Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Pilka_jest_okragla A co to jest ta Barcia?
1
@Danny Gaucho Nie obrażasz mnie, czyli nie szanujesz. Wiedziałem, że z Ciebie jest lepsze ziółko
5
@Sysia11 A jak ma wpływać? Cyc to cyc a nie odbezpieczony granat
0
Kobiety odrzucające stanik jako symboliczne odcięcie się od swojego zniewolenia (to nie mój wymysł) - jesteście koledzy i koleżanki za czy przeciw?
Ja powiem od siebie, że to brzmi ciekawie, szczególnie latem, ale z drugiej strony, po głębszym namyśle, to może rodzić wiele wizualnych zagrożeń
0
@Danny Gaucho Nie zachowuj się jak element.
0
@maroon W sumie tak, przy założeniu, że wszyscy mężczyźni byliby przeciw (co jest nierealne) kobiety mają tę moc by się bronić przed przedmiotowym traktowaniem. Trochę w tezie zawarta jest sytuacja hipotetyczna.
Konkretnie płeć kobiety. Czy jest kobieta za, czy przeciw, wolno myśląca kobieta, broniąca swojej niezależności powinna z definicji odrzucać zakaz odgórny w sprawie aborcji. Zatem nawet kobieta antyaborcyjna, powinna wiedzieć, że nie usuwanie ciąży wynika nie z zakazu, a z jej wyboru. Jeśli tego nie rozumie, jest w mojej ocenie niewolnicą, względnie osobą tresowaną ideologią najpewniej katolicką, nawet jeśli oficjalnie nie chodzi od Kościoła.
Co Ty na to? Zbyt ostro oceniam sytuację?
0
@Wychowanek A wg. której definicji płód to dziecko?
https://sjp.pwn.pl/slowniki/dziecko.html
0
@sokot Czyli tylko oceniasz. No dobrze, Ty twierdzisz, że mają wyższą moralność, a ja twierdzę, że nie. I się nie dogadamy w tej kwestii.
Jaka przebija z tej opinii (tych kobiet) zaściankowa polska wyższość nad światem zepsutego Zachodu, gdzie aborcja na życzenie dostępna jest dla 95% kobiet.
Wstrętny zdemoralizowany Zachód.
0
@maroon Ja tego założenia nie poczyniłem przecież
1
@newil2 O ludzie, jak mi się to miło czytało. Nareszcie z kimś rozmawiam, nie młócąc się bez opamiętania.
Jedno wyjaśnienie, fikcyjny czy hipotetyczny przykład bitej żony miał pokazać, że przyjęte głosem większości rozwiązanie, może być zgodne z prawem lecz de facto bezprawne i niedopuszczalne. Na pewno są w realu takie przepisy, ale nie mam żadnego pod ręką. Więc się ratowałem założeniem.
Co do ostatniego najważniejszego akapitu, w sposób oczywisty nie postuluję masowej orki płodów. Gdyby już uzgodnić, że legalne jest usuwanie ciąży do danego tygodnia, cała procedura powinna być obwarowana wieloma warunkami, jak rozmowa z psychologiem, możliwe konsekwencje zdrowotne zarówno psychiczne jak i fizyczne, a wcześniej w szkole odpowiednia edukacja. Słowem obudowa, tak, żeby kobiet nie wiktymizować, ale i nie zachęcać.
Nie chciałbym, żeby usuwanie ciąży było jak wydmuchanie nosa, bo to jednak sprawa niezwykle poważna. Już sam fakt, że wielu ludzi traktuje zarodek jak swoje wyczekiwane dziecko i otacza je opieką, oznacza, że sprawa nie jest zero-jedynkowa. I to powinno dać do myślenia tym, którzy podchodzą do tematu zbyt lekko. Wierz mi, piszę to co piszę, ale jak słyszałem jakąś młodą aktywistkę z akcją aborcja jest cool czy spoko, to mnie zmroziło. Nie o takie podejście do usuwania ciąży mi chodzi.
Dzięki za super wymianę opinii
0
@Ojciec5tkidzieci U pielęgniarek średnia wieku również wysoka, coraz bliższa emerytalnej. Zapaść służby zdrowia czai się za rogiem ...
0
@Commandement Git, ja co do naszego społeczeństwa nie mam złudzeń.
Co ciekawe, zobacz co Ty nazywasz kompromisem. Konserwa, uzgodniła z jeszcze większą konserwą tzw. "kompromis". Ten kompromis całkowicie pomijał zdanie kobiet, tzn. uznano (konkretnie głównie faceci) że można kontrolować żeńskie macice. To było z 3 dekady temu. Tymczasem świat jest w innym miejscu, a rola kobiet się zmienia.
W Europie oprócz Polski jest ok.670 tys. mieszkańców, którzy zakazują aborcji w tym Watykan. Aborcja na życzenie dotyczy 95% Europejczyków.
