Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@wojopancer Pisałem o docenieniu kibicowania starszych użytkowników, a nie starszych użytkowników w ogóle.
Nie pamiętam o czy z Tobą rozmawiałem, ale jeśli mówisz, że czujesz się tak poniżony, to może jesteś nadwrażliwy. Ewentualnie oberwało Ci się za rasizm, popieranie oszustów, pisowskiej mafii, homofobię, gnębienie mniejszości, uprawianie propagandy antynaukowej, wspieranie propagandy Kremla, rażącej głupoty. Nie wiem, może coś z tego, z innych powodów trudno mnie aktywować.
Przejrzę Twoje wpisy i zobaczę, co mnie tak mogło poruszyć
2
@Kondziubarca Mnie to szokuje, że moje kibicowanie Barcy trwa dłużej (32 lata) niż lat ma wielu użytkowników tutaj, ale życzę Ci żebyś za kolejne 20 lat tak samo wkurzał się przegranymi, i tak samo celebrował wygrane.
Kibicowanie, to jednak fajny zakątek w życiu człowieka. Ci, którzy tego nie doświadczają nigdy nie zrozumieją
1
@Ojciec5tkidzieci To już chyba za długo, żeby mogło wygasnąć. Chyba, że zgnuśniejesz, dopadnie Cię rutyna, zmęczenie życiowe itp. Kryzys wieku średniego to może być niebezpieczny moment : )
4
Ciekawe ilu użytkowników tutaj, w wieku 15-25 lat, będzie kibicowało Barcy w 2042 roku. Już spotykałem takich zapalonych kibiców, którzy 10 lat później nie mieli bladego pojęcia o wynikach i kompletnie porzuciło swoją kibicowską pasję. Tym bardziej doceniam tych starszych użytkowników, pasjonatów Barcy, bo ich zainteresowanie jest zweryfikowane. A z młodymi jak to z młodymi, trzeba poczekać. Bo za młodu często potrafią wykłócać się do nieprzytomności o to czy o tamto, a potem niektórym zapał całkowicie mija.
3
@okiemtypera_lucaxx95 To nie kaszel, to śmiech.
7
Fajny wpis z forum Manchesteru. Leciało to mniej więcej tak, że 22 letni chłopak zadeklarował, że jest kibicem klubu od 2006 roku. (Rozumiem, że dużo rozumiał z piłki jako 6-latek, ale ok.) Uważa, że United z lat 2006-2009 to najlepsza drużyna w historii piłki nożnej. (Tu zastanawia mnie jak będąc w wieku 6-9 lat był w stanie dokonać takiej analizy, ale może wtedy był małym manchesterskim utalentowanym @pax-iątkiem, i wgryzał się w smaczki taktyczne)
A na deser Ronaldo jest dla tego 22-letniego kibica niezaprzeczalnie najlepszym piłkarzem w historii piłki.(też ciekawi mnie geneza tego stwierdzenia)
Do czego zmierzam? Weź później z takim dyskutuj rzeczowo, analitycznie, na argumenty z pominięciem indywidualnych sympatii. A takich fanatyków jest na pęczki
1
@Kgorecki2500 Popatrz znalazłem coś takiego, z artykułu majowego z tego roku:
"Chirurg z Indii, dr Narendra Kaushik planuje przeszczepić macicę
kobiecie
transseksualnej, która urodziła się jako mężczyzna. Teraz
zapragnęła mieć dziecko. To do tej pory pierwsza próba przeprowadzenia
operacji, która być może umożliwi mężczyznom zajście w ciążę."
Wszystko przed szczęśliwie na kochanym Kylianem. A kasa na zabiegi się znajdzie po podwyżce.
0
@Azi Jak nie wie, to czeka go terapia. Słuchaj, jakbym ja się dowiedział od swojej partnerki, że 3 lata wcześniej nosiła jaja w bokserkach, to czułbym się tak zgwałcony, że potrzebowałbym psychologa na bank. A i tak nie wiem czy bym z tego wyszedł
0
@maroon Teraz to nie rozgryzłem, czy to sarkazm, czy żart, czy ironia, czy na poważnie, czy przekąs, czy złośliwość. Za dużo użytkowników
0
@Azi No właśnie, może prasa ją rozpracowała, a on jeszcze nie wie? A może wręcz przeciwnie, kobieta, która nosiła męskie genitalia jara Kyliana - ot taki fetysz.
6
Co? Mbappe spotyka się z transpłciową modelką? No to jest ten hardcore, który wykracza poza moje możliwości poznawcze. Przyjmuję do wiadomości ale nigdy nie zrozumiem.
