7

Muszę oddać LaRamblistom, że wykonują dla mnie i za mnie krecią robotę. Sam nie mam konta na żadnych fejsach, tłiterach czy insta i pewnie ręka by mi uschła gdybym miał się zalogować na tych diabelskich pomiotach.

A tutaj znajduję wszystko w jednym miejscu, syntetycznie zaprezentowane zebrane z tych social mediów i jeszcze z tematyki, która mnie interesuje. Dla mnie to bardzo wygodne rozwiązanie, ale też pokazuje, że jestem uzależniony od innych osób, które mnie wyręczają. To spora dogodność dla mnie.

Szacun dla Was

0

@Bogan W defensywie były 3 znamienne sytuacje (2 razy z lewej, raz z prawej strony), w których po wymanewrowaniu naszych zawodników przez rywali, cały blok obronny został zgubiony, pozostawiając gigantyczną wolną przestrzeń do ataku, wręcz autostradę.

Jeśli wymanewrujesz jednego obrońcę w ten sposób to już robi wrażenie, ale całą defensywę? To oznacza, że błąd tkwi w systemie i to idzie na konto trenera.

Z Gavim jest jednak tak, że to zaledwie 18-latek ale ze swoim potencjałem musi dostawać dużo minut. On daje charakter, waleczność i pazur i jest pracowity. Będzie się rozwijał - dla mnie to oczywiste, a my musimy się uzbroić w cierpliwość.
Jasne, że nie olśnił, ale czy do 65 minuty powiedziałbyś, że ktokolwiek grał na o wiele wyższym poziomie?
To i tak przyjemna świadomość, że jako młody gnojek, dźwiga temat i nie pęka. Przecież to nie jest tak, że jesteśmy załamani jego podejściem, tylko oczekujemy nieco więcej.

10

Nie mogę się nadziwić akcji Ansu na 3:1. Przecież tam w jednej akcji pokazał taki repertuar umiejętności jakby zebrać skile kilku zawodników na raz:

- najpierw po odbiciu piłki przez obrońcę, Ansu przeskanował murawę, i wiedział, że zagra do Pedriego zanim piłka do niego dotarła. Na dodatek uczynił to głową
- zanim piłka dotarła do Pedriego, Ansu zmienił pozycję na rejon właściwy napastnikom
- co więcej, swoim zachowaniem sugerował Pedriemu, że absolutnie domaga się piłki zwrotnej (a to już typowe zachowanie Messiego - ja mam pomysł na akcję, a wy się dostosujcie i tego nie spartolcie)
- po otrzymaniu podania (wbrew tej bzdurze, którą powiedział komentator, że Ansu mógł tę piłkę spokojnie opanować i szukać innego rozwiązania - to by zrobiło wielu napastników niższej klasy) po raz kolejny pokazał, że ma oczy dookoła głowy
i pod presją obrońców posłał wycyzelowane podanie do Lewego

Mówcie co chcecie, ale ta szybkość myślenia i czytanie gry w wieku 19 lat nie są normalne.

1

Obejrzałem sobie skrót meczu Crvena-Maccabi 2:2, po którym do LM awansowało Maccabi i jestem po raz kolejny przerażony przewrotnością piłki nożnej. W zeszłym sezonie Real kilkukrotnie wbrew przebiegowi dwumeczu, odprawiał kolejnych rywali, tymczasem Maccabi nie wypracowywało praktycznie żadnych klarownych sytuacji, a strzeliło 2 bramki. Jednocześnie Serbowie potrafili zagrać parę akcji gdzie piłka chodziła jak po sznureczku, po barcelońsku.

Przed 1 golem dla Hajfy, bramkarz rywali popisał się świetną interwencją, po czym po chwili przepuścił strzał w środek bramki, co było kryminałem.
Przy 2 golu piłka leciała do koszyczka bramkarza Crveny, ale niefortunna interwencja obrońcy zmieniał tor lotu piłki. I dramat gotowy!

A w ogóle mam jeszcze inne przemyślenie: my (czyli Lech) i Serbowie braliśmy udział w tych samych eliminacjach? Nie do wiary, to wyglądało jak dwa nie mające ze sobą nic wspólnego piłkarskie światy.

0

@Criss18Barca A propos Chin słyszałem, że ilość uzbrojenia i liczba jednostek nie idą w parze z możliwościami bojowymi. Sprzęt jest, ale ponoć z obsługą i zaprawą w boju są ogromne problemy. Niby kolos, ale nogi częściowo gliniane.
Już sam fakt, że podglądają Rosjan nie świadczy oo nich najlepiej. Tzn. że nie wyznaczają standardów jeśli chodzi o sztukę wojenną.

0

@Rajek99 Ja dałem Dembele notę o jeden niższą niż redakcja, okrutnie jałowy występ i byłbym całkiem nieusatysfakcjonowany, ale gol nieco mnie uspokoił.
Ja nie nabieram się tak chętnie na wiatr, który robi Ousmane. Chcę więcej konkretów.

