Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
100
Nigdy nie zrozumiem tego jak człowiek może wsiąść do wozów zaprzężonych w konie i katować te zwierzęta 9 km pod górę do Morskiego Oka. Dla mnie to janusze polskiej turystyki i wakacyjna patologia. Powiem wprost, normalny człowiek, który nie cierpi na totalną znieczulicę do takiego wozu nie wsiądzie.
Poza wszystkim góry powinny służyć wędrówkom, a jeśli ktoś nie jest w stanie przejść 9 km, to niech nosi swoje dupsko po parku w miejscu zamieszkania.
Wyjątek zrobiłbym dla emerytów, ogólnie starców i umożliwiłbym przejazdy melexem, ale i to w ograniczonej liczbie.
9
Pani Reaktor jest wręcz niemożliwa we wrzucaniu wiadomości, które absolutnie niczego nie wnoszą. Odbieram to jako montypythonowskie poczucie humoru.
Dzień dobry, tak na marginesie.
Czekam na kolejne newsy dotyczące zmiany lokalizacji w obrębie biur
1
@JimMorrisonFCB A może tam jest ukryta autoironia również?
0
@DLFCB Prawda, zobacz jak trudno uczciwie rzucać w innych kamieniami, kiedy samemu ma się za uszami
3
@hayek Żadna partia po 1989 roku nie dała rady
7
Nawet Tusk podsumował całkiem zabawnie pijanego cyklistę Franka Sterczewskiego
3
@Sensible Czyli amatorów mamy nie tylko w Polsce
4
Czy w Polsce Konstytucja obowiązuje w jakimkolwiek aspekcie?
Artykuł 25
1. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione (nie wyczymie)
2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich
wyrażania w życiu publicznym. (znowu nie wyczymie, trzymajcie mnie)
3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności
każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego. (nie wyczymie jak KK pięknie współpracuje w sprawie pedofilii, ręce same bija brawa)
Słowem fikcja
2
Ten poseł Franek Sterczewski to jest naprawdę lepszy kawalarz. Jeździł rowerem po alkoholu, a jest jednym z wiceprzewodniczących parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego.
To się nazywa rozumieć swoją rolę.
0
Ney opuścił Barcę by wyjść z cienia Messiego, ale zapomniał o jednym - cień zawsze Cię dogoni.
8
@Spermagoata Podziwiam Twój nick
1
@Barca1992 Poza Twoim tradycyjnie przemycanym "olaboga, co ONI z nami robią" (Ty się tego nigdy nie wyzbędziesz), zastanawiam się nad sensownością tego ruchu obiektywnie.
Ponieważ obiektywnie ropy będzie coraz mniej, a jesteśmy zdani na łaskę i niełaskę jej producentów z zupełnie innych obszarów kulturowych. Rosnące ceny ropy będą generować nieuchronnie podwyżki towarów. Ta ulica jest jednokierunkowa,tzn. ceny raczej spadać nie będą. Zatem przekwalifikowanie się na inne formy zasilania wydaje się być niepodważalne, to konieczność, ponieważ złoża się skurczą.
Inną sprawą są niepodważalne zmiany klimatu, a to, że większość świata teraz ignoruje problem, nie oznacza, że za chwile nie dostanie gonga na pobudkę.
A Ty w ogóle jesteś przeciwny wycofaniu spaliny, ignorując rózne czynniki, czy uważasz, że moment jest niewłaściwy?
1
@Peciak Teatr służy też Tobie nawet jeśli do niego nie chodzisz. Ponieważ jakiekolwiek placówki kulturalne, jak sama nazwa wskazuje, rozwijają poziom kultury społecznej i cywilizują obywateli, część otwierają na kulturę. Służą celom edukacyjnym, klasy chodzą tam na spektakle, każdy z nas na jakimś etapie z nich korzysta. A ich pozytywna rola nie zależy od Twojej subiektywnej oceny. I takich cegiełek jak teatr jest znacznie więcej.
Jeśli ktoś uzasadni mi dlaczego miałbym dotować KK, który w kilku krajach został pogoniony za działalność przestępczą, co w Polsce nie ma miejsca ze względu na niezrozumiały brak uczciwości Polaków, to proszę bardzo.
Koleżance napisałeś o KK jako stabilizatorze społecznym. To do silnego KK potrzeba dotacji ludzi niewierzących, czy obecności wiernych? Wierni opuszczają tę instytucję, co nie jest obecnie wynikiem braku dotacji, ale rozwoju społeczeństwa materialistycznego i upadku autorytetu KK.
