Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
11
Messi łamaną polszczyzną wypowiedział się po meczu z Jamajką "Sie bać Cziesława , jego telefonu bardzo duża krziwda dla Argentina"
1
@Kondziubarca Właśnie staram się myśleć tak samo. Trochę chłopaki wyglądają jakby byli na misji. Na pewno nie jest to przypadkowy zespół.
4
W tej serii Argentyny jedno mnie niepokoi. Zbyt długie zwycięskie serce powodują potem pewnego rodzaju znużenie, usypiają czujność i wpływają negatywnie na mobilizację. Dlatego dobrze jest dostać gonga w postaci porażki na pobudkę mentalną i wybudzenie z samozadowolenia. Tyle, że nie ma na to przestrzeni, ponieważ zaraz zaczynają się MŚ. No i oby ten mecz nie przytrafił się tam, no chyba, że z Polską, po którym oba zespoły awansują
4
@PatrykBarca Mecz to nie tylko gole, ale to co się robi przez 90 minut dla zespołu. Pod tym względem wkład CR7 w mecze był zawsze znacznie mniejszy niż Leo. Podobnie jak innych zawodników, bo oni mają umiejętności w pewnych zakresach. Np. de Bruyne super rozgrywa, ale znacznie rzadziej wykańcza czy drybluje. CR7 wykańcza, ale nie pociąga za sznurki w rozegraniu i słabo drybluje od lat. Choć np. widać, że jest bardzo dobry taktycznie.
5
Trochę podliczyłem tę Argentynę.
W serii 35 meczów bez porażki zaliczyli 24 wygrane i 11 remisów.
Bilans bramek: 69-17
W ostatnich 20 meczach: 17 wygranych i 3 remisy
Bilans bramek 42-5
0
@ZwyklyKibicBarcy04 A to jego typowy mecz w tym sezonie.Czyżby jednak wiek go dopadł, bo długo jechał na superpoziomie sportowym?
7
A propos goli mojego rodaka Neymara w reprezentacji chciałem zauważyć, że każdy mój gol miał znaczenie. A Neymar robi statystyki na piłkarskich dożynkach i kiermaszach. Nie rozśmieszajcie mnie, ile on ma tytułów MŚ? Neymar to piłkarska Doda, ja Wielki Pele jestem Placido Domingo tej dyscypliny sportu.
2
@GeneralXavi Kiedyś takie piękne 3 irlandzkie siostry i brat tak sobie śpiewały, a my z chłopakami byliśmy zahipnotyzowani głównie wokalistką. Polecam miłośnikom muzyki i urody.
15
Gratki, wejście zaciągu z Barcy ożywiło Hiszpanię i to bardzo.
1
@Pawel13sz Hola, hola. Niech popracuje w spokoju. Będzie sytuacja podbramkowa, to pozastanawiamy się nad możliwościami na rynku trenerów.
Przecież mogę całkowicie się mylić.
1
@Pawel13sz Nie widzę spójnej gry. Są krótkie momenty płynnej gry, dużo chaosu, dużo improwizacji własnej zawodników, moim zdaniem rozegranie jest niewspółmiernie słabe do talentu i umiejętności technicznych zawodników.
Pressing choć momentami niezły, jeszcze nie przekonuje całkowicie, a pamiętaj, że w meczach w grze trzymał na Stegen.
Taki nasz zespół z potencjałem, jednak mocno nieociosany. I ja nie ma m przekonania, że to ruszy. Najlepsze na razie 45 minut z Munchen na wyjeździe, ale z niekorzystnym wynikiem.
Czyli jak widzisz wygrane mnie nie powalają, a z przegranego meczu, wyciągam spore ziarno optymizmu. Oby grali jak w 1 połowie z Bayernem.
6
@masq Czyli trener PSG korzysta z rad taktycznych Leo bo jest jego fanem a nie kompetentnym trenerem, z kolei Xavi chce go w zespole bo się kolegują a nie dzięki jakości piłkarskiej?
Ślepy trolizm prowadzi na manowce logiki. Bo z Twojego pseudorozumowania wynika, że trenerzy działają wbrew własnym interesom i swoich zespołów.
Kolejne przeoczenie, to grupa kibiców, którzy są neutralni albo kierują się analizą taktyczną i wynika z niej, że Leo w określonej roli mógłby być wzmocnieniem teamu (tym bardziej, że jego rozegranie jest ciągle wybitne)
Ale trola logika sugeruje: albo myślisz jak trol czyli Leo won, albo jesteś jego fanem. Innych możliwości nie ma.
