9

Ten gol Jacka Krzynówka z 30 metrów bardzo przybliżył nas do wyjazdu na ME 2008, na które ostatecznie trafiliśmy, co wcześniej nam się nie zdarzało



Gol szczęśliwy, ale Jacek miał historyczne kopyto.

1

107 minut bez gola - nie ma co czarować rzeczywistości, w czasach twittera to transferowa klęska.

44

Atletico Madryt wygrało dziś 4:0 w meczu towarzyskim. Legenda klubu, Cristiano Ronaldo, nie wpisała się na listę strzelców.

27

Tak jak pisałem po 1 meczu, 45 minut bez gola może wejść do głowy Lewandowskiemu i to się potwierdziło. Niechlubna passa rozciągnęła się do niebotycznych 102 minut bez bramki. Po aż 2 meczach zdecydowanie jest tyle danych, że można wysunąć wiążący wniosek, że Lewy w Barcy zawiódł. Szkoda.

2

@Kondziubarca Po co piszesz coś co inny kolega napisał 7 sekund wcześniej? Nie dubluj informacji

0

@JimMorrisonFCB Gorzka - Wawel, bardzo smaczna

4

Ja pierniczę, ale laga dostałem w mózgu.

Zaniosłem talerzyk z pokoju do kuchni, potem z kuchni przyniosłem do pokoju czekoladę, którą miałem wyłożyć na talerzyk, który zaniosłem przecież do kuchni. No to wracam z czekoladą do kuchni, ale w drodze naszła mnie rozkmina: lepiej wracać z czekoladą do kuchni i tam wyłożyć ją na talerzyk, a potem z talerzykiem wrócić do pokoju, czy zostawić czekoladę w pokoju, wrócić do kuchni po talerzyk i w pokoju wyłożyć czekoladę na talerzyk? Ostatecznie wybrałem zabranie czekolady do kuchni i wyłożenie jej na talerzyk, a potem powrót do pokoju.

Na wszelki wypadek zrzucę to na późną porę.

1

@koziar Coś w stylu mokradła, tereny podmokłe

1

@Sau_Ron Wetland?

45

Jutro Barca gra w Teksasie, USA. Spodziewam się zatem dużej strzelaniny

11

Z Sydney - 7 graczy zespołu Manly Sea Eagles zostało wycofanych z meczu rugby ponieważ nie zgadzali się na to by założyć koszulki w tęczowe paski i z tęczowym kołnierzykiem. Akcja miała na celu poparcie mniejszości LGBTQ.
Zawodnicy stwierdzili, że noszenie "pride jerseys" wchodzi w konflikt z ich przekonaniami kulturowymi i religijnymi.

Klub i prezes federacji uszanowali ich zdanie, ale jednocześnie padają przeprosiny dla środowisk LGBT za powstałe zamieszanie.

No ta mamy Netflix w rzeczywistości. Odgórne narzucanie miłości wobec określonych grup nigdy się nie uda, a wręcz będzie budziło opór. Wszystko pięknie, ale czym innym jest walka z przejawami nienawiści, a czym innym zmuszanie do popierania danych mniejszości. Świat tak nie działa.

0

@escarabajo Nabycie zimnego piwa o odpowiedniej temperaturze czyni wizytę w AGD zbyteczną. Główka pracuje

22

Z cyklu Makłowicz dla nieambitnych - odc.6 "Piwo z lodówki"

1. Udajemy się do supermarketu/dyskontu/browaru i zakupujemy ulubione piwo
2. Kierujemy się do sklepu AGD i zakupujemy lodówkę
3. Umieszczamy piwo w lodówce
4. Wyciągamy z lodówki piwo o satysfakcjonującej nas temperaturze (nie wstrząsamy)
5. Otwieramy trunek i serwujemy go w kuflu lub pijemy swojsko z gwinta/puszki
6. Po wypiciu zawartości, powtarzamy czynność wielokrotnie, wg własnych potrzeb, preferencji i nastroju

Smacznego!
@kryhaa

15

@barcelonaLM On nie szantażuje klubu, tylko klub szantażuje jego. Ma ważny kontrakt

9

Ronaldo zostaje! Władze Manchesteru przekonały go, że grają w LM w tym sezonie! Wspaniała wiadomość!

4

Jednego nie rozumiem - dlaczego gdy ktoś z dziennikarzy czy użytkowników pomyli się w jakiejś piłkarskiej sprawie (jak np. Kołtoń z Lewym i Kagawą) reszta rzuca się jak sfora i wyśmiewa kompletnie bezsensu.

Otóż nie ma nikogo w świecie sportu, kto jest w stanie wszystko przewidzieć. Gdyby tak było, to taki człowiek pieniądze wynosiłby workami od bukmacherów. Gdyby przyjąć bezbłędność jako kryterium bycia znawcą, to wszyscy dziennikarze musieliby skończyć swoją działalność.

Nie ma wśród nas nikogo kto się nie pomylił. Po prostu świat piłki nożnej jest zbyt skomplikowany.

