0

Uff, Lech nie będzie skrobał dna od spodu.

5

Laramblobanofobia - jest to schorzenie polegające na niemożności napisania posta na La Rambli z obawy przed zbanowaniem.
Objawy towarzyszące tej dolegliwości to: napięcie mięśniowe, szczękościsk, przyspieszony puls, duszność, kołatanie serca.

Leczenie nie jest finansowane przez NFZ

5

@tomek8756 Doskonali dziennikarze muszą pracować w doskonałych warunkach.

4

Idę spać, nastawiam budzenie na 20:55 w sobotę.

1

@tomek8756 Równouprawnienie wybiórcze, tak często wyglądają rewolucjoniści

0

Ciekawe czy w sobotę o godzinie 21 będzie wielkie zdziwienie składem Barcy czy nie będzie? Naprawdę człowiek już od kilku lat przyzwyczaja się powoli, że w tym klubie nic nie odbywa się normalnie.
Barca jako wzór patologi w świecie piłki nożnej - tego nigdy w życiu się nie spodziewałem.

1

Kilka dni dni temu z kolegą Sasinem siedzieliśmy sobie nad Odrą popijając wódeczkę i mówiłem mu kilka razy żeby nie sikał do rzeki ...

1

Komentarz usunięty

7

Ciężkie czasy, Barca cieszy się z jednostkowej wygranej na Realem, a tymczasem Real zgarnia trofeum za trofeum. Kilka lat temu w życiu bym nie powiedział, że Real seryjnie zwycięski jest możliwy. Jeszcze za Valverde w Barcy trio Benz-Modrić-Kross miało być zgraną kartą i traciło w lidze 15 punktów do Barcy jesienią.
Teoretycznie granie tymi zawodnikami równego sezonu było niemożliwe. Ale kto mógł przewidzieć, że Beznzema w wieku 34 lat osiągnie formę jakiej świat u niego nie widział, Courtois sprawi, że rywale mają wrażenie, że w defensywie gra 8 obrońców, a przy tym Real regularnie przez 20 minut dobrej gry ofensywnej strzela więcej niż rywale przez 70. Koszmarna wyrachowana maszynka do wygrywania. Oby nastąpił koniec w tym sezonie.
Mnie pociesza myśl, że Ancelotti to nie jest trener, który zalicza znakomite 2 sezony z rzędu, więc mam nadzieję, że ta przygoda skończy się tak jak za jego pierwszego pobytu w Madrycie.

9

Benzema kolejne trofeum do kolekcji przed zgarnięciem absolutnie zasłużonej przez niego Złotej Piłki. Faworyt do Złotej Gały jest bezdyskusyjny i praktycznie nie ma drugiego gracza, którego można by wskazać jako rywala Karima.

3

@P33ck Zdecydowanie Twój wpis najbardziej do mnie trafia. Ciekawe ile z tych osób, które ignorują Pele, widziało jego mecze na starych filmach choćby na YT? Są tam pełne mecze, i z nich jednoznacznie wynika, że Pele był FENOMENALNY.
Zresztą nie przypadkiem jest, że ktokolwiek z pokolenia, które wtedy go obserwowało, mówi o nim jak bogu futbolu. Co więcej na niektórych forach Pele stawia się ponad Messim czy Maradoną i to niekoniecznie brazylijskich.

Ja uważam, że trzeba gdzieś znaleźć złoty środek. Maradona był geniuszem, a jedyne co przemawia na jego niekorzyść, to fakt, że tych wybitnych sezonów nie miał zbyt wiele. Pele trzeba oddać co cesarskie, Był wybitny, ale co my wiemy de facto o grze Pele poza MŚ? 14 meczów na MŚ to trochę mała próbka.

A Messi to Messi. Wiemy, że gdzie nie grał, tam zespół trafiał do finałów. Poza tym wiemy, że jest najlepszym dryblerem, asystentem ostatnich 15 lat. Goli więcej strzelił CR7, ale pewnie goli z akcji więcej ma Leo. Poza tym Leo ma więcej goli na mecz. Gracz historycznie najbardziej kompletny ofensywnie i to w czasach gdzie poziom taktyczny zespołów jest niebotyczny.

10

Rozumiem wszystko, ale za chwile się dowiem, że Lewandowski jest świetnym papieżem.
Z tymi asystami w Bundeslidze w Bayernie Lewy nie wyglądał szczególnie, choć nie wykluczam, że w systemach Barcy odkryje w sobie talent do playmakingu.

