17

Drużyny w Europie pozbyły się szrotu i od razu wyniki poszybowały:

Bayern pozbył się Lewego i strzela 5 goli na mecz,
Leeds pozbył się Raphinhi i niedawny spadkowicz jest na miejscu gwarantującym LM

Szrot z wozu, koniom lżej

Factos

11

Tylko żeby nikt nie przekazał graczom Lecha, że są ostatnim zespołem na placu boju, bo nie dźwigną tego mentalnie

9

Katastrofa Rakowa, ta długa piłka była tak czytelna, tak długo leciała, że nie wiem jakim cudem można było dopuścić do gola.

Raków jak City z Realem, przez 150 minut rywalizacja pod kontrolą, a ostatnie dobre 30 minut Slavii plus sytuacja z dogrywki załatwiają sprawę.

1

@Bocheno1 Dobrze wyczuwasz. To klub z mojego miasta. Serce krwawi jak widzę co się dzieje po raz kolejny w moim klubie.

4

Jeszcze 2 bramki Dudeląż i żegnamy pana van den Pomyłkę z Holandii. Tak byłoby lepiej dla wszystkich, bo ja na tę jego gębę nie mogę już patrzeć.

1

Xavi musi intensywnie popracować nad taktyką, bo jeśli chłopaki będą popełniać takie błędy w ustawieniu defensywnym jak w meczu z RSSS, to Mane i spółka litości nie będą mieli. Bayern gra niesamowicie bezpośrednio a ich przejście z defensywy do ofensywy wygląda rakietowo.
Ale, z drugiej strony, są bardzo niepewni w defensywie. Nagelsmann, moim zdaniem, nie uczynił jeszcze z Bayernu zespołu kompletnego, pozbawionego wad.

1

Słuchajcie, a Lech gdzieś odpadł w eliminacjach, że go nie losowali?

2

Lukaku pogrąży Xaviego

4

Mam nadzieję, że w meczu Bayern-Barcelona Lewy znowu wygra 8:2

9

@Ojciec5tkidzieci Twoje zrównywanie partii z kłamcami pisowskimi jest szokujące. Jakbym z Twoich wpisów miał się dowiedzieć o rzeczywistości w Polsce, to miałbym fałszywy obraz.

Po Twoich wpisach niczego nieświadomy człowiek włączyłby "Wiadomości" na TVP, potem TVP INFO i byłby zszokowany jak bardzo pominąłeś "szczegóły".
Z wiadomości, które oglądałem przez 26 lat demokracji do 2015 (za PO, PiS (2005-2007), SLD i wcześniejszych partii) byłem względnie zadowolony. Normalny program informacyjny. Teraz mamy szambo - a Ty piszesz jakby i tej telewizji i tej całej patologicznej otoczki nie było. To jest materiał na wielotomowe dzieło o patologii i wynaturzeniach wśród polityków, którzy nie trzymają się absolutnie żadnych zasad.

Rozczarował mnie Twój wpis. Za dużo skupiasz się na jakichś tam Staśko (nawet nie wiem kto to), a nie widzisz spraw fundamentalnych. Przynajmniej nie rozumiem dlaczego tak konsekwentnie przymykasz oko, stawiając fałszywe znaki równości

13

@Prorokk Człowieku, jaki Ty jesteś zaczadzony. Brzmisz jakbyś wyszedł ze spotkania instruktażowego PiS, na którym podaje się przekaz dnia.

Jeśli dla Ciebie sposób traktowania prawa, parlamentaryzmu, procedur, samorządów i wielu innych reprezentowany przez PiS jest do przyjęcia, a takich jak Ty, jest 35%, to nie dziwię się, że żyjemy w takim grajdole bez zasad.

Pisowcy mają to do siebie, że im Kaczyński nalewa antyeuropejską i antydemoktatyczną propagandę przez lejek do, jak zakładam, pustych główek.

Wierz mi, że nie trzeba słuchać TVN-u i czytać Wyborczej, żeby wiedzieć, że obrady w sejmie o 4 rano nie są normalne, że Duda podpisujący wszystko na żądanie jest pacynką Kaczora, że komuch i obrońca pedofili w Trybunale to hańba dla Trybunału Konstytucyjnego, a niszczenie niewygodnych prawników nie przystoi państwu prawa. Poza tym potężną inflację wymyślił TVN czy spowodował ją PiS (9% bazowej inflacji, reszta czynniki z zewnątrz), wysokie stopy procentowe wymyślił TVN, czy nieudacznik Glapiński, powodując zapaść na rynku kredytów?
Zamiast gadać farmazony o TVN, wyjaśnij młodym dlaczego nie będzie ich stać na kredyt. Dlaczego obniża się kwalifikacje by upychać swoich znajomych na urzędy, których te nieuki nie moglyby objąć przy uczciwych zasadach?

