Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Po jednej stronie Gerrard, po drugiej Lampard - dwie legendy jednego klubu naprzeciw siebie
4
@barejant Kompletnie się nie zgadzam. Jakimś dziwnym trafem nagrodę wygrywają zawsze jednostki wybitne, a ewentualne podważanie ich nie zmienia faktu, że grali wyjątkowo dobre sezony.
Benzemę dyskredytujesz w sposób absurdalny. Więc jeśli to ludzie o Twoim pojęciu o piłce mieliby decydować o "obiektywnych" wynikach Złotej Piłki, to zdecydowanie lepsza jest obecna formuła. Wg niej Benzema był najlepszy, bo taki rzeczywiście był.
Gdzie jest Benzema, a gdzie Ronaldo bez Benzemy to wszyscy doskonale widzimy.
3
@Barca1992 No Maciej jest z tego pokolenia co ustawiało mecze. Psipadek? : )
4
@Janiama Ale ja składam reklamację na "zwycięzcą został"
2
Z zespołów, które dziś przykują moją uwagę:
16:00 Arsenal-Leicester - Arteta i spółka od lupą, ponieważ mogą zacząć sezon od 2 wygranej z rzędu, co znaczyłoby start bez poślizgu (rok temu 3 porażki z rzędu na starcie) i poważne włączenie się do rywalizacji o top 4.
16.00 City - Bournemouth - nie da się ukryć, że Haaland w Manchesterze to niezwykle ekscytujący zawodnik. City bez niego było najzwyczajniej nudne w swojej regularności, ale Norweg jest tym pikantnym składnikiem, dla którego chce się oglądać mecze
18.30 Brentford -United - ciekawi reakcja ten Haaga na nokaut z pierwszej kolejki. Ewentualna strata punktów, oraz perspektywa starcia z Liverpoolem w następnej kolejce, mogłyby oznaczać dramatyczne wejście United w sezon.
21.00 PSG-Montpelier - wiadomo, że magnesem jest współpraca naszych znajomków czyli Messiego i Neymar.
21.00 - Barcelona - Rayo - hit czy kit? Xavi gra swój pierwszy mecz o dużym ciężarze gatunkowym. W zeszłym sezonie mógł ale nie musiał - miał mnóstwo wymówek, teraz musi, a wymówek nie ma. Nasz trener pierwszy raz w karierze zmierzy się z przytłaczającą presją kibiców i koniecznością wygrywania.
Nasze oczy skierujemy na nowe nabytki z Lewym na czele. Prawdziwa truskawka na torcie dzisiejszych spotkań.
3
Żeby ten darmozjad Umtiti tak uprzykrzał życie napastnikom rywali jak uprzykrza Barcy i jej kibicom.
1
@Vebrol Piłka nożna to nie tylko gole, statystycznie Messi golem lub asystą brał częściej udział przy golu, nie mówiąc o samym roku 2022, gdzie Leo zostawił CR7 w tyle.
9
@FC1899Barca Ronaldo miał udział przy golu co 119 minut, Messi co 115. Poza tym Messi robi dla zespołu znacznie więcej rzeczy na murawie. Nigdzie, jakkolwiek patrząc CR7 nie wygląda lepiej od Messiego. Dla mnie nie do wytłumaczenia.
24
Zawsze przy rozstrzyganiu Złotych Piłek, czy nominacjach miałem przekonanie, że częścią miejsca CR7 był lepszy PR niż Messiego. Nawet patrząc na tych zawodników w stylu flashscorowych ignorantów naliczyłem takie staty w roku kalendarzowym 2022:
Messi - 13 goli/13asyst
Ronaldo 11 goli/1 asysta
To jak rozumieć Messiego poza, a CR7 w top 30 nominacji do Złotej Gały? Może ktoś mi to wytłumaczy.
1
@7black4 Ja specjalnie w nich się nie orientuję, ale to raczej pozyskanie kasy za wyprzedanie części pewnych praw klubu, po to by ją wydać na rozwiązanie bieżących problemów finansowych. W założeniu, zainwestowanie tej kasy w rozsądne transfery ma pomóc rozpędzić Barcelonę, także marketingowo. Wyniki i ekscytujące występy Barcy mogą zapełnić trybuny, napędzić zainteresowanie klubem, zwiększyć potencjalne wpływy z kontraktów reklamowych, pamiątek itp. itd. To coś jak zastrzyk przywracający krążenie
4
To może od dzisiaj w logo klubu powinna być dźwignia lub dźwig? W końcu dzięki dźwigniom Barca funkcjonuje, a w najbliższej dekadzie będzie się dźwigać spod ciężaru zadłużenia.
0
@smieszek Aha. Pijaczek dalej obwinia rzeczywistość - to jest właśnie ta mentalność, zawsze trzeba znaleźć swojego Tuska, bo przecież wiadomo, że winy nie należy szukać u siebie.
2
Marudzenie Barcy i jej kibiców na rejestrację i Tebasa można potraktować jak narzekania pijaka, że świat jest trzeźwy. Jedynym winnym całej sytuacji jest Barca i nie ma się co rozwodzić.
19
Ten szokujący kontrast: spokój w Madrycie i burdel na kółkach w Barcelonie. A różnica stąd, że w Madrycie przez lata klub miał u steru prezesa, a Barca clowna.
0
@Marcelinho99 Fur Barcelona
1
Wiele lat temu w liceum, na polskim musiałem przerabiać Wielką Improwizację z Dziadów. Nie sądziłem, że jeszcze ten temat do mnie wróci w wersji futbolowej.