Twój upadek jest spektakularny, Znamienne, że w żadnej wymianie z Tobą nie rozmawiamy o piłce w wersji merytorycznej. Schemat obejmuje Twój wykwit opętanej głowy powodujący reakcję na ten wykwit, czyli bezlitosne punktowanie, które do fanatyka i tak nie dociera.
1
@Pawel13sz Może i da radę, bo rzeczywiście wypada miesiąc na mundial. Jednak niewykluczone, że październik i listopad zmiotą Xaviego z ławki. Mnie gra Barcy nie przekonuje, a wypadło 2 kluczowych obrońców. Powiedzmy, że ma spore szanse zawieść kibiców.
0
@rafa324 Oczywiście, wyciągasz jeden fakt, pomijając szereg innych. Okres przejściowy między systemami bez względu na kraj jest poletkiem dla rodzenia się nieprawidłowości i one występowały za wszystkich rządów lat 90-tych. Pewnych mechanizmów nie oszukasz. Purszków, Wołomin, dziki kapitalizm.
Komuchy były komuchami, nikt nie oczekiwał cudów etyki od nich, jednak rozwijali kraj we właściwym kierunku, jak wszystkie ówczesne rządy. A za uszami mieli wszyscy.
Polska pięknie się rozwinęła, aż przyszła mafia pisowska i zaczęła potężny proceder dewastacyjno-rabunkowy, To najgorsza zaraza, która nie mieści się w żadnych cywilizowanych ramach.
1
Przypominam szokującą prawdę futbolu roku 2022:
Włosi, mistrzowie Europy, nie zakwalifikowali się na Mundial.
A my jedziemy, he he
4
Naprawdę fajny meczyk na wieczór.
2
Gdzie ci Niemcy z tamtych lat?
2
@Pawel13sz No właśnie chyba ostatnio taka lipa się zrobiła pod tym względem. Nawet Messi zardzewiał
1
@tko Nie wypieraj się udając urażonego - tzn. nie wpieraj się tego, że robisz dokładnie to samo co świat medyczny wobec gejów. Argumentacja wobec gejów też była taka jak Twoja. Przecież to było zaburzenie, mówisz dokładnie to samo. A czas pokazał, że ocenianie to okazało się błędne.
Dlatego zadziwia mnie to Twoje nie znoszące sprzeciwu i meandrów stanowisko.
Ciekawe jest to ile publikacji jest na temat płci psychologicznej bez uznawania jej za zaburzenie, a coś naturalnego. To, że Ty coś sobie ubzdurałeś w tej kwestii nijak nie ma się do rzeczywistości.
1
@tko Ale ze względu na wielość kryteriów płciowości można nie mieć możności określenia płci. Zatem jaką płeć ma taka osoba, która ma mieszane cechy i to w dodatku wg różnych kryteriów?
Płeć psychologiczna jest tak samo równoprawną kategorią jak anatomiczna. Od kiedy to psychologia nie jest częścią człowieka i biologii?
Ciekawe jest jak bardzo się wzbraniasz przed uznaniem form mieszanych. Od razu leczyć.
Brzmisz jak ci zapaleńcy, którzy kazali leczyć gejów. I po latach wyszło, że się skompromitowali.
0
@xVENUMx Polej wirusa wrzątkiem, ale celuj uważnie, żebyś się nie poparzył.
0
@rafa324 Czyli rozliczasz, za to co by było gdyby. No w sumie tak wszystko można udowodnić.
Szczepienia były po to by walczyć z covidem i otworzyć gospodarkę. Nie widzę nic złego w stosowaniu medykamentu na chorobę. Nie wiedziałem, że leczenie czy zapobieganie chorobie to objaw lewicowości.
Mnie też twarz komuchów razi, ale na tle szorujących po rynsztoku pisiorów, komuniści jawią się jak mężowie stanu. Ci ludzie są o 2 poziomy wyżej. Nie sądziłem, że w demokratycznej Polsce znajdą się takie zakały jak PiS, ale ja tęsknię za komuchami, gdy widzę gęby Ziobry i Kaczora. Komuniści mieli swoją przeszłość, ale konsekwentnie pchali nas na Zachód, od 1989 roku.
Nie wiem dlaczego wyzywasz prolewicowców od idiotów, ale ja nie widzę w ich sposobie myślenia niczego rażącego. Można się nie zgadzać z poglądami, ale ci ludzie nie są skrajnie kontrowersyjni.
2
@tko "Jeżeli zaś piszesz o osobach, które psychicznie czują się przedstawicielem innej płci to jest możliwa medyczna zmiana płci."