12

Z cyklu Makłowicz dla nieambitnych - odc. 5 "Kanapka z masłem"

1. Udajemy się do lokalnej piekarni lub dyskontu (gdy chcemy wydać mniej pieniędzy)
i kupujemy krojony chleb
2. W dyskoncie lub supermarkecie kupujemy kostkę masła (niestety niedostępne jest w wersji krojonej)
3. Wyciągamy pojedynczą kromkę chleba
4. Wybieramy nóż o odpowiedniej szerokości (by zwiększyć potencjał smarowania)
5. Nożem wycinamy z kostki masła ilość, która ma pokryć powierzchnię kromki chleba
6. Wprawnym ruchem rozsmarowujemy nabiał na elemencie chlebowym, uważnie pokrywając jego powierzchnię
7. Całość można posolić dla smaku

Serwować na talerzu lub jeść prosto z ręki

Smacznego!
@kryhaa

2

Co za czasy? W zasadzie jesteśmy na takim etapie przygotowań do sezonu, że nie da się za wiele powiedzieć na temat zespołu, a Wam się udało zrobić godzinny podcast z jednego sparingu. Jestem pełen podziwu.

Dla mnie najciekawsze spostrzeżenie, to fakt, że Gavi jest zrobiony z innego mentalnego tworzywa. Dodajmy do tego Lewego, który jest nastawiony na sukces, paru nowych zawodników nie skażonych przyzwyczajeniem do porażek i może pewną barierę przeskoczymy.

Niech Raphinha przełoży występy z meczów towarzyskich na sezon, a przewidywanie Błażeja 12g/15a z poprzednich podcastów może się zmaterializować. Oby.

6

@macio_944 Nie, jeszcze nie, ale będzie z pewnością.

0

Dzień dobry Pani Redaktor

Właśnie nie mogę się zdecydować, czy po przeczytaniu tego newsa, mam go zapomnieć czy zapamiętać?

1

@Sau_Ron Branch?

0

@Comfortable_ 3 kolego, 3

5

Tyle kasy wydanej na Lewandowskiego i już można mu liczyć minuty bez gola, a konkretnie 45. Oby jak najszybciej się przełamał, bo taka niemoc strzelecka potrafi wejść napastnikowi do głowy i zniszczyć psychicznie. Potem w najprostszych sytuacjach zawodnik kombinuje i nie trafia.

Póki co bardzo nieudany transfer. Tylko nie mówcie mi, że za wcześnie na oceny. Poza tym napastnik musi mieć liczby, a te Lewego w Barcy nie bronią.

5

Tymczasem, podczas medialnej, transferowej zawieruchy, wczoraj na zapleczu Ekstraklasy potężna Wisła Kraków, prowadzona przez maga z Truskolasów, Jerzego Brzęczka, nokautuje na wyjeździe Resovię Rzeszów 2:0.

Historia dzieje się na naszych oczach.

16

Dla upewnienia chciałem zapytać: czy ewentualna porażka z Realem za kilka godzin oznacza koniec Lewandowskiego, Laporty i Barcelony, czy dajemy wszystkim jeszcze jedną, ale tym razem już naprawdę ostatnią szansę?

15

Przy tych wszystkich moich obawach i niepewnościach zarówno sportowych jak i finansowych jest jedna rzecz, której nie da się nie zauważyć - zawodnicy chcą grać dla Barcy. I w dodatku nie trzeba ich pensji przepłacać, tak jak to do niedawna bywało.

Jesienią mówiliśmy o Titanicu, mieliśmy przed oczami czarne wizje, dziś naprawdę nie byle jacy zawodnicy, mając różne warianty do wyboru, decydują się na Barcę. To wielki pozytyw dotyczący tego jak się naszą Barcę zaczyna postrzegać.

Super sprawa

2

Wziąłem 10 losowych meczów Sevilli z zeszłego sezonu. W żadnym Kounde nie grał na boku obrony, więc skąd ten optymizm co do jego jakości w tym sektorze boiska? To wynik wnikliwych analiz zarządu?

Co więcej w 95 meczach ligowych 3 ostatnich sezonów Kounde zanotował 3 asysty. Słownie TRZY asysty. Nie oglądałem go w akcji ale mi to wszystko nie wygląda na przemyślany transfer, chyba, że Barca planuje grać 3 środkowymi obrońcami i wahadłami.

Jest tylko jedna rzecz, która mi zapala światełko optymizmu - Tuchel nie zainteresowałby się przeciętnym obrońcą, a w Chelsea do formacji defensywnej wybiera się fachowców.

Poza tym, my naprawdę mamy tyle kasy? Dźwignie dźwigniami, ale jak ten projekt nie wypali, nie przynosząc oczekiwanych zysków, zrobi się nieciekawie. Kolos na glinianych finansowych nogach na wielkich zakupach - oby to nie wypaliło nam w twarz.

0

Najlepiej 10 środkowych obrońców, a na bokach Alba i Dest. Ja tego przenigdy nie pojmę jak my budujemy formację defensywną.

2

@Vebrol Nie poszłeś.

1

@Ojciec5tkidzieci Przy kompetentnym trenerze ten argument o 23 graczach jest sensowny, ale Lampard czarno na białym pokazał, że jest nieudacznikiem. Przy nim Koeman wygląda na profesora trenerki, a to już wstyd

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?