26

Jutro po meczu Barcy ok. północy będzie albo tak (albo tak):

Laporta to amator (profesjonalista), zatrudnia po znajomości trenerów (ma oko do talentów trenerskich) z Arabii (nawet w Arabii) i ten wuefista Xavi (i ten wizjoner Xavi) zaraz załatwi nam sezon (będzie postrachem La Ligi), zrobi Realowi autostradę po mistrzostwo (wybije zęby Realowi) a kolejny sezon wyrzucimy do śmietnika (i wrócimy na należne nam miejsce) mimo świetnego składu (mimo składu z łapanki).

0

@FCBurnley Trawa nie jest czerwona. Wiesz, tego też nie umiałbym udowodnić. Patrzysz i widzisz. I nie mówisz bzdur, że jest inaczej.

Konserwatyzm to niechęć do zmian. Skoro podejmujesz się badań naukowych, to na celu masz wprowadzenie zmiany lub jej odkrycie. A już to samo w sobie jest wbrew konserwatyzmowi. Nauka to postęp, czyli jedno z przeciwieństw zmiany i niechęci do niej.

0

0

@Melvin Uparty za wszelka cenę. Kompletny brak elastyczności. Widzę, że zaczyna się zabawa słowami i ich wypaczanie.

Oczywiście, gdy ktoś ma niechęć do parad, tak jak Ty, to nie oznacza, ze się im sprzeciwia.

A jednak Ty masz niechęć do parad i ich nie tolerujesz. Skoro wyrażasz wobec czegoś niechęć, to szansa, że się tym zajmiesz albo zaakceptujesz jest nikła.
Praktyka - ale oczywiście możesz odrzucać rzeczywistość do upadłego.

Albo wykażesz elementarną uczciwość, albo nie. Ja już jaśniej nie napiszę.

1

@Melvin https://sjp.pwn.pl/sjp/konserwatyzm;2564378.html

Ty w kółko wałkujesz 2 definicję i stąd ujęcie propagandowe, a ja nieustannie Ci wyjaśniam zjawiska w oparciu o pierwszą. I nijak nie chcesz przyjąć do wiadomości, że konserwatyzm ma szersze konotacje niż ideologia społeczno-polityczna

Słowem, mówisz o definicjach, a sam ich nie znasz

2

@Szreko Ja nie muszę się przyglądać, taki wizualny koszar sam przykuwa uwagę

0

@Recha_0684 Ja dla odmiany nie całkiem, stąd raczej pesymizm. Jak widzisz ja daję mu czas właśnie do MŚ i wyrokuję, przewiduję. Tylko wyrażam sceptycyzm, a nie odbieram prawo do popracowania. Przecież wewnętrznie kibicuję, żeby Xavi zrobił z nas monstrum do lania innych, ale w to nie wierzę.

3

@marcin62 Zadziwia mnie to, że wielu naprawdę facetów z krwi i kości wybiera ten różowy koszmar. Nie zrozumiem tego, to jakbym zobaczył 120-kilogramowego mięśniaka, który objawiłby mi, że tańczy balet i właśnie zakłada baletki. Mam problem ze zrozumieniem tego zjawiska

0

@Kitek1640 Sprowadzając sprawę do esencji masz rację, ale ten róż jest taki obrzydliwy na facecie

0

@supraomnes1 Tanie psychologizowanie. Świetnie się ze sobą czuję, a tego różowego gówna nigdy bym nie założył. Jakiś metroseksualny szajs

0

@LS Problem w tym, że wielu naprawdę alfasamców w coś takiego jest w stanie się wsadzić

1

@Melvin Błędnie konserwatyzm przypsujesz tylko do jednego aspektu światopoglądu. Uprawiasz tym samym propagandę.
Przecież można odwrócić spojrzenie: jak taki postępowy naukowiec, może trzymać się konserwatywnego poglądu dotyczącego np. aborcji.

Dlaczego rościsz sobie prawo do decydowania, że akurat ten a nie tamten aspekt decyduje o tym czy człowiek jest konserwatywny? To prowadzi do niejasności i podatności na propagandę i wpadłeś w tę pułapkę.

Powtarzam, człowiek może być i konserwatywny i postępowy jednocześnie i to się nie wyklucza, ponieważ dotyczy różnych płaszczyzn.

1

@Melvin Zawsze mnie rozśmiesza, że o nachalnej propagandzie piszą ludzie, którzy w życiu najczęściej nie widzieli geja na oczy, albo nie mają z nim nic wspólnego. Nachalna jest wtedy gdy szukasz na siłę tematu, gdy prawica eksponuje pewne zachowania (jakby hetero byli ucieleśnieniem cnót - pewnie w więzieniach siedzą sami wstrętni geje).