To kilka przykładów, ale one są symbolem kompletnego upadku standardów państwa.

9

@Ojciec5tkidzieci Trzymałbym się raczej polityki, patostreamerzy mnie nie obchodzą i nie na nich nie głosujemy. Inna sprawa, czy kiedykolwiek możliwy będzie powrót do normalnej debaty, bo PiS tak zakłamał rzeczywistość, począwszy do "Polski w ruinie" czyli już 2015 roku, czyniąc z kłamstwa systemowe narzędzie i tresując lojalnie kłamiące z nimi bezrozumne małpki, że wątpię w możliwość dotarcia z rozumnym przekazem na masową skalę.

10

@endriuuu2 Problem jest w tym, że nikt nie broni Tuska jako wzoru cnót wszelakich.
Konkretnie Ty masz obsesję na jego punkcie, będąc zaczadzonym antytuskowcem. Typową cechą takich fanatyków i obsesyjnie myślących jednokierunkowo ludzi, jest to, że odwracają pojęcia, nazywając innych betonem,mimo, że sami mają głowę zabetonowaną swoja obsesją i jeszcze gęsto zbrojoną.

Tusk, podobnie jak wielu polityków przed nim, również z opcji mi dalekich, był przeciętny do bólu, ale nie był ani tak wspaniały jak chcą niektórzy, ani taki katastrofalny, jak Ty nieustannie bredzisz, przytaczając 3 afery na krzyż (teraz skandaliczne zachowania mamy co chwilę i tego szajsu nie idzie zliczyć), nawet podczepiając do Tuska na siłę.

Andrzejku, tkwisz po uszy w szambie. Mając do wyboru kogokolwiek z przeciętniaków, ale część z nich to ludzie, którym zależy, a mafią pustosząca ten kraj, konsekwentnie stajesz po stronie mafii.
I to wiele mówi jak bardzo nie rozumiesz czym są podstawy funkcjonowania państwa i elementarne standardy, na które pisiory szczają.

Dla mnie jesteś aparatczykiem. Za komuny z takimi uczciwi Polacy mieli do czynienia. Taki aparatczyk zawsze uzasadniał rzekomą całkowitą zgniłość Zachodu, jak Ty Tuska, a dla mafii rządzącej w imieniu Rosjan, zawsze był wyrozumiały i nigdy ich nie krytykował.

Z mojej perspektywy jesteś przypadkiem przegranym moralnie i etycznie -tacy jak Ty nie widzą żadnych odcieni

1

@Bocheno1 Na dupę dostaniesz, to ci się odechce. Mieszkanie przepiszę na sąsiadkę, jak się to nie zmieni.

6

@Borneo Tę bazę dalej należy rozbudowywać i odnawiać, remontować, ulepszać itd. I samorządom kapitalnie przydałaby się kasa z KPO, ale ten pseudorząd przecież okrada samorządy. Przecież zmniejszył ich dochody z PIT. Jednocześnie nie uzupełnia deficytu z kasy państwowej bo kasa idzie na łapówkę + dla swoich wyborców.
W radiu nieustannie słucham rozmów z kolejnymi prezydentami czy przedstawicielami miast, którzy mówią o dziurach w wyniku obniżenia PITu. Poza tym populiści obciążają samorządy podwyżkami na różne sektory, nie dosypując kasy, pomimo, że mają taki obowiązek

33

@Kusco15 Tak, zawsze to powtarzam. Ogólną zasadą jest to, że każda partia będzie miała za uszami. Trafi się kłamstwo, trafi się afera, trafi się nepotyzm, trafią się błędne decyzje - ale każda z tych partii do 2015 roku całkiem nieźle trzymała się pewnych naczelnych zasad: szanowała parlamentaryzm, konstytucję, urzędy, instytucje, dbała o poziom TVP. Ba, nawet niepisane zasady obowiązywały, bo wiadomo było, że kultura polityczna była na określonym poziomie.

