Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Khajio Nie traktuję ich jako główne trofea. MŚ, Copa, ME, LM i liga to te ważne. Puchary, superpuchary, KMŚ to te uzupełniające.
Dlatego mimo pucharu Króla, oceniałem sezon Koemana nisko.
Oczywiście można argumentować, że 2 puchary typu superpuchar, czy KMŚ po 2 meczach to super osiągnięcia, ale dla mnie to takie serwetki do wycierania buźki gdy się niczego poważnego nie wygrało.
1
@ŁukaszNidzica Pisać sobie można wszystko - rzeczywistość pokazała, że to okienko było nieudane. Zmiana bramkarza zaważyła na klęsce w LM, Ramos był inwalidą, a Wijnaldum z Liverpoolu nie pasował do składu.
Z kolei CR7 miał być brakującym ogniwem, a z jakichś powodów rozsypał się zespół. Futbol to skomplikowana łamigłówka.
7
@ŁukaszNidzica Za mało danych dot. Messiego.
PSG 2020/21 - wicemistrz Francji
PSG 2021/22 - mistrz Francji
PSG 2020/21 - 0 ważnych trofeów
PSG 2021/22 - 1 ważne trofeum
Messiego wpływ na razie jest trudny do zdefiniowania. Bo ani PSG nie grało gorzej, ani nie poprawiło się.
2
@Pab Ale zespół z Messim zawsze był w grze o mistrza kraju. I poniżej pewnego poziomu w LM nie schodzili. Taki poziom gwarantował. Z kolei MU z CR7 zaliczył najgorszy sezon ligowy od 1989/90, kiedy zdobył 48 punktów. I po 2 latach w top 3 wyleciał z LM. (w LM było znacznie lepiej, dodajmy)
United z CR7 przeszedł zapaść, zatem obecność CR7, obiektywnie, nie wniosła do zespołu nic. A kilku zawodników, jak powiedział kolega, całkowicie zgasło.
United oparty o lidera Fernandesa grał zupełnie inaczej, dynamiczniej z uruchomieniem wszystkich graczy a szczególnie skrzydeł. Przyjście CR7 zaczęło wpływać na Bruno coraz gorzej, aż zgasł, podobnie jak reszta kolegów.
Ci sami parodyści grali sezon wcześniej i wygrali wicemistrzostwo. Ofensywa z CR7 strzeliła 16 goli mniej. To katastrofa.
Zatem co dało przyjście CR7? Nic. Nie chcę mówić, że pociągnęło w przepaść, bo czynników mogło być kilka, dlatego dobrze by było żeby nie uciekał z Titanica, tylko został i pokazał u Haaga, że w ułożonym zespole jako ważne ogniwo, będzie częścią silnego zespołu.
3
@Venecio Wtedy może oskarżyć Cię o nieznajomość odmian rzeczowników. Dokonać aborcji na kogo? Na ciebie? A nie na tobie czasem?
Nie martw się, pewnie lewicowiec nie uzna, że próbujesz go usunąć ze skutkiem wstecznym
2
@QUNJ Właśnie zauważyłem, że chłopak jest strasznie rozchwiany emocjonalnie. By udowodnić, że United nie jest z czołówki ligi wraca do 2014 roku a ignoruje 2 sezony przed przybyciem CR7. Klasyczny fanboj - szkoda czasu.
4
@MeMyselfAndI Ty podziękuj nie za merytorykę, bo o tym nie masz pojęcia, tylko lecz się z fanbojstwa.
Akurat po dwóch sezonach w top 4 i wicemistrzostwie przyszedł Ronaldo i z hukiem wylecieli poza top 4. Uwaga zaślepiony człowieku (wybacz, ale trudno traktować Cię poważnie) ten 2014 rok to 3 miejsce w 2020 roku i 2 miejsce w 2021. Więc po co bredzisz o przeszłości? Bo lubisz bredzić.