Bo jeśli Mbappe jara się żeńskim wyglądem partnerki, to podziwiam, że jest w stanie przyjąć do wiadomości transformację tej partnerki z mężczyzny.
"Ines Rau urodziła się w 1990 roku jako mężczyzna. W wieku 16 lat zdecydowała się na korektę płci, choć oficjalnie wyjawiła to światu dopiero w 2014 roku, mając 24 lata. Trzy lata później Rau pojawiła się na okładce męskiego "Playboya". Stała się pierwszą w historii transpłciową modelką na okładce tego czasopisma. W 2018 roku wydała własną autobiografię, w której dość szczegółowo opisała swoją transpłciowość."
"Francuz był niedawno widziany na jachcie w towarzystwie pewnej kobiety. Jak się
okazało, jest to jego nowa partnerka transpłciowa modelka Ines Rau. Według "Corierre dello Sport" para spotyka się od kilku miesięcy. W maju piłkarz i modelka byli razem widziani m.in. na festiwalu filmowym w Cannes. Ani Mbappe, ani Rau oficjalnie nie potwierdzili swojego związku."
Ma rozmach chłopaczyna ...
0
@arasz1819 Ja nie wiem czy sam nie wolałem ten Haaga przed zatrudnieniem bodajże jeszcze Koemana. Już nawet nie pamiętam, wiem, że miałem w głowie Nagelsmanna i Pochettino. I ci dwaj ostatni jakoś mnie jakością pracy w ostatnim sezonie nie powalili. Zresztą jak Xavi - w miarę poprawnie, bez szału, ale bez powodów do jakiejś krytyki.
W każdym razie, niech naszej legendzie się wiedzie jako trenerowi Barcy, ku naszej radości.
0
@Kidd Tym bardziej, że Xavi spokojnie wykonuje swoją pracę i w tym sezonie nie dostarcza powodów do zwątpienia. Choć 2 z 3 meczów wyglądały ciężko i brakowało pomysłów w ofensywie, a ostatni rywal był strasznie słaby.
Ja przewiduję, że do grudnia wyleci, ale chciałbym, żeby jakość gry z ostatniej kolejki powtórzyła się jeszcze 35 razy w lidze i 13 razy w LM.
Xavi jako postać przy linii bocznej naszego klubu bardzo mi pasuje. To swojak. Obym się rażąco pomylił.
1
Gdyby ktoś kibicujący Barcy powiedział "zazdroszczę United ten Haaga", to zgodzilibyście się z taką osobą, czy nie?
2
@Encore Tak jak napisał @Rust_Cohle poczekajmy do końca sezonu. Liverpool miał słaby początek, van Dijk popełniał błędy a Martinez na razie się adaptuje do ligi. Za kilka miesięcy będziemy mieli bardziej wiarygodną próbkę.
1
@Encore Uważam za niepoprawne językowo. A number of trophies, a nie amount. Trophies są policzalne.
Myślę, że taką opinię śmiało może poprzeć argumentami. Jak każdy trener miał słabsze sezony, ale Ancelotti kojarzy się z sukcesem. Wystarczy popatrzeć jakie kluby go zatrudniały.
2
Ostatnio w czasie 2 połowy meczu PSG, Messi dwa razy zadziałał w trybie petardy: raz gdy przejął piłkę i wypuścił Neya w pole karne, po czym był karny i gol, a drugi raz gdy urwał się obrońcom i zatrzymali go faulem przed polem karnym. Te 2 kapitalne momenty to było trochę smutne wspomnienie tego co kiedyś Messi robił od 1 do 90 minuty i to jeszcze dynamiczniej. Nie ma się co oszukiwać, wieku się nie oszuka, Leo to wciąż gość z elitarną techniką i genialnym przeglądem pola, ale na indywidualne slalomy między rywalami nie ma się co nastawiać. To już są tylko zrywy a dominuje spokojne zarządzanie grą i posyłanie wybitnych podań, oraz świetna klepka z kolegami, czasami zakończona strzałem. Jednak już teraz ewidentnie widać, że młodsi Neymar a zwłaszcza Mbappe mają inne możliwości biegowe.
0
@BorzyKrzys Co Krzysiu? Czy Ciebie przerasta prosta odpowiedź na proste pytanie? Zawsze agresywnie, zawsze zaczepnie, zawsze z negatywnym nastawieniem - ot cały Krzysiu. Ale na pytanie za licho nie odpowie.
0
@GeneralXavi Dzisiaj buduję sobie wyobrażenie, czytając opinie a nie wchodzę specjalnie dyskusję, ale czy nie wyobrażasz sobie lewicowca z szacunkiem do rodziny? Np. akceptuje te wszystkie alternatywne wersje, ale najbliższa jest mu tradycyjna rodzina?
