2

Za kilka dni najkrótszy dzień w roku

5

@MesQueUnClub96 W Man United też tak mówili - już im dekada przeciętności stuknęła

12

@Mads To nie jest ten sam poziom, ponieważ Kościół przystępuje do dyskusji z poziomu autorytetu moralnego i rości sobie prawa do pouczania innych jak żyć. Będąc jednocześnie przesiąkniętym zgniłymi zachowaniami i zdemoralizowanymi do szpiku kości.

Krytykowanie patologii wpływowej organizacji, która aż nasączona jest hipokryzją jest podobne do zachowań starych dewotek?

Mistrzem porównań to Ty nie jesteś. Jest to wręcz aberracyjne zestawianie dwóch nieporównywalnych zjawisk.

1

@Sensible Tak, tak, to ja. Teraz wszyscy mnie poznają!

14

@Azacca Nie wiem czy to tylko o afery chodzi. Społeczeństwo zrobiło się skrajnie materialistyczne - to może być powód niezależnie od działań patowładz kościelnych.
Przecież komunie czy śluby obecnie nie mają nic wspólnego z wiarą. Potrzebna jest fotka do albumu rodzinnego.

3

Ale mnie ramiona bolą od rzucania tych kwiatków.

0

@Janas11224 A wystarczy tam nie jechać ...

1

@kkbarca Nie przerywaj ...

0

@RosjaninBut Co to jest czerwony bóg? Co to znaczy zintegrować się z narodem? Nie słyszałem żeby ludzie o poglądach Lisa byli poza narodem.

Takie uwagi jakie teraz wygłosiłeś to raczej domena oszalałych konserwatystów, ale to już mających totalny rozbrat z rozumem

0

@Rust_Cohle Raczej z reguły Lis ma sensowne zdanie. Najczęściej bierze się jedną kontrowersyjną opinię i łoi bez końca za to. Chyba, że tak Cię uraża łojenie pisiorów za całokształt działalności?

3

Gol - Roberto Carlos, asysta - Beckham. Co Beckham za wycyzelowane piłki posyłał to poezja. W ogóle bajeczne ujęcie:


2

@Jakchcesz I stylowy, ważne żeby gra była ładna dla oka.

4

@Jakchcesz Zgadzam się. Gole są przereklamowane

3

@Objectivo @Przemek2323 Oglądałem to na żywo, na 5 serii finałowych wstawałem (z Los Angeles nie było NBA w publicznej TV) w nocy. Niezapomniane wspomnienia - najlepsze sportowe transmisje nocne jakie kiedykolwiek oglądałem.

Z tym jednym zdaniem nie mogę się zgodzić: "później byli równie genialni zawodnicy".
Takiej kombinacji umiejętności i charyzmy nie miał nikt - nigdy nie zapomnę zdania, że jak MJ wychodził na boisko, to bali się rywale, koledzy z drużyny i sędziowie. Owszem, możemy argumentować, że Stefek to zawodnik z najlepszym rzutem ever, Le Bron lepiej rozgrywa, ktoś inny ma lepszy jeszcze inny aspekt, ale sumarycznie Jordan rozwalił system. I tu pojawia się to ulubione laramblowe słowo MENTAL.

Tę wolę wygrywania najlepiej było widać w play-offs, gdzie wykręcił średnią 33.5 punktu na mecz z całej kariery. I to w czasach gdy w meczu tych punktów było wyraźnie mniej niż obecnie. Więc te realne liczby gdyby snuć uczciwe porównania byłby najpewniej wyższe.

A ta akcja przeciw Utah - to już klasyka. Tam chwilę wcześniej był chyba przechwyt MJ na Malonie, ale nie pamiętam już czy to ten sam mecz.

0

@sokot Ja raczej widzę u Ciebie przymus wypisywania kompletnych bzdur dzisiejszego wieczora

29

Tak, tak, cwaniak-kanciarz obsmarowuje byłego klienta, który nie chciał współpracować.

