Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
To już ostatni wpis o trenerach, którzy zawodzą. No nie wiem, ale Tuchel to aż się prosi o zebranie zarządu w jego sprawie. Takie beztroskie wyniki u progu sezonu?
No nie wiem, nie wiem. Ale ja tu widzę sytuację alarmową
0
Fatalni są trenerzy w tym sezonie, jak się zastanowić. Den Brom poprowadził Lecha do wygranej 1:0 nad Piastem w weekend, ale tylko nieco oddalił tym widmo zwolnienia. Dziś nie może stracić punktów z Lechią, albo...
1
Ja przepraszam, że tak o zwalnianiu trenerów, dość monotematycznie, ale Haaland w ostatnim meczu hattrickiem uratował posadę Pepowi Guardioli, który był bezradny przy 0:2 i miał wielki strach w oczach.
4
@macio_944 Bardzo dobrze. Wiesz, Koeman jest wolny jakby co.
15
Xavi - słaby mecz z Rayo, 65 minut słabego meczu z Sociedad, i dobry mecz z Valladolid.
Kolejny mecz z Sevillą niewątpliwie będzie o uratowanie posady.
0
@PanAgenda2030 To XDD, to może zgłoś sobie jako ksywkę, z takim myśleniem. Sorry, za złośliwość.
Przejście z jednej metody pozyskiwania energii do innej jest jak najbardziej potrzebne, ale musi być robione z głową. Te procesy są i tak nieuniknione, bo za jakiś czas obudzimy się z ręką w nocniku, gdy paliwa kopalne się wyczerpią, a temperatura Ziemi podniesie się jeszcze bardziej. Poza tym wydobycie będzie coraz droższe, a teraz mamy namiastkę, tego co stanie się w przyszłości, gdy nie aktywujemy form alternatywnych.
Tłumaczenie, żeby czegoś nie robić bo inni są bezdennie bezmyślni, to paranoja. Wiele państw jest tak krótkowzrocznie zaślepionych zyskami, że nie widzi narzucających się problemów.
Oczywiście, że Niemcy to już emblematyczny przykład nieudolności pod pewnymi względami. Absurdem było zamykanie elektrowni jądrowych, wyłamywanie się z solidarności energetycznej. Pytanie jak przeprowadzić transformację skoro poważni politycy poważnych krajów zachowują się jak Ty: zamiast działać na rzecz nowych źródeł energii uskuteczniają XDD i wyśmiewając problem
9
Raków remisuje z Pogonią po pierwszej połowie. Razem z rewanżem w Pradze daje to nieciekawą serię półtora meczu bez wygranej.
Papszun ma zatem 45 minut na uratowanie posady
1
@Barca1992 Niestety nie umiesz rozumować w dłuższej perspektywie. Zupełnie jakbyś był nieświadomy pewnych procesów toczących się na świecie.
A jaki masz program alternatywny? "Węgiel aż dojdziemy do jądra Ziemi"
czy może "Ugotujmy się na naszej planecie".
Twoje wpisy czasami mnie autentycznie szokują
1
@Sau_Ron Te kilka haseł odgadniętych daje mi tymczasowego majstra? Hmm, trafiałem na nie przypadkowo, ale teraz już mam mniej czasu, niestety
0
@escarabajo Co? Parananenaneeansnse? Nie przesadziłeś z tymi sylabami?
Lech Poznanaoznoań.
11
Jeśli chodzi o piłkę kopaną, dzisiaj nic mnie tak nie ciekawi jak kolejny występ Haalanda w barwach City. Niby Norweg jest przewidywalny, wiadomo, że nie będzie fajerwerków technicznych, ale ma w sobie coś co przyciąga uwagę. Stosunkowo rzadko przy piłce, niezbyt często uczestniczy w budowaniu akcji, ale ze swoich posiadań potrafi wyciągnąć maksimum jako strzelec. Poza tym w przeciwieństwie do Mbappe nie jest nadęty i nie umawia się z transseksualną kobietą.
0
@skubi99 Prawdą jest to co ja piszę, Wałęsa porwał ludzi, rozbudził ich nastroje solidarnościowe. Nie masz pojęcia o tej części historii, a piszesz jak aparatczyk pisowski, który ocenia na podstawie dokumentu jaki podpisał prosty robotnik grubo wcześniej.
Przecież władza nie zaplanowała, żeby ich obalił i prowadził do strajków.
Co Ty bredzisz, za przeproszeniem?
Oczywiście, co śpiewał autobus i jakie były wtedy nastroje kompletnie Cię nie obchodzi, bo wtedy musiałbyś zaprzestać tępej propagandy, nie uwzględniającej wielu zasług Wałęsy.
@MysticCat Nic nigdy nie jest zasługą jednego człowieka, a marionetką byłby wtedy gdyby zwalczał Solidarność i jej szkodził, a nie wręcz przeciwnie. Solidarność to wielu działaczy i ludzi, ale Lech był ikoną i on miał charyzmę by zarazić Polaków myślą o wolności. Tego nikt nie przekreśli
3
@Kondziubarca PiS i nasz premier Morawiecki to dary niebios zesłane Polsce i Europie. Prawdę mówiąc to wręcz wzruszające - dobroć, troska o innych, samarytanizm.