Ten "kompromis" dotyczy środowisk radykalnie konserwatywnych. One same ze sobą go uzgodniły - nie z kobietami. Inna sprawa, że Polska tresowana konserwatywnie dekadami przez różne podmioty nie otrząsnęła się z tej tresury.
To się zmieni i dołączymy do reszty - zmiany są nieodwracalne.
0
@sokot Tak? Ja każę innym usuwać płody? Nie wtrącanie się do życia intymnego innych to nie kwestia moralności, tylko standard w życiu społecznym.
Czy ja każę trzymać się ludziom od kościołów prowadzonych przez patologiczną instytucję? Krytykuję ale nie zakazuję i nie narzucam.
Więc zastanów się co za bzdury wypisujesz.
Moja postawa niczego innym nie zabrania, Ty narzucasz innym swoje religijne umiłowanie do zarodka, co prowadzi do nakazów i zakazów
1
@newil2 Uważnie przeczytałem, bardzo ciekawy wpis.
Może by uznać, że każde wydalone jajeczko bez próby zajścia w ciążę, to atak na człowieka, poprzez zaniechanie? Nie wiem, wydaje mi się, że niech każdy sprawy moralne dotyczące zarodka rozstrzyga we własnym sumieniu. Jakąś granicę wieku trzeba przyjąć - w Europie już ją podjęto. W Polsce zresztą dzieje się to samo, tyle, że w prywatnych gabinetach, ewentualnie mamy turystykę. Legislacja najzwyczajniej w świecie nie dogoniła jeszcze życia.
"Kobieta, która jest przeciwna aborcji ma prawo do swoich poglądów ale nie ma prawa ich narzucać" - tak jest w Europie i to Europejki rozumieją. W Polsce wybieramy tak by głosami posłów to prawo narzucić kobietom, które chciałyby tej aborcji dokonać.
To nie jest kwestia braku szacunku do osób nie popierających mojego poglądu. Mi ich poparcie nie jest potrzebne, nie jest megalomanem. To kwestia tego co opisałem akapit wyżej. Nie da się szanować postaw zamordystycznych. Nie muszę i nie będę szanował narzucania własnych standardów moralnych dot. kwestii intymnych innym kobietom.
"Masz prawo działać, jeżeli masz taką chęć ale nie masz prawa obrażać kogoś gdy go nie przekonasz"
Analogia ode mnie (już tu komuś to pisałem): zalegalizowane bicie żony jest dopuszczalne, ale wulgarna odpowiedź żony jest czymś do czego nie ma prawa.
Twoja sugestia oznacza, że jednej grupie można zaglądać do czyjejś waginy i macicy (to wcale nie obraża części kobiet), a druga ma to uszanować (nie można obrażać takiego podejścia). Bo tak chce większość. Tym samym dopuszczasz sytuację gdy większość może wszystko, a standardem w krajach rozwiniętych cywilizacyjnie jest dbanie o mniejszości, a nie narzucanie im skandalicznych standardów.
Też mi rada, szanuj ludzi, którzy wpieprzają się w twoją intymność, bo mają większość i sobie przegłosują co zechcą. Marne to
0
@Commandement Nie pytaj mnie o broń, bo odmawiam porównań sfery intymnej do podatków, broni itp. To nie są miarodajne i uprawnione porównania. Wiem co chcesz wykazać, ale wybierasz złe narzędzie.
A narzucanie innym swojej moralności jest mądre?
0
@Encore No wiadomo, że rodzina Pele na 1 miejscu. Nie wiem dlaczego ktoś może być zdziwiony?
0
@FCBurnley Wątpię, z reguły konserwa zatruwa ludziom życie
2
Barca stała się synekurą
0
@Commandement Ja za lewicę nie odpowiadam, ale dlaczego Cię to bawi? Polska jest jedynym znaczącym krajem w Unii, który wprowadza aż takie ograniczenia.
W tym sensie lewicowcy mają rację - wyrok dotyczy zaocznego podejmowania decyzji za kobiety.
Przed chwilą inny użytkownik porównał aborcję do podatków, teraz Ty do broni. Tak absurdalne mieszanie sfery obyczajowej z innymi dziedzinami jest niedopuszczalny, bo prowadzi do paranoicznych wniosków.
Dlaczego nie zapytasz o prawo każdego do zastrzelenia 10 obywateli rocznie. Przecież ja nie chcę zabijać, a jak ty chcesz, proszę bardzo. Widzisz absurd swojego pytania? Takimi pytaniami można ośmieszyć problem
1
@GeneralXavi Tym razem nie wysiliłeś się.
Ja szanuję, to że ktoś nie usuwa ciąży i ma taki pogląd. Ale poglądu ludzi, którzy każą rodzić innym nie szanuję. Dlaczego mam szanować narzucanie zamordyzmu innym? Nie wiem skąd ten pomysł?
To nie jest wprowadzenie zdroworozsądkowej ustawy (jak z podatkami) bo większość uznała, że bez niej nie da się funkcjonować. To blokowanie ustawy, które truje innym życie, bez uzasadnienia. Nie da się uzasadnić wtrącania się do życia obyczajowego innych, bo to niczemu nie służy.
