5

Bardzo fajnie omówili temat Barcy w meczykach. Transfery, z Lewym jako perłą w koronie, mogą się lepiej zwrócić przez nakręcenie marketingu wokół nowego projektu a Lewy nadaje się jako idealny zapalnik. Jakby nie patrzeć, Barca obecnie całkiem mocno pobudza wyobraźnię.

4

Panie Robercie w przyszłym sezonie rekord 50 bramek w lidze czeka na pobicie. Wystarczy wykorzystać 1.342 wrzutki na mecz.

10

2 odcinek z cyklu "Makłowicz dla nieambitnych"

Dzisiaj "Jak ugotować kiełbasę na ciepło" (1 odc. "Jak podgrzać mleko")

1. Udajemy się do sklepu mięsnego, supermarketu, lub gospodarza i nabywamy kiełbasę
2. Kiełbasę wypakowujemy z opakowania (najczęściej papieru, rzadziej folii)
3. Wyciągamy garnek lub rondelek
4. Nalewamy do niego zimnej wody
5. Wodę zagotowujemy
6. Gdy woda osiągnie stan wrzenia wrzucamy do niej kiełbasę w pożądanej liczbie
7. Gotujemy przez kilka minut
8. Po niedługim gotowaniu, możemy zostawić kiełbasę w nieco obniżonej temperaturze
9. Wyciągamy kiełbasę z garnka lub rondelka
10. Serwujemy ją na talerzu
11. Do smaku można dodać chrzanu lub musztardy
12. Do spożycia kiełbasy można użyć sztućców - daje to poczucie elitarności

Smacznego!
@kryhaa

0

Ja podziwiam Lewego - żeby porwać się na obalenie pomnika Luuka de Jonga? Szacun, szacun

6

Lewy, jakbyś zakładał konto na fcbarca.com, to pamiętaj żebyś nie pisał o Harrym Potterze w piątek na La Rambli bo skończysz z banem.

A ci po "lewej" to tzw. atencjusze z gorących. Nie są tu lubiani

3

Na marca.com news o Lewym numerem 1, z załączonym filmikiem przedstawiającym sylwetkę piłkarza:

https://videos.marca.com/v/0_qkdlz1qq-oficial-lewandowski-nuevo-jugador-del-barca?count=0

1

A Tu Depay wygryzie Lewego z "9" i ......................... zonk.

4

Widzę, że dzisiaj kibice Barcy, włączając mnie, nadają na forum jak podniecone króliki, które nie mogą się opamiętać. I dobrze, miejmy swój dzień.

4

Słuchajcie od sierpnia usłyszymy od sierpnia usłyszymy w oficjalnych meczach "Pedri, Raphinha, Lewy - ¡Qué Golazo! ¡Increíble! ¡Qué Golazo!

6

@juliacicha Pani Redaktor jestem z Panią, witam w krainie ekspertów od wywoływania niechcący gównoburzy.

Pamiętaj: nie ważne co masz na myśli, ważne co inni sądzą, że masz na myśli.


48

Powiem Wam szczerze, że już czuję, że pierwszy ligowy gol Lewandowskiego w barwach Barcy będzie dla mnie wzruszającym momentem jako Polaka. Cieszyłem się, gdy Lewy przechodził do Bayernu, a ten klub wyniósł Roberta na wyżyny.

Jednak Lewandowski w Barwach Barcelony? Uff, na samą myśl aż mi się robi gorąco na sercu. Niesamowita sprawa - jeden ze wspanialszych momentów dla mnie w moim długim ponad 30-letnim kibicowskim życiu.

5

I teraz zobaczymy w uczciwej, porównywalnej rywalizacji, kto będzie królem La Ligi: Benzema czy Lewandowski.

Asystami lewy na pewno nie dorówna Algierczykowi, ale stratę może zrównoważyć golami. Na niekorzyść Lewego działa to, że Benzyna zna realia La Ligi jak własną kieszeń.

1

Obstawiam, że pierwszy do odstrzału po rozpoczęciu sezonu będzie Xavi. Nie będzie wyników w rozsądnym terminie, Laporta się nie zawaha.