Z jakiej na jaką? Z fizycznej na odpowiadającej psychice, czy z psychicznej dostrojonej do biologicznej?
A jakiej płci jest osoba przed zabiegiem? Mężczyzną czy kobietą? Czy ani tym ani tym? Czyli jednak rodzi się ktoś, kogo płeć jest trudna do ustalenia.
Z tego co czytam kryteriów płciowości w samym organizmie jest wiele: płeć chromosomowa, gonadalna, anatomiczna, genowa, chromosomalna, psychologiczna. Zatem płciowość to sprawa bardziej skomplikowana niż zoperowanie w jedną czy drugą stronę. Jeśli te kategorie się pokrywają, to ok, tak ma większość. Ale jeśli niezgodności dotyczą poziomu genów i chromosomów, a do tego dochodzi jeszcze inny czynnik, to tak łatwo tego nie zamkniesz medycyną.
Płcie wyjściowe są dwie, ale możliwości różnych niestandardowych połączeń między nimi całkiem sporo.
Zapytam Cię, ile jest kolorów na świecie?
7
Wczoraj Polacy wygrali z dość słabą przecież Walią, a niemal zgodnym głosem portale graczem meczu wybierają Szczęsnego. To o czymś świadczy. Ile tam było dziur w obronie, to aż głowa boli. I te wyjścia rywali na kontry.
Nie ma się co łudzić, jeśli Meksyk i Arabia będą nieco bardziej precyzyjne niż Walijczycy, to perspektywy są nieciekawe. No ale może uda się podnieść poziom do listopada.
2
@Ojciec5tkidzieci Sam podając te godziny prymitywizujesz temat niemiłosiernie, w tym widać negatywne intencje i to może uniemożliwiać uczciwe spojrzenie.
To jaką płeć ma ktoś o zewnętrznych cechach męskich, a wewnętrznych kobiecych? Albo o odczuciach psychicznych niezgodnych z wyglądem zewnętrznym? To nie jest temat do załatwienia zdaniami spod sklepu 24h.
0
@rafa324 Przecież to rząd pisowski ustanawiał nakazy i zakazy covidowe, a nie lewica. O czym Ty piszesz?
Poza tym zalecanie szczepień nie jest pojęciem typowo lewicowym czy prawicowym, tylko prozdrowotnym, zgodnym z wykładnią naukową.
A samochody elektryczne są związane z lewicowością, czy potrzebą stopniowego odcinania się od źródeł kopalnych? Myślałem, że to dyskusja naukowa. Chyba, że prawicowe jest takie zaśmiecenie świata, że nic z niego nie zostanie, a lewicowe dbanie o środowisko, w którym żyjemy.
Czyli lewica nie zmusza, bo nie mają takiej możliwości - jak napisałeś. Sam sobie zaprzeczasz. A jak wyglądały zgony w covidzie w wolnej Polsce rządzonej przez konserwę to zobaczyliśmy - najwyższy wskaźnik od 2 wojny światowej.
To była piękny przejaw wolności - oczywiście "dla naszego dobra"
0
@Kluivert_P Indoktrynacja to odcinanie od wiedzy innej niż proponowana. Przemysł filmowy jest zbyt różnorodny by mówić od indoktrynacji. To, że podaje się, że świat jest bardziej kolorowy bardziej różnorodny, niż niektórzy by chcieli, to jeszcze nie indoktrynacja.
Moim zdaniem zbyt łatwo przypinasz tę łatkę
0
@elprawak Ale wyborcy PiSu obejmują prawicę, czy konserwę. Jak zwał, tak zwał, ale to wiadomy zestaw poglądów
1
@Zoker Wykaż, że jest inaczej. Nie masz szans na to.
Gdyby prawica w Polsce miała odcień normalny, nie musiałbym jej krytykować. Ale, że to występuje w wersji skrajnej (podobnie jak na Węgrzech), to ta patola ode mnie obrywa.
My nie mamy np. Kościoła - instytucji, która ma autorytet. My mamy wersję Kościoła pedofilskiego, z tuszowaniem afer od góry do dołu. I tak w każdym aspekcie. Każdym - wersja wypaczona.
Lewica takimi patologiami nie ocieka, więc nie mam powodów by ich tak jechać.
0
@Zoker Niestety kolego jestem pośrodku poglądów, tyle, że lewicowcy nie są takimi zamordystami jak prawicowcy, stąd łatwiej mi o uśmiech do nich. Ale zacietrzewiona patologia nie jest w stanie tego dostrzec.