4

@mcsarna Nie wiem czy analizowałeś skład Barcy ale on sprawia, że dla Barcy nie powinno być trudnych zadań.
No może trochę przesadziłem, ale my naprawdę ofensywnie wyglądamy tak (przynajmniej na papierze) fantastycznie, że to rywalom powinny uginać się nogi.

7

Laporta nie wahał się pozbywać wielkich gwiazd, to dlaczego miałby się wahać sięgać po metody wywierania presji z pogranicza prawa. Obecnie Barca działa wg maksymy: dajcie człowieka a paragraf się znajdzie. Nie wiem jak to wygląda między Laportą a de Jongiem na miejscu, ale z punktu widzenia kibica w Polsce Lapcio krzyczy do Holendrra jedno wielkie "wypierd...j". Głośniej się nie da.

Estetycznie wygląda to fatalnie

2

Wyrusza pociąg z punktu A. Tak z reguły się mawia. I dobrze. Przecież jakby to brzmiało: wyrusza pociąg z punktu G?

3

@Janiama Liczę, że wczoraj mieliśmy zapowiedź tego jak będzie grał Lewandowski. Po przybyciu do Barcy wyraźnie odżył i chciałbym, żeby ta wczorajsza erupcja świetnego rozgrywania nie była wyjątkiem lecz regułą. mam nadzieję, że cofając się lub schodząc na skrzydło, Lewy będzie bardziej uczestniczył w grze niż w Bayernie w innych aspektach niż tylko wykończenie. Lewy to ma, umie grac głębiej, ale w Barcy to można wyeksponować, z pożytkiem dla zespołu.

Asysty Lewego w Bundeslidze z ostatnich sezonów to: 3, 7, 4, 7, 2. Uważam, że może poprawić te liczby.

0

@VeB10Ronnie Nie zrozumiałeś prostego zabiegu językowego.
Tak dla wyjaśnienia, to zdanie "Bayern to mój drugi ulubiony zespół więc staram się nie oglądać ich meczów" dosłownie może przeczytać tylko totalny ignorant. W szkole za coś takiego lądujesz z "1" z wykrzyknikiem.

Ty polskiego nie rozumiesz, a zabierasz się za dyskusję.

0

@VeB10Ronnie Często? A to ciekawe, że go nie nazwali nowym Ronaldinho w polskim wydaniu. Z drugiej strony niektórzy niesłusznie mówią, że Lewy jest drewniany. Odpowiem ci to co drugiemu ciężko dzisiaj myślącemu koledze, piłkę oglądam od wielu lat, Bayern to mój drugi ulubiony zespół więc staram się nie oglądać ich meczów. To logiczne. Takie głupoty wypisujecie i nie pozwalacie na merytoryczną rozmowę.

0

@Zoker Interesuję się futbolem, oglądam mecze, a Bayern omijam bo im kibicuję.
Jakieś otępienie Cię dopadło? Co wpis to głupszy, bo napisałeś bzdury i nie umiesz się z nich wycofać (to brak kultury w dyskusji)

Proszę bardzo, sprawdzam:
1. Jak gra Bayernu zmieniła się po przyjściu Nagelsmanna
2. Kiedy Bawarczycy grali najlepszy futbol w poprzednim sezonie
3. Dlaczego im się nie powiodło
4. Jak wyglądał Lewandowski w meczach? Czyli czy był dobrze wkomponowany w team czy nie?
5. Jak oceniasz pierwsze 2 mecze Bayernu tego sezonu, proszę o wnioski taktyczne

0

@Zoker Ależ Ty jesteś irytujący. Wejdź w mój profil i poczytaj o ulubionych zespołach. Jeśli teraz nie dotrze do Twojej głowy jak się kompromitujesz, to uznaję Ciebie za Jaśka z zerówki

0

@VeB10Ronnie Kolejnemu trzeba tłumaczyć. Tu nie chodzi o pojedyncze zagrania w odrębnych meczach. Lewy jest inteligentny i ma technikę, od czasu do czasu już grywał i piętką i zagrywał nieszablonowo.
Jednak gdy oglądasz mecze Bayernu a ja jestem też fanem tego klubu i ich systemy znam na pamięć, to wiesz, że te zagrania są rzadkie. Możesz z nich zrobić efektowną kompilację na YT, ale w meczach są to raczej rodzynki niż powtarzane elementy. A już Lewy jako błyskotliwy kreator to duża rzadkość.