Dobry wieczór Pani Redaktor

0

@skubi99 To ja mogę Ci powiedzieć, że wszystko kiedyś upadnie - to takie zdanie, które nic nie wnosi. Póki co Unia od wielu dekad ma się bardzo dobrze i ma potencjał rozwojowy. A podrygi wiecznie oburzonych prawicowych radykałów, na razie są bezowocne - na szczęście. Niektórzy zamiast budować i współpracować, mają w krwioobiegu kozaczenie

2

@michal26 Temat jest, oczywiście, bardzo pojemny. 13 lub 14 latka nigdy nie będzie dojrzała. Może być co najwyżej dojrzała, jak na swój wiek. Znam dzieci, które przerastają rówieśników np. z 7 klasy, ale w życiu nie mają dojrzałości licealisty z 3 klasy. Poza tym rozwój umysłowy, a dojrzałość życiowa, to ścieżki idące obok siebie, nie koniecznie nakładające się na siebie.

Jeśli chodzi o 40-latka i 13-latkę, to w jakiejkolwiek formie poza "sąsiedzką", relacja jest niedopuszczalna. To kwalifikuje się pod urabianie i wykorzystywanie rozłożone w czasie. Dla mnie, niewyobrażalne.

Inna sprawa, że czysto biologicznie, 15-latka, będzie nie raz i nie dwa atrakcyjniejsza dla dorosłego niż 40-letnia równolatka. Choć wiadomo, że dla normalnie rozwiniętego faceta, to nieznośna dzieciara, z reguły z ptasim móżdżkiem.

0

@pt9 Ale dorosły ponosi winę jednoosobowo gdy zagai 15-latkę i słusznie, bo to on jest dojrzały. Gdybyśmy obwiniali 15-latkę, to byłoby jak argument - zgwałciłem to mała założyła taką sexy sukienkę

0

@skubi99 Moim zdaniem jesteś w błędzie, te fundamentalne wartości są zbliżone w krajach europejskich i tym różnimy się do Azjatów czy Afrykanerów. Wyjeżdżając do innego kraju Europy nie przeżyjesz wielkiego szoku kulturowego - właśnie z tego względu.

A ostanie zdanie może taktycznie przemilczę.

3

@pt9 W jednym absolutnie się nie zgodzę, że 15-latki to w pełni kumate dzieciaki. To, że rozumieją co się dzieje, nie jest równoznaczne z tym, że są w stanie podejmować odpowiedzialne decyzje.
Gdyby były, to miałyby prawa wyborcze i chodziłyby do pracy.

15-latek mówiący to samo co dorosły, często nie do końca rozumie co mówi, nie do końca wie, co za tym stoi i ma inny, niższy poziom percepcji. Pozornie jest "dojrzały" ale to tylko 15-latek

1

@Bogan To co napisałem to generalizacja, niewątpliwie. Ale o ile relacje między 16 a 13-latkami mają w sobie coś bardziej naturalnego, to nie widzę takiej możliwości w przypadku 30 i 15-latków - tu mamy oczywistą premedytację i to obrzydliwą.
15 lat różnicy jest ok, ale np. gdy dziewczyna ma 20 lat i wie czego chce (choć w tym wieku wiedza, czego się chce może być złudna)

1

@Luciano99 Po piwach, to jest w stanie to uwierzyć, he he

0

Wczoraj pod wpływem dyskusji zacząłem zastanawiać się, który przypadek jest gorszy: 30-latek idący do łóżka z 15-latką, czy 16-latek z 13-latką.

W Polsce wiek zgody to 15-lat, jednak trudno w pierwszym przypadku nie mieć przekonania o wykorzystywaniu de facto dziecka i to z premedytacją. I nie przyjmuję do wiadomości, że 30-latek nabrał się, że to 18-latka. To dorosły facet, który ma obowiązek dowiedzieć się z kim ma do czynienia. Swoją drogą celowanie w tak młode dziewczyny, też świadczy o jakiejś niedojrzałości.