Nie wiem co Pogba ma do tego równania. On od zawsze jest kontuzjowany i nie jest i nie był nigdy fundamentem zespołu. Widać, że Twoja wiedza jest flashscorowa, a chyba nawet taka nie jest. Meczów United, to Ty raczej nie oglądasz, bo nijak z Tobą nie idzie porozmawiać o zmianach jakie zaszły.
Nie masz pojęcia o MU, więc nie bardzo wiem po co zabierasz głos.
A już wyciąganie 2014 roku po dwóch sezonach w top 3 to desperacka i kompletnie chybiona deska ratunku, człowieka, który gada jak po ciężkim nokaucie.
2
@Ostatnikrwawygang No właśnie jakoś tak jest, dlatego zastanawiam się co jest nie tak z jego "wzmacnianiem" teamów. Nie chodzi mi o pojedyncze mecze ale o całokształt. Klęska United z nim jako supergwiazdą teamu jest epicka.
2
@Bagsik88 Nasz kolega nie myśli racjonalnie. Emocjonuje się, że w Premier League nie można ot tak sobie wygrać ligi, a zupełnie zbywa milczeniem fakt, że United nie awansowało do czołowej czwórki. To chyba nie jest tak niebotyczny wymóg?
3
@MeMyselfAndI 16 goli mniej z Ronaldo, i 16 punktów mniej. Minimum przyzwoitości dla United to LM, a wręcz obowiązek.
Poza zaklinaniem rzeczywistości nie piszesz nic merytorycznego.
Jeśli CR7 zostanie odbudować MU z Haagiem dla mnie temat zniknie i zobaczymy czy się powiedzie.
Przecież nikt nie mówi, że Messi nie zawinił przestrzeliwując karnego. Jednak przybycie Messiego nie zachwiało całym zespołem. W LM PSG z Messim odpadło, ale odzyskało ligę. Więc można ten sezon ocenić jako status quo.
Przypadek, niefart - zobacz jakich Ty słów emocjonalnych używasz, żeby tylko ubliżyć grze Leo w PSG. To nie jest zimna analiza, jesteś kłębkiem emocji w tej dyskusji.
Cały czas czekam na odpowiedź co wniósł CR7 do rozwoju zespołu?
1
@lukasz222 Nie o karierze, a o jednym meczu. Jednak jest różnica między jednym sytuacyjnym błędem obrony czy bramkarza, a zmianą struktury gry całego zespołu, co może rzutować na grę defensywną.
Po prostu nie rozumiem po co tak fajnie funkcjonującemu zespołowi jak Utd, był CR7. Czy nie przeanalizowano, że Bruno z CR7 w repce wyglądają razem nie najlepiej i współpraca się nie układa. Że zespół z szybkiego i dynamicznie grającego skrzydłami, zmieni swój styl i będzie grał na największą gwiazdę. Czy jego przybycie miało aby na pewno pozytywny wpływ na odczucia wszystkich graczy co do swojej roli?
9
@koksik2700 Messi jest 2 asystentem ligi i wg whoscored ma 2 średnią punktową w lidze. Więc jeżeli mówisz, że Messi gówno pokazuje, to znaczy, że w lidze na poziomie gra tylko Mbappe, co naraża Cię na śmieszność. Messi sporo nie grał, miał covida i kontuzję, a mimo tego wykręcił 14 asyst w 2100 minut. To kapitalny rezultat.
I zdobył mistrzostwo ligi jak nakazywała przyzwoitość.
Oczywiście w LM mogło być lepiej, ale okoliczności akurat rzucają cień na Donnarumę a nie Messiego, który gra na rozegraniu.
4
@MeMyselfAndI No tak, ale nie potrafisz tych oklepanych tekstów obalić. "Piłka jest jedna a bramki są dwie" też jest oklepane, a jakże prawdziwe.
Poza tym złośliwe kpienie z rozwojowego kolektywu, który zdobył wicemistrzostwo podsumowuje Ciebie i Twój błędny tok myślenia (wręcz zaślepiony) i widać jak bardzo nie masz pojęcia o tym jak cofnął się w rozwoju United z CR7.
