Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Widzę, że jakaś dyskusja o karnym przeciw Realowi się rozpętała. Nie widząc tego zdarzenia, orzekłbym, że jeden karny na mecz powinno się przeciw Realowi gwizdać profilaktycznie - lepiej zapobiegać niż leczyć.
2
PSG widzę, że kolejny słaby mecz. Kompletnie nie przekonuje ten zespół w tym sezonie. Po paru wysokich wygranych, stylistycznie wrócili do Pochettinowania. Ze względu na Messiego obejrzałem kilka meczów i w żadnej mierze PSG nie wygląda na team, który powalczy o triumf w LM.
PS. Podobnie jak Barca.
2
@koksik2700 No nie wiem. Chyba chciał zrobić krok do przodu a nie wstecz. Chyba, że za taki krok uważa zmianę ligi na lepszą.
Nie mniej jednak, czas żeby i Lewy zrobił coś ekstra w LM, bo awans jest całkowicie możliwy, tylko trzeba wreszcie zagrać na poziomie.
2
@tbas Tak, tak. Właśnie zastanawiałem się czy go nie dopisać, ale mimo wszystko on trzyma poziom. Jednak to nie jest olśniewający Pedri, grający na 100% możliwości. Czyżby nasi gracze dławili się pod batutą Xaviego?
1
Ciekawe co myśli sobie Lewy gdy widzi Bayern w LM z kompletem punktów i Barcę w tej samej grupie walczącą o awans? Zakładam, że w jego założeniach, to nie tak miało wyglądać.
3
Zapaść Torresa jest niewytłumaczalna. Po przejściu do Barcy nie błyszczał ale sporo wnosił do gry i w tej grze konstruktywnie uczestniczył. A był po kontuzji.
W reprezentacji pamiętam go jako naprawdę niezawodnego zawodnika, który nie schodził poniżej pewnego poziomu. Obecnie jest nawet w reprezentacji nijaki.
W ogóle, Torres słabuje, Dembele, Raphinha podobnie. Fati zagrał bardzo dobre 30 minut w jednym meczu, poza tym jest niewyraźny. Coś tu jest grubo nie tak.
4
W środę Xavi bombie mecz o posadę. Po niekorzystnym wyniku nie będzie, że sędziowie oszukali. Gra ne może tak wyglądać, że rywal ma pół sytuacji i strzela z tego bramkę, a samemu robi się koncert nieudolności Jak zobaczę, że znowu taktyka wygląda "100 akcji przez Dembele" to nie wytrzymie i zwolnię go jeszcze w przerwie.
10
I mecze dokładnie to pokazywały. Kompletnie jałowy trener w trakcie pobytu w Barcy.
6
@VegetaPolska Niestety tylko w radiu
4
Te zapowiadane wzrosty cen energii są dla samorządów wielkie, ale one nie są tak potworne, żeby przy odpowiednim wsparciu państwa, wszelkie instytucje, komunikacja miejska i infrastruktura, nie mogły pracować w normalnym trybie.
Właśnie w takich kryzysowych sytuacjach państwo powinno interweniować by wesprzeć infrastrukturę miast i miasteczek, czy wsi. Właśnie po to prowadzi się odpowiedzialną politykę, by w czasach gdy trzeba zaciskać pasa, było z czego wspomóc te samorządy.
Tymczasem 500+ to ok 23 mld/rok, a 13 i 14 emerytura to 22 mld. 45 mld wydane na kampanię wyborczą i wpierać lokalne społeczności nie ma z czego.
0
@arasz1819 Akurat mi nikt nie zarzuci, że coś ma mi pasować, bo jestem fanem Messiego, a nie CR7. Porównywanie 22 i 24-latka ma sens, bo obaj są w sile wieku.
Ale przy końcu kariery należy brać pod uwagę to, że zawodnik przejdzie spodziewane załamanie kariery i wtedy porównywanie do zawodnika, który jeszcze wygląda dobrze fizycznie nie ma sensu.
Przecież Haalanda porównuje się dwutorowo: do innych zawodników w danym roku, oraz w danym wieku. Oba porównania mają swój sens.
Wiadomo, że na gole CR7 haruje cały zespół, tak jak na Haalanda. Messi często wypracowywał sam akcje kończone golem. Jak w ostatnim meczu z Benfiką.
Stąd ta kolosalna różnica w tytułach gracza meczu. Messi to futbol.
Co do zjazdu zespołów przez CR7 - ja wiem, że to wygodna narracja, ale tam czynników było więcej. Na pewno mogę powiedzieć, że przyjście Ronaldo w żaden sposób im nie pomogło i rozwinęło zespołu. Decyzje o zatrudnieniu Portuglczyka nie dały żadnego impulsu do rozwoju.
2
@FC1899Barca Raczej niepospane. Pełnia podobnie jak wiatr w nocy budzi we mnie niepokój. Podświadomie.
1
@Sau_Ron Tooth?
3
@FC1899Barca A w wieku 35 lat, grał naprawdę kozacki sezon. Jak na wiek 35 lat, wręcz wybitny. Zapominamy, że w tym wieku miażdżąca większość piłkarzy już się nie liczy w poważnej piłce
6
Nie rozumiem tych porównań Leo do CR7 z tego sezonu. By być bardziej miarodajnym należy porównać 35-letniego Leo, do 35-letniego CR7 (a nie emeryta przed 38)
I w tamtym sezonie (2020/21) CR7 w 44 meczach strzelił 36 goli i miał 5 asyst.
Messi w obecnym sezonie na razie ma w 13 meczach 8 goli i 8 asyst.
Dane dotyczą występów w klubach.
Co ciekawe wg whoscored, CR7 był graczem meczu 9 razy w 44 meczach, Messi 8 razy w 13 meczach.
0
@Kessie Wreszcie jakaś rzeczowa analiza.
27
Sasin wyda między 12 a 14 miliona złotych na kampanię przekonującą, że wysokie ceny energii to wina Rosji.
Tak w Polsce wydaje się pieniądze publiczne. Jak dla mnie jest to rażąca niegospodarność i za to należy się kiblowanie w kiciu.
Wczoraj słyszałem szacunki, że każdy 1% inflacji to 4 mld złotych wpływu do budżetu państwa. Tak się władza bawi i stąd tak "skuteczna" walka z inflacją.
24
Porównując do PSG czy nawet Benfiki, Barca grała tak archaicznie, że można by wstawić ich wczorajszy mecz do muzeum futbolu
0
@mekston Donnaruma dzisiaj bohaterem PSG, zdecydowanie
16
Messi w tych swoich zrywach jest genialny
0
@Adamski69 Złapałeś mnie, he he
1
@Pawel13sz Dembele zrobił wczoraj 38 takich akcji, tylko, że sam
0
@Adamski69 Ale w sensie, że jak? Wg mnie słabiutkie zawody, dużo strat i niedokładności. Kiepski w grze kombinacyjnej
6
@Medium Myślałem, że mój żart jest oczywisty ...
0
Messi przebiegł 6,5 km do przerwy
22
Messi akcję przyspieszył i wykończył, i to jak. Pewne rzeczy się nie zmieniają
1
@Bocheno1 Xavi do grudnia
1
@The_Man Meczy koza
9
Znowu bardzo niskie noty, i dokładnie taką tragedię było widać na murawie. Nie ma tu nawet cienia przesady
0
@Keson Xavi do grudnia