0

@Ojciec5tkidzieci Jednak w prawie covidu mówimy o zdecydowanie o nieukach, chyba, że poglądy typu Górniak zaczniemy uznawać za wiążące naukowo. Konta atakujące szczepienia gładko przekwalifikowały się na propagandę antyukraińską. To mówił jakiś spec od monitorowania Internetu około 3 miesięcy temu - szeroko to omawiał w TOK FM.

Gdyby przyjąć, że przez sam fakt, że ruski trol zaczyna mówić to co ekspert, ekspert staje się pożytecznym idiotą Kremla, to zwrot "pożyteczny idiota" straciłby sens. Pożytecznym idiotą możesz być wtedy gdy prowadzisz działalność zgodną z interesami Kremla, a jednocześnie szkodzącą swojemu społeczeństwu.

Zgoda co do jednego, że działania troli mogą ogólnie też służyć zaognianiu. Jednak spory mnie nie wzruszają, jest wiele tematów gdzie nie ma zgody między nami rodakami - i tak było przed trolami. Problem jest wtedy, gdy te działania uderzają w dobro społeczne - jak z sianiem paniki antyszczepionkowej (od kiedy to szeregowy obywatel zaczął być autorytetem dla lekarzy?), albo ingerowaniem w wybory, jak w USA.

A na marginesie, masz jakieś info pod ręką o poparciu dla Strajku Kobiet?

1

@aleksandrowielki Też mnie to wzrusza gdy wyobrażę sobie jak wspaniale nasz rząd będzie dystrybuował te pieniądze. Im więcej mają tych pieniędzy, tym lepiej dla nas, nieświadomych obywateli

3

@HarveySpecter Dlatego dodałem prześmiewcze "he, he"

4

No to będzie jednak obowiązkowa narodowa zbiórka na artystów.

Business Insider podaje, że ma wejść w życie opłata reprograficzna, która niedawno wzbudzała takie oburzenie wielu nabywców sprzętu elektronicznego.

W skrócie opłata ma wynosić od 1 do 4 proc. cen brutto wskazanych urządzeń min. komputerów, laptopów, telewizorów. Producenci i importerzy mają ją opłacać co kwartał do regionalnych urzędów skarbowych.

Pieniądze z opłaty będą trafiać przede wszystkim do Funduszu Wsparcia Artystów Zawodowych (49 proc.). Nowa opłata ma przynosić ok. 565 mln zł rocznie

Oczywiście sprzedawcy nie muszą podnosić cen, he, he.

0

@Azi A dzieleniu społeczeństwa służy podburzenie ciemnoty przeciw szczepieniom. To są te tresowane małpy Moskwy, które wykłócają się ze środowiskiem lekarskim, bez argumentów.

Wystarczyłoby pójść się zaszczepić w całej populacji i kłótni nie ma.

Stosując Twoją pomyloną logikę wychodzi na to, że lekarz zachęcając do szczepień, podburza do kłótni, bo wkurza "normalnych" ludzi.

0

@Azi I znowu brak treści.

Wykaż, co jest nieprawdziwego w zdaniu, że ruski trol zachęca do propagandy antyszczepionkowej i gdzie ja tę propagandę uprawiam?

1

@Azi Bzdura. Rosyjski trol zniechęca do szczepień a nie zachęca. Moje wpisy służą odkłamywaniu tego co dyrdymalą sekciarze typu Górniak, służący trolom szerzącym niewiedzę o covidzie.

Aż dziwi mnie, że na poziomie tak podstawowej wiedzy, jak sposób działania troli, jesteś taki niedouczony. Kompletnie nie rozumiesz problemu.

0

@michaelson8 Niestety kolego u mnie to nie działa. Nie wiem gdzie Ty żyjesz, ale mnie nikt nigdzie niczym nie straszy, a możliwość jesiennej fali pandemii mam na uwadze od wiosny.

Zresztą ten wpis jest zupełnie o czym innym. Tylko musiałbyś się wysilić i zobaczyć o czym.

0

@Azi Kłócą się ci, którzy nie potrafią rozmawiać na argumenty. Dlatego służące trolom antyszczepionkowe nieuki są doskonałym narzędziem. Kupa krzyku, zero treści.

W zwrocie covidianie, covidioci nie ma treści, są obelgi.

0

@Tomason Te komentarze o potrzebie uwagi są jakieś zadziwiające. A Ty piszesz swoje posty tak by ktoś ich nie zauważył?
Naturą pisania na necie jest to by swoje wpisy czytać.
Nie mam wpływu na to, że dużo osób reaguje w pieniacki sposób. To ich problem a nie mój. Jest tu kilku użytkowników, z którymi potrafię dojść do wspólnych wniosków, mimo przeciwnych stanowisk.