W każdym razie tu i tu skojarzenia niekorzystne
0
Uff, Lech nie będzie skrobał dna od spodu.
5
Laramblobanofobia - jest to schorzenie polegające na niemożności napisania posta na La Rambli z obawy przed zbanowaniem.
Objawy towarzyszące tej dolegliwości to: napięcie mięśniowe, szczękościsk, przyspieszony puls, duszność, kołatanie serca.
Leczenie nie jest finansowane przez NFZ
5
@tomek8756 Doskonali dziennikarze muszą pracować w doskonałych warunkach.
4
Idę spać, nastawiam budzenie na 20:55 w sobotę.
1
@tomek8756 Równouprawnienie wybiórcze, tak często wyglądają rewolucjoniści
0
Ciekawe czy w sobotę o godzinie 21 będzie wielkie zdziwienie składem Barcy czy nie będzie? Naprawdę człowiek już od kilku lat przyzwyczaja się powoli, że w tym klubie nic nie odbywa się normalnie.
Barca jako wzór patologi w świecie piłki nożnej - tego nigdy w życiu się nie spodziewałem.
1
Kilka dni dni temu z kolegą Sasinem siedzieliśmy sobie nad Odrą popijając wódeczkę i mówiłem mu kilka razy żeby nie sikał do rzeki ...
1
Komentarz usunięty
7
Ciężkie czasy, Barca cieszy się z jednostkowej wygranej na Realem, a tymczasem Real zgarnia trofeum za trofeum. Kilka lat temu w życiu bym nie powiedział, że Real seryjnie zwycięski jest możliwy. Jeszcze za Valverde w Barcy trio Benz-Modrić-Kross miało być zgraną kartą i traciło w lidze 15 punktów do Barcy jesienią.
Teoretycznie granie tymi zawodnikami równego sezonu było niemożliwe. Ale kto mógł przewidzieć, że Beznzema w wieku 34 lat osiągnie formę jakiej świat u niego nie widział, Courtois sprawi, że rywale mają wrażenie, że w defensywie gra 8 obrońców, a przy tym Real regularnie przez 20 minut dobrej gry ofensywnej strzela więcej niż rywale przez 70. Koszmarna wyrachowana maszynka do wygrywania. Oby nastąpił koniec w tym sezonie.
Mnie pociesza myśl, że Ancelotti to nie jest trener, który zalicza znakomite 2 sezony z rzędu, więc mam nadzieję, że ta przygoda skończy się tak jak za jego pierwszego pobytu w Madrycie.
9
Benzema kolejne trofeum do kolekcji przed zgarnięciem absolutnie zasłużonej przez niego Złotej Piłki. Faworyt do Złotej Gały jest bezdyskusyjny i praktycznie nie ma drugiego gracza, którego można by wskazać jako rywala Karima.
3
@P33ck Zdecydowanie Twój wpis najbardziej do mnie trafia. Ciekawe ile z tych osób, które ignorują Pele, widziało jego mecze na starych filmach choćby na YT? Są tam pełne mecze, i z nich jednoznacznie wynika, że Pele był FENOMENALNY.
Zresztą nie przypadkiem jest, że ktokolwiek z pokolenia, które wtedy go obserwowało, mówi o nim jak bogu futbolu. Co więcej na niektórych forach Pele stawia się ponad Messim czy Maradoną i to niekoniecznie brazylijskich.
Ja uważam, że trzeba gdzieś znaleźć złoty środek. Maradona był geniuszem, a jedyne co przemawia na jego niekorzyść, to fakt, że tych wybitnych sezonów nie miał zbyt wiele. Pele trzeba oddać co cesarskie, Był wybitny, ale co my wiemy de facto o grze Pele poza MŚ? 14 meczów na MŚ to trochę mała próbka.
A Messi to Messi. Wiemy, że gdzie nie grał, tam zespół trafiał do finałów. Poza tym wiemy, że jest najlepszym dryblerem, asystentem ostatnich 15 lat. Goli więcej strzelił CR7, ale pewnie goli z akcji więcej ma Leo. Poza tym Leo ma więcej goli na mecz. Gracz historycznie najbardziej kompletny ofensywnie i to w czasach gdzie poziom taktyczny zespołów jest niebotyczny.
10
Rozumiem wszystko, ale za chwile się dowiem, że Lewandowski jest świetnym papieżem.
Z tymi asystami w Bundeslidze w Bayernie Lewy nie wyglądał szczególnie, choć nie wykluczam, że w systemach Barcy odkryje w sobie talent do playmakingu.
4
@mcsarna Nie wiem czy analizowałeś skład Barcy ale on sprawia, że dla Barcy nie powinno być trudnych zadań.
No może trochę przesadziłem, ale my naprawdę ofensywnie wyglądamy tak (przynajmniej na papierze) fantastycznie, że to rywalom powinny uginać się nogi.
7
Laporta nie wahał się pozbywać wielkich gwiazd, to dlaczego miałby się wahać sięgać po metody wywierania presji z pogranicza prawa. Obecnie Barca działa wg maksymy: dajcie człowieka a paragraf się znajdzie. Nie wiem jak to wygląda między Laportą a de Jongiem na miejscu, ale z punktu widzenia kibica w Polsce Lapcio krzyczy do Holendrra jedno wielkie "wypierd...j". Głośniej się nie da.
Estetycznie wygląda to fatalnie