2
@jacobFCB Zasadniczo, czytam te słowa się zastanawiam co masz na myśli? Gdzie to odklejenie? Słowem o czym Ty mówisz?
@skubi99 Ten "przygłup" swego czasu spełnił wielką rolę porywając Polaków do ruchu niepodległościowego. Nigdy nie zapomnę gdy w latach 90-tych jechałem wypełnionym autobusem na mecz Lech-Górnik, i wszyscy w środku śpiewali "dał nam chleba, dał nam mięsa, niech nam żyje Lech Wałęsa", caluteńki autobus i takie były nastroje w Polsce.
Więc wybacz ale gdy taki maluteńki człowieczek jak Ty tak obraża człowieka, który ma niepodważalne zasługi na swoim koncie, mimo oczywistych wad, to sam sobie wystawia fatalne świadectwo.
1
@Barca1992 Nie pisz bzdur o fikołkach, bo nawet nie wiesz do czego zmierzam.
A sprawdzałeś legalność podstawy ściągania tych podatków? Pewnie nie.
Czy jak płacisz mandat (nie mówię, że osobiście) to potem idziesz do ustawy i sprawdzasz podstawę decyzji policjanta? Czy na co dzień sprawdzasz ustawy przed każdym swoim działaniem?
No chyba nie. Jeśli ktoś zaskarżył decyzję sanepidu, to bardzo dobrze. I dobrze, że wygrał. Ale nie możesz mieć pretensji do ludzi, którzy zakładają, że państwo prawa, działa w oparciu o prawo. Łatwo Tobie (w sumie chamsko) oceniać innych, ale jakby ktoś miał zapłacić gigantyczną karę za łamanie rozporządzenia (okazało się, że nielegalnego) a potem pisowski przydupas w sądzie uznał, że to jednak była kara zasłużona i zgodna z prawem, to ta osoba byłaby ugotowana.
Może trochę wstrzemięźliwości z używaniem słowa barany, a więcej wyobraźni
3
@gaucho104 A dlaczego nie miałby zatrzymać? Wystarczy zatrudnić ekonomistę, który zajmuje się ekonomią a nie polityką i okradaniem Polaków poprzez generowanie inflacji. Do 2015 roku zawsze dbano o silna is stabilną złotówkę.
Masz najbardziej populistyczny i niekompetentny rząd generujący inflację własną głupotą i obciążający Polaków wysokimi stopami procentowymi, a masz czelność twierdzić, że ktokolwiek od tych gamoni byłby gorszy? Na jakiej podstawie?
Czy PO generowała mega inflację, w tym bazową ok 9-10%?
3
@Linghunter88 To dla mnie niedopuszczalne uogólnienie dlatego, że pewnych granic politycy nie przekraczali i nigdy nie zdarzało się, że rządy służyły do zorganizowanego złodziejstwa na szeroką skalę. Poza tym była odpowiedzialna polityka finansowa, polityka proeuropejska, budowa instytucji i rozwój samorządów. PiS to wszystko położył, a już uderzanie we własny system sądowniczy to działanie mafijne. Nieudacznicy nawet nie wiedzą co się dzieje z naszą rzeką, bo mechanizmy kontrolne nie działają - to wręcz wizytówka tych ignorantów. Zaczęło się do stadniny w Janowie, a potem dewastacja postępowała wielowymiarowo.
Twoje stwierdzenie to dla mnie taki wyświechtany frezes jaki słyszę od ludzi, którzy nie znają szczegółów, słabo się interesują tematem i wszystko wsadzają do jednego wora.
0
@Barca1992 A powiedz mi czy jesteś pokornym baranem, płacącym pokornie podatki? Krótko: tak czy nie?
9
@JoeBlack A ktoś taką tezę poza Tobą stawia? Przecież nikt nie mówi, że da się uniknąć inflacji, ale 16% to już kompletna nieudolność rządu, a wręcz połączona z nieudolnością premedytacja, bo skarb państwa zarabia na dodatkowych wpływach z okradania Polaków.
Za czasów Tuska był kryzys i jakoś go przebrnęliśmy bez zapaści gospodarczej, więc pewien wgląd mamy. Stopy procentowe były stabilne i nie dowiadywaliśmy się w ciągu kilku miesięcy, że rata kredytu wzrosła o tysiaka. A te stopy procentowe i taki ich wzrost to skutek czego? Dlaczego inflacja w Polsce jest w czołówce UE i wysokość stóp też? To nie jest przypadek. Pierwszy raz od 1989 roku mamy tak nieodpowiedzialnych polityków i moim zdaniem zbyt lekko nad tym przechodzisz wymachując nazwiskiem Tuska.