1

@DJ6 Ja przy dokładnie tych samych notach, czyli 8, wystawionych Stegenowi, Lewemu i Ansu, tytuł zawodnika meczu przyznałem Stegenowi. Długo się wahałem jak ich uszeregować, ale poszło wg. takich kryteriów:

1) Stegen - utrzymał nas w meczu, czyli stworzył fundament pod przyszłą wygraną
2) Ansu - całkowicie odmienił dynamikę meczu i wpłynął w największym stopniu na jego przebieg w ostatnich, decydujących 30 min.
3) Robert - najrówniejszy na całym dystansie, bez słabych stron, nawet olśnił mnie przy 1 golu, ale tego blasku było minimalnie mniej niż u Stegena i Ansu

Oczywiście, jeśli ktoś widzi tę kolejność inaczej, jestem w stanie to zrozumieć

3

@kamyk_23 Ale jest pracowity, z potencjałem, pracuje w defensywie. Ja widzę to tak, że jak większości, nieco ciężko było mu się odnaleźć w tym chaosie barcelońskim jaki panował do 64 minuty.
Pamiętaj, że przed asystą Ansu, przytomnie przepuścił piłkę, którą aż prosiło się przyjąć. Więc można nawet mówić o małej rólce przy golu.

4

@Hubsao Ale dlaczego przeprosiła? Jeszcze niedługo dowiem się, że będzie musiała przeprosić za seks z partnerem. Przecież to niemoralne

3

Cholera, mam duży elektorat negatywny

3

@Rudolfrenifer Pani Redaktor lubi czasami nas podkarmić news foodem z podejrzanych jadłodajni.

24

Jesteśmy, mam nadzieję tymczasowo, klubem-memem. Nie inaczej

4

@Danny Gaucho Naprawdę Danny, czy nie uważasz, że podawanie tych nonamów poza 1 miejscem jest niestosowne?

6

@MatBac1991 Mądrego to aż miło poczytać

1

@Pawel13sz No ba, ma się rozumieć. Lewandowski? Przecież on nawet z grupy nie wyszedł. Weź przestań, ja jestem tylko jeden

1

@Pawel13sz Ja mam asysty na mistrzostwach świata, a nie te Brejny i Żerardy

2

@JohnnyBarca To kto ma lepszą średnią?

11

@michal26 Co Ty piszesz Michał? Depay? No miej litość nade mną.

0

@Rust_Cohle O ty gnoju. Teraz to i mi dosrałeś : )

Niestety masz rację, Barca na co dzień nie przyzwyczajona do akustyki w małym kurniku, mogła tego nie dosłyszeć : )

1

@Rust_Cohle Ale Ci dogadał z 16 miejscem, nie podjudzam Cię, ale prosi się o ripostę

0

@MSN1998 U mnie też na szczycie. Generalnie oglądam mało, niewiele seriali mnie przekonuje, stąd od nich stronię, ale BB to taki majstersztyk, a rola WW jest tak fenomenalnie poprowadzona, że wzbudza zachwyt.

Uwielbiam w tym serialu minimalizm 1 i 2 sezonu. Potem już serial ma więcej elementów "pod publiczkę" ale poziom jest niezmiennie legendarny.

0

@Criss18Barca A skąd bobasku takie emocje? Ciiiiiiiiiiiiiiiiii maluśki, wdech, wydech, wdech, wydech. Lepiej?

0

@Melvin Nie dziękuję, nie jestem hazardzistą choć Anglicy mawiają "put your money where your mouth is"

1

Mieć zdanie,w którym zwalnia się Xaviego gdy nie idzie jest łatwo. Zatem po wygranym 4:1 meczu, powtarzam swoją (nie znoszącą sprzeciwu) tezę:
do końca grudnia Xaviego w klubie nie będzie. Choć jeśli indywidualności będą maskowały jego braki taktyczne, to może i się rażąco pomylę.

9

Cudowne dziecko gruzińskiej piłki nożnej w Napoli - Khvicha Kvaratskhelia
Łapcie 2 gole bajecznego technicznie Gruzina (a to co zrobił z defensorem przy 2 golu to czyta poezja)


17

Bez Cristiano na murawie United stracił 1 gola, z Cristiano 0.

Mental Cristiano zamurował bramkę United.

1

Oglądam już 3 mecz Liverpoolu i naprawdę nie poznaję tego zespołu. Ich intensywność spadła chyba ze 2 poziomy. Dodatkowo kompletnie brakuje im polotu w ataku i w ogóle wyglądają jakoś tak nieswojo. Ciekawe czy to przejściowo, czy raczej zwiastun nadciągających kłopotów

1

@Kgorecki2500 Ulrich to Klopp, wysłał 2 nagie miecze łysemu Jagielle, który bezlitośnie Niemca tłucze.

1

Cristiano, ty lepiej czytaj rozmówki niemiecko -portugalskie i szykuj się do Borussii. W United nie jesteś potrzebny

0

United - Liverpool jak bitwa pod Grunwaldem, starcie potęg z przeszłości.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?