Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
18
Najnowsze plotki głoszą, że Mbappe chce jeszcze dzisiaj zostać prezesem Barcelony
8
Cristiano w pojedynkę uratował United 6 miejsce w zeszłym sezonie, a teraz w osłabieniu, już bez CR-a można wracać do walki o top 4.
13
Nowy nabytek Barcy to Haaland. Ostatnia wypowiedź Norwega:
"Nie chcę rozdrabniać się w ogórkowej lidze, gdzie strzelenie hattricka jest trudne jak roztopienie masła w piecu hutniczym"
1
@P33ck Dzień dobry, miło pana spotkać
10
@mateusz1989VeB Z dedykacją dla Piechniczka - entliczka pentliczka
1
@JarekS Panie Jarosławie S, nie inaczej
2
Nie ma problemu z odejściem Auby. W środku zagrają Pedri, de Jong i Gavi a w razie potrzeby na napadzie postawimy Busquetsa. Będzie tak się ustawiał żeby ładować na pustaka, gdyż jak słyszałem jest to bardzo łatwa forma zdobywania goli wg niektórych.
5
@gumaz Sam znam takie osoby. Chłopak z potencjałem, bez problemów w nauce i nie może znaleźć ani liceum ani technikum. Dramat, szkoda mi młodego jak diabli
9
Dziś raport PiSu w sprawie reparacji wojennych, jakie należne są nam od Niemców. Szacuje się je na ok 850 mld dolarów.
Widzę to tak, że trzeba tę kasę wyegzekwować, a potem zainwestować w elektorat emerytalny: na piętnastki, szesnastki, siedemnastki, osiemnastki, dziewiętnastki, dwudziestki, dwudziestki piątki a nawet trzydziestki. Każde świadczenie powinno mieć wysokość średniej krajowej.
Inflacja wzrosłaby do 40%, stopy procentowe 15%, ale byłoby kasy jak lodu na dopłaty: na wyprawki, na opał, na wynajem, na żywność, na kredyty mieszkaniowe na tarcze takie i siakie.
Ile pinionżków do zagospodarowania by było. Niemcy - musicie. Jesteśmy krok od raju doskonałego.
1
@lucas/catalan Ciężko to sobie wyobrazić. Myślę, że byłby znacznie wolniejszy postęp naukowy, ponieważ nie byłoby parcia na stworzenie np. bomby nuklearnej. Nie byłoby takiej potrzeby. To nastąpiłoby ale znacznie później.
Rosja nie zajęłaby Europy Wschodniej, czyli teoretycznie rozwijalibyśmy się jako wolny kraj, bez ograniczeń. Gdybyśmy podlegali takiemu rozwojowi co kraje Europy Zachodniej, to stosunkowo szybko moglibyśmy stać się zamożnym krajem.
Bylibyśmy krajem niejednolitym etnicznie, z dużą mniejszością żydowską i ich biznesami. Nie wiadomo jak taka mocna pozycja biznesu żydowskiego wpłynęłaby na nas.
Nie byłoby panu Marschalla, nie wiem czy bez wojny Europa dałaby radę stworzyć impuls dla własnego rozwoju, Wtedy panowała ogromna bieda w Europie i wygrzebywaliśmy się z I wojny światowej.
Ciekawe też jaki byłby wpływ na USA? Czy też zainwestowaliby aż tyle kasy w militaria i rozwój technologiczny, i czy trwałaby zimna wojna. W końcu walka z komunizmem miałaby miejsce ale pewnie w nieco innej formie.
Tych możliwości i scenariuszy jest mnóstwo, ciekawe pytanie
2
Alba to będzie u nas biegał nawet z balkonikiem lub o kulach. Nieodspawalny
0
Astrologia, horoskopy, opisywanie naszych cech, skłonności w kontekście układu planet - często wyśmiewane przez ludzi racjonalnych. Sam za takiego się uważam, ale mam skłonność do myślenia, że coś może być na rzeczy.
Bo dlaczego nie, skoro wpływa na nas absolutnie wszystko. Zmiana pogody powoduje pogorszenie lub poprawienie nastroju, sprawia, że nie chcemy widzieć świata, albo jesteśmy w szampańskim nastroju. Wiatr halny ma wpływ na zwiększenie liczby samobójstw - to wpływy lokalne i namacalne. Podobnie naukowcy opisują możliwy wpływ Księżyca na nasz nastrój i jakość snu, na stężenie krwi a tym samym funkcjonowanie naszych organów.
A przecież planety w naszym Układzie Słonecznym mają ogromne oddziaływania grawitacyjne, dlaczego więc nie miałyby mieć wpływu na nasze funkcjonowanie, w zależności od wzajemnych ustawień. Nie jest to twarda wiedza, ale czy da się to tak całkowicie wykluczyć? Jesteśmy przecież istotami chemicznymi, składamy się z pierwiastków, jak wszystko w kosmosie i podlegamy tym samym procesom.