Sam fakt, że odmawiasz im prawa do marszów bardzo negatywnie Cię opisuje - jako antydemokratę. Nie podoba Ci się, to nie idź.

Ale zakazywanie bo masz uprzedzenie jest dopuszczalne, a wręcz skandaliczne.

Pamiętaj, że normy i zasady nie są dane raz na zawsze, one się zmieniają. I nie zatrzymasz tego, bo pewne procesy raz uruchomione zamieniają się w lawinę

1

@pax Super jest Twój wpis. Właśnie to próbuję tłumaczyć, na swoim przykładzie: niby postępowy ale domieszka konserwy się znajdzie. Ty u kolegi wykazałeś coś odwrotnego. Zabawne, ale ludzie zupełnie nie mają świadomości, że to co teraz jest rzekomo konserwatywne, kiedyś było postępowe.

To mi przypomina debatę na temat naturalnych owoców i warzyw, gdzie punktuje się genetyczne wymysły z laboratorium. Podczas gdy te "naturalne" płody powstawały na drodze licznych krzyżówek, w sposób odległy od naturalnego

2

@Melvin Sam sobie odpowiedziałeś, ale pewnie nawet o tym nie wiesz.

Ten lekarz jest konserwatywny światopoglądowo, ale może być progresywny naukowo. A to oznacza, że jest tylko częściowo konserwatywny. W jednych aspektach jest w innych nie jest.

Już w jednym z wpisów zaznaczyłem, że jestem raczej liberalny i postępowy, ale w pewnych kwestiach łapię się na elementach konserwatywnych. To nie jest zero-jedynkowe.

0

@Atlas Konserwatyzm jest antynaukowy gdyż odrzuca inne możliwości od tych zastanych. Jeśli twierdzisz, że są 2 płcie i odrzucasz rozważanie czy tak jest na pewno, to jest to konserwatyzm. Progresywność oznacza otwartość na przeanalizowanie tematu i dopiero ferowanie wyroków.

Niby tak niewiele, a jednak tak dużo. Przynajmniej dla niektórych

6

Różowe koszule noszone przez facetów to "gejowska" moda, czy wybór do przyjęcia?
Muszę przyznać, że nic nie przekonałoby mnie by założyć coś tak koszmarnie niemęskiego na siebie. Zawsze na facetów noszących różową koszulę patrzę podejrzliwie. Nawet dziwnie różowawe stroje Barcy w niektórych meczach wyjazdowych budziły u mnie niesmak.

0

@Recha_0684 Od listopada 2021 zagraliśmy 1 mecz? O kurczę, to co to były za pozostałem mecze? Barca B?

1

@pioz123 Ja nie odbieram mu prawa do budowania drużyny i tym bardziej nie odbieram czasu na ułożenie elementów układanki. Po prostu wyrażam sceptycyzm, dodam, że ja z natury jestem nieco pesymistą i malkontentem.
I to co jedni biorą jako element optymistyczny, czyli kilka meczów, które pokazały, że Xavi ma wizję, ja uważam, że były bardziej incydentem.

Nie mam przekonania co do systematyczności tego trenera, a by być dobrym trenerem, to pomysł należy realizować przez wiele miesięcy. I tego nie widzę, ale oby wyszło na Twoje

0

@Survier Ja też nie narzucam, choć mam wyraziste zdanie. I mimo, że bronię prawa do np. parad równości, sam nie wziąłbym w niej udziału.

2

@Melvin Pudło, łatwo odbić tę piłeczkę.

A czy to, że dzieci będą wychowywane w rodzinie mama+tata, oznacza, że wszystkie one będą szczęśliwe? Nie, co więcej, wiemy, że wiele dzieci w tradycyjnej rodzinie jest nieszczęśliwych, z tych domów ucieka, popełnia samobójstwa, odbiera fatalnie wychowanie.

Także uważaj z tym negatywnym kategoryzowaniem

1

@Melvin Podchodzisz bardzo emocjonalnie. Oczywiście, że jeśli będziesz trzymał się tradycji, to nie dokonasz odkryć naukowych.

Wyobraź sobie, że odrzucasz ideę, że ziemia może być inna niż płaska. Bo trzymasz się kurczowo tego co wiadomo: ziemia musi być płaska, żeby nie spać.
Jako naukowiec, musisz obalać stare mity i przekonania, a to jest antykonserwatywne. Czyli trzeba odrzucić "stare"

Kwestie płci, niebinarności to kolejny przykład, że sprawy skomplikowane, nieoczywiste przerażają konserwatystów i uciekają do swojej kryjówki, udając, że świat, którego nie rozumieją nie istnieje. Następuje wyparcie do tego stopnia, że się rzeczywistość neguje, albo ją atakuje.

