2

@smieszek Właśnie o tym mówię: nie będzie elektrowni atomowych, bo jesteśmy Polakami, a my nie myślimy perspektywicznie. Gdyby było tak jak piszesz, to już byśmy je mieli. I tak jest ze wszystkim. Leyen sobie poleci samolotem (niepotrzebnie), ale miasta w jej kraju mają bez porównania lepsze powietrze.

Życie władzy na nasz koszt to czysty populizm. Przecież zawsze tak było od wieków, więc niczego tu nie obnażasz.

Jak piszesz o naszym losie w naszych rękach, a nasze ręce to teraz ręce PiSu, trybunał z Pawłowicz i komuchem Piotrowiczem i złodziejską mafią pisowska nieszczącą i kradnącą co popadnie, to dziękuję. Nie skorzystam. Aż tak źle nam życzysz?

0

@Chlebek23391 Niestety z Xavim jest tak, że ciągle znajdują się usprawiedliwienia. Mamy "niby jest nie najlepiej ale" .... A ja bym chciał żeby było, "ale idziemy, to jest to".

Pamiętaj, to jest najsłabszy Bayern od lat, notorycznie gubiący punkty w lidze. To jest też najgorszy Inter od lat. A to rzuca cie, na nasze wyniki. Tyle, że znowu pojawia się okoliczność łagodząca: karny na Dembele z Bayernem i karny z Interem za rękę. 2 ewidentne błędy sędziów.

I tak to z tym Xavim jest. Jak z Dudkiem w Liverpoolu - niby nie zawodził, ale nie robił nic ekstra (poza finałem LM)

4

@michal26 Unia umiera i gnije a woda podchodzi pod 4 pokład. Nie wiem skąd Ty to bierzesz? Unia może gnić i umierać, jeśli będzie miała takie zakały jak Polska i Węgry w swoim składzie.
Brzmi to zadziwiająco gdy Polak, który się nachapał się z Unii kasy na inwestycje, po nachapaniu nagle widzi jej koniec.

Unię należy na bieżąco rozwijać, przedefiniowywać, a nie wieszczyć jej koniec, bo się jej nielubi. Perspektywa polska to wizja ograniczona, nastawiona na to co doraźnie się opłaca. Już widać po PiS-ie na jakie niebezpieczeństw jesteśmy narażeni, gdy rządzimy się sami rękami przygłupawych watażków.

Przecież z Polski nigdy nie wyjdą żadne rozsądne, wizjonerskie, przyszłościowe projekty, tak wtórni jesteśmy. Najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie a mlaskacz wychodzi i zachęca do palenia czym wlezie. Nie chce takie gównianej Polski rządzonej przez gównianych ludzi. Unia zawsze narzuci coś rozsądnego, czego Polacy sami nie wymyślą, bo są prymitywni w swoim myśleniu.

2

@Rewolucja123 Dlatego rozróżniam pomysł od jego realizacji. Nie wiem co tam widzi Garcia na kartkach papieru, ale w praktyce Xavi proponuje bieda-Pepa bez intensywności a co gorsza spójności zespołu. Mnie boli to, że z tak fajnymi grajkami piłka ma tak siermiężny, wolny i przewidywalny obieg.


0

@Chlebek23391 A wiesz jaka jest moja diagnoza: że jeśli słabego trenera zmieni się na kolejnego słabego trenera, to nic z tego nie będzie.

Czyli nie winię zmian trenerów, tylko jakość tych trenerów. W samej zmianie nic nie widzę nic złego, ale w zmianie słabeusza na słabeusza, owszem.

Przez cały rok trąbiłem, że zatrudnienie i trzymanie Koemana przez ponad rok, to kilkanaście miesięcy straconych. Z Xavim zeszły sezon był do zaakceptowania, bo i tak był spisany na straty. Ale ten nie jest. I odczuwam to samo co po zatrudnieniu Koemana - nie zrobimy z naszą legendą kroku w przód.