Popatrz na liczby Fernandesa przed CR7 (18g,12a) i po przybyciu (10g,6a). Bruno zwinął się nie tylko statystycznie ale i wizualnie. Widziałem wiele jego kapitalnych meczów 2 sezony temu, a w tym sezonie był on cieniem siebie.
Popatrzmy na Rashforda, spadek z 11g, 9a do 4g, 2a.
Obu zawodnikom spadła też średnia liczba strzałów na mecz.
To może żebyś miał szansę napisać coś merytorycznego:
Dlaczego zespół tak podupadł?
Co wniósł Ronaldo do rozwoju zespołu?
9
@MeMyselfAndI Mam tłumaczyć Co co to jest rozwój zespołu? Jeśli tu się udzielasz chyba nie muszę ci wyjaśniać ABC.
16 punktów mniej i 16 goli mniej w sezonie. W jaki sposób przybycie Ronaldo pomogło zespołowo się rozwinąć. Bo ja sezon wcześniej widziałem dość fajnie grający kolektyw, który wyglądał rozwojowo.
W tym sezonie kolektywne granie polegało na podporządkowaniu kolegów Ronaldo. Jeśli Bruno gra wcześniej sezon życia, a teraz kuleje jak diabli, to zastanawiam się czym to jest spowodowane.
6
@MeMyselfAndI No tak, Ty patrzysz dość łopatologicznie, przez pryzmat cyferek, ale ja mówię o rozwoju zespołu. Po zmianie klubów ani Juve ani MU nie zrobiło tego przysłowiowego kroku do przodu.
41
Trochę te wędrówki Ronaldo po klubach zmieniają jego postrzeganie z tego, który udowodnił, że wszędzie daje radę, na takiego, który opuszcza zespoły, które podupadają w swoich ligach z nim w składzie. Real, który opuścił CR7 stracił w sezonie 17 punktów do Barcy. Juve straciło 13 punktów do Interu, a United 35 punktów do City. Jak na gościa, który ma robić taką różnicę słabo to wygląda.
2
A zatem casting na pannę młodą dla Cristiano Ronaldo uważam za otwarty. Od kandydatek wymaga się:
- zasobny posag
- charakterologiczna zdolność podporządkowania się potrzebom pana młodego
- komplementowanie w przestrzeni publicznej
- regularne bywanie na elitarnych salonach
- gotowość na odejście partnera gdy wizyty na salonach będą niemożliwe
1
Poziom meczu Igi to dramat. Iga jest fatalna, a rywalka co najwyżej poprawna.
0
@Stoiczkow Zasadniczo tak, ale gdyby stworzyć wskaźnik hipokryzji i ustalić polityka, który nie ma żadnych poglądów, to chyba Kaczor byłby nie do pobicia.
0
@Azrik Hmm, ja naprawdę nie wiem jak Ty wywnioskowałeś z mojego wpisu takie domniemanie.
30
Powiem tak: to, że Xavi chce danego zawodnika wcale nie przekonuje mnie do tego, że oznacza to z automatu dobry wybór. Ja ten sezon traktuję jako weryfikujący Xaviego jako trenera, więc zagadką będą nie tylko piłkarze.
Oby test wypadł pozytywnie
3
@ObiwanKenobi O tym mówię, narzuciłeś w prawicowym stylu co kobieta ma myśleć o zarodku. I właśnie na tym polega wasz zamordystyczny, prawicowy dramat.
Nie Twój interes, nie Twoja logika, nie Twój sposób widzenia świata, to się łaskawie odwal i pilnuj swoich spraw. Takie to trudne?
10
@Kondziubarca Czy Niemcom to się podoba czy nie, po latach, to Lewy będzie w księgach przez Gerdem Mullerem w kategorii najwięcej goli w sezonie w Bundeslidze.