Myślisz życzeniowo, jeśli sądzisz, że nasze społeczeństwo może pozostać takie samo jak wcześniej - zmiany kulturowe są nieuniknione. KK sam przyczynia się do zmniejszenia swojej roli, nigdy nie było bardziej oczywistym, że ta instytucja dba o swoje interesy, a teraz się kurczy.
Poza tym, absurdem jest powszechne dotowanie takiego krezusa finansowego, który przejął na skutek szemranych deali mnóstwo gruntów i nieruchomości.
Jedyne na co mógłbym się zgodzić, to bezpośrednie dotowanie instytucji afiliowanych przy Kościele, które prowadzą działalność społeczną, na takiej samej zasadzie jak inne placówki, które tę działalność prowadzą.
0
@DaPidejpi Nie byłoby dnia i nocy. To znaczy byłyby ale na stałe, 24h dziennie według tego gdzie świeciłoby Słońce a gdzie nie.
1
@Mario96w Hubert gra prawie jak Federer
3
@DaPidejpi Za dużo osób mi tu wypomina wiek. To ageizm. Za to mogę Was ścigać, jak Czesiek Jadczaka
2
@FC1899Barca Nie, nie chciało, ale uczciwość kazała mi być sarkastycznym obrońcą standardów w życiu publicznym
27
Czesław Michniewicz, typowy dzień:
7:11 - pobudka i gimnastyka, czyli 7 pompek i 11 przysiadów
Potem śniadanie - chleb 7 zbóż z 11 plasterkami szynki konserwowej, jajecznica z 7 jaj i 11 plasterkami rzodkiewki , a do popicia 7UP wypity w 11 łykach
Następnie spacer po "Przegląd Sportowy" kupiony w osiedlowym kiosku między blokami 7 a 11.
Po przeczytaniu ulubionych felietonów ze strony 7 i 11, pora do pracy.
Tam udaje się BMW serii 7, które pali 11 l na setkę.
W pracy spędza 7 godzin 11 minut, gdzie rozpracowuje rywali do MŚ, i Jadczaka przed rozprawą.
Potem na odstresowanie, by znaleźć się w 7 niebie, popija delikatne 11% wino stołowe.
Kończy dzień późnym wieczorem, 7 minut po 11, odmawia modlitwę do portretu Ryszarda F, wyciągniętego z sejfu mającego kombinację zamka szyfrowego 7-1-1.
I idzie spać
6
Wyznaczono datę pierwszej rozprawy Michniewicz kontra Jadczak: odbędzie się dokładnie za 711 dni.
1
@Sau_Ron champagne?
0
@LS Fatalnie podchodzisz do reguł języka. One nie są dla ozdoby. I potem mają praktyczne zastosowanie. To prawda, że wybór należy od intencji, ale wszystkie te przypadki są szczegółowo opisane. Wielu użytkowników języka wie co chce powiedzieć, tylko robi to błędnie.
Źle się zabrałeś do podsumowywania mojego postu. Ale sam Ci pomogę, mogłeś powiedzieć, że ja się pomyliłem. Tam jeden z kolegów napisał, że może Iga używa amerykańskiej odmiany, a wtedy użycie Past Simple jest uzasadnione, bo Amerykanie tego czasu nie używają w praktyce. I tyle.
A teraz wyjaśnię, dlaczego napisałem, że Iga powinna użyć PPC zamiast PS. Po pierwsze dla żartu. Po drugie pytanie było o 36 wygraną z rzędu, na co Iga odpowiedziała "I and my coach worked hard" co jest dla Brytyjczyków bez sensu ponieważ pytanie jest o skutek (tej pracy) a to wymaga PPC.
Oczywiście zakładając, że Iga użyła amerykańskiego (tak sądzę), wypowiedź była całkowicie poprawna. A mój wpis był napisany z przymrużeniem oka. I tak go potraktuj.
2
@Peciak Kolega żadnej wycieczki osobistej nie wykonał, ale dobrze wyczuł Twoje stanowisko w sprawie, którego zresztą się wyparłeś. Choć druga wypowiedź już to domniemanie potwierdza.
