktowane.
0
@Kurkmen O wreszcie jakiś konkret 350 mln miesięcznie, czyli rocznie ok.4 mld.
I co w związku z tym? jakieś wnioski?
2
@Kurkmen Masz w dupie bo zagoniłem cię w kozi róg i nie umiesz zmierzyć się z prostymi pytaniami. I dalej nie umiesz odpisać merytorycznie. Pokaż mi dane oficjalne, a nie swoje obliczenia.
Poza tym pokaż dane ile uchodźcy, swoją pracą wnoszą do polskiego PKB. Odejmij obie sumy i podaj bilans.
Po trzecie, w jaki sposób jeśli nie uchodźcami mamy uchronić się przed zapaścią demograficzną?
Zachowujesz się jak nieprzygotowany uczeń, który dostał "1" i mówi, że wszyscy są głupi.
4
@!34RC3!_0N4 To jest niepojęte. A swoją drogą działania Xaviego już trącą obłąkaniem. Najpierw odstawia totalnie Pique i Albę, robiąc z nich zawodników niemal zbędnych, tym samym podcinając im skrzydła i marginalizując.
Potem nagle wrzuca na głęboka wodą, nieprzygotowanych, nieogranych i pewnie zdemotywowanych.
Nagle LR zaczyna widzieć w Albie piłkarza do grania. Czy ten obłęd się nigdy nie skończy?
7
@Kurkmen A ponoć tu miał być jakiś dramat spowodowany napływem uchodźców z Ukrainy? Kolega Kusco pięknie robi miazgę z twoich uprzedzeń.
Oczywiście co jest odpowiedzią na to, że nie jest źle z Ukraińcami.
Kolejne zaklinanie rzeczywistości i wróżbiarstwo. Oceń stan faktyczny a nie prognozy.
A skoro już raz się w tym temacie pomyliłeś (czy ty kiedyś napiszesz coś sensownego?) to ile warte są twoje kolejne brednie?
Nie ma tu na stronie człowieka, który myliłby się tak notorycznie jak ty.
5
@Kusco15 Od Kurkmena nie mogę od wczoraj doczekać się odpowiedzi na pytanie "Jak jeśli nie uchodźcami, to jak zapełnić w przyszłości lukę demograficzną"
Kurkmen ma taki schemat:
1.Chlapnięcie głupoty
2. Merytoryczną odpowiedź rozmówcy
3. Podważanie źródeł/podważanie rzeczywistości
4. Dostaje niepodważalne dane od rozmówcy
5. W odpowiedzi obrażanie rozmówcy
6. Potem prośbę o merytoryczne odniesienie się do wiarygodnych danych lub zaproponowanie konstruktywnego sposobu rozwiązania problemu
Nie ma znaczenia jak bardzo wykażesz, że Kurkmen się myli. Jeśli fakty go wyjaśniają, on je odrzuca. To człowiek opętany swoimi fanatyzmami
0
@MateuszJrk Z różnych konferencji, ale z tymi ze swojej grają częściej.
44
@PiotrR To kara za 3 asysty w pierwszym meczu sezonu. Miał bronić, a gówniarz zabrał się za ofensywę
1
@fart Szkoda. Ale odpadną w kolejnej rundzie z Lechem.
0
@Kurkmen A odpiszesz mi w końcu jak zapełnić w Polsce lukę po załamaniu demograficznym, jeśli nie imigracją? Jak wyzywać to byłeś pierwszy, ale jak poprosiłem o merytoryczne argumenty, to zniknąłeś.
A w jakim sensie Polska zostałaby rzekomo rozebrana? Co o tym miałoby świadczyć?
Opinia opinią, ale jeśli nie jest uzasadniona w jakiś sposób, to trudno nawet nazwać opinią.
0
@Rewolucja123 Na razie jestem znacznie bliżej rzetelnej oceny Xaviego niż jego obrońcy. Xavi wyłożył się koncertowo w październiku, czym przerósł moje negatywne oczekiwania.
Może formalnie nie wywalą go w grudniu, ale czy przedłużanie agonii będzie miało sens?