A gdy ktoś pisze kłamstwa, oczywiste bzdury, to moje odpowiedzi są dosadne i tyle

0

@Tomason Co masz na myśli przez obchodzi? Nie da się przecież zamartwiać całym światem, ale też nie wpisuję się w to gorączkowe komentowanie gdy coś się wydarzy. Post co 5 minut, a po miesiącu nawet nie pamiętam, że jest wojna. Ludzie są strasznie reaktywni.

Mówiąc obrazowo, wystrzelają się nad początku, a potem magazynek pusty

1

@Foro Nie specjalnie. Dokładnie tego schematu - wałkowanie + szybkie zapomnienie się spodziewałem. Ten schemat zawsze się powiela, a temat wojny szybko się nudzi, jak inne tematy

1

@Lionel_Messi10 Ale tak dokładnie było. Co tu nie jest prawdą w tym co napisałem? Popatrz sobie na wpisy o Ukrainie z lutego i zobacz jak ludzie się tym przejmują teraz. O tyle ich to obchodzi, że uderza po kieszeniach

0

@aleksandrowielki No tak, ale głos naukowców był dość spójny. Najczęściej w słuchanych przeze mnie wywiadach, dominowała ostrożność a to z powodu nie do końca rozpoznanego działania wirusa.
Czarne owce wyhodowały skutecznie tabuny jakiejś antyszczepionkowej sekty. Mówię sekty, bo ich argumenty miały znamiona popadania w szaleństwo, jakby szczepienia miały zdziesiątkować ludzkość, a ci którzy się szczepią, to covidianie.

Czyli z normalnej znanej od wielu lat procedury, jak szczepienia, próbowano zrobić sprawę pseudoreligijną.

Polska, sceptyczna wobec szczepień, zanotowała największy spadek ludności od zakończenia 2 wojny światowej. I to nie z powodu szczepień.

1

To mnie ale rozbawiło, gdy po napaści Rosji wiele osób prześmiewczo pytało "covid nagle zniknął z mediów?" i te osoby ochoczo zabierały się do komentowania wydarzeń na Ukrainie.
Teraz ja pytam wszystkie osoby raportujące wydarzenia z frontu co 10 minut na La Rambli: wojna zniknęła?

Do czego zmierzam? Wiele osób krytykuje media, a tymczasem te osoby same zachowują się dokładnie tak samo, czyli żyją chwilą i wałkują to co jest akurat na tapecie.

Jak z kurami, gdzie się rzuci ziarno, tam ptactwo leci. Tak to działa

0

@mate92 Wtórny analfabetyzm - to jest przypadłość, która polega na tym, że nie rozumiesz czytanej treści.

"Nie szczepiony, czyli nieubezpieczony przeciwko wirusowi" - jaśniej się nie da chyba

0

@Azi Kolejny zakłamywacz rzeczywistości.

Rosyjskie trole masowo zniechęcają do szczepień. Oni zawsze identyfikują najgorszą rzecz jaką można wałkować w mediach i jadą. A ponieważ min. w Polsce jest ogromny potencjał antynaukowej ciemnoty, trole z Kremla musiały tylko go aktywować.

I jak widać skutecznie. Tresowane nieuki są w świetnej formie i tańczą do ruskich melodyjek

0

@ObiwanKenobi Wszystko co Cię otacza dookoła i z czego korzystać to dzieło naukowców. No przecież nie Edyty Górniak.

Ciekawe odwracanie pojęć: ktoś kto nie uznaje grupy najbardziej kompetentnych ludzi na planecie, nazywa naukowców bożkami, przy czym sam swoją opinie bierze z powietrza.

Jeśli w kwestiach nauki nie będziemy uznawać specjalistów, zostaną tacy szaleni kaznodzieje jak Ty, a nie masz nic do zaoferowania pod względem wiedzy

1

@michal26 Uważnie przeczytałem i lubię takie podejście, sam jestem w życiu indywidualistą i z zasady ludzie raczej mnie nie rozumieją niż rozumieją. Stąd też czuję się na ogół osamotniony, nawet wśród ludzi.

Odniosę się do jednego zdania: "Ja chociażby uważam, że istotna jest rola jednostki, bardziej niż grupy"

Całe dzieje ludzkości pokazują, że pojedynczy człowiek nic nie znaczy. To grupa dała jednostce przetrwanie, to grupa dała jednostce bezpieczeństwo, to grupa uczyniła człowieka absolutnym dominatorem na tej planecie. Każda jednostka, choćby najwybitniejsza, zależna jest od innych zawsze i wszędzie. Pamiętaj o tym.
Grupa bez danej jednostki się obędzie, jednostka bez grupy jest skazana na klęskę. Możesz podkreślać rolę jednostki, ale gdy zabierzesz kontekst grupy, jej wartość spada niemal do zera. Co zrobi odosobniony człowiek? Komu sprzeda swoją kreatywność? jak rozwinie firmę? Od kogo kupi chleb? Kto go wyleczy?
Jednostka tak, ale tylko w kontekście społecznym.

