0

@sevs Ale to Koeman, nie ma co odwoływać się do tego punktu odniesienia

0

Xavi prowadzi Barcę do zwycięstw, czy Barca wygrywa siłą indywidualności? Wyniki są, ale czy gra nie jest gorsza od wyników? Doceniając wyniki i ładne gole, nie mogę się wyzbyć wrażenia, że jest w naszej grze sporo prowizorki i improwizacji.
Słowem, czy widać tę rękę Xaviego?

1

@FC1899Barca Prawda. ZnaFcy wyjaśnieni

6

Contem oka zauważyłem, że Tottenham wygrał 6:2. Kawał wyniku.

0

@masq Akurat ja dziś nie mogłem obejrzeć meczu, więc się nie wypowiem. Jednak wstrzymałbym się z takimi wyrokami ze względu na mecz z Monachium. Poczekajmy do dwumeczu z Interem. Jeśli ta przeszkoda będzie wzięta, potwierdzi to właściwą drogę, którą obraliśmy.
W grze widzę nieco mankamentów, wymagałbym lepszej gry kombinacyjnej i bardziej zwartych formacji, ale może potrzeba nieco więcej czasu. Póki co nie ma co narzekać

1

Postanowiłem, że dopóki sople w moim nosie nie będą miały długości 1 metra, to od listopada do marca ogrzewania nie włączam.

Czasy wymagają wyrzeczeń i ja to doskonale rozumiem. A co Ty zrobisz dla ojczyzny?

14

Wracam dzisiaj autobusem wypełnionym młodymi przed imprezą piątkową do domu i słucham z zaciekawieniem dwóch nastolatek (wiek okołomaturalny), których nie dało się nie słyszeć, leciało to mniej więcej tak:
- I co pijesz?
- Wino. Najczęściej wino.
- A nie wódkę?
- Nie, wolę wino.
- To może jedno i drugie?
- Nie wiem, lepiej tego nie mieszać.
- No, po tym można rzygać, a ja wzięłam tabletkę, więc przez 2 najbliższe godziny nie mogę rzygać.
- A widziałaś na tiktoku ten film jak dwie dziewczyny opowiadały, że zaszły po tabletce?
- Widziałam.

No i wysiadły. Ja też wysiadłem, ale wewnętrznie.

1

@fart Rozumiesz, że jako Poznaniak nie mogę podzielać Twojego entuzjazmu? Ba nawet prosi się o kontrę, ale jednak za dużo siedzimy razem w koszykówce. Trudno, będę dyplomatą.

1

@Barca1992 Nie rzuciłem, ba nawet nie miałem okazji obejrzeć meczu, a jak widzisz nie wygraliśmy. To może powinienem rzucać swoje nieskuteczne klątwy?

2

@Danny Gaucho Tak, jestem absolutnie przekonany, że poza środkami komunikacji miejskiej porzucają telefony.

Wbrew temu co piszesz uważam, że jest jeszcze gorzej. Tzn. wiele z tych osób jest całkowicie uzależnionych od tych gadżetów, nie będąc nawet w stanie dostrzec, że można żyć inaczej. Wgapianie się w szkiełko wszędzie i zawsze, zombie spacerowicze, patomatki na spacerze z telefonem i przy okazji dzieckiem, które patrzy jak matka wgapia się w szkiełko.

Czym innym jest korzystanie z telefonu, a czym innym niemoc porzucenia go.
To nawet ma swoje podłoże psychologiczne, nawyki pielęgnowane od dzieciństwa, prowadzą do uzależnienia porównywalnego z alkoholizmem.
Ba ostatnio nawet rozmawiałem z pewną maturzystka, która mówiła , że razem z koleżanką oglądają tiktokowwe filmy w wolnym czasie w domu, razem. I przyznała, że wtedy komunikacji nie ma. Poza tym ta dziewczyna non stop chodzi z buzią wgapioną w szkiełko. Nie widziałem jej bodajże NIGDY bez oglądanego telefonu.

Wiem co masz na myśli, ale nie jestem naiwny i wolę moją myśl życiową:

"Jeśli wydaje ci się, że dana sytuacja jest zła, to w rzeczywistości jest jeszcze gorzej."

4

Ale mam polew z młodego pokolenia. Częsty obrazek: jedzie chłopak z dziewczyną, nie zamieniają ze sobą żadnego słowa, tylko oboje siedzą w smartphonach i każde z nich scroluje na jakichś tam tiktokach czy innych. Potem po minutach bezmyślnego scrolowania i znalezieniu "czegoś godnego uwagi" podtykają sobie wzajemnie pod nos te smartphony, chwila spojrzenia, automatyczny jednosekundowy uśmiech i z powrotem przechodzą dalej w tryb zombie poszukiwacz.

Czasem patrzę na to z fascynacją, czasem z politowaniem, ale ogólnie mam poczucie jak bardzo można zredukować relacje międzyludzkie.

6

Co je Miś Uszatek na kolację?
Pora na dobranoc

1

@arasz1819 No muszę powiedzieć, że tego po tym wujku to się nie spodziewałem. Poznańska bryka lśni jak ta lala.

9

Forma siatkarzy wysoka, forma babinktoniary wysoka, forma koszykarzy wysoka, forma Lecha wysoka, inflacja wysoka.
Polska jest na niebotycznym pułapie czego się nie tknie.

6

@NaFazieHitman Ty idź już spać dzisiaj bo najwyraźniej już teraz odcięło ci to światło : )

1

@Keson Są to dwa legendarne osiągnięcia. Moim zdaniem kibice koszykówki są rozpieszczani.

4

Gdyby Messi grał w moich czasach, na tych wertepach, rozrytych boiskach, w ciężkich butach, fatalną piłką, to po przebiegnięciu jednej długości boiska skończyłby karierę.
A ja, Pele, załadowałem w tych warunkach ponad 1000 goli.
Jam jest kapłanem tej dyscypliny i nawet proszę tego nie podważać!

2

@Ojciec5tkidzieci Potwierdzam, jestem jako Pele, multirekordzistą. Ktoś mnie wyprzedzający to tylko pogłoski

1

To są te detale. Lewy 3 sytuacje - 0 goli, Haaland 1 sytuacja - 1 gol.
Zimna krew to często różnica między sukcesem a klęską.

0

I co z tym brakującym elementem City?

3

@pluszek Dlatego wygrał 4 majstry w 6 lat.

0

W najbliższy weekend do meczów z nowymi trenerami przystąpią:

Barcelona,
Juventus,
Tottenham
Legia,

O i właśnie po straconym golu Chelsea

Również posada Ancelottiego wisi na włosku

7

No to kandydaci do sportowca roku w Polsce to:

Lewy , Iga - gówniara z paletkom i Ponitka - gówniarz z piłkom koszykowom

1

A ten mierniejszy z komentatorów już wzywał do świętowania na trybunach - amator, jakby koszykówki nie znał

5

Real słabo, Barca słabo, City słabo - marne występy hiszpańskich zespołów

6

Ponitka rozpierniczył system na części. Psychika ze stali

14

Złapaliśmy rytm po kompletnym załamaniu. Jestem pod ogromnym wrażeniem, że Polacy tak się odbudowali. To wielka sztuka

1

Nieco ponad pinć minut, a te nasze nierzuty dalej są w grze. To i tak wyczyn

1

Ciekawy challenge, Polacy chcą ograć rywala w kosza, bez rzutu.

0

Chcę zostać Górskim koszykówki i zostałem autorem takiego powiedzonka: w koszykówce można wygrać lub przegrać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?