W drugim przypadku możemy mieć sytuację kolegi i koleżanki, rozwiniętej fizycznie, ponieważ dziewczyny dojrzewają wcześniej. I o ile sam wiek 13 lat bulwersuje w kontekście seksu, to już relacja z kolegą o 3 lata starszym nie musi budzić podejrzeń o złe intencje - może być ta relacja naturalna.

5

@Zoker A skąd wiesz, że nie wsadzali? Byłeś w kabinie? Poza tym dlaczego odmawiasz komuś stanów orgastycznych wskutek pobudzenia wydarzeniami na murawie.
Zrozum człowieka. Jeszcze z Borkiem u boku? To już brzmi jak gra wstępna.

1

@Barca1992 O i takie wpisy to ja lubię, to nie stek uprzedzeń wynikający z niczego, czy z aberracyjnego przekonania ( jak z covidem u Ciebie bywa), tylko twarde dane, niepodważalne i pięknie wykazane dymanko.

Gdy jesienią wróci covid, proszę o równie merytoryczne dane by udowadniać swoje teorie. Albo lepiej zamilknąć.

Tak dla tropienia nieprawidłowości, ale z danymi i dowodami w tle.

1

@Kgorecki2500 Rozumiem, ale jesteś Polakiem, który jest Europejczykiem i na pewno utożsamiasz się z europejskim systemem wartości - a ten mniej więcej pokrywa się z wartościami reprezentowanymi przez Unię.

Ja tutaj nie machałbym szabelką dla zasady, ale zastanowił się czy oddzielnie funkcjonujące państwa mają szansę przetrwania wobec rozwoju potentatów w innych regionach świata. Więc może pewna forma zacieśnionej wspólnoty okaże się nieodzowna.

Oczywiście, rozumiem, że Ty masz na myśli to by Europa nie stała się kołchozem wspólnej ideologii, niestrawną papką narzucanych poglądów. Tego również bym nie chciał, ale nie sądzę by różnice między społecznościami zanikły - do czasu.
Napływ imigrantów, starzenie się zaśmierdłych bogactwem i rozleniwionych prokreacyjnie Europejczyków, może sprawić, że nasza europejska tożsamość zacznie się zmieniać nie do poznania.

5

@Kgorecki2500 USA są państwem federalnym i wszystkie różnice między stanami zostały zachowane. Czy w związku z byciem pod wspólną flagą południowe stany przestały być skrajnie rasistowskie? Nie ta "wspaniała" tradycja ma się tam doskonale.
Podobnie w Polsce nikt nie zakaże tańczenia oberków i lepienia pierogów.

Obecnie masz rotacyjne przewodnictwo na Unią i jakoś ten system działa. Poza tym uważasz, że gdyby od 2015 roku w Polsce rządził rząd unijny wyszlibyśmy na tym gorzej niż za PiSu? Jakoś mam przekonanie, że nie.

Jestem za zachowaniem obecnego stanu, ale już kiedyś ktoś zauważył, że Europa pojedynczych państw może nie udźwignąć rywalizacji gospodarczej z kolosami światowymi. Nie wiadomo czy państwa narodowe nie są stanem przejściowym w dziejach ludzkości. Wyobraź sobie takie wymieszanie ras ludzkich w przyszłości, że kraje Europy nie będą różnić się pod względem etnicznym - to może mieć swoje konsekwencje.

2

@shaun Ok, ale mimo to posłał jedną piłkę na 1:0. Takiego gracza się nie zmienia. w drugiej pokazał spory wachlarz umiejętności. Takie zmienianie przez kibiców wielkiej gwiazdy jest nie na miejscu.

1

@tobiasson92 I to ewidentnie widać. A wiadomo, że lepiej mecze towarzyskie grać z Belgią niż z zespołami z końca setki rankingu. Nam ta zmiana zdecydowanie służy. Przynajmniej ogrywamy się z mocarzami.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?