Dziwię się, że obrońcy Xaviego jeszcze z taką werwą go bronią. Gdzieś trzeba by znaleźć trochę przyzwoitości i uderzyć się w klatę.
1
@maroon O, to grubo. Zaprawdę wielka musi być Twoja wiara
10
Czy jest ktoś kto ma jeszcze: nie mogę się doczekać meczu Barcy?
Ja muszę przyznać, że ten mierny futbol Barcy wybił mi z głowy chęci oglądania.
Mam jak Gowin, który mówił, ze głosuje ale nie cieszy. Oglądam, ale radość jest żadna.
0
@Explode No to ich masz. Nie wiem co to za problem zagonić innych do pracy. Ne ma pracy - nie ma pieniędzy. Czy w Polsce jest jakiś problem z niepracującymi Syryjczykami, boja nic o tym nie wiem.
Jednocześnie przy władzy są władcy socjalu - jak otworzyli szuflady z kasą, to końca nie ma. Naprawdę to Syryjczycy są w Polsce problemem?
0
@Pilka_jest_okragla To nie skład jest problemem, problemem jest trener. Ustawia na różne sposoby, a efektów nie ma - gramy toporną, schematyczną i przewidywalną piłkę
6
@marcin62 Selekcja naturalna.
0
@Explode Ale imigracja jest nieuchronna w kontekście zapełnienia luki na rynku produkcyjnym. My mamy wzór masowego nierobienia dzieci i to w nas uderza.
1
@shaun Ok, przyjmuję tę uwagę, ale Ty wzmacniasz argumenty przeciw Ronaldo, bo to gole zawyżają ocenę najbardziej. Zatem on jako zawodnik z wielką liczbą goli, mający stosunkowo niską średnią notę, musiał bardzo słabo wypadać w innych statystykach.
0
@Kurkmen Ok, ale pomijając inwektywy, które spływają po mnie jak po kaczce..
Jakie widzisz długoterminowe rozwiązanie problemu zapadającej się demografii?
Kto będzie pracował u nas gdy liczba Polaków spadnie do ok. 34 mln w 2050, bo takie są prognozy. Jednocześnie wzrośnie liczba ludzi na emeryturze o kolejne 2 mln.
Kto te luki zapełni? Jakie masz pomysły?
0
@Ojciec5tkidzieci Kontekst, który jest zaskakująco spójny, antylewicowy aż na granicy obsesji, sprawia, że stajesz się niewiarygodny. Irytuje mnie, że uderzasz notorycznie w ludzi zaangażowanych, poprzez wyciąganie jakichś skrajności, które rzekomo są reprezentatywne.
Taki kurkmen przynajmniej jest autentyczny i nie ściemnia, a Ty się chowasz za pozorami obiektywności. Po czym znowu to samo, wyciągniesz jakieś ekstremum o zaburzeniach emocjonalnych z twittera i orzekniesz: patrzcie jacy oni wszyscy straszni w tej grupie.
No nic, już za długo to robisz, żeby nie widzieć pewnego wzoru. Uwaga o 14-latku jest żenująca, w sumie pokazuje bezradność. Ciekawe, że Kurkmen post wyżej pisał o boomerze. Tak własnie wygląda "merytoryczna" rozmowa, z ludźmi, którzy uprawiają tanią agitację
0
@Kurkmen Jasne, jak rzeczywistość jest niewygodna, to można ją wyprzeć i uznać za zmyśloną.
To jest merytoryczna rozmowa o imigracji i przyszłości Polski?
Twoje podejście jest typowo faszystowskie - wypier**lać z kraju!
A powiedz mi polski patrioto ile masz dzieci, albo ile zamierzasz mieć? Czy podobni tobie uszczęśliwią nas wielka falą narodzin zapewniając, że w 2050 roku będziemy mieli ok 38-40 mln Polaków.
Bo najazdy robisz na wszystkich: Niemców, Ukraińców, imigrantów. A co sam masz do zaoferowania?
1
@Kurkmen Nie zmienia to faktu, że są to realni ludzie, którzy dogorywają gdzieś w środku lasu i tego, że zostali wykorzystani przez reżim Łukaszenki i Putina.