KK jest prywatną instytucją i nie ma absolutnie żadnego powodu by tego bankruta moralnego opłacali ci, którzy wręcz brzydzą się ta instytucją. KK nie był nigdy zainteresowany obalaniem komunizmu ze względów etycznych. Ich pierwszym nakazem jest dbanie o własny interes i kasę. Jeśli już KK zainteresowany był przejściem do nowego ustroju, to dlatego, że im się to opłaca.
Co do Polskiej Agencji Kosmicznej. Ma ona taki zapis: "Celem przygotowania i
wdrożenia Krajowego Programu Kosmicznego jest budowa w Polsce kompetencji umożliwiających zabezpieczenie potrzeb kraju w zakresie technologii satelitarnych oraz rozwój potencjału podmiotów tworzących narodowy sektor kosmiczny i ich konkurencyjności na rynku międzynarodowym".
Teatry i sport służą wszystkim, KK nie.
Czyli jak słusznie zauważył w innych błędnie rozumianych przez Ciebie przypadkach @Amigo_Blanco cel instytucji służy całemu społeczeństwu.
Finansowanie KK, straciło swój sens społeczny, ponieważ dla wielu jest to organizacja mafijna, a na pewno przestępcza, co opisane zostało w wielu książkach. Następuje masowy odwrót od KK, i postępuje laicyzacja. Nie słyszałem o masowym wykorzystywaniu dzieci w teatrach lub kinach.
Dodam od siebie, że jako osoba nie wyznająca żadnej wiary, nie miałbym aż tak bardzo zarzutów do finansowania KK gdyby ta instytucja stanowiła wzór cnót, tak jak powinna. Wtedy powiedziałbym, niech będą, mogę się dorzucić, ponieważ to kotwica moralna. Ty tymczasem bronisz instytucji, która jest z natury brutalna, a nauki kościelne stanowią zasłonę dymną do bezwzględnej działalności.
Tylko trzeba podnieść klapy z oczu.
0
@LS Nie ma czegoś takiego jak różnice językowe wynikające z kwestii książkowych i osobistych. Książki ujmują wszystkie możliwe konteksty, więc nie mogą się mylić ponieważ są pisane przez najlepszych z najlepszych w języku.
1
Jestem zbulwersowany. Świątek reprezentuje nas na świecie i użyła Simple Pasta zamiast Present Perfect Continuous w jednym przypadku. I co ci Anglicy pomyślą?
7
Iga przełamana, to praktycznie oznacza koniec szans w tym meczu
1
@juliacicha Aha. Wiesz, to ja wrócę to formy redaktor, poprzedzone pani.
0
@tomek8756 Oczywiście taka rywalizacja jest niedopuszczalna i niesprawiedliwa
5
@clyde To, że tak nie jest pozostaje skutkiem popromiennym pełzaczego stosunku Polaków wobec tej instytucji. Oczywiście, to się zmienia, i to szybko, ale przyzwyczajenia z przeszłości pozostały.
Tak jak od lat 90-tych nie mogłem pojąć dlaczego nie ładuje się wysokich kar przestępcom drogowym z pijakami na czele, tak do dziś nie rozumiem, dlaczego prywatna instytucja jaką jest Kościół, nie jest finansowana ze składek, datków i dotacji jego członków.
Nie mówiąc o tym ile złodziejskich transakcji dokonał Kościół przy pomocy klasy politycznej, która w latach 90-tych wręcz prowadziła politykę na klęcząco.
1
@don'T.R.I.P.e W praktyce oznacza zakaz, ale w wybranych stanach. W pozostałych będzie dozwolona. To spowoduje turystykę aborcyjną, co w praktyce uderzy w niezamożne kobiety. Kobiety dobrze sytuowane, nie będą miały problemu z zabiegiem.
Ach to konserwatywne obrzydzenie do ludzi, których nie można kontrolować.
0
@jeyx77x Problem w tym, że z Busim, Pique i Albą mam zawsze gwarancje, że zespół wysypie się w trakcie sezonu. Od 3 sezonów nic nie wygrywamy i bez zmian personalnych to się nie zmieni. Im najzwyczajniej brakuje intensywności (nie mówiąc o przeoranej klęskami mentalności)
My ciągle gramy walca w takt Busquetsa. Busiemu to służy, a całkiem możliwe, że inni zawodnicy woleli by tańczyć co innego. Jednak jak tu wierzyć w zmiany z Xavim u steru, skoro na wiosnę graliśmy ponownie przymuloną piłkę z powolnym, mozolnym rozegraniem piłki. Tak Busi może być najlepszy do 40, a zespół nie powącha sukcesów.