9

Za PO Lewandowski zaczął grać dla Niemców. Dopiero po długich wieloletnich zakulisowych zabiegach Sasina, udało się przenieść naszą ikonę futbolu do Hiszpanii.
Sasin - mistrz na każdym polu

11

Jak się patrzy na 5 najdroższych piłkarzy w historii to relacja pieniądze-jakość wygląda dość załamująco:

1. Ousmane Dembele (Borussia Dortmund, 2017) - 140 milionów euro,
2. Philippe Coutinho (Liverpool, 2017) - 135 mln euro,
3. Antoine Griezmann (Atletico Madryt, 2019) - 120 mln euro,
4. Neymar (Santos, 2013) - 88 mln euro,
5. Frenkie De Jong (Ajax Amsterdam, 2019) - 86 mln euro

Tak naprawdę, tylko Neymar wzbudza u człowieka szczery uśmiech.

5

Dobra, lecę spać zanim mnie zbanują jakieś elementa czy inne antyharrypoterowe typki. Udanego poranka wszystkim kolegom i koleżankom, z Barcą w sercu, z uśmiechem na twarzy!

3

@Azi Si señor

0

Udzielę korków z hiszpańskiego na poziomie pre - A0. Zapewniam miłą atmosferę, płatne z góry. 80% opłaty to koszt atmosfery.

0

Ale jakby tak komara zagadać, to ciekawe co taki mały skur**el miałby do powiedzenia, hę?

0

@panczo Alkoholu nie było, ale mi się zwrotnica w mózgu przestawiła

1

@GeneralXavi Przejść musisz zabiegi a nie kursy

1

Słuchajcie, chcę się przekwalifikować i zrobić papiery na papieża. Czy coś wiadomo o jakichś kursach jakie trzeba przejść?

19

Zapraszam do nowego kącika "Makłowicz dla nieambitnych"

Odcinek 1 "Jak podgrzać mleko"

1. Doimy krowę lub udajemy się do sklepu i kupujemy mleko
2. Otwieramy opakowanie z mlekiem, chyba, że doiliśmy krowę
3. Mleko w pożądanej kubaturze przelewamy do naczynia
4. Aktywujemy palnik dostosowany do litrażu naczynia i ilości mleka
5. Podgrzewamy, okazyjnie mieszając, by uniknąć przypalenia
6. Po uzyskaniu odpowiedniej wartości termicznej (temperatury) wyłączamy palnik
7. Mleko przelewamy do naczynia docelowego np. kubek, szklanka
8. Wypijamy

Smacznego!

2

Przez lata cała prawie cała Polska krzyczała "Balcerowicz musi odejść" bo rygorystycznie tępił inflację i dbał o wartość złotówki.

Dzisiaj aż chciałoby się krzyknąć "Balcerowicz musi wrócić" i zrobić porządek z tym burdelem w NBP i gospodarce.

0

W jednym klubie X parę lat temu zawodnik odstawiał cyrki żeby grać w innym klubie Y, dzisiaj klub Y odstawia cyrki, by zawodnik, który chce w nim grać odszedł do klubu Z.

I tak się żyje w świecie piłki...

1

@Wilczeq To kup koniecznie papier toaletowy zanim podniosą cenę.

0

CR7 - Chcę Rządzić 7 (lat?)

4

W pierwszym odcinku nowej edycji "Mam talent" ma wystąpić jakiś Portugalczyk, który twierdzi, że gra najlepiej w piłkę na świecie.

Mam info z nagrania, które już się odbyło. Ponoć Chylińska, Foremniak i ten trzeci byli zgodnie na nie.

Uczestnik ponoć się rozpłakał, wpadł w histerię, mówił, że już był na wszystkich nagraniach w całej Europie i wszyscy powiedzieli nie. Coś tam mówił o 5 Złotych Piłkach, pokazywał zdjęcia na smartfonie, ale nikt mu nie uwierzył i musiał odejść.

3

Z Frenkiem sytuacja jest taka, że nikt chyba nie sądzi, że jest to gracz wart pieniędzy za jakie został kupiony, i kontraktu jaki dostaje. Jeśli Frenkie miałby odejść, a za te pieniądze zakontraktowalibyśmy obiecujących graczy pasujących do koncepcji zespołu, to jestem za takim ruchem.

3

@Sau_Ron Dragonfly?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?