Teraz nie mamy przy władzy partii, tylko wygłodniałych dzikusów, którzy przypominają wygłodniałe warchlaki niezdolne do pohamowania żądzy żarcia.
Nasrali na parlamentaryzm, sprostytuowali konstytucję, sprywatyzowali bądź zlikwidowali instytucje, tworząc nowe, po to by obsadzać rodzinami i znajomymi, wypisali się z Unii, zeszmacili TVP. Każde działanie obudowali wielopoziomowymi
kłamstwami. Nawet kampania do parlamentu 2015 była oparta o wielkie kłamstwo "Polska w ruinie"

Ja nie mówię nawet o braku kompetencji i nieudolności, co skutkuje wyróżniającą się negatywnie inflacją w połączeniu z koszmarnie wysokimi stopami procentowymi, i kwartalnym najniższym wynikiem wzrostu (de facto spadku) w UE.
Obrzydliwe wstecznictwo, obrzydliwa swojskość w stylu disco polo, kultura nieoczytanych wieśniaków schlebiających pospolitej zabawie. Hodowla wiernych pacanów, bezrefleksyjnych pożeraczy datków, dotacji i zasiłków.

Koszmar. Powtórzę po raz n-ty, są dwie zakały w UE: Polacy i Węgrzy.

1

@Bocheno1 Ty złośliwcu, zajęć nie masz od rana? Marsz do pracy.

1

@TheNekro94 Nie, ja nie czytam mangi. Ten fenomen co prawda mi wyjaśniała młodsza o ponad 30 lat nastolatka, ale moja wiedza na ten temat jest szczątkowa.

0

Pamiętajmy, to jest tylko mecz towarzyski

3

@Kondziubarca W sumie za chwilę zaczyna się lato 2023

15

Ciekawostka: Robert Lewandowski już od 22 minut nie strzelił w lidze gola.

0

@FCBparasiempre No nie mów mi, że nie zauważyłeś w tym komentarzu przymrużenia oka?

4

Po tym jak w ostatnich 2 kolejkach ligowych, Pep i Xavi gubili w lidze punkty, dzisiejszy mecz to dla nich walka o posadę. Niestety, przygrywający kończy przygodę ze swoim zespołem.

0

Finlandia vs UK (Estetycznie jak Barca vs Real)


2

@Barca1922 Leo od wielu sezonów nie wygląda na takiego, który obsesyjnie ściga się z Ronaldo. Gdyby tak było, nalegałby na wykańczanie akcji a nie ich kreowanie.

0

Naprawiłem już Facebooka, po prostu nie ten kabel włożyłem do gniazdka rano.

5

@juliacicha No to na wszelki wypadek powiem po raz ostatni:

Dzień dobry Pani Redaktor!

I powodzenia na nowej ścieżce życia, dużo zdrowia, energii, powodów do uśmiechu, satysfakcji z życia prywatnego i zawodowego.

Cześć

2

@GeneralXavi Czytałem dziś artykuł o bezdechu sennym i jednym z objawów jest to, że się wybudzasz w nocy. Generalnie ten bezdech wynika ze zwiotczenia jakichś mięśni i może zwiastować przyszłe kłopoty. Była też mowa o zmęczeniu za dnia jako skutek.

Ale może masz jakiś słabszy okres.

Inną rzeczą mogłoby być powikłanie pocovidowe, nawet jeśli świadomie nie przechodziłeś go. Covid uderza w neurologię, a a problemy ze snem są nierzadkim powikłaniem. Dotyczy to 3 osób z mojego kręgu dalszych znajomych.
Jeden z kolegów np. idzie spać o 11, budzi się po godzinie i bez tabletki nie zaśnie. Też skarżył się na zmęczenie w dzień, jako skutek.

Zobacz czy się sytuacja zmieni, a jeśli nie to zacznij działać i skonsultuj to z lekarzem

0

@Zoker Pewnie masz rację, sam widzę u brata, że razem z paczką z technikum (a chodził tam 25 lat temu) utworzyli grupę, chyba na messengerze i coś tam sobie wysyłają. Nie mówię, że social media nie mają zastosowania, ale generalnie widzę tam ogromny przerost formy and treścią, a poza tym wielu ludzi zmienia przez nie swój styl życia: zamiast mieć swoje życie, żyją tym co im podrzuci dane medium.

1

@7black4 Wiesz, że Twoja przenośnia jest bliska prawdy. Bliska, ponieważ gdyby ludzie nie wklejali tych newsów z social mediów, to pewnie bym ich w ogóle nie czytał. Często to jednak zaśmiecanie czasu, ale jest w tym trochę ciekawostek, a nie jeden news czy filmik był bardzo ciekawy. Słowem nie jest to niezbędne, ale nie przeszkadza.

@HarveySpecter Ja o sobie mówię old-schoolowy. Lubię technologię, naukę i doceniam postęp, ale jednocześnie widzę ile rzeczy mających rzekomo ułatwiać czy wzbogacać życie, jest uszczęśliwianiem na siłę

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?