A jak Wy postrzegacie astrologię? Opis znaków zodiaku to totalna bzdura, czy opisy charakterologiczne się pokrywają z rzeczywistością?
8
Kupiłem 400 tys. zapalniczek na gaz. Gromadzę zapasy na zimę, a w razie czego będę spekulował i sprzedawał gaz za wielokrotnie większą cenę. Mam teraz w domu mały Orlen i rzucam rękawicę Obajtkowi
3
@FC1899Barca Nieprawda, czytałem o tej rzece na Onecie.
https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/wysycha-trzecia-najdluzsza-rzeka-na-swiecie/zs6wm9r,07640b54
1
@FC1899Barca Spokojnie, kosmici już nadlatują z kroplówką : )
7
Z cyklu "Dokopać leżącemu"
Dusan Vlahović popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego i zrobiło się 1:0. Serb zdobył bramkę ze stałego fragmentu gry w drugim meczu z rzędu. Tym samym strzelił w tym czasie więcej goli z wolnych, niż Cristiano Ronaldo w ciągu trzech lat w Turynie.
2
@Lionel_Messi10To były niezłe próby, ale bramkarz je wyciągał, albo niewiele brakowało. Pewnie jakieś kilka lat temu, Leo zamieniłby jednak coś na bramkę
9
Porównanie 2 nieporównywalnych graczy ze środowych meczów (whoscored):
Haaland - nota 8.55, 4 strzały, 3 gole, 0 asyst, 0 kluczowych podań, 0 dryblingów, 0 prostopadłych piłek, 0 precyzyjnych długich piłek, 9 podań
Messi- nota 8.67, 7 strzałów, 0 goli, 2 asysty, 4 kluczowe podania, 2 dryblingi, 3 prostopadłe piłki, 2 precyzyjne długie piłki, 66 podań
Noty podobne, a zupełnie inne 2 światy
23
Neymar zmieniony, Messi zmieniony, ale prezesa Mbappe nie śmie ściągnąć
7
Klasyfikacja strzelców Premier League wygląda nieziemsko w tym momencie
1. Haaland - 9 goli
.........
.........
.........
2. Mitrović - 5 goli
1
@Herato To były amatorskie wypowiedzi, większość ludzi nie rozumiała, że żeby strzelić do pustaka to trzeba się świetnie ustawić, zgubić obrońców itd. Gol to formalność, ale wszystko to co prowadzi do formalności znamionuje klasę.
Podobnie z Haalandem, gole to już łatwizna, ale tego co robi przed golem nie umie w piłce prawie nikt
3
@MesQueUnClub96 96, 69 - niby podobnie a jaka różnica
1
Den Bromowi dobrze idzie walka o uratowanie posady. Trochę żart, a trochę nie, bo na Bułgarskiej zastanawiali się poważnie co z tym holenderskim fantem zrobić.
Jednak o dziwo, a może i nie, gra Lecha po 2 miesiącach pracy tego trenera zaczęła się jakoś zazębiać - ewidentnie widać pierwsze jaskółki zorganizowanych poczynań Lecha.
Wcześniej nawet trudno było dopatrzeć się jakichkolwiek pozytywnych elementów, czy sygnałów rozwoju ekipy z Poznania. Ale może z tej mąki coś upiecze Brom
1
@arasz1819 Jak on to zrobił? Przecież ta norweska kłoda z tartaku kompletnie nie rokowała : )
0
@MESSI800 Nie
0
Co oni żrą w tej Francji? 5 meczów, 70 minuta i 4 czerwone kartki
2
@bartas97 Chciałbyś
3
@NaFazieHitman Głupoty każdy może sobie wymyślać. Podaj źródło
4
Tak wyobraziłem sobie chirurga, który działałby w trybie Glapińskiego z NBP.
Dzień dobry, wytniemy panu dwunastnicę, a może śledzionę. A może się zdarzyć, że część wątroby, chociaż i trzustki też bym nie wykluczył.
No a potem będzie już lepiej, tzn. może pan wyzdrowieje a może nie, ale jeśli tak, to za kilka dni, no może kilkanaście. No, w każdym razie za kilka miesięcy powinno być już dobrze, chyba, że nie będzie za dobrze.
Tak sobie wyjść i pier**lić dyrdymały bez ponoszenia odpowiedzialności za cokolwiek. Profesor się znalazł.
2
@8stoichkov8 Cześć, poproszę o oznaczanie mnie. Ja i tak potem wszystkie wpisy przeglądam, ale wolałbym być na bieżąco. Gratuluję znakomitego cyklu i bardzo ciekawego, różnorodnego wyboru