Mój wpis podkreśla to, że występ Lewego wczoraj można nazwać w całości finezyjnym, a magiczny dotyk nie dotyczy tylko efektowności, ale jakości rozegrania jaką wczoraj pokazywał w niespotykanej dla Lewego ilości. Przecież to zagranie do Pedriego było na poziomie Messiego.

0

@Zoker Czyli dalej nie nadążasz? Niewiarygodne, masz prawo bronić swoich ograniczeń, ale jak już 2 osoby wyjaśniają o czym jest rozmowa a Ty nie dajesz rady, to zastanów się nad sobą.

Ty nie rozumiesz tematu wpisu. Ach ci znawcy z Youtuba

0

@Zoker
Jeśli po wyjaśnieniu kolegi @shaun dalej nie zrozumiesz o czym mowa, to znaczy, że nic do Ciebie nie dotrze.
Niewiarygodne, że jedna osoba od razu wie o czym mowa, a Tobie to trzeba nakładać łopatą.

22

Nie da się opowiedzieć jak mnie jara czekanie na nowy sezon w wykonaniu Barcy. Naprawdę dałem się omotać jak dzieciak albo nastolatek. A to chyba świadczy o tym, że ktoś przed tym sezonem wykonał kawał dobrej roboty.

7

Ale wczoraj Haaland kapitalnie ruszał do tych piłek. Jaki ten facet ma ciąg na bramkę, to niesłychana historia. Przecież jeśli zgra się z kolegami i ominą go kontuzje, to dobra w Premier League bariera 20 goli/sezon powinna pęc z łatwością. Czyżby Pep zyskał broń atomową?

0

@Zoker OMG. Właśnie tego się obawiałem, że masz wiedzę z YT, ale kompletnie nie o tym piszę.
Chodzi o wyobraźnię i finezję w wymianach z kolegami. Tego wczoraj było zatrzęsienie, i to na fantastycznym poziomie. Jakbyś oglądał Bayern, to byś wiedział ile czekania na piłki od kolegów było u Lewego. Takich meczów gdzie cierpliwe wyczekuje na wymarzoną okazję.

Nie da się dyskutować gdy ja mówię o całych meczach, a Ty to załatwiasz w stylu youtubowo-flashscorowym.

2

I teraz wyobraźmy sobie jak Barca dostaje w pierwszym meczu 0:1 po kontrze i nie może złamać autobusu rywali. Ale na tej stronie zapanowałaby konsternacja.

Prawdę mówiąc absolutnie nie umiem sobie tego wyobrazić. Jedyny scenariusz - ruszamy z kopyta i zatrzymujemy się po zdobyciu mistrzostwa.

0

@Zoker Oglądałem wiele meczów Bayernu i kompletnie nie wiem co masz na myśli. Lewy umie grać zespołowo, ale takich rarytasów jak wczoraj nie pokazywał specjalnie.

4

Lewy w nowej odsłonie?

Dopiero teraz oglądam skrót z wczorajszego meczu i nasuwa mi się wniosek: Lewy w kilka tygodni pobytu tutaj chyba za dużo się napatrzył na techników, bo z meczów Bayernu nie przypominam sobie żeby miał takie magiczne dotknięcia piłki. Widzę, że ma umysł otwarty na naukę i podpatruje chętnie lepszych technicznie kolegów. Lewy w każdym klubie się rozwijał i dorzucał nowe elementy do swojej gry, a to czego może się jeszcze nauczyć u nas to efektywne funkcjonowanie w grze kombinacyjnej. Przecież to zagranie do Pedriego to taki kosmos i taki przejaw wyobraźni, myślenia i fantazji, że nijak nie przykleiłbym tego do Lewego. A jednak to zrobił.

Tu nie nasuwa się pytanie nie czy Lewy da sobie radę w Barcelonie, tylko raczej jak bardzo rozwinie się jako napastnik, szczególnie w tych aspektach, które w Bayernie nie były eksponowane, tzn. praca dla kolegów. Ciekawe czy skoczy mu liczba asyst w tym sezonie?

0

@Striker Ale nasza Julia lubi właśnie takie newsy zapodawać. Ja jestem fanem tych tłitów bez znaczenia, sensu, albo nie w porę. Odbieram to jako poczucie humoru naszej pani Redaktor.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?