Lewy kalkuluje? Bayern też kalkuluje. A przypomnę, że przed chwilą wyciągnęli będącego w takiej samej sytuacji Mane. Więc kto tu robi dramę?
11
Posłuchajcie co powiedział w Białymstoku kaczy naczelnik państwa (sądziłem, że źle widzę, ale nie, propagandysta to powiedział):
"Nie chcemy Polski, która żyje ze świadczeń społecznych. My chcemy Polski, która pracuje, która ma z czego żyć, która jest coraz bogatsza, coraz piękniejsza - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Białegostoku"
Normalnie człowiek ma mindfu*ka po tej wypowiedzi.
1
@MysticCat Artykuł jest na wskroś uczciwy, zdecydowanie pozytywny i nie ma tam ni cienia fałszu. Może nie wypowiadaj się za czytelników Onetu.
4
@BorzyKrzys Przeczytałem z ciekawości ten artykuł i moim zdaniem ględzisz jak stara baba.
Wszystko co napisała ta pani to "Niektórzy pasażerowie zapominali o reszcie podróżujących, dyskutowali i śmiali się bardzo głośno, czasem nawet wyraźniej niż dzieci. Największą uwagę skupiała na sobie grupa emerytów, którzy prawdopodobnie dawno się nie widzieli"
Przyczepiła się jeszcze do tego, że niektórzy nie pomyśleli z czym robią kanapki, bo niektóre produkty mają ostry zapach. Wspomniała też o alkoholu.
Słowem, nie zrobiła i nie napisała niczego o czym nie pomyślałby typowy podróżny. Tak, czasami wkurza nas ktoś kto hałasuje.Tak, czasami wkurza nas ktoś ze śmierdzącymi kanapkami. I tak czasami wkurza nas ktoś kto śmierdzi alkoholem.
A oto podsumowanie recenzji:
Czy warto zatem wybrać się "Słonecznym" nad morze?
Naszym zdaniem tak! Wakacyjna oferta Kolei Mazowieckich, nowoczesny skład i przestrzeń jest absolutną zaletą tej oferty. A przeszkadzający pasażerowie? Cóż, takich spotkamy w całym kraju, czasem nie w drodze na wakacje, ale i rano w autobusie do pracy.
Ktoś tu pitoli głupoty na siłę.
6
@Ojciec5tkidzieci Klasyka symetryzmu.
Ty bierzesz przykłady ze skrajnej lewicy. I zachowujesz się jakby ich radykalizmy były dla kogokolwiek reprezentatywne, poza nimi samymi.
Podczas gdy kontrolowanie życia ludzi myślących inaczej jest typowym postulatem prawie wszystkich prawicowców. I jest to przejaw radykalizmu, bo jak inaczej nazwać narzucanie innym swojego modelu życiowego?
Nie ma tu żadnych znaków równości. Jeśli poślesz do przedszkola synka, i będą kazali mu siłą przebierać się za dziewczynkę i będzie to zachowanie powszechne, to wtedy możesz powiedzieć z czystym sumieniem: " tak, zamordyzm lewicowy, zrównał się z zamordyzmem prawicowym - my im zabraniamy żyć jak chcą, a oni zabraniają nam"
Wyobraź sobie tę sytuację z przedszkolem i przemyśl ją, a zrozumiesz co czuje lewicowiec, lub człowiek neutralny światopoglądowo, gdy musi zaakceptować coś co prawicowiec mu narzuca.
0
@Lionel_Messi10 Po co mi piszesz te definicje? Pogięło Cię do reszty?
Przed chwilą pisałeś, że nie ma słowa kontuzjogenny. Jak jesteś niedouczony to sprawdzaj definicje, a nie podawaj ich komuś kto obnażył Twoją niewiedzę.
Chłopie, ale Ty masz burdel w głowie.
0
@Lionel_Messi10 Nie bądź głupio uparty. Sprawdź sobie na internecie. Czy internet też nie istnieje?
1
@Lionel_Messi10 No jednak jest takie słowo