1

@GeneralXavi Raczej na tyle było go stać. Na dłuższą metę nie szło na nim budować zespołu. To był facet od błyskotek, czasami dał impuls. Akurat bardzo przyczynił się do tytułu ME Portugalii. Tam jego akcje były decydujące.

0

@ObiwanKenobi Takie bzdury to chyba krążyły w sekcji "Spiski i Nieuki", bo wśród rozumnych osób dominuje spokojne naukowe podejście. Zresztą obowiązujące co do szczepień od dziesięcioleci.

To antyszczepionkowi szaleńcy wpadli w jakiś popłoch, kiedy to medykament traktują jakby mieli kopulować z szatanem.

0

@polorono Ale zmniejsza możliwość mutacji i jest barierą zwalczającą broniącą przed wirusem i jego aktywnością. Spadek na Zachodzie nastąpił po masowych szczepieniach. Liczba osób, które przechorowały chorobę była znacząco niższa niż zaszczepionych. Ponadto przechorowania obejmowały takie przypadki, że organizm nie wytworzył nawet w przybliżeniu takiej liczby przeciwciał by się bronić na przyszłość.
Przechorowania nie dają efektu odporności grupowej. Po prostu jest ich zbyt mało.

0

@against_modern_football Nie, wtedy dołożył wszelkich starań żeby zmniejszyć oddziaływanie wirusa w społeczeństwie. Poza tym ciężko indywidualnie wskazać od kogo się zaraziłeś.
Jednak przeciwdziałanie wirusowi jest skuteczniejsze, niż bierne czekanie aż się rozhasa.

0

@catalunya77 A no tak. Ty przeszedłeś bez problemu, to znaczy, że znikli ci zmarli i ciężko chorzy pod respiratorami.

Jak ja mogłem na to nie wpaść, że wszyscy przechodzą covid jak katar?

0

@polorono To skąd spadek zakażeń i zgonów na Zachodzie w dobrze wyszczepionych społeczeństwach? Bariera nie pozwala na swobodne namnażanie i mutowanie w społeczności. To podstawowa wiedza medyczna.

O zgrozo, co ci lekarze gadają. No la Rambli nie czytali.

0

@lucas/catalan Obsrane gacie, to mam bardziej jak widzę, że coś do mnie napisałeś. Z przerażenia tym co zaraz przeczytam, bez urazy

0

@polorono Nieprawda. Masowe szczepienie ma służyć postawieniu bariery ochronnej w społeczeństwie. To, że młodzi są odporniejsi nie ma tu nic do rzeczy, bo to nie chodzi o jednostki.

Jest to wg zasady solidarności społecznej - jedni to rozumieją inni nie. W Polsce idzie to rozumienie pod górkę

0

@michal26 Aż musiałem się cofnąć do mojej pierwszej odpowiedzi do Ciebie.
Prawo do słabostek nie zwalnia Cię z odpowiedzialności prawnej. Masz prawo się napić, ale nie popełniać przestępstwo.

Moje rozumowanie jest takie, że prawo konstytucyjne może być uszczegółowione ustawą (w sumie nawet powinno) i w szczególnych przypadkach (np. pandemia) realizacja tego prawa może podlegać dodatkowemu warunkowi, który ma na celu dobro społeczne.
Jeśli nie zechcesz przyjąć, że Twoje indywidualne prawo jest wpisane w kontekst społeczny, a żadna dobro żadnej jednostki nie może stać bezwzględnie ponad interesem społecznym, to się nie porozumiemy.

3

Przyjście CR7 gwarantowałoby 2 rzeczy:
Cristiano będzie rywalizował z Benzemą o króla strzelców
Barca podejmie walkę o Ligę Europy

17

Gdyby do Barcy przyszedł Ronaldo, to wtedy trzeba byłoby zmienić narrację.
Już wyobrażam sobie te dyskusje na La Rambli:

- karne to najtrudniejszy element futbolowego rzemiosła
- widziałeś tę magiczną dobitkę na pustaka
- strzał na pustaka to jeden z najtrudniejszych elementów w futbolu (prawie jak karne)
- co ty gadasz za bzdury? Przecież bez kontaktu z Ronaldo też mogli go faulować
- CR7 nie drybluje, bo nie chce
- Messi bez Xaviego i Iniesty nie istniał, ale popatrz na CRa. Istnieje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?