0
@sokot Chciałbyś, robienie z zarodka ukształtowanego dziecka, nie świadczy o wysokiej moralności.
To sprawdzę Twoją moralność i Twoich rodziców. Liczycie swoje urodziny od poczęcia czy urodzin? Jeśli od urodzin, to po co ta moralizująca gadka. Tzn, że formalnie nie uznajecie swojego istnienia jako dziecko od poczęcia.
0
@GeneralXavi
Tak właśnie kończy się porównywanie sfery gospodarczej ze sferą obyczajową - nieuprawnioną analogią. Ciężkie do przyjęcia.
Niepłacenie podatków doprowadzi do anarchii, upadku porządku publicznego itp - negatywne skutki zamanifestują się błyskawicznie i uderzą nawet w płacących podatki. Poza tym niepłacący podatków, żyliby na koszt podatników - korzystając ze wspólnej infrastruktury - to niedopuszczalne.
Dodatkowo mielibyśmy skrajnie niesprawiedliwy sposób traktowania w odmienny sposób dwóch grup obywateli.
Szanowanie własnych odmienności obyczajowych nie stanowi zagrożenia dla nikogo i jest sprawiedliwe społecznie, tak długo gdy nie szkodzisz tej drugiej stronie. Tu występuje równe traktowanie przez państwo.
0
@GeneralXavi Ale czego ode mnie oczekujesz? Szacunku do tych dziewczyn? Mają dokładnie taką mentalność jak opisałem.
Ich podejście w praktyce oznacza, że nakazują innym kobietom zachowywać się według swojego światopoglądu. Ja tak myślę, i w związku z tym uniemożliwię ci zrealizować inny pogląd w tej sprawie. Dla mnie tygodniowy zarodek to dziecko, i taka wykładnia ma obowiązywać ciebie w naszym kraju.
Mój opis ich nie obraża, mój opis określa kim są w tej sprawie. Zadziwiające, że nie wykazujesz wrażliwości na kobiety myślące inaczej i to, że "obrażone" młode kobiety, narzucają im swój tok myślenia.
Trochę mi to przypomina sytuację, gdy facet daje wpierdziel kobiecie, ona mówi na niego coś wulgarnego, a postronny obserwator np, GeneralXavi reaguje: "Dlaczego go obrażasz?", całkowicie pomijając powód, który jest o wiele bardziej rażący i nie do przyjęcia.
0
@lucas/catalan Lukasku - tolerancyjna osoba mówi: chcesz usuwać to usuwaj, nie chcesz nie usuwaj. To, mój Ty koleżko, jest kwintesencją tolerancji - mojej tolerancji.
Ty, z kolei, mówisz. Ja nie usuwam, bo czuję, że zarodek to moje dziecko. A wy cholerne liberały, macie myśleć tak jak ja.
Nie odwracaj kota ogonem, jesteś ze strony zamordystycznej w tym temacie.
0
@GeneralXavi Co konkretnie obraża te osoby?
1
@Kgorecki2500 Stosując antykoncepcję odbierasz prawo do życia wielu swoim dzieciom idąc Twoim tokiem rozumowania. Nawet unikając seksu w dni płodne bez udziału antykoncepcji formalnie, stosujesz unik zapobiegawczy. Czy uniemożliwiasz połączenie komórki jajowej i plemnika w przed poczęciem czy dokonujesz usunięcia zarodka po, skutek jest ten sam - nie urodzi się dziecko.
W sumie dla Ciebie wygodne to myślenie. Zwalnia z odpowiedzialności, a obwinia innych. A de facto jedziesz na tym samym wózku.
Pisząc przenośnią. Ty obwiniasz innych, że zniszczyli komuś obiad postawiony przed nosem, i ten ktoś jest głodny. A sam obiadu nie niszczysz, ale nie pozwalasz w kuchni kucharzowi połączyć składników. Efekt jest ten sam, ten ktoś jest głodny, bo nie dostanie obiadu.
0
@hayek Ponieważ nie umie się wzbić ponad swoje wychowanie. Wiem coś o tym, bo zanim zacząłem w życiu myśleć niezależnie i wielowątkowe, miałem wdrukowane do głowy "prawdy" objawiane przez konserwatystów.
Okazało się, że to z reguły bzdury wynikające z uprzedzeń, niewiedzy czy innych czynników
1
@FC1899Barca A gdzie tu element spiskowy? Rozczarowałeś mnie. Jakieś nity z Proxima Centauri?
Ten wpis jest błędny, ponieważ uderzenie obiektu z kosmosu ma potencjał by nas zniszczyć całkowicie, zmieniając klimat i pozbawiając dostępu do tlenu i źródeł żywności
0
@Conradxc Wystarczy się wstrzymać, nie głosować, zignorować temat, tak żeby samemu zachować prawa, a nie narzucać ich innym.
Odklejeniec nie szkodzi innym, zamordysta tak.
1
@Nano22 Ja pier**lę, jaka kasta!