1
@Janiama Maćku, w pełni się zgadzam. Super okieneczko nam wyszło, a gra w ostatnim meczu też była niczego sobie. Życzmy sobie, żebyś zebrał obszerną kolekcję nagranych meczów, a to wszystko zwieńczone mistrzostwem.
0
1) Załóżmy, że chciałbym przejść ze światopoglądowych pozycji centralnych na prawicowe. Jaki musiałbym mieć zestaw podstawowych poglądów by spełnić ten warunek w opinii użytkowników?
2) Załóżmy, że chciałbym przejść ze światopoglądowych pozycji centralnych na lewicowe. Jaki musiałbym mieć zestaw podstawowych poglądów by spełnić ten warunek w opinii użytkowników?
Niczego nie sugeruję, ciekawi mnie jak to widzicie swoimi oczami.
0
@bartekvisca Ja mieszkam w tych wykopkach. Jest rzeczywiście Poznań okrutnie rozkopany, nieustanny remont gdziekolwiek by się nie udać.
Niedawno słuchałem debat o tym czy komunikacja publiczna nie powinna być darmowa, albo tania po to by zachęcić ludzi do przesiadania się do niej z samochodów, dziś słyszę o kursach co 15 minut i podwyżkach cen. Paranoja. Ponosisz karę, za to, że nie zatruwasz miasta. Nie wiem dokąd to wszystko zmierza, ale jakiś czas temu to wszystko wyglądało lepiej.
Jakoś przed EURO 2012 te remonty się zaczęły i tak potem ciągnęły się w nieskończoność, aż do dzisiaj.
5
Jak wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, 58,7 proc. badanych nie wierzy w informacje przekazywane przez "Wiadomości" TVP. Aż 52,6 proc. z nich podkreśliło, że "zdecydowanie" nie ufa głównemu programowi informacyjnemu Telewizji Polskiej. Natomiast 31,4 proc. respondentów odpowiedziało, że wierzy w te informacje, z czego 17,4 proc. "zdecydowanie", a 14 proc. "raczej" wierzy
31,4% wierzy w te informacje.
No to mniej więcej co 3 Polak to ...
0
@MESSIah16 Tak, pogra 6 sezonów, zaaplikuje po 35 goli na sezon i przejdzie do Barcy
4
@masq Barca grała najnudniejszą piłkę w dziejach. Jak sobie porównam jak podekscytowany i pobudzony oglądałem mecz wczoraj, a jak wielokrotnie przysypiałem na Barcy Valverde, to dla mnie sprawa jest jasna.
2
Jutro rywalizację w USA open zaczyna Iga Świątek znana jako "gówniara z paletkom".
Wg mnie to chyba najsłabszy nr 1 jaki pamiętam, który tak długo byłby pierwszy na liście. Uważam konsekwentnie, że karierę zawdzięcza kryzysowi w kobiecym tenisie i brakowi indywidualności na wysokim poziomie.
16
Valverde szło tak pięknie w Barcelonie, tak idealnie, aż przyszedł wieczór w Rzymie, a potem na Anfield. Dobry fachowiec, a przede wszystkim zapamiętałem go jako faceta, który przegrywał wygrane rywalizacje.
0
@agaFCB Ty lepiej powiedz czy się zgodziłaś
4
@Przemek2323 Wspaniała promocja muzyki. Gust, talent, piękni wykonawcy - dziękujmy za nich TVP
0
Alpiniści - ludzie z pasją i nieznający strachu. Taki mały fragment z wyprawy zimowej na Sziszapngmę (8027m) z 2003 roku:
...powstały obozy I i II, aż wreszcie III na wysokości 7100 m. Powyżej jedynki ściana stawała się bardziej stroma. Lodowa półka, na której postawiono dwójkę, była tak wąska, że jedna trzecia namiotu wisiała nad przepaścią. Choć pozostałe 2/3 stały na solidnym podłożu, wspinacze nie mieli odwagi wypinać się z asekuracji, więc biwaki były właściwie wiszące. W trójce było równie niebezpiecznie, na dodatek temperatura spadała do minus 41 stopni.
...widok rzeczywiście okazał się wspaniały, jednak na otwartej przestrzeni, jaką mieli przed sobą, byli narażeni na uderzenia wiatrów prądu strumieniowego. Wciąż mieli do przejścia pięćset metrów przy wietrze osiągającym prędkość 150 km/hi temperaturze
-52 stopni Celsjusza.