Spokojnie czekam aż to się sypnie. Xavi ma jednak zadziwiającą umiejętność osiągania w lidze wyników nie wynikających z jakości gry. Jednak w Europie na razie zawodzi, choć tu znowu ma alibi w postaci błędnych decyzji sędziowskich.

26

@michal26 Muszę to potraktować jako prowokację intelektualną bo w przeciwnym razie to rozumowanie trzeba byłoby zmiażdżyć.

Rewolucjoniści mają to do siebie, że najpierw niszczą, a potem nie potrafią w to miejsce nic konstruktywnego wprowadzić. Zatem wracają najczęściej do tego co było, tylko w znacznie gorszej formie.

Co Ty de facto proponujesz: Unię bis, tylko realizowaną przez tę część Europy, która jest intelektualnie, technologicznie, ekonomicznie bardziej zacofana. Poziom odpowiedzialności polityków ze wzmiankowanych krajów to również wątpliwe zagadnienie. Podatność tych krajów na populizmy, mała stabilność itp. itd.

Swoją drogą nachapaliśmy się kasy, odbudowaliśmy i rozwinęliśmy kraj, więc pora się zwijać i pobawić z kimś innym? Koszmarne myślenie, bardzo dojutrkowe i pozbawione strategicznego ujęcia

0

@Chlebek23391 Nie do końca jestem przekonany. A to dlatego, że potencjał jest ogromny, ale zawodnicy dołują. Pedri jest o 2 klasy lepszy niż Iniesta w jego wieku, Torres gra najgorszy futbol w jego życiu, Dembele gra obecnie tragicznie poniżej swoich możliwości, nawet Lewy 2 ostatnie mecze miał dramatycznie słabe.
Gavi nie zawodzi - haruje za dwóch, ale to jakby w oderwaniu od zespołu.
Potencjał jest - brakuje trenera, który to wszystko ulepi.

Jak to jest, że zespół rozsypuje się na naszych oczach, gra tak jałowo i bez pomysłu?

1

@Chlebek23391 Każdy trener coś nakreśla, ale dobrych trenerów od słabych odróżnia to, że ich gracze realizują założenia. Mnie nie obchodzi warsztat Xaviego, tylko czy jest skuteczny.
Na razie wyniki są w lidze, ale gra jest momentami słaba. Już teraz wiadomo jednak, że to nie jest trener, który jest wartością dodaną. Maksymalnie w porywach wykorzysta część potencjału zawodników, ale o świetnym futbolu nie ma mowy.

2

@asas1237 Samą ciężką pracą to możesz zbierać ziemniaki w polu. Jak trener nie nakreśli jak zawodnicy mają się poruszać, to będą biegać jak stado baranów. Co to za bzdurny komentarz?

4

Ja pierniczę. Tej głupoty chyba nic nie przebije. Ani nie ma klepanka Pepa, które pozwoliłoby kontrolować mecz, ani kontr Enrique z 2 połowy pierwszego sezonu.
Mnie ten zachwyt nad Enrique zastanawia. Drugi sezon miał zacznie gorszy, a w LM Barca grała znacznie poniżej potencjału. Trzeci sezon to już zjazd po całości. Za udane pół roku LE nie zasługuje na tak wysoka opinię. Słowem Enrique zmarnował potencjał na znacznie więcej - skład miał wymarzony.

12

Niesamowity kształt ma szczyt Lingtren (6713m)

https://mobile.twitter.com/pixalaya/status/1374927844854398976/photo/1

3

@Sau_Ron Ja się obudziłem ok 2 w nocy i Księżyc centralnie świecił mi w twarz. Było bardzo jasno. Wspinacze w Himalajach i Karakorum, w czasie bezchmurnej nocy przy świetle księżyca mogą wspinać się w nocy w dogodnych warunkach. Tam przejrzystość powietrza, stąd jasność naszego satelity jest wg tego co mówią niezwykła i nieporównywalna z innymi miejscami na świecie.

4

Czy mówiąc o sobie biały sam się obrażam? Może powinienem nazywać się białoskórym? A może centroeuropejczykiem. Jakie to skomplikowane.