To, że ty etycznie leżysz w rynsztoku, nie znaczy, że inni się nie pochylą nad losem ludzi, którzy mają prawo szukać lepszego życia.
Nikt nie broni deportować imigrantów, którzy sieją zadymy. Nikt nie broni opracować rozsądną politykę imigracyjną. Francja wykorzystywała mieszkańców kolonii do swoich celów i ich pozostawiła samym sobie. Bez planu, bez pomysłu i tak to działa.
Imigracje są nieuniknione, tylko brakuje ci świadomości, że to nieuchronne. Tylko trzeba to robić z głową. Dlatego nie można wpuszczać wszystkich jak leci, ale też nie można słuchać faszystów twojego pokroju. Rozwiązanie jest pośrodku.
6
A propos Messiego co nie poradził sobie w lidze francuskiej w zeszłym sezonie:
https://www.whoscored.com/Regions/74/Tournaments/22/Seasons/8671/Stages/19866/PlayerStatistics/France-Ligue-1-2021-2022
2 miejsce w rankingu na whoscored. Zatem oficjalnie można stwierdzić, stosując logikę troli, że w sezonie 2021/22, w Ligue 1 poradził sobie jeden zawodnik - Mbappe, który był pierwszy. Pozostałych 309 zawodników nie dało rady niestety.
Z kolei tutaj szukam w pierwszej "10", zawodnika który dał radę w Anglii. Nie ma, jest 24.
https://www.whoscored.com/Regions/252/Tournaments/2/Seasons/8618/Stages/19793/PlayerStatistics/England-Premier-League-2021-2022
Dlaczego to piszę? Bo patologika prowadzi do patowniosków. Jak widać nawet dawanie rady można można załatwić propagandowo.
1
@Ojciec5tkidzieci W przeciwieństwie do Ciebie aktywiści jako grupa coś dla świata robią, w wielu dziedzinach. Dla jakiejś idei, w tym bardzo pomagają ludziom na granicy z Białorusią.
Twoje wyszukiwanie wyjątków, by atakować całe środowisko odbieram jako obleśne.
To w ogóle Twoja dziwna specjalizacja, wyszukiwanie ekstremów, by przyłożyć całej grupie. Dla mnie robisz robotę trola. Szkoda, że nie napiszesz jak zachowywała się straż graniczna, która obrywała potężnie przy kryzysie imigracyjnym za swoje bezprawne działania, a teraz się odgrywa za ujawnianie ich działań przez aktywistów.
Dla mnie Twój wpis jest żałosny, a raczej Twoje intencje.
1
@Pawel13sz Niech tym się zarząd martwi. Podejmują głupie decyzje,to niech sprzątają. Obecnie wszyscy wartościowi trenerzy gdzieś pracują, a moim ulubieńcem od lat byli Haag i Nagelsmann. Ten drugi radzi sobie średnio w Bayernie, a Haag już jest zaklepany. Tuchel nie nadaje się z kolei do pracy długoterminowej.
0
@kamyk_23 Ale jeśli nie odnosisz się do treści wpisu, a atakujesz mnie personalnie, to nie mam jak odpowiedzieć.
Wnioskuję z tego, że z czymś się nie zgadzasz, ale nie mam jak się do tego odnieść, bo zamiast dyskutować, obrażasz.
Szkoda, że włączył ci się typ tatusia-dziadersa, który jednak nie ma nic ciekawego do powiedzenia w temacie. A racja jest póki co po mojej stronie, Xavi zawodzi, co przewidziałem w sierpniu, obserwując tą prymitywną taktycznie grę bez pomysłu.
6
Xavi swoim analfabetyzmem taktycznym zasadniczo załatwia Lewemu potężne utrudnienie w plebiscycie na Złotą Gałę w następnym roku. Prestiżowa LM już jest poza zasięgiem praktycznie. Jeszcze parę wpadek w La Liga i Lewy będzie pogrzebany, ponieważ nie zakładam, że Czesiek 711 osiągnie sukces na MŚ.