A to, że wolisz konserwatyzm to nic złego. Nie każdy musi czuć się dobrze w tych wszystkich niestandardowych i nowych zjawiskach.

4

@Survier Bardzo przyjemy wpis.
A wyobraź sobie swój wpis, w wersji zmodyfikowanej.

Dla mnie Anity, nie ma nic wspanialszego, niż rodzina i wspólne spędzanie czasu.
Powrót
z pracy do domu do kobiety, którą kocham, wspólne wyjścia na spacery z naszymi dwoma córkami, na rower, wyjazdy w góry, w niedzielę pójście do kościoła. Czy wedle dzisiejszych
standardów jest to konserwatyzm?

Czy fakt, że są to dwie mamy (element liberalny), a jednocześnie mamy rodzinę (element konserwatywny), nie zaburza Ci tej sielanki?

Czy to jest dla Ciebie akceptowalne? Czy rodzina musi być na wskroś konserwatywna (tata+mama)?

Przypominam, premierka Finlandii (36 lat) ma dwie mamy i jest obecnie w związku z facetem, co oznacza, że wychowywanie przez rodziców jednopłciowych nie "wypacza" jak wielu konserwatystów chciałoby myśleć.

1

@Ojciec5tkidzieci Absolutnie się zgadzam, ten przykład z dziećmi i językiem to piękna ilustracja jak fatalnie można rozumieć postępowość. Tych pułapek niesionych przez nieograniczony liberalizm jest o wiele więcej, oczywiście,

2

@pioz123 Mamy próbkę od listopada. Przez ten czas Xavi miał jeden fantastyczny miesiąc, a potem popadł w szarzyznę. I o ile przez pierwsze 2-3 miesiące pokazywał innowacyjność, pomysłowość, nieszablonowość, nawet z okrojonym składem, to potem drużyna sczezła.

Nieustannie martwi mnie słaba wymiana piłki przez pomocników i między pomocnikami i innymi formacjami. Jest to aspekt bardzo niedopracowany a dla mnie kluczowy.

5

@Kgorecki2500 Nie tylko Ty, nikomu nie odmawiam prawa do konserwatyzmu. Ba nawet sam mam w sobie elementy konserwatywne, zatem powyższy opis w pewnym stopniu cechuje mnie.
Wziąłem pod uwagę pewne swoje aspekty konserwatywne i mój opis z głównego wpisu dobrze je charakteryzuje.

0

@endriuuu2 Andrzej, rozwaliłeś system tym filmikiem. Kapitalny!

10

Patrząc uczciwie:

konserwatyzm jest nudny, powściągliwy, ograniczający, smutny, wsteczny, antyprogresywny, antynaukowy, hamulcowy, ponury, pompatyczny, hasłowy, moralizatorski

Ale część ludzi wybiera tę ścieżkę i ciekawią mnie ich motywacje. A może konserwatyści się nie zgadzają i mogą z łatwością stworzyć listę innych przymiotników, pozytywnych, które im się z konserwatyzmem kojarzą?

1

@Nieznajomy Wypominanie 1 punktu Guardioli w tych meczach jest nie na miejscu, ponieważ wiemy jak wyglądały kolejne mecze w sezonie, a potem kolejna dekada Pepa a nawet dłużej.

Takie podejście powoduje, że możesz w sposób absolutnie nieuprawniony znaleźć 100 trenerów, którzy w 2 pierwszych meczach zdobyli 1 punkt, a potem żaden z nich nie zrobił kariery nawet w przybliżeniu tak udanej Pepa.

Zatem jakkolwiek rozumiem Twoje intencje, porównanie do Pepa będzie zawsze odklejone od rzeczywistości, która może się zmaterializować. Takie porównanie może mieć zastosowanie w przypadku jednego czy dwóch trenerów na świecie.

2

@Bogan Problem w tym, że tego DNA Barcy w taktyce Xaviego jest niewiele. Tzn. teoretycznie forsuje mniej rozgrywania w strefie środkowej na rzecz przyspieszenia gry skrzydłami, i bezpośrednich rozwiązań, ale wg mnie wychodzi to schematycznie i przewidywalnie do rywali. Brak błyskotliwych wymian pomocników raził na wiosnę, teraz widziałem kontynuację, a bez wykorzystania atutów pomocników (a przecież są niezwykle utalentowani) jak możemy mówić o nieszablonowych zagraniach rozpruwających defensywę rywali?
Xavi dużo mówi o kontroli piłki i posiadania, ale ja tego nie widzę. Niech wreszcie Barca zmaterializuje jego zapowiedzi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?