5
@JoeBlack W Polsce inflacja bazowa to ponad 9%. A to znaczy, że tyle wygenerowały pisiory swoim rozdawnictwem. Polityka Tuska nie była proinflacyjna i nie uderzała w podstawy egzystencji człowieka. Nie przypominam sobie, żeby ludzie za rządów PO tak się przyglądali cenom jak teraz.
Poza tym przyda się ktokolwiek, kto przestanie demolować państwo na wielu szczeblach i w wielu dziedzinach.
5
@Pawel13sz Ciekawy ten chłopak. Całkiem dobre uderzenie, spora przebojowość i niezły drybling. Ciekawe jak wyglądałby w piłce europejskiej. Może warto byłoby w takiego zawodnika zainwestować, jak niegdyś Real w Viniego?
1
@Pawel13sz W Anglii City - mają dużą płynność ofensywną, choć na początku sezonu nie błyszczą jeszcze należycie. Barca w ostatnim meczu dawała mi niezwykle dużo i radości i przyjemności wizualnej. Momentami podziwiam Real za sposób rozgrywania akcji, ta piłka im naprawdę nie przeszkadza.
No i jeszcze lubię bezpośredniość Bayernu. Ci to nieustannie dowalają węgiel do pieca, taka nie zatrzymująca się maszyna.
16
@Rarenzio Problem pojawia się wtedy, gdy ktoś chce błysnąć na siłę i dopasowuje słowa krytyki do niewłaściwej sytuacji.
Nie wiem za bardzo co chcesz wytykać Lewemu? Przecież gracze ofensywni mają ileś nieudanych zagrań, ale kwintesencją jest to co zaliczą na plus. A Robert nie dość, że strzelił 2 bramki, to jeszcze miał wielki udział w trzeciej.
Wypominanie, że gol nie był Roberta, mimo, że nawet La Liga go zaliczyła, to wyższy poziom czepialstwa, a wręcz trolowania. Oczywiście, powinni gola zaliczyć obrońcy, bo to on usilnie próbował zdobyć gola.
Lewy zagrał w wielu aspektach jak profesor. Sam byłem ciekaw jego wprowadzenia do La Ligi, ale liczba fenomenalnych zagrań i zachowań przeszła moje najśmielsze oczekiwania.
Nie bez powodu budzi wielki szacunek w zespole, który widzi jak bardzo ułatwia on grę i ile wnosi w sensie pracy zespołowej.
W świetle tego Twój wpis i zarzuty do oceniającego uznaję za niedorzeczne.
3
Pojutrze przy zwycięstwie własnym Man United wyprzedziłoby Chelsea w tabeli. Już sama taka świadomość powinna dać podopiecznym ten Haaga motywację by się pokazać z dobrej strony. A rywal odpowiedni, bo Leicester akurat obecnie nie błyszczy.
Choć grając ostatni mecz, trzeba przyznać uczciwie, United nie zachwycił, a i styl zaadoptowany by wywieźć 3 punkty, tzn. momentami wręcz autobus, nie porywał. Choć na pewno to pokazuje, że jeśli jest potrzeba to Haag może wybronić punkty defensywą w stylu Mou.
Ciekawe kiedy zobaczymy więcej Manchesteru klepiącego, zamiast broniącego.
1
@arasz1819 Myślę, że pan Tuchel to jest fachowiec, który idealnie nadaje się do przygotowywania zespołu do rozgrywek typu LM. Jego mocną stroną jest motywowanie swoich zawodników na silnych rywali i ustawianie pod nich konkretnej taktyki.
Niestety coś zauważyłem, że jego teamy mają problem by utrzymać topową formę na dystansie rozgrywek. Forma zespołu za bardzo fluktuuje, stąd straty z zespołami, z którymi teoretycznie CFC nie powinno mieć problemów. W PSG w sezonie gdy go zwalniali miał zatargi z zawodnikami i chyba już wtedy nie był liderem tabeli. Wiem, że w Dortmundzie mimo rewelacyjnego sezonu (najlepszy wicelider w dziejach) i akurat świetnej regularności, też się skłócił.
W Chelsea chyba jest wszystko ok, ale początek tego sezonu jest kontynuacją poprzedniego, kiedy to CFC nie włączyło się do walki o majstra. Tuchel jest trudny do jednoznacznej oceny - moim zdaniem ma nieprzeciętny warsztat, ale liga to ogrywanie również słabeuszy, z czym bywają problemy. Więc Tuchel ma bardzo wysoki poziom maksymalny, ale niewystarczający poziom średni by nawiązać walkę o mistrza. Innymi słowy średnio zespoły Kloppa i Pepa grają na wyższym pułapie.
0
@TheNekro94 To w sumie takie polskie Melbourne. I ten smog z kominów ich wszystkich nie zabił?
0
@TheNekro94 Mieszkasz w Australii?
2
@Pawlak1992 Nie, jeśli dziewczyna chce na czymś postawić piwo, to praktyczne rozwiązanie
1
@Przemek2323 Wspaniała świadomość twórców TVPiS. Pominęli agenta a wyeksponowali niezwykłych patriotów. Brawa!
2
@Janiama Starzejesz się.