4

Spokojna twoja mała - w środę się wyjaśni, czy wszyscy jesteśmy sierotami po Xavim.

1

@maroon Mama? To Ty?

20

Mężczyzna leży na łożu śmierci, otoczony przez rodzinę: płaczącą żonę, i czworo dzieci. Troje z nich to wysokie, krzepkie i postawne dzieci, czwarte, najmłodsze, to szkaradny karzełek.
"Droga żono - szepcze mąż - przysięgnij mi, że najmłodsze dziecko jest naprawdę moje. Chcę przed śmiercią poznać prawdę, wybaczę ci, jeżeli ... "
Żona przerywa mu łagodnie. "Tak, najdroższy, przysięgam na grób ojej matki, że jesteś bez wątpienia jego ojcem"
Mężczyzna szczęśliwy umiera.
Żona mruczy do siebie: "Chwała Bogu, że nie zapytał o pozostałych troje""

7

@cules100pro Jak znam życie jest dokładnie odwrotnie. Coś skrytykuje to znaczy, że odklejony. Jak piszę od września, że Xavi jest za słaby na Barcę, to płaczek.
Ćwiąkała ma dobre obiektywne analizy, ale skoro punktują słusznie Barcę, to trzeba zaatakować osobiście Ćwiąkałę

0

@MikeBajson Ale argumenty piłkarskie. Jak nie masz nic do powiedzenia, to lepiej nic nie pisz.

0

@PartidarioCatalan Chyba kolega jest ślepy. Ja mówię o tym, że Xavi poleci do grudnia, od ponad miesiąca. Nie po ostatnich meczach.
Poza tym chyba nie umiesz odróżnić analizy od płaczu.

2

@michal26 Połowa meczów jest w świetnym stylu? Połowa? Ja widziałem w tym sezonie 1 (słownie jeden) mecz w świetnym stylu. U siebie z jakimś słabeuszem chyba 4:0 było. Styl to coś czego ten zespół kompletnie nie ma, a wyniki z nim kontrastują, tzn. są znacznie lepsze.
Co gorsza, zespół zaczyna się zwijać piłkarsko i taktycznie. Indywidualnie zawodnicy grają coraz gorzej. Xavi za sterami to proszenie się o problemy. Weryfikacja jak z Eintrachtem czai się za progiem, choć jej zapowiedź mieliśmy z Bayernem i Interem.

Na ten zespól w ostatnich meczach patrzy się bardzo niedobrze.

2

Wykreśl niepasujący element:

Martino, Xavi, Guardiola, Setien.

1

Xavi do grudnia!

3

Zawsze można podejść do sprawy optymistycznie i zwalić na pragmatyzm: w środę oszczędzaliśmy się z Interem na Celtę, a z Celtą oszczędzaliśmy się na mecz z Interem.

8

Każdy jeden zakup za 50 mln dzisiaj bardzo słaby występ. Żeby to było tylko dzisiaj, ale tu zaczynamy mieć serię

0

@faded Tu nie chodzi o wynik, tylko całą serię słabych meczów. Kiedy Pepa zespół grał tak fatalnie ileś meczów z rzędu?

1

Wreszcie widać rękę Xaviego. Wystarczyło dać trochę czasu.

0

Lewy na twarzy wygląda dziś jak na koniec w Bayernie. Gdzie ten uśmiech i radość się podziały?

1

Trzeba kolejnej dźwigni. Dla kibiców Barcy - sami nie dźwigniemy tego piękna, jakie doświadczamy

0

@mokrychlopiec Nikt ci nie każe tego czytać. Ja rzygam taką grą Barcy i tymi, którzy to bezkrytycznie przyjmują

3

Aż mnie skręca z ciekawości co dziś nam Xavi oznajmi na konferencji.
Drugie zaciekawienie: co sobie myśli Lewy jak widzi ten zespół bez pomysłu
Trzecie zaciekawienie: co myśli sobie Laporta, przecież ślepy nie jest

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?